مهاجرت به کانادا

کشور کانادا به دلیل امنیت شغلی بالا، اقتصاد قوی، کیفیت بالای دانشگاه‌ها و… مقصد بسیاری از مهاجران بین‌المللی است. این کشور برای جذب نیروی کار و سرمایه‌های خارجی، مسیرهای مهاجرتی بسیار متنوعی را برای افراد متقاضی فراهم آورده است. در این صورت افراد می‌توانند متناسب با شرایط و سلیقه خود یک مسیر را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنند. در ادامه این مقاله ما به بررسی جامع روش‌های مهاجرت به کانادا می‌پردازیم.

دسترسی سریع به مطالب

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم

کانادا یکی از کشورهای بسیار بزرگ و توسعه یافته در سراسر جهان بوده و از نظر شرایط اقتصادی، مزایای بسیاری برای مهاجرین دارد. همین موارد موجب شده تا درخواست مهاجرت به کانادا هر ساله افزایش یابد. همچنین باید توجه داشت که جمعیت این کشور با توجه به مساحت آن، بسیار کمتر بوده و همین امر، فرصت‌های شغلی بسیاری را ایجاد کرده است. رفتار مردم کشور کانادا نیز بسیار دوستانه بوده و به خوبی با مهاجرین رفتار می‌کنند.

بسیاری از ایرانیان که به این کشور مهاجرت کرده‌اند، از تجربه مثبت خود از مهاجرت و رفتار مردم کانادا گفته‌اند. به طور کلی برای مهاجرت به کشور کانادا باید اطلاعات کافی در رابطه با شرایط موجود در این کشور داشت. در این صورت مهاجرت افراد به راحتی اتفاق افتاده و از مزایای آن بهره کافی را خواهند برد. در ادامه این مقاله به اغلب سوالات افراد در رابطه با این موضوع پاسخ داده می‌شود.

شرایط مهاجرت به کشور کانادا

هزینه زندگی در کشور کانادا معمولاً از دو بخش عمده اجاره خانه و هزینه‌های روزمره زندگی تشکیل می‌شود. هزینه زندگی در شهرها و ایالت‌های مختلف کانادا متفاوت و متغیر است. همچنین هزینه اجاره خانه یا خرید خانه در هر ایالت با ایالت دیگر متفاوت است. در ادامه به بررسی حدودی هزینه‌های زندگی در کانادا می‌پردازیم.

هزینه‌های زندگی در کانادا

همانطور که گفتیم کشور کانادا به دلیل شرایط عالی، مقصد تعداد زیادی از مهاجران بین‌المللی است. این کشور روش‌های بسیاری را برای مهاجرت در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. در ادامه این بخش به بررسی روش‌های مهاجرت به کانادا می‌پردازیم و با هرکدام به صورت جداگانه و مختصر آشنا می‌شویم.

صفر تا صد مهاجرت به کانادا

افراد برای مهاجرت به کانادا در ابتدا باید روش مهاجرتی متناسب با شرایط خود را انتخاب کرده و با توجه به آن روش، اقدام به مهاجرت نمایند. برای انتخاب روش مهاجرتی، دو راه وجود دارد؛

 1. افراد، خودشان در سایت‌ها و منابع مورد اعتماد جستجو کرده و با توجه به اطلاعات بدست آمده، روش متناسب را پیدا کنند. البته این روش، وقت زیادی از افراد تلف کرده و احتمال خطا در آن بسیار بالا است.
 2. یافتن یک وکیل یا مشاور مهاجرتی قابل اطمینان و مشورت با او، می‌تواند یک روش مطمئن باشد. این روش بسیار سریع‌تر از روش قبلی بوده احتمال خطا در آن به میزان قابل توجهی کمتر است.

در روش دوم، در همان ابتدای کار، اغلب موسسات و وکیل‌های مهاجرتی، یک مشاوره رایگان برای مراجعین خود در نظر می‌گیرند. در صورتی که افراد از این مشاوره راضی بوده‌اند می‌توانند وارد قدم بعدی شوند. تا این مرحله نیازی به صرف هزینه نخواهد بود، زیرا هیچ قراردادی با افراد امضا نشده است. نهایتاً یک مبلغ ناچیز برای مشاوره حضوری و سرنخ مهاجرت باید پرداخت گردد. حال اگر از روش اول استفاده شود، بهتر است با افرادی که قبلاً به کانادا مهاجرت کرده‌اند، مشورت کرده و یا سایت‌های مختلف را جستجو و مطالعه نمود تا سطح اطلاعاتی خود را افزایش داد.

هزینه مهاجرت به کانادا

از مهم‌ترین دغدغه‌ها برای افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، بحث هزینه‌ها برای مهاجرت است. در این موضوع باید توجه داشت که میزان هزینه پرداختی در مهاجرت به این کشور، تحت تأثیر عوامل بسیاری کاهش یا افزایش می‌یابد. از مهم‌ترین این عوامل، روش انتخابی برای دریافت ویزای کانادا بوده که تأثیر بسزایی در میزان هزینه‌ها خواهد داشت. به طور مثال اگر افراد به دنبال مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور باشند، هزینه بیشتری به نسبت افرادی که مهاجرت تحصیلی را انتخاب کرده‌اند، پرداخت می‌کنند. زیرا در این روش، علاوه بر هزینه‌های مهاجرت، هزینه‌های مربوط به سرمایه‌گذاری نیز اضافه خواهد شد.

از دیگر نکات مهم که در رابطه با مهاجرت به کشور کانادا باید به آن توجه داشت، علاوه بر مخارج ویزا و سفر، داشتن حداقل تمکین مالی است. به طور کلی، حداقل تمکین مالی برای یکسال زندگی در کانادا در حدود 13هزار دلار است. همچنین هزینه‌های ویزا و مهاجرت نیز هر ساله با توجه به کشور مبدأ و دیگر عوامل تغییر خواهد کرد. بنابراین نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای هزینه دریافت ویزا عنوان کرد. بهترین راه برای اطلاع از این موضوع، برقراری ارتباط با کارشناسان این حوزه است.

امتیاز مهاجرت به کانادا

معمولاً روش‌های مهاجرت به کشور کانادا بر اساس سیستم امتیاز بندی مشخص می‌شوند. برای مثال در روش مهاجرت کاری مواردی مانند مدرک زبان، مدرک تحصیلی، سن و سابقه کاری دارای امتیاز و اهمیت بیشتری هستند. به همین دلیل محاسبه امتیاز در زمان انتخاب روش مهاجرتی و یا ایالت موردنظر برای مهاجرت بسیار مهم و حیاتی است. پس بهتر است شخص در مسیری قدم بگذارد که حداقل امتیازهای لازم را در آن کسب نموده است. هر فرد می‌تواند با مراجعه به جدول امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و یا سیستم ارزیابی آنلاین ما امتیاز مهاجرت به کانادا را محاسبه نماید تا انتخابات بهتری در این زمینه داشته باشد.

مدارک مورد نیاز مهاجرت به کانادا

همانطور که گفتیم روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد. در نتیجه مدارک موردنیاز برای هرکدام از این روش‌ها نیز با یکدیگر متفاوت هستند. اما یکسری مدارک کلی و مشترک بین تمام روش‌های مهاجرت به کانادا وجود دارد. از مهم‌ترین مدارک لازم می‌توان به مدرک تحصیلی، سوابق کاری، رزومه، مدرک زبان، مدارک هویتی، معاینات پزشکی، فرم درخواست ویزا و اثبات تمکن مالی اشاره کرد که با توجه به روش مهاجرتی موردنظر شما مدارک باید به سفارت کانادا ارائه گردد.

مهاجرت به کانادا

بررسی روش‌های مهاجرت به کانادا

همانطور که گفتیم کشور کانادا به دلیل شرایط عالی، مقصد تعداد زیادی از مهاجران بین‌المللی است. این کشور روش‌های بسیاری را برای مهاجرت در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد که انتخاب صحیح مسیر مهاجرت به کانادا برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد. کارشناسان مهاجرت ما در باراد اماده هستند تا با بررسی دقیق شرایط شما بهترین مسیر برای مهاجرت به کانادا را به شما پیشنهاد دهند و تا رسیدنه به نتیجه شما را همراهی کنند.

در ادامه این بخش به بررسی روش‌های مهاجرت به کانادا می‌پردازیم و با هرکدام به صورت جداگانه و مختصر آشنا می‌شویم.

روش های مهاجرت به کانادا

یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک در این کشور است که برای افراد خارجی نیز امکان‌پذیر شده است. افراد می‌توانند ملک موردنظر خود را در این کشور خریداری کنند. اما نمی‌توانند به واسطه خرید ملک اقامت کانادا را دریافت کنند، زیرا دولت این کشور برای سرمایه‌گذاری‌های منفعل مانند خرید ملک اقامت نمی‌دهد و افراد برای اخذ اقامت این کشور باید از روش‌های دیگر استفاده کنند.

ازدواج با تبعه کانادایی یا با افراد مقیم کانادا یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به این کشور است. به دلیل پیچیدگی اخذ ویزا از این طریق به شما توصیه می‌کنیم که تمام اقدامات خود را زیر نظر وکلای بین‌المللی انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، طرفین این امر باید شرایط خاصی داشته باشند. اول این که هر دو باید حداقل 18 سال سن داشته و دوم آن که فرد مقیم کانادا باید اثبات نماید که می‌تواند هزینه‌های زندگی همسر خود را نیز تأمین کند. همچنین باید بتوانند اثبات کنند که ازدواج آن‌ها حقیقی است. پروسه اخذ اقامت در این روش حداقل 6 ماه طول می‌کشد.

مهاجرت از طریق پناهندگی مسیری طولانی و پرخطر دارد که برای هرکسی مناسب نیست و توصیه نمی‌شود. طبق اخبار رسانه‌های معتبر داخلی و خارجی سالانه تعداد بسیار زیادی از مهاجران در این راه جان خود را از دست می‌دهند. بهتر است برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور از روش‌های مطمئن دیگری استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌های مهاجرت و دریافت اقامت کانادا، مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری است. کانادا از لحاظ اقتصادی یکی از کشورهای پیشرو در جهان محسوب می‌شود. این کشور دارای معادن طبیعی بسیاری است که امکان سرمایه‌گذاری را برای افراد خارجی فراهم می‌کند. با این روش افراد می‌توانند علاوه بر سودآوری اقامت کانادا را نیز دریافت کنند. برای سرمایه‌گذاری در این کشور روش‌های مختلفی مانند ثبت شرکت، کارآفرینی، خود اشتغالی و… وجود دارد. البته باید توجه داشته باشید که هر نوع سرمایه‌گذاری منجر به دریافت اقامت کانادا نمی‌شود.

همانطور که گفتیم ثبت شرکت در کانادا، نوعی سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت این کشور است. متقاضیان می‌توانند برای این که تجارت خود را در این کشور راه بیندازند، اقدام به ثبت شرکت نموده و از طریق آن سرمایه‌گذاری کنند. سرمایه‌گذاری در کانادا دارای فاکتورهای مناسبی است که می‌توان آن را سرمایه‌گذاری مطمئن دانست. البته باید توجه داشته باشید که تنها ثبت شرکت در این کشور منجر به دریافت اقامت نمی‌شود، مگر آن که فرد همزمان با ثبت شرکت کارآفرینی هم انجام دهد. در این صورت است که می‌تواند برای دریافت اقامت نیز اقدام نماید.

ویزای خود اشتغالی کانادا که به عنوان ویزای هنرمندان و ورزشکاران نیز شناخته می‌شود، این امکان را برای فرد متقاضی فراهم می‌کند تا در ابتدای ورود خود به کانادا اقامت دائم را اخذ نماید. متقاضیان واجد شرایط در این روش باید حداقل 2 سال سابقه کاری حرفه‌ای و مرتبط داشته باشند. از معیارهای افراد واجد شرایط در این روش می‌توان به سن، تحصیلات، سابقه کاری مرتبط با حرفه موردنظر اشاره کرد. علاوه بر این موارد فرد متقاضی باید تمکن مالی لازم برای مهاجرت به کانادا را نیز ارائه نماید. با استفاده از این روش فرد می‌تواند در ابتدای ورود خود برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود نیز درخواست اقامت کند. یکی از مهم‌ترین معایب این روش طولانی بودن پروسه دریافت اقامت است.

دریافت اقامت دائم از طریق اکسپرس اینتری، یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا برای افراد متخصص است. در روش مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری از ابتدا، اقامت دائم به فرد تعلق می‌گیرد. همچنین این شیوه برای افرادی که تمایل دارند به صورت خانوادگی به این کشور مهاجرت کنند؛ بسیار مناسب است. زیرا از همان ابتدای ورود به تمام اعضای خانواده اقامت دائم داده می‌شود. این سیستم بر اساس امتیاز بندی طراحی شده و هر یک از ویژگی‌های شما امتیاز خاصی را در بر دارد. سیستم Express Entry یا مهاجرت سریع به کانادا یک سیستم آنلاین برای دریافت اقامت این کشور است که افراد بر اساس ویژگی‌های خود طبقه‌بندی می‌شوند.

برنامه‌های مهاجرتی استانی کانادا

اداره مهاجرت کانادا به ایالت‌های مختلف کشور این اجازه را می‌دهد تا نیاز نیروی کار خود را به واسطه استخدام نیروی کار ماهر خارجی تأمین کنند. اغلب ایالت‌های کانادا غیر از ایالت نوناووت و کبک که دارای سیستم مهاجرتی مستقلی هستند، از یک سیستم یکپارچه تبعیت می‌کنند. طبق این سیستم که به آن برنامه مهاجرتی استانی کانادا گفته می‌شود، ایالت‌ها نیروی کار خارجی متناسب با نیاز خود به دولت فدرال معرفی می‌کنند. اداره مهاجرت این کشور بعد از بررسی دقیق در صورتی که اطلاعات و شرایط فرد کامل باشد، به متقاضی اقامت دائم کانادا را اعطا می‌کند.

سریع‌ترین روش اخذ اقامت کانادا

برنامه مهاجرتی به کانادا اغلب بین 1.5 تا 2 سال زمان می‌برد. اما روش‌هایی مانند مهاجرت از طریق تحصیل و یا مهاجرت از طریق ویزای جاب آفر هستند که جزو سریع‌ترین و آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا به شمار می‌روند. در روش‌های دیگر به دلیل وجود مراحل متعدد زمان مهاجرت بیشتر می‌شود.

مهاجرت خانوادگی به کانادا

افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، می‌توانند با توجه به سیستم اسپانسرشیپ کانادا، اقوام نزدیک خود را به کانادا آورده و برای آن‌ها نیز اقامت دائم دریافت کنند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از سوپر ویزای کانادا برای اخذ اقامت دائم پدر و مادر، فرزندان، پدربزرگ و مادربزرگ اقدام نمایند، همچنین برای اخذ اقامت همسر میتوان از ویزای ازدواج کانادا و یا همان اسپانسرشیپ همسر استفاده کرد. البته مهاجرت به کشور کانادا از طریق اسپانسرشیپ برای خواهر و برادر،  برادرزاده و خواهر زاده بی سرپرست تحت داشتن شرایطی خاص نیز میسر است. فرد اسپانسر هم باید دارای شرایطی باشد که این شرایط به شرح زیر است:

 • فرد اسپانسر باید دارای 18 سال سن باشد.
 • اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشد.
 • حتماً در کانادا سکونت داشته و زندگی کند.
 • تمکن مالی داشته باشد.

(در کانادا باشد یا اگر از خارج از کانادا اقدام می کند اثبات کند که قصد بازگشت و زندگی در کانادا را دارد)

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

دریافت اقامت کانادا بدون مدرک زبان شاید غیرممکن به نظر برسد. اما با تمام این تفاسیر افرادی هستند که به دلایل مختلف امکان دریافت مدرک زبان انگلیسی را ندارند. با بررسی کامل روش‌های مهاجرت به کشور کانادا متوجه می‌شویم که راه‌هایی هم برای دریافت اقامت بدون مدرک زبان وجود دارد. اخذ اقامت کانادا بدون مدرک زبان قطعاً سخت‌تر از دریافت اقامت با ارائه این مدرک است و مسلماً شانس افرادی که دارای مدرک زبان معتبر با نمره عالی هستند برای اخذ ویزا و اقامت، بیشتر است. اما همچنان برخی از راهکارهای دریافت ویزای کاری و سرمایه‌گذاری مانند ICT  هستند که بدون نیاز به مدرک زبان هم امکان دریافت اقامت را به شما می‌دهند.

اکسپرس اینتری بهترین روش مهاجرت به کانادا

برای دریافت اقامت و مهاجرت به کشور کانادا مسلماً بهترین روش، روشی است که نیاز به زمان و هزینه‌های  کمتری داشته باشد. یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا، روش اکسپرس اینتری کانادا است. زیرا در این روش فرد از همان ابتدا اقامت دائم را دریافت نموده و این شرایط تنها برای خود شخص نیست بلکه شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز می‌شود که می‌توانند با استفاده از این روش اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

بهترین روش مهاجرت به کانادا

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کشور کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین انتخاب‌هابرای ادامه تحصیل است. طبق آمار اداره مهاجرت کانادا؛ در سال 2019، این کشور 642 هزار ویزای تحصیلی صادر کرده است که این تعداد کانادا را در رتبه سوم بیشترین پذیرش تحصیلی پس از آمریکا و استرالیا قرار می‌دهد. همانطور که گفتیم کشور کانادا با کمبود شدید نیروی کار انسانی مواجه است که بخش زیادی از این نیاز را از طریق مهاجران تأمین می‌کند. بخش دیگری از این نیروها هم با فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کانادا وارد بازار کار این کشور می‌شوند. به دلیل نیاز بسیار به نیروی کار متخصص در حوزه‌های مختلف و گستردگی سیستم آموزشی کانادا، رشته‌های تحصیلی موردنیاز این کشور هم بسیار متنوع هستند. در نتیجه شانس پیدا کردن کار بعد از فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان بیشتر می‌شود.

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

برای انتخاب ارزان‌ترین روش مهاجرت به کانادا باید عوامل بسیاری را بررسی کرد. در واقع این امر خود به موارد زیادی بستگی دارد. در صورتی که افراد بخواهند هزینه کمتری به دولت پرداخت کرده و یا بخواهند سرمایه‌گذاری کمتری در این کشور انجام دهند، هر کدام روش متفاوتی خواهند داشت. اما به طور کلی، در بین تمامی روش‌های گفته شده، چند روش از بقیه ارزان‌تر هستند.

اولین روش، پناهندگی به این کشور بوده که برای استفاده از آن باید افراد شرایط لازم را داشته باشند. همچنین مهاجرت به کشور کانادا از طریق اسپانسرشیپ نیز می‌تواند از جمله ارزان‌ترین روش‌ها باشد، زیرا در این روش تمامی هزینه‌های مهاجرت فرد، توسط حامی او در کانادا پرداخت خواهد شد. آخرین روش ارزان، اکسپرس اینتری بوده که قیمت مناسبی دارد. البته افراد باید امتیاز لازم برای استفاده از آن را کسب نمایند.

سوالات متداول

مهاجرت به کانادا برای افغان‌ها چگونه است؟

افغان‌هایی که به دلیل وجود مشکلات سیاسی، مذهبی، عقیدتی و سایر مشکلات دیگر قصد مهاجرت به کانادا را دارند. می‌توانند به دفتر کمیسیون عالی پناهندگان مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. در صورت پذیرفتن شرایط متقاضی از طرف مسئولین در کشور کانادا، مجوز ورود به کشور برای آن‌ها صادر می‌شود. لازم به ذکر است که سفارت کانادا در کشور افغانستان خدمات کنسولی به شهروندان ارائه نمی‌دهند. در نتیجه افغان‌ها مجبور هستند که از طریق کشورهای همسایه برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

دریافت اقامت کانادا با وکیل به چه صورت است؟

کشور کانادا با این که یک کشور مهاجرپذیر است اما نسبت به مهاجران برخی کشورها مانند ایران سخت‌گیری بیشتری دارد. به همین دلیل استفاده از وکیل مهاجرت در این راه کمک بسیاری به شما خواهد کرد. زیرا وکلا دارای تجربه بالایی در این زمینه هستند و به تمام قوانین کشور کانادا اشراف دارند. در نتیجه برای بهبود روند مهاجرت شما راهکارهای مؤثر و کاربردی پیشنهاد می‌دهند. مشاوره گرفتن از وکیل قبل از مهاجرت به کشور کانادا می‌تواند به انتخاب بهترین روش و مسیر برای مهاجرت به شما کمک بسیاری کند.

آیا با روش سرمایه گذاری میتوان اقامت دائم کانادا گرفت؟

خیر، فعلا تنها از  طریق روش  ثبت شرکت میتوان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرد که به صورت اقامت موقت هست.

بهترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟

یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا، روش اکسپرس اینتری کانادا است. زیرا در این روش فرد از همان ابتدا اقامت دائم را دریافت نموده و این شرایط تنها برای خود شخص نیست بلکه شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز می‌شود که می‌توانند با استفاده از این روش اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

آیا بدون مدرک زبان میشود به کانادا مهاجرت کرد؟

بله، اخذ اقامت کانادا بدون مدرک زبان قطعاً سخت‌تر از دریافت اقامت با ارائه این مدرک است و مسلماً شانس افرادی که دارای مدرک زبان معتبر با نمره عالی هستند برای اخذ ویزا و اقامت، بیشتر است. اما همچنان برخی از راهکارهای دریافت ویزای کاری و سرمایه‌گذاری مانند ICT هستند که بدون نیاز به مدرک زبان هم امکان دریافت اقامت را به شما می‌دهند.

نتیجه گیری مهاجرت به کانادا

ما در این مقاله به بررسی کامل روش‌های مهاجرت به کانادا پرداختیم با مزایا و شرایط هرکدام به طور جداگانه آشنا شدیم. همانطور که گفتیم کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهان است که به سرزمین بزرگ سفید شمالی شهرت دارد. راه‌های قانونی بسیاری برای دریافت اقامت کانادا بر سر راه متقاضیان قرار گرفته است. تنها لازم است با انجام تحقیقات و بررسی‌های لازم روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنند.  

 • شرایط ویزا به کشور کانادا بدون داشتن زبان به چه صورت ؟

  پاسخ
  • سلام برای مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان فقط از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در کانادا میشه اقدام کرد اگر شرایط لازم رو داشته باشید.

 • برای ویزا گرفتن به کشور کانادا چه شغل های تخصصی مد نظر ؟

  پاسخ
  • سلام ، مشاغل بسیاری در لیست مورد نیاز برنامه اکسپرس انتری وجود داره که از سایت IRRCC میتونید چک کنید ولی اکثر مشاغل هستن.

 • سلام برای مهاجرت به کانادا با آیلس پنج و نیم می تونم ویزا کالج بگیرم ؟

  پاسخ
  • سلام دریافت پذیرش کالج در کانادا و همچنین ویزا به فاکتورهای زیادی بستگی داره ولی در مورد زبان با 5.5 بله پذیرش کالج میتونید بگیرید

 • سلام
  ایا با مدرک ایلتس 6 نیز شانس پذیرش از دانشگاه های کانادایی را دارم؟

  پاسخ
  • خیلی کم. نمرهی اورال حداقل باید 6.5 باشه

 • ویزاهای سرمایه گذاری در کانادا شرایط سنی دارد؟

  پاسخ
  • سلام خیر

 • وقت بخیر
  ایا با داشتن رستوران میشود برای ثبت بیزینس در کانادا اقدام کرد؟

  پاسخ
  • سلام برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی خیر ولی با بیزنس های مرتبط به رستوران میشه . اگر با کارشناسان مهاجرت به کانادا ما صحبت کنید راهنماییتون می کنن

 • سلام من 30 سالمه
  میخواستم بدونم ایا با رشته مترجمی زبان فرانسه است میتواتم برای استان ساسکاچوان اقدام کنم

  پاسخ
  • سلام دانستن زبان فرانسه امتیاز خوبیه ولی شروط دیگه ای هم داره که پیشنهاد می کنم از طریق مشاوره با مجموعه ما اطلاعات کامل دریافت کنید

 • درود
  ایا من میتونم با معافیت تحصیلی برای اکسپرس اینتری کانادا اقدام کنم؟

  پاسخ
  • سلام آقایان در زمان معافیت تحصیلی فقط برای تحصیل و زیارت می تونن از کشور خارج بشن

 • من قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارم کدون دانشگاه ها برای رشته کامپیوتر بهتر هستن؟

  پاسخ
  • سلام متاسفانه ما در زمینه تحصیلی فعالیتی نداریم

 • سلام
  شرایط مهاجرت به کانادا برای پزشکان چجوریه؟

  پاسخ
  • پزشکان می تونن از طریق اکسپرس انتری در صورتیکه واجد شرایط باشن اقدام کنن و بعد از رفتن مراحل رجیستری خودشون رو انجام بدن واگرنه روش مهاجرتی که خاص پزشکان باشه متاسفانه نداریم

 • اگر اینجا کارخونه داشته باشیم می تونیم از روش ICT برای اقامت کانادا اقدام کنیم؟

  پاسخ
  • سلام در این زمینه پیشنهاد می کنم فرم مشاوره مارو پر کنید تا مشاورانمون باهاتون تماس بگیرن و دقیقتر راهنماییتون کنن

 • سلام هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری حدودا چقدر میشه؟ برای مجردها

  پاسخ
  • سلام واقعیت اینه که نمیشه هزینه ی دقیقی براش اعلام کرد چون هم شامل هزینه های دولتی میشه ، هم هزینه های جانبی مثل ترجمه ها و هم حق الوکاله اگر خودتون انجام ندین ولی به طور کلی میشه گفت نسبت به روش های دیگه کم هزینه تر هست

 • سلام
  آیا کانادا از طریق خرید ملک یا خرید بیزنس هم اقامت میده؟

  پاسخ
  • سلام قبلا برنامه ای با نام business owner and operator وجود داشت ولی متاسفانه در سال 2020 بسته شد و الان چنین روشی وجود نداره

 • سلام
  می خواستم بدونم برای زندگی کبک ارزونتره یا جاهای دیگه؟

  پاسخ
  • سلام نمیشه گفت کلا استان کبک ارزانتر هست اما خب برخی شهرهای استان کبک نسبت به شهرهای مهم استان های دیگه ارزانتر هستن.

 • سلام و خسته نباشید
  من 5 ساله در زمینه پوشاک فعالیت می کنم و جواز کسب دارم
  از چه طریق برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا اقدام میتونم بکنم؟

  پاسخ
  • سلام ثبت شرکت کانادا به فاکتورهای مختلفی بستگی داره پیشنهاد میدم فرم مشاوره سایت رو پر کنید تا مشاورانمون بتونن دقیقتر راهنماییتون کنن.

 • سلام و خسته نباشید
  من برادر شوهرم تا چند وقته دیگه pr کانادا می گیرد. ولی ایشان ناتنی هستند
  ایا ایشون میتونند به ما در پروسه اکسپرس اینتری کمک کنند؟

  پاسخ
  • سلام مشکلی نیست برادر و خواهر ناتنی هم میتونن به شما امتیاز بدن

 • سلام
  برای مردم افغان هم کار می کنید؟

  پاسخ
  • سلام بله در صورتیکه اقامتشون در ایران قانونی باشه و مدارک هویتیشون کامل باشه تا بتونبم از راه های قانونی براشون اقدام کنیم

 • سلام
  جاب افر برای رشته ی پرستاری هم میدید؟

  پاسخ
  • سلام متاسفانه ما در زمینه کاریابی فعالیت نداریم.

  • سلام متاسفانه ما در زمینه کاریابی فعالیتی نداریم.

 • سلام از طریق ویزای فدرال اسکیل چقدر تمکن مالی لازمه؟

  پاسخ
  • سلام بستگی به تعداد افراد پرونده داره . در حال حاضر برای یک نفر باید حدود 13 هزار دلار کانادا تمکن ارائه بدین.

 • برای روش ثبت شرکت کانادا باید سابقه کار داشته باشیم؟

  پاسخ
  • سلام بله در اکثر روش های سرمایه گذاری کانادا از شما سابقه ی مدیریتی مرتبط خواسته میشه.

 • سلام بهترین سن برای مهاجرت به کانادا چه سنی هست؟

  پاسخ
  • بهترین سن برای مهاجرت به کانادا بین 20 تا 29 سال هست، چون در این سن متقاضی مهاجرت ، مجرد 110 و متاهل 100 امتیاز کامل دریافت می کنند و هر چقدر سن بالاتر بره، امتیاز هم کمتر میشه و بعد از 45 سال دیگر متقاضی مهاجرت به کانادا، امتیازی دریافت نخواهد کرد.همچنین برای ویزای دانشجویی بهتره بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی برای مقطع بعد اقدام بشه

 • سلام از طریق ویزای کاری اقامت دائم میدن؟

  پاسخ
  • سلام ، متاسفانه در ابتدا خیر . فقط به شما اجازه کار 1 الی 2 ساله داده میشه اما بعد از 2 تا 3 سال کار در کانادا می تونید از روش های دیگه به راحتی برای اقامت اقدام کنید

 • کانادا با مدرک فنی و حرفه ای هم میشه اقدام کرد؟

  پاسخ
  • سلام بله در صورتیکه مدارک شما تایید شده و قابل معادل سازی با مدارک کانادایی باشد.

 • سلام برای کانادا دولینگو هم اوکیه؟

  پاسخ
  • سلام فقط برای دانشجویی و بعضی دانشگاه ها

 • سلام کدام شهر واسه کار پیدا کردن بهتره تو کانادا؟

  پاسخ
  • سلام طبق آمار امسال شهرهایی مثل هلیفکس، ادمونتون، گوئلف، ساسکاتون و.. انگار بهترن

 • سلام
  ممنون از مقاله خوبتون.برای ساسکاچوان حداقل چه مدرک تحصیلی میخواد؟

  پاسخ
  • سلام . حداقل مدرک دیپلم هست

 • سلام. بعد از مهاجرت به کانادا چقد با خودمون ببریم؟

  پاسخ
  • سلام این سوال خیلی شخصی هست، ولی خب تمکن مالی که اداره مهاجرت از شما میخواد هزینه تقریبا 6 ماه زندگی هست که ما هم پیشنهاد می کنیم حداقل همینقدر همراهتون باشه

 • سلام و خسته نباشید
  من با نامزدم حدود 6 ماه اشنا شدم و ایشون الان با ویزای موقت کانادا هستند. میشه منم از طریق ایشون برم؟

  پاسخ
  • سلام متاسفانه اگر ایشون ویزاشون موقت باشه با نامزدی نمی تونید اقدام کنید باید ازدواج کنید.

 • میشه سریع ترین راه مهاجرت به کانادا رو بگید؟؟

  پاسخ
  • سلام بهترین راه مهاجرت برای هرکس بسته به شرتیطش مشخص میشه. پیشنهاد می کنم فرم مشاوره سایت رو پر کنید تا مشاوران مجموعه دقیق تر راهنماییتون کنن

 • سلام.من بیست و دو سالمه..درسم سال دیگه تموم میشه و عمه پدرم سالهاست در کانادا زندگی میکنه
  ایشون میتونه کاری واسم بکنه که بتونم به کانادا مهاجرت کنم؟؟

  پاسخ
  • سلام، متاسفانه خیر. امتیاز فقط از طریق برادر و خواهر میتونه گرفته بشه.

 • برای مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس اینتری با چه امتیازی ورود کنیم خوبه؟

  پاسخ
  • درود ، الان متاسفانه امتیاز بالای 500 هست ولی امیدواریم پایین بیاد پیشنهادمون این هست که حداقل 480 باشید

 • من 52 سالمه و اینجا شرکت ساختمانی دارم و لیسانس عمران. دو تا دختر 16 و 18 ساله دارم چطور می تونم خانوادگی برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم؟ بیشتر نگران آینده دخترانم هستم

  پاسخ
 • سلام برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ اگر طرح داشته باشیم می تونیم اقامت دائم بگیریم؟ مدرک تحصیلی هم میخواد؟

  پاسخ
  • سلام، بله روش استارت آپ کانادا به اقامت دائم ختم میشه و مدرک تحصیلی حداقل لیسانس لازمه.

 • سلام راهی برای مهاجرت به کانادا بدون زبان هست؟

  پاسخ
  • سلام بر شما، خیر متاسفانه به جز روش ازدواج و ثبت شرکت راه دیگری نیست.

 • من پ همسرم قصد مهاجرت به کانادا داریم. آیا هر دومون باید برای اکسپرس انتری سابقه کار داشته باشیم؟

  پاسخ
  • سلام، خیر برای نفر اصلی پرونده الزامیه.

 • من 29 سالمه و فوق لیسانس دارم برای مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس انتری کانادا باید چه نمره ی آیلتسی داشته باشم؟

  پاسخ
  • سلام، امتیاز اکسپرس انتری کانادا به فاکتورهای مختلفی بستگی داره. پیشنهاد می کنم فرم مشاوره مهاجرت به کانادا روی سایت رو پر کنید و یا با ما تماس بگیرید تا دقیق تر راهنمایی بشین.

 • سلام ، من 28 سالمه و لیسانس IT دارم از دانشگاه سراسری. 3 سال هم سابقه کاری دارم می‌تونم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم؟

  پاسخ
  • سلام، پیشنهاد می کنم که با مشاوران مجوعه ما برای مهاجرت به کانادا در ارتباط باشید تا دقیقتر راهماییتون کنن و یا می تونید فرم مشاوره روی سایت رو پر کنید تا خدمتتون تماس گرفته بشه

 • سلام وقت بخیر من لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم و ۹ سال سابقه بیمه دارم . کدام کشور برای مهاجرت شغلی بهتر هست؟ مهاجرت به کانادا برای رشته کامپیوتر خوبه؟

  پاسخ
  • سلام، در حال حاضر به شما استرالیا رو پیشنهاد می کنم. به نظرم فرم مشاوره روی سایت رو پر کنید تا کامل راهنماییتون کنیم.

بیش از 6000 پرونده موفق!