ریحکت شدن ویزای استرالیا

ریحکت شدن ویزای استرالیا


ما در این مقاله سعی داریم به موارد عمده که باعث ریجکت شدن ویزا استرالیا می شود بپردازیم شما به عنوان یک متقاضی ویزای استرالیا، با داشتن دعوت‌نامه قوی می‌توانید شانس دریافت ویزای تضمینی استرالیا را تا حد چشم‌گیری افزایش دهید.

در این راستا اگر از فردی برای این کار یاری می‌طلبید، باید از تخصص آن فرد یا مجموعه اطمینان یابید. زیرا هر اشتباه کوچکی  ممکن است باعث ریجکت شدن درخواست ویزا شما ، هدر رفتن وقت و هزینه‌های شما شود. هچنین مراقب  باشید ،زیرا افراد سودجو بدون داشتن هیچ تخصصی فقط قصد سوءاستفاده از شما را دارند.

از بزرگ‌ترین مزایای ویزا می‌توان به الکترونیکی بودن آن اشاره کرد.

در این ویزا، تمامی مدارک به صورت آنلاین برای افسر‌های بخش ویزا ارسال می‌شود و همچنین هیچگونه مصاحبه‌ای ندارد. از دیگر مزایای ویزا می‌توان به مشخص نبودن افسر بررسی پرونده اشاره کرد. پس از آپلود مدارک در سایت سفارت استرالیا، نمی‌توان تشخیص داد که مدارک شما توسط کدام افسر ویزا بررسی خواهد شد و تمامی مراحل از طریق ایمیل به شما یا مجموعه‌ای که کار ویزای خود را به آن سپرده‌اید، اطلاع داده می‌شود.

در این مقاله ما 9 روشی را که سودجویان یا افراد غیر متخصص مرتکب می‌شوند یا حتی خود فرد متقاضی به آن باید توجه نماید، زیرا در نتیجه همه‌ی این‌ها به ریجکت شدن درخواست ویزا فرد می‌انجامد، برای شما شرح می‌دهیم:

 1. ضمیمه کردن لیبل تقلبی ویزای شینگن در پرونده متقاضیان ویزا

ممکن است شما با فرد یا مجموعه‌ای مراجعه نمایید که اصرار بر گرفتن هزینه و وصول ویزای شینگن را به منظور افزایش امتیاز پرونده‌ی شما در پروسه‌ی اخذ اقامت برای شما دارند.

بسیار مهم است که شما بدانید سابقه‌ی سفر به معنای این نیست که اگر بدون ویزای شینگن اقدام به دریافت ویزا کردید، حتما جواب ویزای شما توسط افسر اداره مهاجرت استرالیا منفی خواهد بود. درست است که داشتن ویزای شینگن امتیاز مثبتی جهت دریافت این ویزا می‌باشد ولی بسیاری از مسافران بوده‌اند که بدون ویزای شینگن اقدام کرده‌اند و به راحتی ویزای تضمینی استرالیا را دریافت کرده‌اند.

*توجه داشته باشید که اگر شما برای ویزای استرالیا، ویزای‌شینگن نداشته باشید و همچنین پاسپورتتان کمتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد، شرایط اخذ ویزا را نخواهید داشت.

از طرفی دیگر، تمامی تاریخچه‌های سفری و ویزا‌هایی که به سفارت استرالیا ارائه می‌دهید، توسط این سفارت استعلام می‌شود. در صورتی که ویزای شینگن شما تقلبی باشد، عواقب بدی در انتظارتان خواهد بود.

در صورتی‌که سوالات بیشتری درباره مهاجرت به استرالیا، بهترین راه‌های مهاجرت، هزینه‌های آن و شرایط ورود به آن‌ها را داشتید، می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی باراد تماس گرفته و سوالات خود را از ما بپرسید.

همچنین می‌توانید فرم‌های مشاوره مهاجرت موجود در سایت را پر نموده تا مشاورین ما بتوانند در اسرع وقت با شما تماس حاصل ‌نمایند

 1. ارائه‌ی دعوتنامه دروغین برای ویزا

ارائه دعوت‌نامه برای ویزا، یک امتیاز خیلی خوب محسوب شده و شانس شما را برای دریافت  ویزا نیز افزایش می‌دهد. گاهی اوقات سودجویان با اضافه کردن دعوت‌نامه جعلی و دروغین، نه تنها شانس شما را به عنوان متقاضی ویزا، افزایش نمی‌دهند بلکه باعث از دست رفتن شانس شما هم نیز می‌شوند و ویزای استرالیای متقاضی، ریجکت می‌شود.

دعوت‌نامه ویزا  باید حتما از طرف یک شخص یا یک شرکت معتبر در استرالیا باشد تا دارای امتیاز مثبت برای فرد متقاضی باشد.

 1. ارائه مدارک جعلی برای متقاضیان جهت اخذ ویزا

گاهی اوقات یک فرد غیر متخصص و نا آگاه به متقاضی  پیشنهاد می‌دهد که جهت بالا بردن شانس و امتیاز خود برای دریافت ویزا، مدارک جعلی به سفارت این کشور ارائه دهند.

کلیه مدارکی که برای اداره مهاجرت ارسال می‌شود، از طرف سفارت استرالیا و افسران ویزا این کشور، به صورت دقیق و جزء به جزء استعلام می‌شود.

ارائه مدارک جعلی نه تنها شانس اخذ ویزا را افزایش نمی‌دهد، بلکه امکان دارد شما برای مدت طولانی یا حتی بصورت دائم از طرف سفارت استرالیا برای اخذ ویزای این کشور محروم شوید.

دلایل ریجکت شدن ویزای استرالیابهتر است به صادقانه‌ترین روش ممکن مدارک خود را برای سفارت استرالیا ارسال کنید.

