⭐️آیا امکان ریجکتی ویزای توریستی استرالیا وجود دارد؟⭐️

دلایل ریجکت ویزا

جواب کوتاه به این سوال بله است. اما مسئله ریجکتی ویزای توریستی استرالیا فقط با یک مسئله نیست؛ نکات مختلفی برای این اتفاق وجود دارد که شما باید رعایت کنید.

به طور معمول، رد شدن یا همان ریجکتی ویزای توریستی استرالیا، با ۷ دلیل عمده اتفاق می‌افتد. معمولا در بازه زمانی بین ۱۷ تا ۳۱ روز کاری پس از پرداخت هزینه بررسی مدارک، یک نامه از طریق ایمیل دریافت می‌کنید. در این نامه که معمولا هم دارای ۴ صفحه است، در صفحات اولیه آن اطلاعات شخصی و اطلاعات ویزای درخواستی را مشاهده می‌کنید. در صفحه آخر این نامه، دلایل ریجکتی ویزای توریستی شما به طور کامل توضیح داده شده است.

دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

۱. ویزای توریستی استرالیای خود را اشتباه درخواست کرده اید:

همان طور که می دانید استرالیا یک کشور توریستی محسوب می شود و هرساله افراد بسیاری به دلایل مختلفی به استرالیا سفر می کنند. به دلیل تعدد ویزای توریستی استرالیا، اغلب اوقات مسافران معمولا نوع ویزای درخواستی خود را خواسته یا ناخواسته به طور اشتباه اعلام می‌کنند. به طور مثال شما برای بازدید از نمایشگاهی قصد سفر به استرالیا را دارید اما، به طور اشتباه درخواست ویزای والدین استرالیا را ارسال می‌کنید. تشخیص این امر توسط افسران ویزا کار بسیار ساده ای است.

۲.  بدون در نظر گرفتن شرایط، برای ویزای توریستی استرالیا اقدام می‌کنید:

شرایط ویزای توریستی استرالیا، تاریخ سفر، ترک خاک استرالیا پس از مدت زمان درخواست شده و همچنین اینکه باید در نظر داشته باشید با ویزای توریستی استرالیا، اجازه کار کردن و تحصیل در استرالیا را نخواهید داشت.

۳. تناقض در تکمیل فرم های ویزای توریستی استرالیا:

در این مسئله بسیار دقت کنید، اگر بین اطلاعات وارد شده در فرم های ویزای توریستی استرالیا و مدارک شناسایی متقاضی تناقض دیده شود یا به عبارتی، اگر اطلاعات خود را در فرم های ویزای توریستی استرالیا به اشتباه تکمیل کنید، بدون هیچ تعللی درخواست ویزای شما رد خواهد شد. از آنجایی که تمامی این فرم‌ها به زبان انگلیسی است و علاوه بر آن پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، به شما پیشنهاد می کنیم در رابطه با این مسئله از یک متخصص کمک بگیرید. در این مرحله دقت لازم را داشته باشید.

۴. عدم ارائه کلیه مدارک درخواستی ویزای توریستی استرالیا:

مدارک ویزای توریستی استرالیا، تعیین کننده اصلی شرایط متقاضیان برای اخذ ویزای توریستی استرالیا هستند. اگر یکی از مدارکی که سفارت استرالیا برای ویزای توریستی از شما درخواست می‌کند را ارائه نکنید، افسر ویزا برای تصمیم گیری دچار مشکل خواهد شد و در این شرایط، بدون هیچ معطلی ویزای توریستی استرالیای شما را ریجکت می‌کنند.

یکی از عمده ترین دلایلی که باعث رد شدن ویزای توریستی می شود این است که، شواهد کافی برای نشان دادن انگیزه فرد برای بازگشت به کشور خود وجود ندارد. اداره مهاجرت استرالیا باید اطمینان حاصل کند که شما برای اهداف موقت به این کشور می روید و قصد تبدیل ویزای توریستی خود به اقامت دائم را ندارید.

۵. ارائه مدارک گمراه کننده و غیر واقعی برای ویزای توریستی استرالیا:

اتفاق رایجی که در زمینه اخذ ویزای هر کشوری شاهد آن هستیم. به طور مثال متقاضی ویزای توریستی استرالیا سند ملکی ندارد. اولین راهی که به ذهن کارگزار ویزای استرالیا این شخص می‌رسد آن است که برای ایشان سند ملکی جعلی و غیر واقعی ارائه کند. باید به شما بگوئیم که تمامی مدارک ارسالی به سفارت استرالیا استعلام می‌شود و اگر برای افسران ویزا مشخص شود که یکی از مدارک غیر واقعی است، بدون هیچ شکی درخواست ویزای توریستی استرالیای شما را رد خواهند کرد. بر اساس قوانین استرالیا در صورتی که شما مدارک نادرستی را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهید، 3 سال ممنوعیت از ورود به استرالیا را دریافت خواهید کرد.

۶. کسب نتیجه منفی در تست مدیکال

این کشور از لحاظ استاندارهای سلامتی در سطح بالایی قرار دارد و مسلما باید این حق را داد که نگران سلامتی شهروندان خود باشد. متقاضیان ویزای توریستی استرالیا نباید تهدیدی برای سلامت عمومی شهروندان استرالیا باشند. نگرانی های اصلی کشور استرالیا از بیماری های مسری مانند سل، هپاتیت و ایدز است. در صورتی که متقاضی ویزای توریستی استرالیا به یکی از این بیماری ها مبتلا باشد، درخواست ویزای ایشان رد خواهد شد و تا زمانی که بهبود حاصل نشود، مجاز به بازدید از استرالیا نخواهید بود.

عدم ارائه مجوز سلامت منجر به ریجکت ویزای توریستی استرالیا خواهد شد.

۷. متقاضی ویزای توریستی استرالیا، نباید سوء پیشینه کیفری داشته باشد:

یکی از مواردی که برای سفارت استرالیا و افسران ویزای این کشور اهمیت دارد، این است که متقاضی ویزای توریستی این کشور تهدیدی برای امنیت استرالیا نداشته باشند. سوء پیشینه کیفری برای سفارت استرالیا و افسران ویزا بسیار مهم است و در صورتی که حس کنند فرد متقاضای ویزا می تواند امنیت کشور استرالیا را تهدید کند بلافاصله فرد را ریجکت می کنند. سوء پیشینه کیفری، سابقه حضور در گروه های تروریستی و سابقه فعالیت در موارد ضد حقوق بشر از جمله مواردی است که منجر به ریجکت ویزای توریستی استرالیا خواهد شد.

همچنین طبق قوانین مهاجرت استرالیا، همه متقاضیان ملزم به انجام آزمایش شخصیتی هستند تا مطمئن شوند از لحاظ روحی در سلامت به سر می برید و یک شهروند مطیع قانون هستید. عدم انجام این تست نیز، ممکن است منجر به ریجکت ویزای شما شود.

در صورت ریجکت ویزا استرالیا چکار باید کنیم؟

ریجکت ویزا می تواند مسیر زندگی یک فرد را تغییر دهد چرا که پروسه مهاجرت به اندازه کافی استرس زا است و متقاضیان تا زمان دریافت ویزا به اندازه کافی استرس را تحمل می کنند و در این بین هم درصدی از متقاضیان به دلیل عدم رعایت موارد ذکر شده ریجکت می شوند و این موضوع برای فرد کاملا ناراحت کننده است. با این شرایط در برخی از موارد این امکان وجود دارد که تصمیم اداره مهاجرت استرالیا را به دادگاه تجدید نظر اداری (AAT) ارائه بدهید، زیرا این دادگاه مستقل از اداره مهاجرت عمل می کند و هر موضوع را به شایستگی خود ارزیابی می کند، نکته مهم این است که شما فقط 21 روز از تاریخ رد شدن ویزا فرصت دارید که درخواست تجدید نظر خود را ارائه کنید این را هم باید بدانید که دادگاه تجدید نظر اداری (AAT) این توانایی را دارد كه تصمیم اداره مهاجرت را برای امتناع از ویزا دادن به شما تأیید كند. توجه کنید برای این کار حتما از یک وکیل مهاجرت مورد تایید استفاده کنید

و به طور مجموع

در اخذ ویزای استرالیا، همانند ویزای دیگر کشور‌ها، هیچ تضمین صد‌در‌صدی وجود ندارد.

ولی شما می توانید با رعایت اصول و قوانین این کشور درصد ریجکتی ویزای توریستی استرالیای خود را کم و نزدیک به صفر کنید. به همین دلیل در این مطلب تمامی مواردی را که باعث می شود ویزای توریستی رد شود را برای شما توضیح دادیم تا مرتکب این خطاها نشوید. مشاورین و وکلای موسسه مهاجرتی باراد در این راستا به شما کمک می کنند تا تمامی موارد را به صورت صحیح انجام دهید و سفر خوبی را داشته باشید. در صورتی که در این زمینه سوال دارید می توانید با پر کردن فرم های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

شما می توانید با پر کردن فرم های مشاوره مهاجرت موجود در سایت، شماره تماس خود را برای ما ارسال کنید و مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و شما را راهنمایی خواهند کرد.

بلاگمهاجرت به استرالیا

اداره مهاجرت استرالیاسفارت استرالیاویزای توریستی

5 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ملیکا
ملیکا
1 ماه قبل

در صورت داشتن بیماری خص یا نادر امکان رد ویزای توریستی وجود دارد؟

ناهید ( مشاور باراد)
ناهید ( مشاور باراد)
1 ماه قبل
پاسخ به  ملیکا

دوست عزیز سوال به جائی پرسیدید. فردی که درخواست ویزای توریستی میکند و شرایط درخواست را دارد باید علاوه بر بلیط واسکان ، بیمه مسافرتی نیزداشته باشد .بیمه مسافرتی که فرد میتلا به بیماریهای خاص درخواست میکند باید بتواند هزینه های آن را پوشش دهد. بنابراین کم اتفاق می افتد که ویزای توریستی برای بیماری خاص ریجکت شود.

تهامی
تهامی
1 ماه قبل

به جز دادگاه تجدید نظر خود اداره مهاجرت امکان تجدید نظر بعد از رد کردن ویزا را گذاشته؟

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
1 ماه قبل
پاسخ به  تهامی

در نامه ی ایمیلی برای شما در صورت ریجکتی ویزا امکان درخواست تجدید نظر مطرح می شود، که آیا اجازه درخواست تجدید نظر دارید یا خیر.
این درخواست به آدرسی که در نامه ی ریجکتی متمم شده است، ارسال می شود