مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی کانادا

برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا  (PNP) :

یکی از روش‌های سریع و مهم برای اخذ اقامت دائم کانادا هستند. برنامه های استانی(PNP)  این امکان را برای استان‌ها و مناطق مختلف کانادا فراهم می‌کنند تا افرادی را که قصد مهاجرت به کانادا دارند و علاقمند به سکونت و زندگی در استان خاصی هستند، انتخاب کنند

در مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی کانادا، هر استان شرایط خاصی دارد که طبق توافقات خود با اداره مهاجرت کانادا،  می تواند افرادی که امتیاز و شرایط لازم برای اقامت در استان خود را کسب کرده اند، انتخاب نماید به آن ها اقامت دائم اعطا نماید.

آینده برنامه مهاجرت استانی کانادا

با توجه به برنامه‌های اعلام شده اداره مهاجرت کانادا تمام استان‌های کانادا در سال‌های آتی از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا برای رشد و گسترش استان خود در زمینه اقتصادی و کارآفرینی، اقدام به جذب مهاجر خواهند کرد. هر استان با توجه به نیاز‌های خود، در آینده می‌تواند نیروی لازم خود را جذب نماید و افراد می‌توانند در استان مورد نظر خود سکونت نمایند. در همین راستا هر استان علاوه بر برنامه اکسپرس اینتری که خود انتخاب به گزینش می‌نماید، همواره برنامه‌های استانی خود را به مهاجرین عرضه می‌نماید.

تفاوت ویزای اقامت استانی و اکسپرس اینتری:

به جز دو استان نوناووت (Nunavut) و کبک (Quebec) که فقط از طریق ویزای تخصص کاری (اکسپرس اینتری) اقدام به پذیرش مهاجر می‌نمایند. سایر استان‌ها علاوه بر اکسپرس اینتری، از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا نیز اقدام به جذب مهاجر می‌نمایند. افرادی که از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا به صورت سیستم کاغذی اقدام می‌کنند شانس و امتیاز بیشتری نسبت به روش اکسپری اینتری دارند. درواقع در روش استانی، متقاضی برای استان مورد نظر خود درخواست می‌دهد ولی در اکسپرس اینتری هر استان خود از طریق بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری داوطبین را مشاهده و انتخاب می‌نماید. برنامه استانی به صورت سیستم کاغذی انجام می‌شود ولی برنامه اکسپرس اینتری به صورت آنلاین می‌باشد و حدودا 6 ماه زمان خواهد برد. هر یک از استان‌های کانادا فقط یک بار در سال از طریق اکسپرس اینتری اقدام به جذب مهاجر می‌نماید.

در ضمن :

افرادی که توسط هر یک از استان‌ها برای برنامه مهاجرت استانی کانادا انتخاب می‌شوند به طور کلی 600 امتیاز بیشتر نسبت به روش اکسپرس اینتری دارند و همین امر باعث افزایش شانس آن‌ها می‌شود. از میان استان‌های کانادا، برنامه‌های استانی انتاریو و ساسکاچوان از محبوبیت بیشتری برخوردارند و در سال‌های اخیر نیز این دو استان مهاجران زیادی را به خود جذب کرده‌اند. برای انتخاب هر یک از استان‌های ذکر شده، ابتدا باید شرایط آن‌ها را مطالعه کرده و سپس با شرایط خود بررسی کنید و ببینید به شغل متناسب با شرایط شما در آن استان نیاز دارند یا خیر.

مراحل برنامه مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی کانادا

 

افرادی که متقاضی این نوع ویزا هستند در ابتدا باید قبل از ارسال درخواست خود، اقدام به دریافت گواهی انتخاب استانی از استان مربوطه نمایند. برای این امر باید درخواست خود را ارسال کنید و یک کار فرما که مقیم آن استان است شما را به عنوان کارمند خود معرفی نماید. سپس درخواست شما توسط اداره مهاجرت در آن استان بر اساس نیاز‌های مهاجرتی بررسی و تایید می‌شود. در نهایت بعد از تهیه گواهی باید یک درخواست اقامت برای اداره مهاجرت کانادا ارسال نماید.

بعد از ارسال پرونده به اداره مهاجرت کانادا، پرونده شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت اطمینان از صحت اطلاعات ارسال شده، پرداخت هزینه مدارک و سایر شرایط اعلام شده، پرونده شما تایید می‌گردد. در این نوع ویزا پس از تایید نهایی، اداره مهاجرتی استان مربوطه با شما تماس می‌گیرد یا از طریق ایمیل ادامه‌ی مراحل را برای شما ارسال می‌کند. مراحل بعدی شامل آزمایشات پزشکی، گواهی سوء پیشینه، گواهی مالی و … می‌باشد. بعد از گذراندن تمامی مراحل با توجه به تابعیت شما، برای ورود به کانادا ویزا صادر خواهد شد. در همین راستا ممکن است از شما درخواست ارسال پاسپورت نمایند.

ما در این مقاله سعی کردیم راهنمای کامل برنامه‌های مهاجرت استانی کشور کانادا را خدمت شما ارائه نماییم تا افرادی که تمایل به مهاجرت به کانادا را دارند با مطالعه‌ی این مقاله اطلاعاتی را در این زمینه کسب کنند.

می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

 

این مطلب را از دست ندهید:            ویزای سرمایه گذاری کانادا

 

برنامه همه استانهای کانادا

با برنامه همه استانهای کانادا اشنا شوید :

 

1. معرفی برنامه مهاجرت از طریق مهارت شغلی به استان بریتیش ساسکاچوان :

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان شرایط اقامت دائم کانادا را برای افرادی که می‌خواهند در استان ساسکاچوان زندگی کنند فراهم می‌آورد. امتیاز‌بندی همانند برنامه نیروی متخصص فعلی کانادا است و متقاضیانی که ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ را کسب کنند وارد این استخر مجازی خواهند شد و افراد دارای بالاترین امتیاز به صورت ماهانه دعوتنامه دریافت می‌کنند. همچنین اگر تعداد زیادی از متقاضیان دارای امتیاز برابر باشند فقط افرادی که ارتباط فامیلی یا تحصیلی یا کاری با استان ساسکاچوان دارند انتخاب خواهند شد و بعد از آن افراد دارای دانش زبان بالاتر در صف بعدی قبولی اقامت دائم کانادا و مهاجرت به کانادا در این استان قرار خواهند گرفت.

الزامات برنامه ساسکاچوان:

  • خارج از کانادا زندگی می‌کنید و متقاضی پ-ن-ا-ه-ن-د-گ-ی نمی‌باشید.
  • کسب حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان
  • تجربه کاری حداقل یک‌سال در ده سال گذشته در شغل مورد نظر خود
  • حداقل سطح زبان  CLB4
  • داشتن شرایط دریافت مجوز ساسکاچوان در صورتیکه شغل مورد نظر شما  Regulated باشد و نیاز به دریافت مجوز داشته باشد.

امتیازات ساسکاچوان:

* امتیاز شما از طریق ۵ فاکتور ذیل و با توجه به مدارکی که ارسال می‌کنید، محاسبه و تایید می‌گردد.

۱- تحصیلات و آموزش (حداکثر ۲۳ امتیاز)

۲ – تجربه کاری (حداکثر ۱۵ امتیاز)

۳- سطح زبان (حداکثر ۲۰ امتیاز)

۴- سن (حداکثر ۱۲ امتیاز)

۵- میزان ارتباط و سازگاری با بازار کار ساسکاچوان (حداکثر ۳۰ امتیاز) 

عبارتند از:

– ۳۰ امتیاز به سبب داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرما در ساسکاچوان.

– ۲۰ امتیاز به دلیل داشتن فامیل مقیم و شهروند کانادا در این استان توسط متقاضی و یا همسر دارای شرایط مورد تایید که در جلسه مشاوره کارشناسان باراد با شما در میان خواهند گذاشت.

(فامیل وخویشاوندان می توانند شامل والدین، خواهر و برادر، پدربزرگ یا مادربزرگ، خاله یا عمه، عمو یا دایی، خواهرزاده یا برادرزاده، فرزندان خاله، عمه، دایی یا عمو و خویشاوندان نسبی ناپدری، نامادری و… باشند.)

– ۵ امتیاز با داشتن سابقه کار در ساسکاچوان ( در۵ سال گذشته حداقل به مدت ۱۲ ماه با ویزای کارمعتبر در این استان)

– ۵ امتیاز به دلیل سابقه تحصیلی در ساسکاچوان (حداقل یکسال تحصیلی در مقاطع بعد از دبیرستان بامجوز)

لازم به ذکر است که  شما می‌توانید از موارد بالا حداکثر ۳۰  امتیاز کسب نمایید و حتی چنانچه تمام آیتم های موجود در قسمت سازگاری با ساسکاچوان را داشته باشید، فقط همان 30 امتیاز را دریافت می کنید.

 

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید

۰۳۱-۳۲۲۰۲۹۳۸۰۲۱-۲۲۰۳۰۲۵۰

و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده تا مشاورین ما با شما در اولین فرصت تماس بگیرند و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

 

 

مهاجرت از طریق برنامه استانی استان آنتاریو

2. مهاجرت از طریق برنامه استانی استان آنتاریو

به جهت اینکه انتاریو به عنوان مرکز اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کانادا به شمار می‌آید، بسیاری از متقاضیان متخصص تمایل به ورود و کار در این استان برای مهاجرت به کانادا را دارند. برنامه استانی انتاریو ، OINP نام دارد که بسیاری از متقاضیان می‌توانند از این طریق اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

مهاجرت به استان انتاریو از روش های زیر امکان پذیر است.

از طریق سیستم اکسپرس انتری

1. جذب سرمایه انسانی در اولویت (Human Capital Priorities) اداره مهاجرت آنتاریو می‌تواند به لیست متقاضیان اکسپرس‌انتری فدرال دسترسی داشته باشد و از این طریق متقاضیان با شرایط سنی، تحصیلی، سابقه کار و … را انتخاب کند و برای آنها دعوت نامه ارسال کند.

2. جذب کارگر ماهر فرانسوی زبان (French- speaking Skilled Worker)

3. این برنامه مختص متقاضیانی است که سطح زبان فرانسه بهتری نسبت به زبان انگلیسی دارند و دارای شرایطی سنی، مدرک تحصیلی و… مناسبی هستند.

4. جذب نیروی ماهر(Skill Trades Stream)

این روش مختص افرادی است که دارای سابقه کار در استان انتاریو هستند و قبلا از طریق یکی از انواع ویزاهای موقت وارد کانادا شده اند.

مستقیما از طریق اداره مهاجرت استان انتاریو

1. جذب نیروی کار خارجی ازطریق پیشنهاد شغلی (Employer Job Offer: foreign Worker Stream)

این روش به متقاضیانی که سابقه شغلی آنها در ناک های B,A,0 هست این امکان را می دهد تا پس از دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در استان انتاریو اقدام به اخذ اقامت دائم کنند.

2. جذب دانشجویان بین المللی از طریق پیشنهاد شغلی (Employer Job Offer: International Student Stream)

این برنامه به دانشجویان بین المللی در داخل یا خارج از کانادا این امکان را می دهد تا در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمایی در استان انتاریو جهت دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

3.جذب نیرو برای مشاغل مورد نیازاز طریق پیشنهاد شغلی (Employer Job Offer: In-demand Skills Stream)

این برنامه به کارگران خارجی که بتوانند در مشاغل خاص مورد تقاضا، مانند کشاورزی، ساخت و ساز، حمل و نقل، کار پشتیبانی شخصی، و سایر مشاغل منتخب از یک کارفرما در انتاریو پیشنهاد شغلی دریافت کنند این فرصت را می دهد تا برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

4. جذب فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد از انتاریو (Ontario Master’s Graduate Stream)

این برنامه مختص دانشجویان بین المللی است که در مقطع کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های انتاریو فارغ التحصیل شده اند.لازم به ذکر است که در این روش داشتن پیشنهاد شغلی لازم نیست.

5. جذب فارغ التحصیلان مقطع دکترا (PhD Graduates Stream)

این برنامه نیز مختص آن دسته از دانشجویان بین المللی است که در مقطع دکترا از یکی از دانشگاه های انتاریو فارغ التحصیل شده اند.

می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

مهاجرت از طریق مهارت شغلی به استان بریتیش کلمبیا

3. مهاجرت از طریق مهارت شغلی به استان بریتیش کلمبیا (BCPNP)

سه راه برای اقامت دائم در بریتیش کلمبیا ارائه می دهد. بسته به سطح مهارت،  ناک شغلی، شغل یا وضعیت دانشجوی بین‌المللی، هر مسیر شامل دسته‌های مختلفی است که می‌توانید ازطریق آن اقدام کنید.

1. مهاجرت از طریق مهارت

اقتصاد رو به رشد بریتیش کلمبیا به کارگران ماهر در مشاغل پر تقاضا نیاز دارد. این روش مختص کارگران ماهر و نیمه ماهر در مشاغل پرتقاضا در B.C است .در این روش  از یک سیستم دعوت مبتنی بر امتیاز استفاده می شود. این فرآیند شامل ثبت نام و درخواست آنلاین برای BC PNP و فرآیند درخواست کاغذی برای اقامت دائم است.

مهمترین نکته این است که  برای واجد شرایط بودن، ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما در B.C دریافت کنید که خود پروسه ای چالش برانگیز و زمان بر است و نیازمند آموزش و تجربه مرتبط و رزومه کاری می باشد.

پیشنهاد شغلی مورد نظر باید در یکی از ناک های B,A,0  باشد و به صورت تمام وقت و دائمی باشد. پیشنهاد شغلی برای مشاغل پاره وقت و یا دارای بازه زمانی محدود قابل قبول نمی باشد.

ممکن است برای برخی از مشاغل نیازی به تجربه کاری قبلی نداشته باشید. بعضی کارگران ماهر ممکن است تجربه کاری در خارج از کشورکانادا داشته باشند. متقاضیان در رده ی پایه  و  متقاضیان نیمه ماهر به تجربه کاری در  B.C نیاز دارند.  افراد تازه فارغ التحصیل از دانشگاه های کانادا نیز بسته به پیشنهاد شغلی دریافتی   (Job offer)ممکن است  نیازی به داشتن سابقه کاری در کانادا نداشته باشند.

2. مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق اکسپرس انتری

این روش راهی سریعتر برای کارگران ماهر است . در این روش فرد نیازی به داشتن سابقه کاری در کانادا ندارد ولی حتما باید سابقه کاری مرتبط ،مدرک زبان معتبرو همچنین مدارک تحصیلی مرتبط ارائه دهد. تمامی پروسه به صورت آنلاین و از طریق وب انجام می شود.

 

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید

۰۳۱-۳۲۲۰۲۹۳۸۰۲۱-۲۲۰۳۰۲۵۰

و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده تا مشاورین ما با شما در اولین فرصت تماس بگیرند و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

 

 

بیش از 6000 پرونده موفق!