 1. داشتن سوء سابقه

شرایط و رفتار فرد در گذشته و حال برای صدور ویزا خیلی مهم است. در بسیاری موارد ممکن است که افسر سفارت تشخیص دهد که متقاضی برای سیاست و امنیت داخلی و همچنین ثروت عمومی کشور یک تهدید تلقی شود. مواردی مانند تروریسم، اعتیاد، کودک آزاری و ….

 1. نداشتن دلایل کافی برای اقامت

گاهی اوقات شما برای هدف و شرایط اقامت و سفر خود توجیه لازم و کافی ندارید و این یکی از دلایل ریجکتی ویزا است. مانند موارد زیر:

 • شغل متقاضی با وضعیت مالی ارائه شده متناسب نباشد و همچنین صلاحیت لازم را نداشته باشد.
 • نداشتن اسناد لازمی که هدف و اقامت سقر را تایید کند.
 • عدم امکان ارائه اظهار‌نامه‌های تغییر نا‌پذیر درباره هدف سفر و اقامت
 1. پاسپورت مخدوش شده یا پاسپورتی که زمان آن به پایان رسیده

چنانچه پاسپورت به درستی نگهداری نشده و مخدوش شده باشد مانند جلد یا بعضی صفحات آن، می‌تواند یکی از دلائل ریجکتی ویزا باشد.

گاهی اوقات پاسپورت شخص متقاضی برای سفارت قابل قبول نیست. مانند موارد زیر:

 • گذرنامه‌ای که تا سه ماه بعد از بازگشت از کشور فوق اعتبار نداشته باشد.
 • گذرنامه‌ای که دو صفحه خالی برای ویزا ندارد.
 • به جای ارائه گذرنامه معتبر، دفترچه تاریخچه سفر را ارائه کند.
 • اگر گذرنامه معتبر بالای ده سال قدمت داشته باشد.
 1. نداشتن شغل و درآمد مناسب

اگر دلایل کافی برای اثبات تمکن مالی برای اقامت در آن کشور را نداشته باشید؛ باعث ریجکت شدن ویزا می‌شود. مانند موارد زیر:

 • در صورتی که از زمان درخواست ویزا به مدت یک ماه، صورت‌های مالی ارائه نشود.
 • استفاده نکردن از صورت حساب جاری
 • در صورت های مالی موجود، دارایی شخص کافی نباشد.
 • در صورت دادن چک مسافرتی، نام متقاضی بر روی آن نباشد.
 1. ویزای فوری کاملا تضمینی !!!

برخی از کارگزاران ویزای استرالیا، ادعا می‌کنند که ویزا را به صورت فوری برای شما انجام می‌دهند. ویزای به صورت فوری وجود نخواهد داشت. ویزای فوری در اصل برای هیچ کشوری وجود ندارد و زمان اخذ ویزاها تماما به استرالیا و اداره مهاجرت آن بستگی دارد.

فقط زمان وقت‌سفارت یا مصاحبه به صورت فوری و عادی وجود دارد که ویزای استرالیا هم وقت سفارت ندارد.

 1. داشتن اکانت  (Profile سفارت استرالیا)

گاهی اوقات یک سری از افراد برای ویزای استرالیا ادعا می‌کنند که دارای  نمایندگی (ساین) سفارت استرالیا می‌باشند. این ادعا اساسا غلط می‌باشد. داشتن پروفایل به منظور داشتن نمایندگی نیست در واقع هر متقاضی ویزای استرالیا، یک پروفایل جداگانه دارد. قطعا اقدام به اخذ ویزا با یک اکانت برای چند نفر انجام نمی شود .

می‌دانیم که جابجایی به یک کشور جدید می‌تواند تجربه‌ای هیجان انگیز و در عین حال استرس زا باشد. موسسه مهاجرتی باراد در اصفهان به شما کمک می کند تا راه درست را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کنید، ما در تمامی این مراحل همراه شما هستیم تا از استرس این قدم بزرگ بکاهیم.

مشاورین و وکلای مهاجرت ما با جندین سال سابقه و تخصص از هیچ کمکی در این راه برای شما دریغ نمی‌نمایند.

همچنین می‌توانید فرم‌های مشاوره مهاجرت موجود در سایت را پر نموده تا مشاورین ما بتوانند در اسرع وقت با شما تماس حاصل ‌نمایند

 

 • *مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

استرالیابلاگمهاجرت به استرالیا

اداره مهاجرتاداره مهاجرت استرالیااقامت در استرالیاامتیاز بندی مهاجرتتمکن مالیسفارت استرالیاشهروندی استرالیا

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
امیر
امیر
9 روز قبل

چه موارد سوئ سابقه محسوب می شود و باعث رد شدم ویزا می شود

ناهید ( مشاور باراد)
ناهید ( مشاور باراد)
9 روز قبل
پاسخ به  امیر

دوست عزیز گرفتن نامه سوء سابقه نشانه آن است که فرد هیچ جرمی انجام نداده و به عنوان یک شهروند رفتار درستی داشته است.رد شدن فرد بر اساس سوء سابقه یا بدلیل انجام دادن جرم و یارفتار غلط و یا پنهان کردن و خوب جلوه دادن …. و از این دسته موارد است.

محمد
محمد
2 روز قبل

ایا برای گرفتن ویزای استرالیا داشتن ویزای شینگن ضروری است؟

ناهید ( مشاور باراد)
ناهید ( مشاور باراد)
2 روز قبل
پاسخ به  محمد

این سوال ممکن است برای خیلی از افرادی که قصد مهاجرت داشته باشند مطرح شود. باید خاطرنشان کنم که برای استرالیا ویزای شینگن ضروزی نیست . اگرچه داشتن این سابقه یک مزیت محسوب میشود ولی شرط ورود نیست.