web analytics
ویزای دائم برنامه استانی ساسکاچوان

برنامه کارآفرینی استان ساسکاچوان

روش کارآفرینی ساسکاچوان یکی از جریان‌های مهاجرت استانی ساسکاچوان (SINP)  است که توسط استان ساسکاچوان اداره می‌شود. این جریان برای هدف قرار دادن صاحبان مشاغل با تجربه یا مدیران ارشد تجاری که می خواهند در ساسکاچوان زندگی کنند طراحی شده است. متقاضیان موفق، باید یک کسب و کار جدید راه اندازی کنند یا یک کسب و کار موجود را خریداری کنند که وظایف مدیریت روزانه آن را به عهده داشته باشند.

پس از راه اندازی کسب و کار در ساسکاچوان و ادامه فالیت آن به مدت حداقل 6 ماه، کارآفرین می تواند برای اقامت دائم کانادا اقدام کند. متقاضی  باید ابتدا درخواست علاقه مندی خود را از طریق پورتال آنلاین SINP ارسال کند. پس از ثبت نام ، بر اساس سیستم رتبه بندی کارآفرین SINP به داوطلب امتیاز داده می شود. از کاندیداهایی که بیشترین امتیازات  را داشته باشند دعوت می شود تا یک درخواست رسمی ارسال کنند.

در این برنامه مهاجرتی نیازی به داشتن پروفایل اکسپرس انتری، مدرک زبان واقوام در ساسکاچوان نیست.

شرایط لازم ویزا

  • داشتن حداقل 3 سال سابقه مدیریتی یا کارآفرینی در 10 سال اخیر
  • سرمایه شخصی خالص معادل 500 هزار دلار کانادا
  • توانایی سرمایه گذاری حداقل 200 هزار دلار کانادا در خارج از شهر رجینا و ساسکاتون یا 300 هزاردلار کانادا در داخل شهر رجینا و ساسکاتون
  • ارائه یک طرح تاسیس کسب و کار (BEP) که چگونگی تاسیس و سرمایه گذاری در کسب و کار را توضیح می دهد علاوه بر این طرح پیشنهادی باید معیارهای خاصی را داشته باشد، از جمله ایجاد حداقل دو فرصت شغلی برای شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم.

 

پروسه برنامه کارآفرینی ساسکاچوان

متقاضی باید علاقه مندی (EOI) خود را از طریق پرتال SINP ثبت نماید. پس از ارسال اطلاعات، متقاضیان از طریق سیستم رتبه بندی کارآفرین(SINP Entrepreneur Ranking system)  امتیاز بندی می شوند سپس از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می شود تا درخواست خود را ثبت نمایند. SINP  تاریخ های قرعه کشی را از قبل اعلام می کند و متقاضیان می توانند از طریق سایت مشاهده و پیگیری کنند.

متقاضیانی که دعوتنامه دریافت می کنند 20 روز فرصت دارند تا هزینه 2500 دلاری پردازش درخواست خود را پرداخت کنند و همچنین یک سرویس بررسی مالی (Third party financial review) انتخاب کنند تا ارزش خالص و مبلغ سرمایه گذاری پیشنهادی آنها را ارزیابی کند. دقت داشته باشید که درخواست شما باید طی 90 روز تکمیل شود. در صورت تکمیل بودن درخواست ممکن است متقاضی به یک مصاحبه حضوری یا آنلاین با مقامات SINP  دعوت شود.

برنامه مهاجرت ساسکاچوان (SINP ) راهی برای مهاجرت به کانادا است. از طریق SINP، استان ساسکاچوان:

از افراد غیر کانادایی که می خواهند ساسکاچوان را خانه خود کنند، درخواست اقامت دعوت می کند و متقاضیان موفق را برای اقامت دائم کانادا به دولت فدرال معرفی می کند. SINP تنها یکی از مراحلی است که برای اقامت دائم در ساسکاچوان انجام می شود. تمامی متقاضیان تایید شده باید از طریق کمیسیون مهاجرت کانادا (IRCC ) برای اقامت درخواست دهند.

 

در صورت تایید درخواست، متقاضی باید یک قرارداد عملکرد تجاری(performance agreement)  با ساسکاچوان امضا کند. پس از امضای توافقنامه عملکرد، SINP نامه پشتیبانی مجوز کار را صادر می کند و متقاضی را قادر می سازد تا برای مجوز کار موقت(temporary work permit) به IRCC مراجعه کند. این مجوزهای کار نیازی به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) ندارند، به این معنی که از LMIA معاف هستند. برای درخواست چنین مجوز کاری، متقاضی باید نامه پشتیبانی مجوز کار صادر شده توسط استان را همراه داشته باشد و درخواست های خود را به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کند.

پس از ورود به کانادا، متقاضی ملزم به ایجاد و راه اندازی کسب و کار خود می باشد. پس از اجرای موفقیت آمیزطرح پیشنهادی اش  به مدت حداقل 6 ماه و رعایت شرایط توافقنامه عملکرد تجاری ، متقاضی می تواند یک درخواست رسمی برای اسپانسرشیپ استانی به SINP ارسال کند. اگر درخواست متقاضی توسط SINP تایید شود، اسپانسرشیپ رسمی استانی دریافت خواهد کرد و با در دست داشتن اسپانسرشیپ استانی، متقاضی می تواند برای اقامت دائم کانادا اقدام کند.

پروسه تبدیل این نوع ویزای کار به اقامت دائم آنلاین نبوده و باید به صورت کاغذی انجام شود و مدت زمان پردازش آن تا 18 ماه به طول می انجامد.

 

 نحوه امتیازبندی SINP  :

Point Factor
15 سن
15 بازدید اکتشافی
15 سطح زبان
15 مدرک/تحصیلات
15 سرمایه خالص شخصی
20 تجربه کارآفرینی و کشاورزی
20 درآمد کسب و کار
10 خلاقیت طرح
20 مقدار سرمایه گذاری
15 مقدار سرمایه در بخش های اقتصادی کلیدی
160 ماکسیمم امتیاز

 

در این ویزا توجه داشته باشید:

  • حداقل امتیاز سن در بازه سنی 21 تا 29 سال و حداکثر امتیاز در بازه سنی 30 تا 39 می باشد.
  • حداقل امتیاز زبان CLB4  معادل 5 امتیاز و حداکثر امتیاز CLB6  و بالاتر و معادل 15 امتیاز است. اگر متقاضی مدرک زبان ارائه ندهد از این قسمت امتیازی کسب نمی کند.
  • مدرک دانشگاهی یا فنی حرفه ای 1 ساله به شما 10 امتیاز و مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در زمینه های بیزنس، کشاورزی، علوم یا تکنولوژی به شما 15 امتیاز می دهد.

.

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments