کار در ترکیه

مجوز کار در ترکیه

مهاجران تقریبا در هر زمینه‌ای به استثنای فیلدهای امنیت و سلامت، دریانوردی، دامپزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و همچنین به عنوان پرستار، حق کار در ترکیه را دارند. شما با مهاجرت کاری به ترکیه از مزایای زیادی برخوردار خواهید شد. از جمله اینکه به صورت رایگان در بیمارستان‌های ترکیه معالجه خواهید شد و در کلینیک‌های خصوصی نیز هزینه‌ی کمتری پرداخت خواهید کرد.

همینطور با ۵ سال زندگی در ترکیه می‌توانید تابعیت این کشور را بدست آورید و از حقوق برابری نسبت به شهروندان ترکیه برخوردار شوید. علاوه بر این، کار در ترکیه می‌تواند اجازه‌ی کار دائم را برای شما به ارمغان آورد. در صورتی که به مدت ۸ سال در ترکیه مشغول بکار باشید، می‌توانید اجازه کار دائم این کشور را بدست آورید

برای مهاجرت به ترکیه از طریق کار نیاز به پیشنهاد کاری دارید و هیچ کس نمی‌تواند بدون پیشنهاد کاری از ترکیه، اجازه کار را در این کشور را دریافت کند. بدین منظور دو راه پیش روی شما قرار دارد.

 • درخواست ویزای کار از داخل ترکیه
 • درخواست ویزای کار از ایران

شما به عنوان مهاجر برای کار در ترکیه نیاز به مجوز کار معتبر دارید. این مجوزها توسط وزارت کار و امنیت اجتماعی کشور ترکیه (MLSS) صادر می‌شوند. به یاد داشته باشید که استخدام مهاجرانی که فاقد اجازه کار هستند، غیرقانونی است و کار بدون ویزا ممکن است تبعات جدی را در آینده برای شما در پی داشته باشد. به همین خاطر بهتر است کاملا به صورت قانونی برای مهاجرت کاری به ترکیه اقدام کنید

نکته: اجازه اقامت کوتاه مدت حداکثر ۱ سال می‌باشد و شخص متقاضی باید شش ماه قبل از اتمام اجازه اقامت خود نسبت به ویزای کاری اقدام نمایید

ویزای کار ترکیه

 

ویزای کار موقت :

مدت زمان اعتبار اجازه کار موقت در ترکیه، یک ساله است که برای کار در محل کار مشخص صادر می گردد. پس از اتمام یک سال، اجازه کار برای همان محل کار و همان شغل و در صورت موافقت کارفرما و تمایل کارمند، تا ۲ سال دیگر تمدید می‌شود. در صورتی که برای بار دوم تمدید کنید، این مجوز سه ساله خواهد بود. یعنی شما با اجازه‌ی کار موقت می‌توانید حداکثر تا ۶ سال در ترکیه کار کنید.

اگر شما به مدت ۸ سال پیاپی در ترکیه به طور قانونی زندگی و کار کنید، می‌توانید نسبت به درخواست مجوز کار نامحدود اقدام نمایید، که دیگر نیازی به تمدید ندارد.  برای تمدید مجوز کار باید به دفتر وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه (MLSS) در آنکارا مراجعه کنید.

توجه کنید: شما باید ۲ماه قبل از تاریخ انقضا مجوز کار خود، نسبت به تمدید اجازه‌ی کار (در صورت تمایل کارفرما) اقدام کنید

ویزای کار دائم :

ویزای کار دائم که برای یک دوره نامشخص به متقاضیان اعطا می‌شوند، این امکان را به فرد می‌دهد که به مدت نامحدودی در ترکیه مشغول بکار شود. البته این ویزا تنها به افرادی که اجازه اقامت طولانی مدت در ترکیه یا سابقه‌ی حداقل ۸ سال اجازه کار داشته‌ باشند، اعطا میشود‌‎شود.

بدین ترتیب فردی با ویزای کار دائم از تمامی حقوق شهروندان ترکیه بجز در برخی موارد همچون حق رای بهره‌مند خواهد بود

ویزای کار مستقل :

اگر حداقل ۵ سال به طور قانونی و بدون وقفه در ترکیه کار کرده باشید، می‌توانید برای ویزای کار مستقل ترکیه اقدام کنید. البته ویزای کار مستقل به تمامی متقاضیان اعطا نمی‌شود. وزارت کار در ترکیه با توجه به معیارهای سطح تحصیلات، تجربه حرفه‌ای، سهم شما در بخش سرمایه‌‌گذاری ترکیه و برخی فاکتورهای دیگر فرد را مورد سنجش قرار می‌دهد و در صورت واجد شرایط بودن ویزای کار مستقل به فرد اعطا می‌شود.

با دریافت این ویزا شما می‌توانید به عنوان یک فرد مستقل در ترکیه کار کنید. اگر هدف نهایی شما شروع کسب و کار خودتان در ترکیه است، مطمئنا کسب ویزای کار مستقل مرحله‌ی مهمی برای شما خواهد بود

کارت آبی :

کارت فیروزه‌ای به افرادی که در زمینه‌ی اقتصاد، علوم، فناوری و صنعت در کشور ترکیه مشارکت دارند، اعطا می‌شود. به این ترتیب دارندگان کارت فیروزه‌ای از کلیه حقوق دارندگان اجازه کار دائم برخوردار خواهند بود و همینطور همسر و فرزندان آن‌ها نیز اجازه اقامت نامحدود در کشور ترکیه را خواهند داشت

 

 

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید

phone ۰۳۱-۳۲۲۰۲۹۳۸۰۲۱-۲۲۰۳۰۲۵۰

و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده تا مشاورین ما با شما در اولین فرصت تماس بگیرند و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

 

 

مزایای دریافت اجازه کار و اخذ ویزای کار ترکیه

 1. استفاده از کلیه امکانات بهداشت و درمان ترکیه به صورت رایگان
 2. گرفتن تابعیت دائمی با داشتن 5 سال اقامت در این کشور با ویزای کار
 3. گرفتن حقوق بازنشستگی بعد از اتمام دوران کار از سن 60 سالگی
 4. دریافت اجازه کار برای فرزندان متقاضی
 5. دریافت 2 ماه اشتغال ازمایشی که در صورت راضی نبودن فرد از شغلش بدون پرداخت جریمه به کارفرمای قبلی شغل دیگری اتخاذ کند
 6. ترکیه سکو پرتاب خوبی است برای مهاجرت به کشور های اروپایی امریکا کانادا
 7. رده بندی اقتصادی ترکیه در 20کشور قدرتمند اقتصادی

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در ترکیه

شما به محض اینکه پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما دریافت میکنید باید برای ویزا اقدام کنید پس لازم است حداقل دو ماه برای اخذ ویزا به سفارت خانه ترکیه مراجعه کنید و کارفرمای شما باید مدارک خاصی برای وزارت کار ترکیه ارسال کند وزارت کار 90 روز طول میکشد تا درخواست شمارا بررسی کند که این مراحل باید شامل ارسال مدارک باشد.

 • پاسپورت معتبر
 • پیشنهاد کار یا قرارداد کار
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک هویتی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه ویزا
 • عکس جدید
 • بلیط پرواز
 • عدم سوء پیشینه مدارک نشان دهنده
 • محل اقامت
 • ارائه تمکن مالی

معرفی سازمان کار ترکیه ایشکور


این سازمان مشابه اداره کار و سازمان فنی حرفه ای ما می باشد و در پیدا کردن کار و آموزش فنی فعالیت می کند شما هم میتوانید مانند شهروندان ترک در این سازمان ثبت نام کنند
این سازمان به صورت حضوری یا اینترنتی ثبت نام کنید و از آموزش ها و خدمات این سازمان بهرمند شوید


خدمات سازمان کار ترکیه

 1. کمک برای ثبت نام برای کار و استخدام
 2. خدمات مشاور کاری و شغلی
 3. مشخص کردن حقوق در بیمه بیکاری برای افراد
 4. تخصیص شغل به معلولان
 5. اموز شهای تخصصی برای معلولان
 6. برگزاری کلاس های اموزشی حرفه ای برای بیکاران

شرایط گرفتن اجازه کار ترکیه


برای اینکه بتوانید اجازه اقامت کاری داشته باشید باید باید از وزارت کار ترکیه اجازه رسمی بگیریم
که ویزای کاری مستلزم قرارداد با امضای یکی از شرکت های ثبت شده ترکیه در وزارت امور خارجه کار باشد
که در صورت داشتن سابقه بیمه در محل کار امکان گرفتن اقامت دائم و شهروندی بعد از 5 سال وجود دارد
پروسه برای گرفتن ویزای کاری سی روزه است و این قرارداد باید حاوی ادرس محل کار و نوع کار مشخص شده باشد
بعد از یک سال از زمان کار تا 3 سال قرارداد کاری تمدید کنید تمدید ویزا باید 15 روز قبل از این مدت به پایان برسد و طبق قوانین ترکیه نمیتوانید همزمان دو نوع ویزا داشته باشید

انواع-شغل-ترکیه

مراحل اخذ ویزای کاری :

1- پیداکردن کارفرمای معتبر در کشور ترکیه :

اولین قدم در فرآیند اخذ ویزا پیدا کردن شغل می باشد . شما باید شخصی یا کارفرمای معتبری را بیابید که به کار شما احتیاج داشته باشد که بتواند مدارک شغلی معتبری را به وزارت کار و خدمات اجتماعی (MLSS) فراهم آورد . بعد از پیدا کردن کار و معرفی نامه رسمی از کارفرمای خود می توانید وارد مراحل بعدی اخذ ویزای کار شوید.

2- دریافت وقت ملاقات از کنسول گری ترکیه :

به منظور تشکیل پرونده برای ویزای کار باید به صورت اینترنتی از سفارت یا کنسولگری کشور خودتان وقت مصاحبه بگیرید شما در ایران می توانید در تهران _ ارومیه _ تبریز و مشهد از نزدیکترین کنسولگری وقت بگیرید .

3- ارائه مدارک مورد نیازبرای تکمیل پرونده :

حداقل دوماه قبل از عزیمت در سفارت ترکیه باید اقدام نمائید. در هنگام تشکیل پرونده حتما باید پاسپورت فرم تشکیل پرونده ویزا و معرفی نامه کاری را باید همراه داشته باشید . کار فرمای شما نیز حداکثر باید ظرف 10روز کاری از زمان تشکیل پرونده مستندات و مدارک را به وزارت کار و خدمات اجتماعی ترکیه (MLSS) ارسال کند . بعد از تکمیل مدارک و ارائه مستندات پرونده وارد پرسه اداری خواهد شد .

4- انتظار برای بررسی پرونده و تعیین وضعیت ویزا:

بعد از تکمیل پرونده و ارائه مستندات وزارتخانه پرونده شما را طی 90 روز بررسی می کند. هنگامی که مدارک شما تایید شد بعد از پرداخت هزینه های دولتی و سفارت ویزای شما صادر می شود .

5- دریافت مجوز اقامت پس از اخذ ویزا :

زمانی که به وسیله ویزای کاری وارئ ترکیه شدید مانند ویزای تحصیلی باید حداکثر در مدت 30روز در شعبه های خارجی دپارتمان پلیس محلی ثبت نام کرده و درخواست اقامت موقت کنید . شما بدون داشتن این سه مجوز (ویزای کار – مجوز کار و مجوز اقامت موقت ) مجاز به شروع کارنیستید.

6- مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای کار:

1- پاسپورت    2- دوقطغه عکس جدید   3- بیمه پزشکی   4- داشتن معرفی نامه کارس و کارفرما   5- گواهی عدم سوپیشینه  6- مدرک تحصیلی حداقل دیپلم   7- گواهی نامه از بانک و تامین معیشت( شما باید تامین معیشت روزی 50یورو را ارائه دهید ) 8- اجاره نامه محل سکونت در ترکیه

7- هزینه ویزای کار :

مجوز کار موقت  : یکسال    119 یورو                         مجوز کار دائم : 1189 یورو

مجوز کار موقت  : دوساله    238 یورو                        مجوزکاردائم مستقل: 1189 یورو

مجوز کار موقت  :سه ساله   357 یورو                         هزینه اوراق برای هرمجوز:  14 یورو

 

 

 

این مطلب را از دست ندهید:           ویزای اکسپرس انتری کانادا

 

 

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید

phone ۰۳۱-۳۲۲۰۲۹۳۸۰۲۱-۲۲۰۳۰۲۵۰

و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده تا مشاورین ما با شما در اولین فرصت تماس بگیرند و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

 

 

مدارک تحصیلی که کار در ترکیه را تضمین می کند

 • جراحان / پزشکان (درجه پزشکی)

جراحان به دلیل ماهیت بحرانی شغل خود ، لیست پردرآمدترین مشاغل را قرار می دهند. حرفه یک جراح شامل ریسک بالایی است و نیاز به دانش گسترده و یک مسیر طولانی یادگیری دارد. مواد لازم برای یک حرفه پردرآمد

 • قضات (مدرک مرتبط با حقوق )

قضات به دلیل مسئولیت های سنگین مربوط به شغل خود حقوق بسیار بالایی دریافت می کنند. تعیین سرنوشت مردم کار ساده ای نیست و دستمزد بالا کاملاً موجه است.

 • وکلا (مدرک مرتبط با حقوق )

دلیل عمده ای که حقوقدانان حقوق بزرگی دریافت می کنند ، ارزش بالای آنها در نظر مشتریانشان است. یک وکیل موفق می تواند هزاران پول برای شما ذخیره کند/به دست آورد یا احتمالاً می تواند از شما حکم اعدام را نجات دهد.

 • مدیران بانک (مدرک حسابداری و مدیریت بازرگانی)

مدیریت صدها میلیون وجوه و سرمایه گذاری با همه ریسک های مرتبط ، مدیریت یک بانک را به وظیفه ای بسیار مهم و شایسته دستمزد بزرگ تبدیل می کند.

 • مدیران ارشد اجرایی (مدارک مرتبط با مدیریت بازرگانی)

مدیران عامل در درجه اول مسئول موفقیت یا شکست سازمان های کامل هستند. دستمزد بزرگ آنها به دلیل گستردگی وسیع تأثیر و همچنین خطرات ناشی از آن است.

 • مدیران ارشد مالی (مدرک حسابداری و مدیریت بازرگانی )

هر شغلی که در مورد مدیریت پول باشد به طور خودکار واجد شرایط دریافت حقوق بالا است. مدیران مالی بودجه ، هزینه ها ، هزینه ها و درآمد را مدیریت می کنند که مستقیماً بر عملکرد سازمان تأثیر می گذارد.

 • ارتودنتیست ها (مدارک پزشکی و بهداشت)

متخصصان ارتودنسی در صنعتی فعالیت می کنند که در آن مردم مایلند هزینه های زیادی را برای خدمات پرداخت کنند ، که مستقیماً ارتودنتیست ها را در زمره پردرآمدترین مشاغل قرار می دهد.

 • اساتید کالج

اساتید کالج از جمله مشاغل پردرآمد و معتبر هستند. پروفسور شدن کار آسانی نیست و نیاز به پشتکار دارد و دلیل آن این است که آنها تا این حد درآمد بالایی دارند.

 • خلبانان (مهندسی هوانوردی)

احتمالاً تنها شغلی که در این لیست وجود دارد ، دارای نوعی هیجان است. خلبانان برنامه های آموزشی دقیقی را پشت سر می گذارند و هر روز مسئول امنیت هزاران نفر هستند.

 

این مطلب را از دست ندهید:           ویزای اکسپرس انتری کانادا

 

میانگین حقوق در ترکیه               

رتبه بندی حقوق و دستمزد بر اساس حرفه

میانگین حقوق در ترکیه رتبه بندی حقوق و دستمزد بر اساس حرفه
میانگین حقوق در ترکیه رتبه بندی حقوق و دستمزد بر اساس حرفه

حقوق های برتر ترکیه – براساس شغل

حقوق های برتر ترکیه - براساس شغل

 

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید

phone ۰۳۱-۳۲۲۰۲۹۳۸۰۲۱-۲۲۰۳۰۲۵۰

و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده تا مشاورین ما با شما در اولین فرصت تماس بگیرند و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

 

 

بیش از 6000 پرونده موفق!