🇨🇦بهترین روش مهاجرت کارآفرینی کانادا در سال 2021🇨🇦

بهترین روش مهاجرت کارآفرینی کانادا در سال 2021

برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا یکی از برنامه‌های مهاجرتی استانی کانادا است. شما برای اقدام به اخذ این ویزا  و تشکیل پرونده باید پرونده خود را در یکی از اداره‌های مهاجرت استان انتخاب شده تشکیل دهید.

به صورت کلی می‌توان گفت در تمامی روش‌های مهاجرت کارآفرینی کانادا متقاضیان اخذ ویزا از این روش، باید برای سرمایه‌گذاری جهت شروع یک بیزینس و شروع کسب و کار جدید به اداره مهاجرت تعهد دهند و بعد از آن می‌توانند برای خود و خانواده خود ویزا کانادا را کسب کنند.

درست است که شرط اصلی این برنامه ایجاد یک بیزینس در کانادا است و این در همه آن‌ها یکی است ولی در اصل تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. زیرا هر یک از استان‌ها برنامه‌های خاص خود را دارند و در موارد حقوقی بسیار با هم فرق می‌کنند.

شرایطی مانند نوع ویزا و میزان سرمایه‌گذاری و شرایط و مدارک مورد نیاز فرد متقاضی این برنامه از تفاوت‌های استان‌های کانادا است.

با بررسی کامل اطلاعات تمامی استان‌ها با یکدیگر متوجه می‌شویم که استان‌های آنتاریو و بریتیش کلمبیا شرایط بسیار سخت‌تری نسبت به استان‌های دیگر کانادا را دارند و استان‌های منیتوبا و پرنس ادوارد به مراتب شرایط راحت‌تری نسبت به استان‌های دیگر کانادا دارند.

در ابتدا به صورت خلاصه شرایط و ویژگی‌های مشترک برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا برای شما شرح داده می‌شود.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی

در چندین سال گذشته سرمایه‌گذاران با کارآفرینی در کانادا در استان های کبک و نیوبرانزویک می‌توانستند از ابتدا اقامت دائم کانادا را بدست آورند؛ اما پس از گذشت مدتی این برنامه‌های استانی دستخوش تغییراتی شدند. اکنون سرمایه‌گذاران از طریق برنامه‌های کارآفرینی در کانادا می‌توانند اقامت کاری 1 ساله یا 2 ساله کسب نمایند و پس از راه اندازی کسب‌و‌کار در کانادا می‌توانند درخواست اقامت دائم کانادا را دهند. پس از آنکه از اقامت دائم کانادا 3 سال بگذرد، شخص می‌تواند درخواست پاسپورت کانادا را بدهد.در این ویزا شما می‌توانید خانواده خود را همراه خود به کانادا ببرید

در این برنامه همسر و فرزندان زیر 22 سال در پرونده شخص اصلی قرار می‌گیرند و وضعیت اقامت آن‌ها همانند شخص اصلی است. از دیگر ویزاهایی که شما می‌توانید خانواده را همراه خود ببرید، می‌توان به  ویزای استارتاپ کانادا اشاره کرد که که از ابتدا به شخص سرمایه گذار و همراهان وی اقامت دائم کانادا را اعطا می‌کنند. در این ویزا هم مانند ویزای کارآفرینی شخص پس از 3 سال می‌تواند درخواست پاسپورت کانادا را دهد.

برنامه کارآفرینی در کانادا در هر استان شرایط خاص خود را دارد، سرمایه گذاران بسته به اینکه در کدام استان سرمایه گذاری و کارآفرینی خود را انجام می دهند، نیاز به ارائه مدارک متفاوتی دارند. اما از اصلی‌ترین شرایط این مهاجرت که در بین آن‌ها مشترک است می‌توان به داشتن سوابق مدیریتی سطح بالا یا سوابق مالکیت بیزنس و داشتن بیزنس پلن اشاره کرد. در برخی برنامه‌های استانی همانند استان منیتوبا، ساسکاچوآن و… سفر توریستی به این استان ها توسط شخص متقاضی قبل از انجام پروسه اجباری است.

