web analytics

ویزای پدربزرگ مادربزرگ اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا ویژه پدربزرگ و مادربزرگ برنامه PGP :

کانادا جزئیات برنامه پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ را در سال2021 اعلام کرد

برنامه  PGP  به شهروندان کانادایی و مقیم دائم اجازه می دهد تا از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود برای مهاجرت به کانادا حمایت کنند. به والدین و پدربزرگ و مادربزرگانی که تحت این برنامه تأیید شده اند اقامت دائم کانادا داده می شود و ممکن است بعداً برای شهروندی کانادا درخواست دهند.

عوامل اصلی واجد شرایط بودن برای PGP

افرادی که مایلند والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را تحت برنامه PGP مورد نیاز خود به کانادا بیاورند باید معیارهای واجد شرایط بودن برنامه را برآورده کنند.متقاضیان حامی مالی PGP باید 18 سال یا بیشترو شهروندان کانادایی یا مقیم دائم باشند و از امکانات لازم برای حمایت از اعضای خانواده مورد حمایت خود برخوردار باشند.

حامیان مالی همچنین باید ثابت کنند که درآمد کافی برای حمایت از همه اعضای خانواده که از نظر مالی مسئولیت آنها را بر عهده خواهند داشت، دارند. بنابراین همه متقاضیان تشویق می شوند تا قبل از ارسال درخواست به PGP میزان پول مورد نیاز خود را برای حمایت از افرادی که مسئولیت مالی آنها را بر عهده دارند بررسی کنند.

نکاتی مهم درباره برنامه اقامت دائم  پدربزرگ و مادربزرگ

حداقل درآمد ضروری (MNI) یک فاکتور اصلی واجد شرایط بودن برای PGP است.سازمان مهاجرت وضعیت حامی را برای سال های مالیاتی 2020 ، 2019 و 2018 ارزیابی می کند. این اثبات درآمد تنها پس از ارائه علاقه به حمایت از طریق فرم آنلاین ارائه می شود. با این حال ، متقاضیانی که انتخاب شده و برای درخواست دعوت شده اند و شرایط MNI را برآورده نمی کنند ، درخواست آنها رد می شود.

به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، IRCC  وضعیت حامی را فقط برای سال مالیاتی 2020 ارزیابی می کند ، علاوه بر این ، متقاضیان می توانند مزایای بیمه اشتغال (EI) و مزایای مرکز پاسخ سریع کانادا (CERB)  را برای MNI و برای سال مالیاتی 2020 حساب کنند.

حامیان مقیم خارج از استان کبک کانادا که برای درخواست دعوت شده اند و امضا کنندگان آنها (در صورت وجود) باید برای هر یک از سه سال مالیاتی فوق ، اعلامیه های ارزیابی را از آژانس درآمد کانادا  (CRA)  ارائه دهند.

قوانین حمایتی ویزای PGP و خانواده

به جای درآمد مورد نیاز سه ساله در شهرهای کانادا ، کبک از حامیان و امضاکنندگان آنها (در صورت وجود) می خواهد که منابع مالی کافی را در 12 ماه گذشته در اختیار داشته باشند تا بتوانند از خانواده خود حمایت کنند. افرادی که مایل به حمایت از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود هستند و در کبک زندگی می کنند، درآمد آنها توسط وزارت مهاجرت کبک بر اساس نیازهای درآمدی استان ارزیابی می شود.

هم IRCC و هم کبک به تعهد متقابل از حامیان مالی نیاز دارند. این تعهد تعیین می کند که حامی تا چه زمانی مسئولیت مالی اعضای خانواده ای را که از آنها حمایت می کنند از زمان تبدیل شدن به مقیم دائم کانادا بر عهده خواهد داشت.

هنگامی که از افرادی که اعضای خانواده خانواده هستند حمایت می کنید ، باید به وزارت مهاجرت و شهروندی تعهد دهید. این تعهد وعده ای برای ارائه پشتیبانی مالی و الزامات اساسی برای اعضای خانواده ای است که از آنها حمایت می کنید.

مواردی که شما ملزم به حمایت خانواده پدر و مادربزرگ هستید

 1. فروپاشی زندگی مشترک ، جدایی یا طلاق
 2. شکاف های خانوادگی
 3. بیکاری
 4. تغییر شرایط مالی
 5. فوت متقاضی اصلی که حمایت شونده

که به موجب آن همچنان دیگر اعضای خانواده اش را باید حمایت کنید

الزامات اساسی حمایتی عبارتند از:

 • غذا
 • تن پوش
 • خدمات رفاهی
 • الزامات شخصی
 • پناه
 • سوخت
 • لوازم خانگی

این شامل سایر مراقبت های بهداشتی است که توسط بهداشت عمومی ارائه نمی شود ، مانند مراقبت از چشم و دندان. اگر شخص مورد حمایت شما یا یکی از اعضای خانواده از کمک اجتماعی استفاده می کند ، از نظر قانونی باید این مبلغ را بازپرداخت کنید.
این تعهد تضمین می کند که این افراد و اعضای خانواده آنها مجبور به درخواست کمک اجتماعی نیستند. مدت زمان حمایت از والدین ، ​​پدربزرگ و مادربزرگ و افراد وابسته به آنها 20 سال است. مدت زمان تعهد برای ساکنان کبک 10 سال است.
تعهدات شما به عنوان حامی از روزی شروع می شود که شخصی که تحت حمایت شماست (و اعضای خانواده اش ، در صورت وجود) ، مقیم دائم کانادا شوند. اگر شرایط شما تغییر کرد ، تعهد همچنان معتبر است.
این بدان معناست که شما هنوز ملزم به ارائه الزامات اساسی برای دوره تعهد حتی در مواردی هستید.

 

طول مدت تعهد برای والدین ، پدربزرگ و مادربزرگ برای ساکنان تمام استانهای کانادا به جز کبک 20 سال است. مدت زمان این تعهد برای ساکنان کبک 10 سال است.

مطلب تبدیل ویزای والدین به سوپر ویزا کانادا اقامت موقت به دائم هم بخوانید

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments