تحصیل در استرالیا

فهرست موضوعات

1. تحصیل در مدارس استرالیا

سیستم آموزش اولیه در استرالیا شامل پیش دبستانی، آمادگی (یا مهد کودک)، دبستان، راهنمایی و دبیرستان (یا کالج) برای بحث تحصیل در استرالیا می باشد.

تحصیل در مدرسه به مدت 13 سال از دوره مقدماتی تا دبیرستان به طول می انجامد. مدرسه حداقل تا سن 16 سالگی اجباری است. انواع مدارس شامل مدارس دولتی، مدارس غیردولتی (از جمله مدارس مذهبی مانند مدارس کاتولیک یا اسلامی) و مدارس مبتنی بر فلسفه های آموزشی مانند مونته سوری و اشتاینر است. همه مدارس باید در اداره آموزش و پرورش ایالتی یا قلمرو ثبت شوند و از نظر زیرساخت و ثبت معلم مشمول الزامات دولتی هستند.

مدارس استرالیا کاری بیشتر از آموزش دانش آموزان انجام می دهند. آنها دانش آموزان را برای زندگی آماده می کنند – مهارت های ارتباطی، انضباط شخصی و احترام به خود، همسالان و دنیای خود را توسعه می دهند. مدارس، برنامه درسی گسترده ای را در زمینه های یادگیری کلیدی – انگلیسی، ریاضیات، مطالعات جامعه و محیط زیست، علم، هنر، زبان های غیر انگلیسی ، فناوری، بهداشت و تربیت بدنی ارائه می دهند. آنها همچنین قویاً به مزایای یک آموزش جامع – از جمله کار گروهی، ابراز وجود و توسعه شخصی که خارج از کلاس اتفاق می‌افتد، اعتقاد دارند.

در استرالیا، دانش‌آموزان از محیط آموزشی متنوعی لذت خواهند برد که به همان اندازه که آموزشی است، غنی‌کننده است و مهارت‌ها و کیفیت‌های مورد نیاز در دنیای در حال تغییر را توسعه می‌دهد.

مدارس استرالیا ازجمله بهترین مدارس جهان هستند.

 مزایای سیستم آموزشی استرالیا

 مزایای سیستم آموزشی استرالیا به شرح زیر است

 • کلاس های کم جمعیت (حداکثر 30 نفر)
 • معلمان آموزش دیده دارای تحصیلات دانشگاهی و معلمان متخصص در زمینه های موضوعی.
 • امکانات با استاندارد بالا – از جمله سطح بالایی از فناوری، تمام مدارس دارای کامپیوتر و دسترسی به اینترنت.
 • برنامه های مبنی بر استعداد و توانایی برای افزایش دانش آموزانی که پیشرفت ها و دستاوردهای بالایی دارند
 • برنامه های یادگیری انفرادی برای دانش آموزانی که نیاز به حمایت یادگیری دارند.
 • چارچوب های تضمین کیفیت که در آن مدارس باید استانداردهای لازم را رعایت کنند.

دانش آموزان پس از اتمام دوره متوسطه اول (سال 11 و 12) در امتحانات شرکت می کنند و گواهی رسمی صلاحیت دریافت می کنند. نام این گواهی در سیستم های آموزشی ایالتی استرالیا متفاوت است، اما صرف نظر از نام ،این گواهی توسط تمام دانشگاه های استرالیا، موسسات آموزش عالی و آموزش حرفه ای  و همچنین بسیاری از موسسات بین المللی به رسمیت شناخته شده است.تمام مدارس استرالیا یک ساختار رفاهی قوی برای تضمین حمایت مستمر هر دانش آموز ارائه می دهند.

انواع مدارس در استرالیا

همانطور که گفته شد مدارس استرالیا به دو دسته کلی دولتی و غیر دولتی تقسیم میشود که در مدارس دولتی آموزش به صورت رایگان در اختیار دانش آموزانی قرار میگیرد که والدین بومی استرالیا داشته باشند و یا والدین اقامت استرالیا را داشته باشند.  اما مدارس غیردولتی که شامل مدارسی چون مدارس شبانه روزی و حتی مدارس مذهبی هستند مبلغی به عنوان شهریه از محصلان دریافت میکنند. اکثر محصلان خارجی ترجیح میدهند که از خدمات مدارس شبانه روزی استفاده کنند تا در دوره تحصیل نیازی به حضور والدین خود نداشته باشند. ناگفته نماند که فقط افراد زیر 18 سال میتوانند از تحصیل در مدارس استرالیا استفاده کنند! متوسط شهریه مدارس استرالیا برای دانش آموزان در یک سال 10 هزار دلار است. لازم به ذکر است که شهریه مدارس استرالیا در هر استان و در هر مقطع متفاوت میباشد.

مدت زمان تحصیل و هزینه تحصیل در مدارس استرالیا

همانطور که قبلا نیز گفته شد تحصیل در دوره دبیرستان در استرالیا بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد. همچنین دوره پیش دانشگاهی نیز دو سال به طول می انجامد . شرایط تحصیل در استرالیا به ویژه در دوره دبیرستان بسته به مدرسه و استان محل تحصیل متفاوت است اما بدانید که شرایط دانش آموزان، میزان مهارت های فوق برنامه ای و میزان مهارت های ورزشی آن ها از جمله معیارهای حاشیه ای ورود به دبیرستان های استرالیا است. متوسط هزینه تحصیل در دبیرستان های استرالیا برای دانشجویان بین المللی بین 9 تا 11 هزار دلار در سال است. اما اگر دانش آموز در مدارس ویژه نخبگان خصوصی ثبت نام کند ممکن است تا 30 هزار دلار استرالیا در سال شهریه پرداخت کند. شهریه ای که دانش آموز پرداخت میکند برای پوشش هزینه هایی مانند ثبت نام، خوش آمدگویی و معرفی، گزارش کارنامه ترم تحصیلی، خدمات مشاوره تحصیلی و شغلی و … است.

دانش آموزان بعد از گذراندن دوره دبستان و دبیرستان و پیش دانشگاهی در نهایت مدرک تحصیل 12 ساله خود را دریافت می کنند که در هر استان استرالیا نام متفاوتی دارد. مثلا برای استان تاسمانیا نام مدرک Tasmanian Certificate of Education است و در استان ولز جنوبی نام مدرک Higher School Certificate است. اما در نهایت کاربرد و ارزش کلیه مدارک تحصیل در استرالیا یکسان است.

انتخاب مدارس برای تحصیل

در نهایت باید گفت که انتخاب مدرسه بر عهده دانش آموز است و او میتواند مدرسه مناسب خود برای ادامه تحصیل را انتخاب کند اما اگر ضعیف ترین مدرسه استرالیا را نیز برای ادامه تحصیل انتخاب کند همچنان از خدمات آموزشی ارزشمندی بهره مند میشود چرا که نظام آموزشی استرالیا یکی از بهترین، غنی ترین و مفرح ترین نظام های آموزشی بین المللی است. اغلب دانش آموزانی که به دنبال تحصیل به استرالیا مهاجرت میکنند تمایل دارند که در مدارس شبانه روزی این کشور به تحصیل بپردازند. تفاوت این مدارس با مدارس معمولی در آن است که به دانش آموزان خوابگاه و سایر خدمات نیز ارائه میشود. این دبیرستان ها معمولا شهریه بالاتری نسبت به شهریه های دبیرستان های عادی دارند. اما هزینه اسکان و تحصیل دانش آموزان بین المللی در دبیرستان های شبانه روزی استرالیا به نسبت دانش آموزان بین المللی که در دبیرستان های معمولی استرالیا در حال تحصیل هستند بسیار کم تر است.

 

این مطلب را از دست ندهید:           تحصیل در کانادا

 

تحصیل دانش آموزان بین المللی در استرالیا

تحصیل دانش آموزان بین المللی در استرالیا

اگر قصد دارید که فرزند زیر 18 سال خود را برای تحصیل در مدرسه به استرالیا بفرستید باید ابتدا از یک مدرسه در استرالیا پذیرش تحصیلی دریافت کنید و پس از آن درخواست خود را برای ویزای تحصیلی در اداره مهاجرت استرالیا ثبت نمایید.

شرایط لازم جهت پذیرش

 • ارائه کارنامه های مقاطع قبلی به خصوص آخرین مقطع به صورت ترجمه شده (هرچه نمرات و معدل بالاتر باشند شانس دریافت پذیرش بالاتر است)
 • ارائه مدرک زبان معمولا آیلتس 5 یا بالاتر. که البته الزامی نیست ولی داشتن آن شانس دریافت پذیرش را بالاتر می برد.

شرایط و مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی

 • سن باید زیر 18 سال باشد (ترجیحا زیر17 سال)
 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی
 • ارائه رسید پرداخت شهریه مدرسه و خوابگاه (درصورت اسکان در خوابگاه)
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده
 • مدارک هویتی گاردین انتخاب شده
 • مدارک هویتی دانش آموز
 • رسید پرداخت و خرید بیمه درمانی برای دانش آموز و گاردین
 • ارائه تمکن مالی توسط والدین
 • ارائه مدرک زبان در صورت نیاز
گاردین (Gaurdian)  کیست؟

گاردین (Gaurdian)  کیست؟

گاردین یا سرپرست شخصی است که وظیفه و مسئولیت نگه داری و رسیدگی به امور دانش آموز را در حین تحصیل به عهده دارد. گاردین می تواند

 • شخصی معین از طرف دولت باشد که به آن گاردین دولتی گفته می شود.
 • یکی از والدین یا اقوام درجه یک دانش آموز باشد
 • شخصی از آشنایان یا اقوام دانش آموز که مقیم یا شهروند استرالیا است باشد.

اگر بخواهید به  عنوان گاردین با دانش آموز همراه شوید باید شرایط زیر را داشته باشید

 1. شما باید بتوانید مسکن، رفاه عمومی و حمایت از دانشجو را فراهم کنید
 2. بالای 21 سال باشید
 3. تمکن مالی لازم جهت اقامت در طول ویزا داشته باشید.
 4. بیمه استرالیایی داشته باشید
 5. شروط سلامت را داشته باشید
 6. سوءپیشینه نداشته باشید
 7. قبلا درخواست یا ویزای رد شده توسط استرالیا نداشته باشید.
 8. مادر،پدر،مادربزرگ،پدربزرگ،خاله،عمه،عمو،دایی، برادرزاده یا خواهرزاده (تنی یا ناتنی) دانش آموز باشید.

شروط ویزای گاردین

 • مدت ویزای گاردین دقیقا به اندازه ی ویزای تحصیلی دانش آموز می باشد.
 • گاردین می تواند در دوره های زبان انگلیسی کمتر از 20 ساعت در هفته و یا دوره های آموزشی حداکثر 3 ماهه شرکت کند.
 • گاردین اجازه کار و یا تحصیل در دانشگاه را ندارد.

 

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید

phone ۰۳۱-۳۲۲۰۲۹۳۸۰۲۱-۲۲۰۳۰۲۵۰

و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده تا مشاورین ما با شما در اولین فرصت تماس بگیرند و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

 

 

تحصیل در دانشگاه استرالیا

استرالیا دارای سومین جایگاه از لحاظ بیشترین تعداد دانشجوی خارجی پس از انگلیس و امریکا می‌باشد.7 دانشگاه از دانشگاه‌های استرالیا در فهرست 100 دانشگاه برتر دنیا ثبت شده است.. استرالیا  دارای ۵ شهر از ۳۰ شهر برتر دنیا  است که برای تحصیل مناسب است.

2. تحصیل در دانشگاه استرالیا

همانطور که گفته شد هزینه زندگی در استرالیا بالاست! همین امر باعث نگرانی برخی از متقاضیان ادامه تحصیل در استرالیا شده که با توجه به شرایط اقتصادی این کشور دانشجویان بین المللی در استرالیا اجازه ی استخدام در کارهای دانشجویی را دارند تا بخشی از مخارج زندگی خود را تامین کنند.

از دیگر دلایل مهم محبوبیت استرالیا در بین دانشجویان و محصلان، نظام آموزشی قوی و تنوع رشته های تحصیلی ارائه شده در نظام آموزشی استرالیا میباشد. این نظام آموزشی مسبب شناخته شدن استرالیا به عنوان یک کشور فرهنگی و زبان زد شدن دانش آموختگان این کشور در عرصه های بین المللی شده است. اساس نظام آموزشی استرالیا بر پایه تحقیق در رابطه با علوم مختلف توسط محصلان و دانشجویان است.

تحصیل در دانشگاه های استرالیا

گام اول برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا دریافت پذیرش یکی از دانشگاه های استرالیا میباشد.دریافت پذیرش دانشگاه ها برای تحصیل در استرالیا نیازمند جمع آوری مدارکی است که در ادامه در بخش مدارک مورد نیاز به برخی از آن مدارک اشاره شده است. پس از ارسال مدارک خود برای دانشگاه مورد نظر و اخذ پذیرش از دانشگاه می بایست اقدام به دریافت ویزای تحصیلی استرالیا نمایید. لازم به ذکر است که بهتر است قبل از ارسال هرگونه مدارک به دانشگاه مورد نظر با یک مشاور با سابقه و یا موسسات مهاجرتی معتبر مشورت نمایید تا درصد پذیرش شما  و همچنین شانس دریافت ویزا بالاتر رود.

توجه داشته باشید که بعد از اخذ ویزای تحصیلی استرالیا میتوانید از 90 روز قبل از شروع دوره تحصیلی خود به استرالیا سفر کنید.

تحصیل در استرالیا در3 مقطع  کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. در این دوره دانشجویان میتوانند همراه با تحصیل خود در هفته 20 ساعت مشغول به کار پاره وقت نیز باشند تا بخشی از مخارج تحصیل و زندگی خود را تامین کنند.

اغلب دانشگاه های استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه تحصیلی بهتری نسبت به دوره کارشناسی به دانشجویان خود ارائه می دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا:

جهت اقدام برای مقطع، باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید. البته اکثر دانشگاه ها با مدرک دیپلم ایران اجازه ورود مستقیم شما به دانشگاه را نخواهند داد، بلکه از شما می خواهند در ابتدا دوره فاندیشن که تقریبا معادل پیش دانشگاهی ما است را بگذرانید. برای تحصیل در این مقطع از شما مدرک زبان انگلیسی معادل 5.5 خواسته می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا:

برای ورود به این مقطع باید مدرک کارشناسی خود را گرفته باشید و رشته تحصیلی شما در مقطع کارشناسی باید با رشته ای که قصد دارید در مقطع کارشناسی ارشد در آن تحصیل کنید مرتبط باشد. اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به آیلتس 6.5 یا معادل آن نیاز دارند.

تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا:

برای این مقطع باید بورسیه داشته باشید. جهت اقدام برای بورسیه چند نکته بسیار حائز اهمیت هستند. اول اینکه باید ددلاین اپلیکیشن ها را مد نظر داشته باشید. از آنجایی که بسیاری از دانشگاه ها در یک سال تحصیلی فقط یک بار برای بورسیه اپلیکیشن می پذیرند، اگر مهلتی که دانشگاه برای ارسال مدارک و سابمیت کردن اپلیکیشن مشخص کرده تمام شده باشد، ممکن است مجبور شوید یک سال دیگر صبر کنید. همچنین برای درخواست بورسیه به مقاله احتیاج دارید. این که به چه تعداد مقاله نیاز است و مقالات باید چه شرایطی داشته باشند را کارشناسان ما برای شما توضیح خواهند داد.  اکثرا برای درخواست بورسیه نمره آیلتس 7 یا بالاتر لازم است.

 

این مطلب را از دست ندهید:            تحصیل در ترکیه

 

 

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها

 1. مدارک و ریز نمرات مقطع قبلی به صورت ترجمه شده و با مهر ناتی
 2. ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی
 3. ارائه مدارک شناسایی با ترجمه رسمی
 4. ارائه رزومه تحصیلی
 5. ارائه معرفی نامه ار اساتید مقاطع قبلی
 6. انگیزه نامه یا SOP
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها

انگیزه نامه

یکی از مهم‎ترین و تاثیر گذار‎ترین مدارک برای اخذ پذیرش تحصیلی می باشد. با نوشتن انگیزه نامه، شما دانشگاه را متفاعد می کنید که از میان سایر متقاضیان آن رشته، شما یکی از بهترین گزینه ها هستید. دقت کنید که حتی اگر سایر مدارک شما تکمیل و بی نقص باشند، یک انگیزه نامه نامناسب می تواند باعث رد شدن درخواست شما شود

شرط سنی برای تحصیل در استرالیا

در مورد شرایط سنی نمی توان بازه مشخص و قطعی تعیین کرد. درواقع خود دانشگاه ها محدودیت سنی برای اعطای پذیرش در نظر نمی ‏گیرند، اما از آنجایی که در هنگام بررسی پرونده هر فرد، ریسک ویزای آن شخص نیز توسط آفیسر دانشگاه در نظر گرفته می شود، اگر سن شما برای تحصیل در مقطعی بیش از اندازه بالا باشد ممکن است دانشگاه از اعطای پذیرش خودداری نماید. البته محدودیت سنی در مورد مقطع دکترا بسیار کمتر است که باز هم شرایط فردی هر شخص در این زمینه بسیار تاثیر گذار است.

درصورتیکه سن شما برای تحصیل در مقطعی بیش ازحد نرمال می باشد می توان این فاصله یا گپ تحصیلی را با ارائه سوابق کاری مرتبط با رشته موردنظر تا حدی توجیه کرد.

هزینه های تحصیل در استرالیا

هزینه ی تحصیل در استرالیا کاملا بستگی به رشته و محل تحصیلی دانشجو دارد. اما بطور کلی مبلغ شهریه دانشگاه های استرالیا برای در دوره کارشناسی بین 25 تا 45 هزار دلار استرالیا در سال و در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا بین 22 الی 50 هزار دلار استرالیا در سال می باشد.همینطور متوسط هزینه های زندگی برای یک نفر درسال می تواند تا 20هزاردلار استرالیا باشد که البته این با توجه به نوع اسکان و سبک زندگی افراد ممکن است بالاتر یا پایین ترنیز بیاید.

بورسیه تحصیلی در استرالیا

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تامین برخی از هزینه های تحصیل خود به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی برای ادامه تحصیل در استرالیا هستند. شرایط خاص و تقریبا سختی برای اخذ بورسیه دانشگاه های استرالیا وجود دارد و بیشترین درخواست بورسیه تحصیلی استرالیا برای مقطع دکتری است. بورسیه های تحصیلی برای هر ترم یا سال تحصیلی از طرف دانشگاه معین می شوند و دانشجویان متقاضی دریافت این بورسیه ها میتوانند در طرح های بورسیه شرکت کنند و در صورت واجد شرایط دریافت بورسیه باشند می توانند از بورسیه تحصیل استفاده کنند. بورسیه تحصیلی میزان دقیقی ندارد، ممکن است بخش کوچکی از هزینه های تحصیل دانشجو را پوشش دهد یا کل هزینه های دانشجو در هنگام تحصیل در استرالیا را پوشش دهد. بورسیه تحصیلی هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است.

دریافت ویزای دانشجویی

بعد از اینکه موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان شدید باید بلافاصله درخواست خود را برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ثبت نمایید و از آن پس همه چیز به میزان قوی بودن پرونده شما و تصمیم افسر اداره مهاجرت دارد. باید بدانید که ویزای تحصیلی یک ویزای موقت بوده که فرد را موظف می کند تا پس از پایان تحصیلاتش به کشور خود بازگردد پس هر چیزی که باعث شود افسر اداره مهاجرت به قصد و نیت شما برای تحصیل در استرالیا شک کند می تواند شانس شما برای دریافت ویزا را پایین آورد و دقیقا به همین دلیل است که پروسه اقدام برای تحصیل باید با مشاوره و راهنمایی دقیق متخصصان و مشاوران این امر انجام شود.

.

phone ۰۳۱-۳۲۲۰۲۹۳۸۰۲۱-۲۲۰۳۰۲۵۰

مشاوره در باراد رایگان است

اگر مایل به مهاجرت هستید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید بهتر است برای آشنایی اولیه مطالب موجود در سایت را مطالعه نموده

یا فرم ارزیابی اولیه مهاجرت را در وبسایت ما پر کنید .

در این فرم مشخصات و تحصیلات، میزان دارایی و تخصص و مهارت شما بررسی می‌شود مشاورین ما فرم‌های شما را بررسی نموده

و با شما تماس حاصل می‌نمایند و شما را راهنمایی می‌کنند.

.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی

 1. مدارک شناسایی و هویتی ازجمله پاسپورت معتبر
 2. مدارک تحصیلی با ترجمه رسمی و مهر دادگستری
 3. نامه پذیرش دانشگاه
 4. ارائه سوابق شغلی در صورت داشتن گپ تحصیلی
 5. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
 6. ارائه نامه تمکن مالی
 7. Study Plan
 8. گواهی نامه ثبت نام الکترونیکی (ECOE)
مدارک لازم برای ویزای دانشجویی

Study Plan  چیست؟

یکی از مهم‎ترین و تاثیر گذار‎ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی به شمار می رود. با نوشتن استادی پلن ، شما افسر اداره مهاجرت را متقاعد می کنید که هدف شما ازسفر به استرالیا فقط و فقط تحصیل در این کشور و آماده سازی خود برای بازگشت وپیشبرد اهدافتان در کشور خودتان می باشد . دقت کنید که حتی اگر سایر مدارک شما تکمیل و بی نقص باشند، درصورتیکه که نتوانید افسراداره مهاجرت را قانع کنید که پس از تحصیل به کشور خود باز میگردید ویزای تحصیلی شما ریجکت می شود.

 

بیمه دانشجویی در استرالیا

در استرالیا کلیه دانشجویان بین المللی باید تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرند. یکی از ملزومات اخذ ویزا دانشجویی استرالیا ارائه مدرک پوشش درمانی دانشجویان بین المللی Overseas Student Health Cover (OSHC) است. دانشجو می بایست این پوشش درمانی را برای کل مدت تحصیل خود در استرالیا تهیه نماید.

هزینه خدمات درمانی در استرالیا خصوصا برای دانشجویان که مشغول به تحصیل در استرالیا هستند و درآمد آنچنانی ندارند بالاست! از آنجایی که ممکن است تامین هزینه های درمان برای مهاجرین خصوصا دانشجویان سخت باشد، تهیه بیمه دانشجویی در استرالیا الزامی شده است. این بیمه درمانی میتواند یک نوع آرامش روحی هم برای دانشجو باشد. چرا که در دوران تحصیل در استرالیا در صورت لزوم بدون داشتن استرس هزینه های درمانی میتواند، به مراکز درمانی مراجعه کند.

OSHC همانند نظام جامع سلامت استرالیا بیشتر خدمات درمانی را پوشش میدهند در ادامه به بررسی دقیق تر خدماتی که بیمه دانشجویی در استرالیا ارائه میکند می پردازیم:

 • ویزیت دکتر: بیمه دانشجویی استرالیا کمک هزینه ویزیت پزشکان عمومی و متخصص دانشجویان در حال تحصیل در استرالیا را پرداخت میکند.
 • آمبولانس اورژانس: بیمه دانشجویی استرالیا، هزینه انتقال به بیمارستان با آمبولانس اورژانس را تامین می کند.
 • هزینه های بیمارستان: بیمه های دانشجویی استرالیا هزینه درمان و بستری در بیمارستان را تامین میکنند.
 • هزینه دارو: اگر نسخه تجویز دارو از پزشک دارید میتوانید هزینه داروهای تحت پوششPharmaceutical Benefits Scheme (PBS) را از بیمه دریافت کنید.

مدرک زبان ویزای تحصیلی

ارائه مدرک زبان انگلیسی از ضروریات اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا و ویزای این کشور است. بدون ارائه آن شانسی برای دریافت ویزا نخواهید داشت. البته در صورتی که فرد متقاضی موفق نشود تا حداقل نمره مورد نیاز را کسب کند، می‌تواند در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی دانشگاه محل تحصیل خود شرکت کند. به عبارت دیگر داشتن پذیرش مشروط، در صورت تکمیل بودن دیگر مدارک، موجب ریجکت ویزای تحصیلی استرالیا نخواهد شد.

علاوه بر آیلتس که به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی شناخته شده و در بسیاری از کشورهای جهان دارای اعتبار برای انواع مهاجرت تحصیلی و کاری است، اداره مهاجرت استرالیا برخی دیگر از آزمون‌ها را به رسمیت شناخته و دانشجویان می‌توانند از طریق ارائه مدرک خود در این آزمون‌ها، ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت کنند. توجه داشته باشید که ممکن است حداقل نمره مورد نیاز و یا آزمون مورد نظر در رشته و دانشگاه شما متفاوت باشد، پس حتما برای اخذ پذیرش ابتدا اطلاعات مربوط به وبسایت دانشگاه را در اولویت قرار دهید.

در جدول زیر آزمون‌های بین‌المللی مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا و حداقل نمره مورد نیاز در آن‌ها را برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا مشاهده می‌کنید:

 

نام آزمونحداقل نمرهحداقل نمره +10 هفته دوره آمادگی زبان انگلیسیحداقل نمره +20 هفته دوره آمادگی زبان انگلیسی
آیلتس5.554.5
تافل463532
CAE162154147
PTE423630

آزمون های زبان مورد قبول برای تحصیل در استرالیا

 • IELTS
 • PTE
 • CAE
 • TOEFL
 • OET
آزمون های زبان مورد قبول برای تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان

تحصیل در استرالیا رویای اغلب دانش آموزان و دانشجویان در سراسر جهان است؛ دلیل آن چیست؟ دلیل آن می‌تواند یکی از این‌ها باشد: نظام آموزشی بسیار قوی استرالیا ، نرخ پایین بیکاری و همچنین کیفیت بالای زندگی و رفاه اجتماعی استرالیا. استرالیا تمام این دلائل را دارد. با مطالعه این مطلب شما  می توانبد بفهمید که آیا تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان یا مهم ترین بخش مهاجرت یعنی دریافت ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ باید در پاسخ کلی به این سوال چنین گفت که شما باید مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا با توجه به مقطع تحصیلی برای اخذ پذیرش از دانشگاههای مطرح این کشور ارائه نمایید.

 تحصیل در استرالیا به زبان انگلیسی است و به صورت کلی کشور استرالیا از جمله کشورهای انگلیسی زبان محسوب می‌گردد که در بحث تکنولوژی، علمی و اقتصادی در رقابت تنگاتنگی با ایالات متحده آمریکا است. استرالیا با مساحتی در حدود 8 میلیون کیلومتر مربع از جمله پهناورترین کشور‌های جهان محسوب می‌شود و با حدود 26 میلیون نفر جمعیت جزء رتبه‌های اول کشورهای پرجمعیت جهان محسوب می‌شود. از نقاط قوت کشور استرالیا که آن را به یکی از قطب‌های مهم مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی تبدیل نموده وجود 8 دانشگاه از 100 دانشگاه برتر جهان در این کشور است.

 لازم به ذکر است که 5 شهر با کیفیت و پرطرفدار جهان در استرالیا قرار دارد و از دیگر نقاط قوت این کشور به لحاظ جذب مهاجر محسوب می‌شد. کشور استرالیا توجه ویژه‌ای به سن متقاضیانی دارد که برای تحصیل در مقاطع مختلف وارد این کشور می‌شوند و توجه ویژه‌ای به میزان فاصله تحصیلی متقاضیان میان مقطع قبلی و مقطعی که تمایل به ادامه تحصیل دارند خواهد نمود.

تحصیل در مدارس و کالج ها بدون مدرک زبان

تحصیل در استرالیا بدون آیلتس یا مدرک زبان در مدارس و کالج‌ها امکان پذیر است. کشور استرالیا مکانی مناسب جهت تحصیل دانش آموزان در سنین مختلف است، چرا که با فراهم نمودن امکانات کامل و همچنین ارائه بالاترین سطح علمی، زمینه ساز پیشرفت علمی دانش آموزان خود از سراسر جهان می‌شوند. در استرالیا سن تحصیل از 7 سالگی شروع می‌شود و تا 12 سالگی در مقطع ابتدایی به پایان می‌رسد. بعد از قبولی در آزمون‌های پایان سال دانش آموزان خود را برای تحصیل در مقطع دبیرستان آماده می‌کنند که این مقطع تا سنین 17 الی 18 سالگی ادامه خواهد داشت. دانش آموزان در این بین می‌توانند از سن 15 سالگی تحصیل در کالج‌ها را انتخاب کنند و تا 18 سالگی به تحصیل در کالج بپردازند بعد از آن وارد دانشگاه شوند.

* دانش آموزانی که تمایل دارند تحصیل در کالج را تجربه کنند، سن آن‌ها باید بین 16 الی 18 سال باشد.

همچنین مدرک زبان برای تحصیل در کالج‌های استرالیا  نیاز است و باید مدرک زبانی معادل 4.5 آیلتس ارائه نمایند. کالج‌ها با ارائه دوره فاندیشن برای دانش آموزان با ارتقاء سطح زبان و همچنین ارائه دوره‌های تحصیلی، آن‌ها را برای ورود به دانشگاه‌ها آماده می‌کنند.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان

تحصیل در مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی تنها در صورتی امکان پذیر است که دانشجو تحصیلات خود را حداقل برای دوره فاندیشن در استرالیا گذرانده باشد. به عبارتی دیگر تحصیل در بهترین دانشگاههای استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان زمانی امکان پذیر است که متقاضی یک دوره تحصیلی قبل از دانشگاه در استرالیا گذرانده باشد، در غیر این‌صورت متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های استرالیا باید مدرک زبانی معادل نمره 6 آیلتس ارائه نماید. تحصیل در دانشگاه‌های کشور استرالیا که از جمله بهترین دانشگاههای جهان محسوب می‌گردند نیاز به ارائه مدارکی از جمله مدرک دیپلم  12 ساله با حداقل معدل 15 است.

معدل متقاضی برای اخذ پذیرش از برخی دانشگاه‌های استرالیا از اهمیت ویژه‌ای نیز برخوردار است. اگر شما که علاقه به تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی دارید دارای معدلی پایین‌تر از 15 هستید، شما هم با روش خاص خود می‌توانید وارد این کشور شوید. شما می‌توانید از طریق تحصیل در کالج‌ها و گذراندن دوره فاندیشن اقامت تحصیلی در این کشور را اخذ نمایید. از نقاط قوت دوره‌های فاندیشن عدم نیاز به داشتن مدرک زبان برای استرالیا با نمره بالا است. دانشگاه‌های استرالیا همه‌ی رشته‌های تحصیلی را تحت پوشش دارند از جمله: رشته‌های فنی مهندسی، رشته های پزشکی گرفته، رشته‌های علوم اجتماعی، رشته‌های مدیریتی و رشته‌های دیگر؛ که هر کدام نیز دارای بازار کار مناسبی هستند و به دلیل اعتبار بالای دانشگاه‌های این کشور در جهان امکان کار و ادامه تحصیل نه تنها در استرالیا بلکه در دیگر کشورهای پیشرفته نیز وجود دارد.

نکته مهمی که باید در اینجا ارائه نمود مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی است که معمولا به رشته تحصیلی بستگی دارد و در کل بین 3 تا 4 سال زمان خواهد برد. بهترین سن برای اقدام به دریافت ویزای تحصیلی در استرالیا در مقطع کارشناسی از 18 تا حداکثر 21 سالگی است. چرا که اگر بیش از این سن داشته باشید با ریسک ویزا مواجه می گردید.

کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان

تنوع رشته‌های دانشگاه‌های استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد بسیار وسیع است و دانشجویان با توجه به رشته خود در مقطع کارشناسی می‌توانند به تحصیل در رشته‌های مورد علاقه خود در دانشگاههای معتبر استرالیا بپردازند.

اما چیزی که همین ابتدای این مطلب باید بدانید این است که  تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان در این مقطع امکان پذیر نخواهد بود و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا در این مقطع نمره زبان آیلتس حداقل 6.5 است تا متقاضیان موفق به اخذ پذیرش و در نهایت ویزای تحصیلی استرالیا گردند. در کنار مدرک زبان باید به ارائه مدارک کامل تحصیل در مقاطع قبلی و همچنین ریز نمرات مورد نیاز اشاره نمود. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معمولا نزدیک به 2 سال زمان خواهد برد که به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل میزان مدت زمان تحصیل ارتباط مستقیم دارد. از جمله مواردی که باید برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد اهمیت داد عبارتند از:

 • داشتن معدل بالای 15 در مقطع کارشناسی
 • سن متقاضیان
 • مدرک زبان با حداقل نمره 6.5 در هر 4 مهارت در آیلتس یا نمره‌های معادل آن

دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را اخذ نموده‌اند و تمایل به تجربه تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد دارند حداکثر تا سن 27 سالگی می‌توانند برای این ویزا اقدام نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بستری جهت کار در این کشور یا اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در این کشور است.

تحصیل در مقطع دکترابدون مدرک زبان

تحصیل در مقطع دکترابدون مدرک زبان

نمره آیلتس برای همه دانشگاه‌های استرالیا در مقطع دکترا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و متقاضیان در کنار ارائه مدارکی نظیر رزومه تحصیلی قوی، مدرک فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های معتبر با نمره معدل بالا و همچنین داشتن حداقل 2 الی 3 مقاله معتبر و مورد تایید درInternational Scientific Indexing  یا به اختصار  ISIبه مدرک زبان با نمره آیلتس 7 نیاز خواهد داشت. همان‌طور که ذکر کردیم تحصیل در بهترین دانشگاه‌های استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان نیست و ارائه مدرک زبان از جمله الزامات اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در مقطع دکتری است.

داشتن رزومه قوی نیز تاثیر ویژه‌ای در اخذ پذیرش خواهد داشت. دانشجویانی که در دانشگاه‌های استرالیا به تحصیل می‌پردازند از این امکان برخوردار هستند که در پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی که تحت پوشش دولت و دانشگاه‌ها به منظور ارتقاء و رشد علم و توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر کشور استرالیا است مشغول به کار شوند. در کنار مدارکی که ذکر شده لازم است بدانید برخورداری از یک استاد راهنما که تمایل به استفاده از متقاضی در پروژه‌ها و تحقیقاتش داشته باشد از جمله مواردی است که حتما باید لحاظ گردد. تحصیل در مقطع دکترا معمولا 4 تا 5 سال زمان خواهد برد و بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متغیر است.

درنظر داشته باشید که نمره مورد نیاز ممکن است برای دانشگاه ها، رشته ها و مقاطع مختلف متفاوت باشد. پس حتمن قبل از اقدام به شرکت در آزمون، نیازمندی های دانشگاه و رشته موردنظرتان را به دقت بررسی کنید.

اقامت استرالیا پس از تحصیل

آیا می توانیم پس از پایان تحصیلات در استرالیا بمانیم؟

دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیلاتشان تا 18 ماه در استرالیا بمانند. دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در استرالیا،  میتوانند با انتخاب یکی از چند راه زیر،  مسیر زندگی خود را تغییر دهند.

 1. به کشور خود برگردند.
 2. در دوره های تحصیلات تکمیلی شرکت کنند
 3. طی 18 ماهی که اجازه ماندن در استرالیا دارند شغلی مرتبط با تحصیلات خود پیدا کنند تا بتوانند از طریق ویزای 485 اقامت موقت خود را تمدید کنند.
 4. پس از پایان تحصیلات، از امتیاز تحصیل در استرالیای خود استفاده کنند وازطریق ویزاهای 189،190 و یا 491 اقدام به دریافت اقامت دائم نمایند که البته در این روش ها معیارهای دیگری نظیر سن، سابقه کاری ، تاهل یا تجرد نیز نقش داشته و ممکن است مناسب بسیاری از افراد نباشد.
5/5

به مطالب سایت ما نمره دهید

 

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید

phone ۰۳۱-۳۲۲۰۲۹۳۸۰۲۱-۲۲۰۳۰۲۵۰

و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده تا مشاورین ما با شما در اولین فرصت تماس بگیرند و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

 

 

پرسش و پاسخ :

placeholder
علی نصیری
گرافیست

 چرا بیشتر درخواست ها برای ویزای تحصیلی رد می شود ؟

placeholder
حاتمی
مشاور باراد

یکی از مواردی که برای یسیاری ازمتقاضیان ویزای تحصیلی دبده میشود آن است که درخواست آنها رد میشودفرد متقاضی بایدبه گپ تحصیلی وانتخاب کالج ودانشگاه توجه  کنداین دو مورد در رددرخواست بسیارموثر  هستندبرای اطلاع از این نکات با مشاورین ما تماس بگیربد

placeholder
سارا محتشم
معمار

نرخ ارز دولتی برای ویزای تحصیلی چقدر است ؟ ایا هنوز به دانشجویان دارای ویزای تحصیلی ارز دولتی پرداخت می شود

placeholder
روح پرور
مشاور باراد

دوست عزیز فکر کنم این سوال خیلی از افرادی که به مهاجرت تحصیلی فکر میکنند باشد.در حال حاضر نرخ ارز دولتی و ارز بازار آزاد زیاد تفاوتی ندارد .الیته به دانشجویان سهمیه ارز تعلق می گیرد ولی تفاوتزیادی ندارد.

بیش از 6000 پرونده موفق!