از سایر مدارک مورد نیاز برای این برنامه داشتن مدرک زبان CLB 4-5 و مدارک تحصیلی حداقل دیپلم یا حداقل مدرک کاردانی است. در هر استان شخص سرمایه گذار ممکن است محدودیت سنی خاصی برای کسب امتیاز داشته باشد، البته در برنامه کارآفرینی استان اونتاریو کانادا شخص سرمایه گذار محدودیت سنی خاصی ندارد. میزان حداقل دارایی شخص و حداقل سرمایه گذاری نیز در هر استان متفاوت است. حتی گاه امکان اینکه در بخش‌های مختلف یک استان متفاوت باشد نیز هست.

استاندارد های سرمایه گذاری در کانادا

از جمله روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری ویزای کارآفرینی یا همان ویزای استارتاپ است، از آنجا که اصلی‌ترین موضوع در امر سرمایه‌گذاری خارجی حفظ دارایی اولیه سرمایه‌گذار و کسب سود از سرمایه‌گذاری است، بررسی استاندارد های سرمایه گذاری و شاخص‌های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری خارجی در کشور مقصد ( در اینجا یعنی کانادا ) در اولویت قرار دارد.

دو مورد زیر از جمله استانداردهای بسیار مهمی است که برای سرمایه گذاری خارجی باید به آن اهمیت داد:

  • نرخ ریسک مصادره اموال
  • وضعیت کنترل فساد توسط دولت از شاخص‌ها

میزان ریسک از دست رفتن کل یا بخشی از دارایی سرمایه گذار خارجی نرخ ریسک مصادره اموال نامیده می شود که عموما با عددی بین 1 تا 7 نشان داده می شود، هرچه این نرخ به 1 نزدیک‌تر باشد نشان‌گر وضعیت مطلوب برای سرمایه گذاری در آن کشور و هرچه به 7 نزدیک تر باشد نشانگر وضعیت نامناسب برای سرمایه گذاری است.

نرخ ریسک مصادره اموال در کانادا و استرالیا به 1 نزدیک هستند.

وضعیت کنترل فساد توسط دولت از دیگر موضوعات بسیار مهم در سرمایه گذاری خارجی است. هرچه وضعیت کنترل فساد در یک کشور بالاتر باشد، این کشور برای سرمایه گذاری کشور امنی است و هرچه وضعیت کنترل فساد ضعیف تر باشد نشانگر ناامنی کشور مورد نظر برای سرمایه گذاری است.

طبق جدولی که ویکی‌پدیا از وضعیت کنترل فساد کشورها در سال 2020 قرار داه است، کشور کانادا در رتبه یازدهم این جدول قرار دارد.

بهترین ایالت کانادا برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

هر یک از برنامه‌های کارآفرینی استانی کانادا مزایای خود را دارد و پاسخ با این سوال که بهترین استان کانادا برای کارآفرینی کدام استان است، بسیار دشوار است. برای مثال برخی از استان‌های کانادا همانند استان اونتاریو محدودیت سنی را برای شخص سرمایه گذار مشخص نمی‌کنند و این استان برای سرمایه‌گذارانی که سن بالایی دارند یک استان مناسب است. در برخی استان‌ها مانند استان نیوبرانزویک، منیتوبا و پرنس ادوارد میزان سرمایه‌گذاری پایین‌تر است و این موضوع برای افبارادی که قصد سرمایه‌گذاری زیاد در کانادا را ندارند مناسب است

همانظور که در ابتدای مطلب گفتیم، در برخی استان‌ها داشتن سفر توریستی به کانادا از الزامات است که این موضوع سرعت انجام پروسه را کمی کند‌تر می‌کند. در استان پرنس ادوارد اجباری به داشتن سفر توریستی نیست و برای افبارادی که ویزای توریستی کانادا را ندارند مناسب است.

برخی از استان‌ها مانند استان ساسکاچوان از سرمایه‌گذارانی که در بخش کشاورزی فعالیت کرده‌اند حمایت ویژه‌ای می‌کند و بهترین استان کانادا برای کارآفرینی در بخش کشاورزی است.

همانطور که مشاهده می‌کنید، هر کدام از این مزایا با توجه به شرایط شخصی هر فرد باعث می‌شود که یک استان برای او نسبت به دیگر استان‌ها بهتر باشد.

 شما می‌توانید فرم‌های موجود در صفحه  فرم مهاجرت به کانادا را پر نموده

و مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته

و به صورت رایگان به شما مشاوره می‌دهند.

اخبار مهاجرتی

امتیازبندی مهاجرتمناطق کم جمعیتمهاجرت کاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *