مدارک مورد نیاز برای ویزای کار پرستاری در دانمارک

فرم مشاوره ویزای اقامت دائم پرستاران دانمارک :

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

کشور دانمارک بنا به دلایل فراوانی از جمله بالا بودن استاندارد‌های جهانی، بالا بود. علاوه بر این امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان و امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت و شهروندی دانمارک را نیز می‌توان از مهم‌ترین مزیت‌های مهاجرت به این کشور نام برد. یکی از مشاغل مورد نیاز دانمارک با میانگین درآمدی بالاتر از میانگین ملی، کار پرستاری در دانمارک است.

این روز‌ها کشور دانمارک به یکی از مقاصد محبوب ایرانی‌ها و به خصوص پرستاران تبدیل شده است.یکی از دلائل این موضوع، راحت کردن مسئله‌ی استرس‌زای مهاجرت است.

کشور دانمارک بنا به دلایل فراوانی از جمله بالا بودن استاندارد‌های جهانی، بالا بودن کیفیت زندگی، بالا بودن کیفیت زندگی، بالا بودن سطح بهداشت و آموزش از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی برای متقاضیان ایرانی محسوب می‌شود. کشور دانمارک دارای یکی از قوی‌ترین سیستم‌های آموزشی جهان است.

مهاجرت به خودی دارای پیچیدگی و استرس کارها و ناراحتی دوری از خانواده هست؛ در کنار این‌ها فرد متقاضی باید به جزئیات هر مدرک، تاریخ ارسال آن، مرحله‌ی بعد و مسائل زیاد دیگری توجه کند.

دانمارک با راحت کردن این مرحله برای پرستاران، این مسئله را بسیار راحت‌تر و پروسه‌ی مهاجرت را راحت‌تر نموده است.

دلایل مهم در مهاجرت پرستاران به کشور دانمارک :

 1. پایین بودن هزینه‌ دریافت ویزای کار پرستاری
 2. عدم نیاز به دارا بودن پیشنهاد شغلی از کشور دانمارک
 3. بالا بودن درآمد و حقوق پرستاران
 4. برابری حقوق در بین پرستاران زن و مرد
 5. رواج زبان انگلیسی در جامعه
 6. بالا بودن کیفیت زندگی، رفاه اجتماعی، امنیت
 7. بالا بودن سطح استانداردهای زندگی
 8. سکونت در یکی از ثروتمندترین و برترین و زیباترین کشورهای اروپایی

اما در هر صورت قبل از شروع روند معادل سازی مدارک برای مهاجرت پرستاران به دانمارک، متقاضی باید از مدارک مورد نیاز و شرایط پذیرش آگاه باشد.

در این روش مهاجرتی فرد متقاضی باید دارای پاسپورت، مدرک لیسانس پرستاری از دانشگاه‌های معتبر و ترجیحا گذراندن طرح پرستاری باشد. در کنار این مدارک، در صورت تاهل، فرد متقاضی باید مدارک خانواده خود نظیر سند ازدواج و سند تولد فرزند را نیز به سفارت دانمارک ارائه دهد. مدارک حاکی بر تمکن مالی شخص که بتواند اثبات کننده توانایی وی در تأمین هزینه‌های زندگی خود و خانواده اش در طول مدت اقامت در دانمارک باشد نیز، نیاز است. لازم به ذکر است که این ویزا مخصوص پرستاران است و مدرک شخص متقاضی باید پرستاری باشد.

جهت اخذ ویزای کار پرستاری شما باید فرم درخواست را به صورت آنلاین تکمیل و ارسال نمایید. سپس فرم را پرینت گرفته و امضا نموده و به همراه سایر مدارک خود به اداره بهداشت و سلامت پست کنید.

مدارک لازم ویزا عبارتند از:

 1. مدارکی شامل کپی برابر اصل صفحه اول پاسپورت
 2. گواهی تغییر نام و گواهی ازدواج در صورت تاهل
 3. مدرک دیپلم
 4. جزئیات برنامه تحصیلی از دانشگاه مربوطه، شامل اطلاعاتی مانند: ریز نمرات، شرایط پذیرش، طول کل دوره تحصیل، آموزش نظری و آموزش نظری
 5. در صورتی‌که 6 سال از فارغ التحصیلی شما گذشته باید مدارک مربوط به حداقل 12 ماه سابقه کاری مرتبط و تمام وقت را ارائه دهید
 6. رزومه، شامل مهارت‌ها و سوابق شغلی به ترتیب زمانی
 7. گواهی تحصیل که باید از طرف خود دانشگاه به اداره بهداشت و سلامت دانمارک ارسال شود
 8. فرم تکمیل شده یا گواهی از مراجع دارای صلاحیت بهداشتی کشور محل کار و اقامت متقاضی که نشان دهنده سلامت جسمی شما برای فعالیت در این حوزه است و هیچ شرایط و احتیاطی جهت ثبت نام شما وجود نداشته است. این مدرک نیز باید توسط خود آن مرجع به اداره بهداشت و سلامت دانمارک ارسال گردد
 9. هرگونه اطلاعات اضافی و مدارک تکمیلی که به ارزیابی مهارت های رسمی شما کمک نماید
 10. وکالت نامه، در صورتی‌که شخص یا موسسه ای درخواست شما را پیگیری می‌نماید.

برای اطلاع بیشتراز مدارک کامل این ویزا به صفحه  مدارک لازم ویزا دانمارک  مراجعه کنید

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به دانمارک توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.