تغییرات قوانین مهاجرت استرالیا 2021

فرم مشاوره مهاجرت استرالیا:

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

تغییر در روند مهاجرت به استرالیا :

سال 2020 به دلیل تأثیر کرونا سالی بی سابقه بود. سال گذشته تغییرات زیادی در مهاجرت استرالیا، بسته شدن مرزها و ممنوعیت سفر رخ داد. اکنون که سال 2020 به پایان رسیده است و ما در سال جدید میلادی هستیم، تصمیم گرفتیم خلاصه‌ای از تغییرات مهاجرتی که انتظار می‌رود در سال 2021 اعمال شوند را داشته باشیم.

آیا برای تغییرات مهاجرت استرالیا در سال 2021 آماده هستید؟

نگاهی به آنچه در سال 2021 در مهاجرت استرالیا برنامه ریزی شده است، بیاندازیم.

تراز برنامه مهاجرت :

تراز برنامه مهاجرت برای سال برنامه  2021،20 در 160،000 باقی می‌ماند. در حالی‌که سهمیه ثابت باقی مانده است، توزیع سهمیه تغییر خواهد کرد. مهاجرت با افراد خانواده از 47،732  مکان به 77،300 مکان افزایش خواهد یافت. ویزای حمایت کارفرما از فرد ( ویزای 190 و 491 )، گلوبال تلنت، نوآوری تجاری و برنامه‌های سرمایه‌گذاری در اولویت قرار خواهد گرفت. متقاضیان ویزای دانشجوئی خارج از کشور استرالیا هستند و متقاضیان ویزای دانشجوئی که داخل خاک استرالیا هستند نیز در اولویت قرار خواهند گرفت. این امر به منظور تشویق مهاجرت به مناطق داخل استرالیا است.

برنامه تجارت ، سرمایه گذاری و نوآوری :

برنامه مهاجرت 2020،21  با هدف حمایت از بهبود اقتصادی بعد از بیماری کرونا انجام می‌شود. به همین دلیل، مکان‌های ویزای کسب و کار، سرمایه‌گذاری و نوآوری به 13،500 رسیده است. دولت از اول ژانویه 2021 برنامه نوآوری و سرمایه گذاری در تجارت را ساده و بهبود بخشیده است.

برنامه مستقل گلوبال تلنت:

یک گروه ویژه تجارت جهانی برای جذب استعدادها ایجاد می‌شود. هدف از این کارگروه، جذب مشاغل بین‌المللی و استعدادهای برجسته به استرالیا است. این برنامه مبتنی بر ابتکار جهانی استعداد و برنامه نوآوری و سرمایه گذاری در تجارت است.

پیش بینی می‌شود که برنامه GTI سه برابر شود و به 15000 برسد.

ساب کلاس 485 :

وزارت کشور استرالیا ابتکار جدیدی را برای ویزای تحصیلات تکمیلی موقت اضافی با یک یا دو سال حق کار پس از تحصیل برای دانشجویان بین المللی اعلام کرد:

 • فارغ التحصیل از یک دانشکده رجینال (منطقه‌ای)  و یا یک دانشگاه یا موسسه ثبت شده با تحصیلات عالی یا مدرک تحصیلات تکمیلی؛ و
 • اقامت دائم خود را در یک رجینال حفظ کنید در حالی‌که اولین ویزای تحصیلات تکمیلی موقت (ساب کلاس 485) را دارید

*برای ویزای تحصیلات تکمیلی موقت دوم نیاز به اقامت مداوم در یک رجینال است.

تعریف استرالیایی رجینال منظور همان تعریف مهاجرت استانی براساس مهارت خواهد بود – تمام استرالیا به استثنای سیدنی ، ملبورن و بریزبن.

دانشجویان برای اینکه واجد شرایط این تمدید ویزا باشند‌، باید بلافاصله قبل از اقدام به ویزای 485 دوم خود، از یک موسسه رجینال فارغ التحصیل شده و حداقل دو سال در یک منطقه اقامت داشته باشند ( از جمله تمام کار و تحصیل). ویزای تحصیلات تکمیلی موقت دوم همچنین برای 485 دارندگان ویزای تحصیلات تکمیلی موقت در دسترس است که از یک موسسه منطقه ای فارغ التحصیل شده اند و بلافاصله قبل از اقدام برای درخواست دوم خود حداقل دو سال در یک منطقه اقامت خواهند داشت (از جمله تمام کار و تحصیل).

هزینه ویزای 485 :

650 دلار متقاضی اصلی

325 دلار برای همسر یا شریک زندگی

165 دلار برای فرزندان زیر 18 سال است.

درخواست ها از 21 ژانویه 2021 به بعد قابل انجام است.

 • فارغ التحصیلان بین المللی که در گروه 2 تحصیل کرده و در آن زندگی کرده اند، 1 سال دیگر با ویزای تحصیلات تکمیلی موقت دوم واجد شرایط خواهند بود.
 • فارغ التحصیلان بین المللی که در گروه 3 تحصیل کرده و زندگی کرده اند، 2 سال دیگر با ویزای تحصیلات تکمیلی موقت مجاز به 2 سال اضافی خواهند بود.
 • فارغ التحصیلان بین المللی که در گروه 3 تحصیل کرده و زندگی کرده اند ، 2 سال دیگر با ویزای تحصیلات تکمیلی موقت مجاز به 2 سال اضافی خواهند بود.
 • مدرک کارشناسی (از جمله افتخارات): 2 + 1 سال (برای رجینال و مراکز اصلی رجینال) یا + 2 سال برای مراکز رجینال و سایر مناطق رجینال)
 • دوره های کارشناسی ارشد: 2 + 1 سال (برای رجینال و مراکز بزرگ رجینال) یا + 2 سال برای مراکز رجینال و سایر مناطق رجینال)
 • کارشناسان ارشد تحقیق: 3 + 1 سال (برای رجینال و مراکز اصلی رجینال ) یا + 2 سال برای مراکز رجینال و سایر مناطق رجینال)
 • درجه دکترا: 4 + 1 سال (برای رجینال و مراکز اصلی رجینال) یا + 2 سال برای مراکز رجینال و سایر مناطق رجینال)

برنامه مهاجرت خانوادگی و ویزا :

تغییرات جدیدی در ویزای شریک زندگی ایجاد شده است. دولت 77،300 مکان را برای ویزاهای خانوادگی اختصاص داده است.

در صورتی‌که سوالات بیشتری درباره مهاجرت به استرالیا، بهترین راه‌های مهاجرت، هزینه‌های آن و شرایط ورود به آن‌ها را داشتید، می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی باراد تماس گرفته و سوالات خود را از ما بپرسید.

‎+98 21 2203

همچنین می‌توانید فرم‌های مشاوره مهاجرت موجود در سایت را پر نموده تا مشاورین ما بتوانند در اسرع وقت با شما تماس حاصل ‌نمایند

ویزای پارتنر :

بر اساس بودجه، شاهد تغییرات جدید در برنامه های ویزای پارتنر خواهیم بود. یکی از مهمترین تغییرات در ویزای پارتنر نیاز به زبان انگلیسی است. متقاضیان و حامی مالی باید شرایط زبان انگلیسی را قبول کنند. هدف از این آزمون ارتقا انسجام اجتماعی و مشارکت اقتصادی است.

برای ویزای ازدواج ساب کلاس 300 ، ویزای ساب کلاس 309 شریک زندگی (موقت – خارج از کشور) و ساب کلاس 820 شریک (موقت) شرایط زبان وجود نخواهد داشت. این فقط یک الزام برای مرحله ساب کلاس 801 یا ساب کلاس 100 است.

اگر دارای ویزای موقت پارتنر هستید ، ممکن است مجبور شوید در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنید. در حالی که هنوز دشواری آزمون مشخص نشده است ، این یک آزمون پایه انگلیسی است و متقاضی باید انگلیسی کاربردی را نشان دهد.

یک گزینه جایگزین آزمون زبان انگلیسی این است که متقاضی حدود 500 ساعت کلاس زبان انگلیسی را از طریق برنامه انگلیسی مهاجرت بزرگسالان (AMEP) انجام دهد.

اسپانسرهای مقیم باید سطح مهارت زبان انگلیسی همانند متقاضی ویزا را نشان دهند.

ویزا بر اساس مهارت شغلی :

امتیازات کلی دریافت دعوتنامه نیز در چند ماه گذشته به طرز چشمگیری کاهش یافته است. نتایج مربوط به دعوت اکتبر 2020 به شرح زیر است:

ساب کلاس 189:

کمترین امتیاز برای دریافت دعوتنامه 65 امتیاز بود. این یک افت چشمگیر نسبت به ماه های گذشته است ، جایی که کمترین امتیاز برای دریافت دعوتنامه بین 90 تا 110 است. 65 امتیاز کمترین میزان کل سال است ، اما اگر مشاغل PMSOL را داشته باشید این اتفاق می افتد.

ساب کلاس 491:

65 امتیاز کمترین امتیاز برای دریافت دعوتنامه برای ویزای ساب کلاس 491 است. از 65  امتیاز 15 امتیاز به ویزای ساب کلاس 491 اعطا می شود.

کارفرما – امتیازات ویزا با حمایت مالی

برای واجد شرایط بودن ویزای ساب کلاس 186 TRT باید ساب کلاس 457/482 را داشته باشید و حداقل سه سال تمام وقت برای کارفرمای خود کار کرده باشید. با این حال ، به دلیل همه گیری بیماری کرونا ، بسیاری از مشاغل تحت تأثیر قرار گرفته اند. در نتیجه ، در طول بیماری همه گیر ، ساعات کارگران کاهش می یابد.

با توجه به موارد فوق ، دولت قوانینی را وضع کرده است که دارندگان ویزای ساب کلاس 457/482 به رغم عدم کار تمام وقت در دوره امتیاز ، می توانند برای ساب کلاس 186 TRT نیز اقدام کنند. این با زمانی که شیوع همه گیر آغاز شده مطابقت دارد

آستانه درآمد بالاتر و معافیت های سنی

معافیت سنی برای شما اعمال می شود اگر که حداقل درآمد شما نسبتا خوب(153،600  دلار فعلی)باشد تا یتوانید برای ویزای 186 اقدام کنید، حتی اگر درآمد شما به دلیل COVID-19 کاهش یافته باشد ، همچنان واجد شرایط معافیت سنی خواهید بود. اداره مهاجرت ممکن است حداقل درآمد شما را مناسب اعمال كند.

این اصلاحیه در مورد همه برنامه های کاربردی بعد از 1 فوریه 2020 و قبل از 24 نوامبر 2020 اعمال می شود و هنوز بطور قطعی چیزی ثبت نشده است.

مروری بر لیست های شغلی مهاجرت بر اساس مهارت

تغییرات در مشاغل MLTSSL / STSOL تا اطلاع ثانوی به تأخیر می افتد. DHA تأیید کرده است که این تغییرات تا بهبود بازار اشتغال حاصل از COVID صورت نخواهد گرفت. این در حال حاضر برای مارس 2021 برنامه ریزی شده و ممکن است بیش از سال مالی 2020-2021 به تأخیر بیفتد.

ویزاهای دانشجویی :

ویزاهای دانشجویی افرادی که در خاک استرالیا اقدام به دریافت ویزای دانشجویی می‌نمایند:

از زمان شیوع ، تعداددرخواست ویزای ساب کلاس 500 که توسط متقاضیان در خاک استرالیا بودند کاهش یافته است. با این حال ، این کاهش شدید نیست زیرا متقاضیان در حال حاضر در داخل کشور هستند، و بسته شدن مرز تأثیر کمتری نسبت به متقاضیان خارج از مرز خواهد داشت. برخی از متقاضیان همچنین ممکن است برای تمدید اقامت خود در استرالیا دوباره درخواست ویزای دانشجویی کنند زیرا آنها نمی توانند به خانه خود سفر کنند. به طور کلی ، کاهش 500 مورد از برنامه های ساب کلاس برای متقاضیان داخل کشور در مقایسه با متقاضیان خارج از کشور نسبتا کم است.

 

ویزاهای دانشجویی افرادی که در خارج از خاک استرالیا اقدام به دریافت ویزای دانشجویی می‌نمایند

آمارهای وزارت کشور نشانگر کاهش سریع درخواست های  ویزای ساب کلاس500 ارائه شده توسط متقاضیان خارج از کشور است. این قابل درک است زیرا بسته شدن مرزها تأثیر مهمی در توانایی متقاضی برای سفر به استرالیا دارد. از آوریل 2020 ، کاهش تعداد درخواست های ثبت شده بیش از 50 درصد نسبت به سال قبل بوده است.

برای مقابله با تأثیر منفی کرونا در بخش آموزش ، دولت تدابیری را برای حمایت از صنعت آموزش و پرورش در نظر گرفته است. برخی از اقدامات پشتیبانی شامل موارد زیر است:

چشم پوشی از هزینه ویزای دانشجویی برای اجازه دادن به دانشجویان برای تکمیل تحصیلات خود ، درخواست ویزای دانشجویی دیگری را ارائه می دهند.

دانشجویانی که به دلیل کرونا به صورت آنلاین تحصیل می کنند ، همچنان می توانند برای زیر کلاس 485 اقدام کنند.

اگرچه برخی از دانشجویان ممکن است تصمیم بگیرند که برای تحصیل با اینترنت ثبت نام کنند ، تأثیر کرونا در بخش آموزش مدتی طول می کشد. تا زمانی که محدودیت های سفر برداشته نشود ، بسیاری از دانشجویان تحت تأثیر قرار می گیرند.

افتتاح مرزهای استرالیا:

پیش بینی بودجه تهیه شده توسط مسئول مالی جاش فریدنبرگ و وزیر دارایی ماتیاس کورمان فرض می کند که محدودیت های سفر بین مارس 2021 و 30 ژوئن 2021 برداشته خواهد شد.

براساس سیاست اعلام شده ، برنامه فعلی (بین ژوئیه تا دسامبر سال 2020) لغو ممنوعیت سفر برای شهروندان استرالیا ، اقامت دائم ، نیوزیلندی ها و برخی از دانشجویان بین المللی است. با این حال مسئول مالی جاش فریدنبرگ هشدار داده است که به دلیل اوضاع اپیدمی ویروس کرونا ، این سیاست ها متغیر خواهد بود.

دلیل اصلی این طرح بازگرداندن دانشجویان بین المللی است که در خارج از کشور گیر کرده اند. تأخیر مداوم در ورود دانشجویان به شدت دانشگاه ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

اگر دولت در سال 2021 مرزهای خود را باز کند ، این بدان معنی است که پردازش درخواست های اقامت دائم در خارج از کشور ممکن است از سر گرفته شود.

استرالیایی هایی که به نیوزیلند سفر می کنند

جاستینا آردن نخست وزیر وقت نیوزلند به تازگی اعلام کرده است که دولت نیوزلند با ایجاد برنامه ترانس تاسما بابل( trans-Tasman bubble)  با استرالیا موافقت کرده است. وی توصیه کرده است که هنوز کارهای زیادی برای انجام آخرین اعلامیه وجود دارد. به همین دلیل ، در حال حاضر هیچ تاریخی برای دوره سفر وجود ندارد ، اما ما انتظار داریم که تا اوایل سال 2021 یک به روزرسانی دریافت کنیم.

در صورتی‌که سوالات بیشتری درباره مهاجرت به استرالیا، بهترین راه‌های مهاجرت، هزینه‌های آن و شرایط ورود به آن‌ها را داشتید، می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی باراد تماس گرفته و سوالات خود را از ما بپرسید.

‎+98 21 2203

همچنین می‌توانید فرم‌های مشاوره مهاجرت موجود در سایت را پر نموده تا مشاورین ما بتوانند در اسرع وقت با شما تماس حاصل ‌نمایند

به‌روز رسانی برنامه مهاجرتی ایالتی

اگرچه توسعه مداوم برنامه های مهاجر تی تحت تاثیر کرونا بوده است ولی مناطق رجینال و ایالت‌ها در استرالیا به پردازش برنامه‌های مهاجرتی پرداخته‌اند. الویت مهاجرتی برای دولت استرالیا با برنامه‌های 190 و491 است که متقاضی بیشتری دارد.

در زیر به بررسی و تغییر برخی از این برنامه‌ها می‌پردازیم:

 • قلمرو پایتخت استرالیا (ACT)

افرادی که در این قلمرو کار می‌کنند ملزم هستند که در این ایالت به کار خود ادامه دهند و فعلا  از مزایای استخدام دائمی  چشم پوشی کنند.

 • قلمرو شمالی

بدلیل بسته شدن مرزهای استرالیا Migration NT    در حال حاضر برنامه‌های خارج از کشور برای افراد خارج از کشور قبول نمی‌شود و به آینده موکول خواهد شد.

برنامه های فعلی و برنامه های کشوری نیز بررسی می شود.

 • منطقه کوئینزلند

برنامه ویزای ساب کلاس 190 برای مهارت مهاجران در این منطقه فعلا بسته است. با این حال افرادی که قبلا متقاضی  ساب کلاس 491 بودند در حال بررسی هستند.

برنامه ویزا این منطقه به نهایت سهمیه خود رسیده و دیگر دعوت نامه برای متقاضیان ارسال نمیشود.

برخی از این کد مشاغل عبارتند از:

 • 225113 متخصص بازاریابی
 • 132211 مدیر امور مالی
 • استرالیای جنوبی

معرفی متخصصان بهداشت و پزشکی در استرالیای جنوبی در اولویت قرار گرفته است. این موضوع برای افرادی که فارغ التحصیل  این رشته‌ها هستند و تحت عنوان پزشک متخصص یا بهداشت در استرالیای جنوبی کار می‌کنند، تاثیر می‌گذارد.

 • برنامه ساب کلاس 190

در مورد برنامه ساب کلاس 190 برنامه مهاجرتی استرالیا برای متقاضیان  این گروه که 12 ماه گذشته با 6 ماه گذشته در این کشور کار نکرده‌اند ، برنامه‌ای ندارد. همچنین استرالیای جنوبی  مشاغل زیر را برای ویزای 190 معرفی نمی‌کند.

این مشاغل را به همراه کد رشته‌های عبارتند از:

 • 132211 مدیر امور مالی
 • 149914 مدیر شعبه موسسه مالی
 • 221111حسابدار عمومی
 • 221112 حسابدار مدیریتی
 • 221113 حسابدار مالیاتی
 • 221211 منشی شرکت
 • 221211 حسابرس خارجی
 • 221214 حسابرس داخلی
 • 222112 کارگزار امور مالی
 • 222311 مشاور سرمایه گذاری مالی
 • 222312 مدیر سرمایه گذاری مالی
 • 224711 مدیریت مشاوره

همچنین مشاغل زیر برای افرادی است که در استرالیای جنوبی زندگی و کار می کنند:

 • 141111 کافه یا مدیرستوران
 • 351311 سرآشپز
 • 351411آشپز

متخصصان پزشکی و بهداشتی که در مشاغل مشخصی در استرالیا در 12 ماه گذشته مشغول کار هستند یا در شش ماه گذشته در منطقه ای از کشور هستند مقدمات اولیه در خواست ویزای 190 را دریافت کرده اند.

 • ویزای 491

متقاضیانی که در حال حاضر در استرالیای جنوبی کار نمی‌کنند، فقط برای ویزای 491 در نظر گرفته می‌شوند. برای مهاجرت  به استرالیا متخصصان پزشکی وبهداشتی که در استرالیا جنوبی فعالیت دارند، اگراز تجربه کار خود چشم پوشی کنند  می‌توانند 65 امتیاز برای ویزای 491 داشته باشند.

 • تاسمانیا

منطقه تاسمانیا فعلا درخواست برای ویزای ساب کلاس 491 را بطور موقت محدود کرده است. متقاضیان خارج از کشور چنان‌چه متقاضی مشاغل پر متقاضی هستند،  می‌توانند برای این مشاغل درخواست دهند.

*مشاغل پر متقاضی مانند مشاغل گروه مراقبت های بهداشتی مانند پرستاران.

 • منطقه ویکتوریا

این منطقه در خواستهای ایالتی را بررسی کرده و کسانیکه واجد شرایط هستند را برای این برنامه انتخاب کرده است.

 • استرالیای غربی (Western Australia)

برنامه دعوت متقاضیان برای استرالیای  غربی یا به اختصار WA  به دلیل عید پاک تا بعد از 23 آوریل 2021 به تعویق افتاده است. شغل سر آشپز در لیست مشاغل تحصیلات تکمیلی در دست بررسی است؛ یعنی دعوت‌ها محدود می‌شود.

 • ایالت نیوساوت ولز

ایالت نیوساوت ولز( NSW ) تلاش می‌کند که روند بررسی متقاضیان را ادامه دهد.برای رفع  نیازهای حیاتی که در شرایط اپیدمی  بوجود آمده  ممکن است تغییراتی ایجاد کند.

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به کانادا  توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 • *مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments