نامزدهای FSWP و CEC در قرعه کشی های اخیر همه برنامه ها دعوت شده اند

تاریخ بروزرسانی : 8 مرداد, 1401

IRCC  اعلام کرد که چه تعداد از نامزدهای FSWP و CEC در قرعه کشی های اخیر همه برنامه ها (All programs)دعوت شده اند.

تفکیک تعداد نامزدهای دعوت شده از هر برنامه تحت سیستم  اکسپرس انتری در 6 و 20 جولای به شرح زیر است.

Express entry programsJuly 6, CRS 557July 20, CRS 542Total from July 6-July 20
PNP7007641464
CEC5955691164
FSW205417622
Total150017503250

دلایل متعددی وجود دارد که چرا هیچ نامزدی از برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) اعلام نشده است. IRCC ارسال دعوت نامه های CEC را برای نامزدهایی که واجد شرایط بیش از یک برنامه هستند، در اولویت قرار می دهد. IRCC از کاندیداها دعوت می کند تا زمانی که واجد شرایط FSWP و CEC هستند، یا اگر برای هر سه برنامه از جمله FSTP واجد شرایط هستند، برای CEC درخواست دهند. دلیل آن این است که نامزدهای CEC برای درخواست مهاجرت نیازی به داشتن مدرکی مبنی برتمکن مالی ندارند، در حالی که نامزدهای FSWP و FSTP بدون پیشنهاد شغلی کانادایی  باید این کار را انجام دهند. بنابراین، برای داوطلبانی که واجد شرایط هر دو هستند، بهتر است از طریق CEC درخواست دهند.

اگر نامزدهای FSTP واجد شرایط برای برنامه های دیگر بودند، IRCC از آنها دعوت می کرد تا ابتدا برای آن برنامه ها درخواست دهند. در غیر این صورت امتیازات آنها به اندازه کافی بالا نبود. IRCC گاهی اوقات قرعه کشی هایی را به طور خاص برای نامزدهای FSTP برگزار می کند تا به این کارگران ماهر فرصتی بدهد تا برای مهاجرت به کانادا درخواست دهند.

منطقی است که با صدور دعوت نامه های بیشتر، امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) کاهش می یابد. IRCC باید به دعوت از کاندیداها از “همه برنامه ها” ادامه دهد تا به اهداف مهاجرتی خود در سال 2023 مطابق با برنامه چند ساله سطوح مهاجرت فعلی خود دست یابد. انتظار می‌رود حدود 80 درصد از نامزدهایی که  در این قرعه‌کشی‌های تمام برنامه‌های جدید پاسخ دعوتنامه می گیرند، در شش ماه آینده تصمیم نهایی را دریافت کنند..

بیش از 6000 پرونده موفق!