ویزا گلوبال تلنت | استعداد درخشان استرالیا

فرم مشاوره ویزای استعداد درخشان

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

برنامه ویزای استعدادهای درخشان ( global talent ):

برنامه ویزای استعدادهای درخشان ، همچنین به عنوان برنامه مستقل جهانی استعدادهای درخشان شناخته میشود ، یک ویزا برای متخصصان بسیار ماهر برای کار و زندگی دائمی در استرالیا است.

استرالیا یکی از درخشان‌ترین و بهترین‌کشور ها برای بکارگیری استعدادها به منظور کار در هفت بخش آینده محور است.

استرالیا همچنین یک مقصد برای سبک زندگی بسیار عالی است، یکی از مرفه‌ترین، امن‌ترین و از نظر فرهنگی متنوع‌ترین کشور‌ها در جهان است. استرالیا فرصت‌های نوآوری را با پیوند‌های تجاری قوی و رویکرد نظارتی دوستانه تجارت فراهم می‌کند. از طریق این برنامه، به افراد مستعد اقامت دائم استرالیا داده می‌شود تا زندگی جدید خود را در استرالیا به خوبی شروع کنند.

در سال 2020-2021 ظرفیت ویزای گلوبال تلنت 15000 ویزا است که این میزان نسبت به سال قبل 3 برابر افزایش یافته است.

دستاورد های ویزای استعداد درخشان

هنگامی‌که در رابطه با ویزای گات تلنت استرالیا صحبت می‌شود، کلمه‌ی دستاورد خاص یا دستاورد بین‌المللی زیاد به گوش افراد می‌خورد. شاید برای شما سوال باشد که دستاورد‌ها در این نوع ویزا به چه معناست و برای رسیدن به آن و اخذ این ویزا و اخذ اقامت دائم استرالیا چه مواردی نیاز است.

دستاورد‌های شما باید طوری باشد که بتوانید نشان بدهید که برای همیشه در آینده ادامه خواهد داشت. برای نشان دادن این بخش از مدارک زیادی می‌توانید استفاده کنید.

مثلا اگر شما در کاری حرفه‌ای هستید، دستاورد‌های شما می‌تواند مقاله‌هایی باشد که به حرفه‌ای بودن و تخصص شما اشاره می‌کند.

یا اگر در حرفه‌ای آکادمیک شاغل هستید، دستاورد‌های شما می‌تواند  شامل تقدیر نامه و رتبه و تعداد مقالات شما باشد.

اگر در بخش ورزشی هستید، دستاورد‌های شما می‌تواند شامل رنکینگ ملی و بین المللی شما باشد. اگر در حوزه هنر هستید، دستاورد‌های شما می‌تواند شامل فروش آلبوم‌های شما یا فیلم‌های اکران شده شما و مواردی از این قبیل باشد.

زمینه شما باید به صورت بین المللی هم شناخته شده باشد. برای مثال اگر به کشور دیگری بروید هم دستاورد شما در آن کشور جدید باز هم بالاتر از هم حرفه‌های شما باشد.

اگر در کشور خودتان دستاوردی دارید که تراز اول محسوب می‌شود و می‌خواهید بر اساس آن دستاورد ویزای تلنت استرالیا را اقدام کنید، باید بتوانید ثابت کنید که دستاورد شما در کشور‌های دیگر هم استانداردی برایش وجود دارد. یعنی دستاورد شما در چندین کشور نیز به همان صورت وجود دارد. همچنین دستاورد‌های شما باید با استاندارد های استرالیا هم مطابقت داشته باشد.

برای مثال مدیر رده بالای یک سازمان هستید که آن سازمان بسیار معتبر و شناخته شده است.

ولی باید توجه داشته باشید که باید ثابت کنید که دستاورد‌های شما در طول ۲ سال گذشته ادامه داشته است و اینکه رشته و زمینه شغلی شما باید در استرلیا هم وجود داشته باشد.

 ویزای گلوبال تلنت چیست؟

ویزای استعداد‌های درخشان استرالیا برنامه‌ای مستقل برای دریافت اقامت دائم این کشور برای متخصصان بسیار ماهر است.افرادی که در حرفه‌ی ورزش، هنر، سینما، دانشگاه، تحقیقات علمی و … به موفقیت رسیده باشند و در سطح جهانی شناخته شده باشند، از این طریق می‌توانند برای دریافت اقامت دائم و زندگی در کشور استرالیا برای خود و خانواده‌شان اقدام کنند.

داشتن مدرک زبان در این نوع ویزا الزامی نیست ولی اگر افراد خانواده بالای 18 سال شما مدرک آیلتس با نمره بالای 4.5 داشته باشند، مبلغ 4890 دلار استرالیا به ازای هر نفر در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده‌اید. در غیر این‌صورت باید این مبلغ را پرداخت کنید.

مهاجرت استعداد های درخشانمدارک مورد نیاز این ویزا:

 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • کارت پایان خدمت برای آقایان
 • شناسنامه و پاسپورت
 • مدرک آیلتس ( IELTS ) بالای 4.5 یا پرداخت هزینه آن

در صورتی‌که در رابطه با این ویزا یا شرایط خود سوالی دارید، با شماره‌های ما تماس حاصل فرمایید یا با پر کردن فرم مشاوره مهاجرت و دادن اطلاعات خود ما با شما تماس می‌گیریم.

 ترتیب کار به چه صورت خواهد بود؟

در ابتدا شما باید EOI  ( Expression of Interest ) در خصوص استعداد مربوط به خود را پر نموده و ارسال کنید.در صورتی که معرف  (Nominator)دارید، مشخصات معرف از قبیل تاریخ تولد، شغل، شماره تماس و توضیحات درباره این فرد . همچنین نامه‌ی حمایتی  تهیه شده توسط معرف از شما و فرم ۱۰۰۰ کلمه‌ای نوشته شده توسط او را هم می‌توانید در همین مرحله بارگذاری کنید.

هنگامی‌که شما تمامی مدارک مورد نظر در رابطه با حرفه و مسائل مالی خود را در اختیار دولت استرالیا قرار دادید، اداره مهاجرت این کشور تمامی مدراک متقاضی را راستی آزمایی می‌کند.

شما باید اثبات کنید که در زمان حضور در استرالیا باعث ترقی سطح اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، علمی، هنری یا منفعت مالی این کشور خواهید بود.

همچنین فرد متقاضی باید اثبات کند که می‌تواند در حرفه تخصصی خود در استرالیا مشغول به کار شود.

مزایای ویزای گلوبال تلنت :

 • فاقد محدودیت سنی
 • دریافت اقامت دائم استرالیا از همان ابتدا
 • امکان اقدام برای دریافت شهروندی استرالیا
 • پروسه سریع تا دریافت ویزا در مقایسه با ویزاهای مهارتی ( این ویزا زیر 3 ماه آماده می‌شود. )
 • برخورداری از بیمه درمانی استرالیا (Medicare ) بصورت رایگان
 • تحصیلات
 • کار تمام وقت
 • دریافت پاسپورت استرالیا پس از 4 سال
 • امکان اسپانسرشیب برای اقامت دائم پدر و مادر

هزینه‌ها

 • فرد متقاضی: 4110 دلار استرالیا
 • همراه بالای 18 سال: 2055 دلار استرالیا
 • فرزندان زیر 18 سال: 1030 دلار استرالیا

آپدیت جدید مشاغل استعداد درخشان :

در آپدیت جدیدی که اداره مهاجرت استرالیا در سال 2021 انجام داده است، زمینه‌های کاری از 7 مورد به 10 مورد افزایش یافته است.

در واقع استرالیا با این آپدیت مسیر مهاجرت بسیاری از مشاغل را تغییر داد و آن‌ها می‌توانند از طریق این روش بسیار ویژه اقدام نمایند.

طبق آپدیت جدید مشاغل عبارتند از::

 1. منابع (Resources)
 2. صنایع غذائی ارگانیک وکشاورزی (Agri-food and AgTech)
 3. انرژی (Energy)
 4. سلامت (Health industries)
 5. صنایع دفاعی، تولیدات پیشرفته و فضا ( Defence, advanced manufacturing and space)
 6. اقتصاد چرخشی (Circular economy)
 7. تکنولوژی دیجیتال (DigiTech)
 8. صنایع زیرساختی و توریسم (Infrastructure and tourism)
 9. تکنولوژی مالی (Financial services and FinTech)
 10. آموزش (Education​)

افرادی که زمینه کاری و تحصیلی آن‌ها در یکی از ۱۰ رشته فوق باشد و همچنین در ۳ سال گذشته دکترا گرفته باشند، یا نشان بدهند که تز آن‌ها تا ۶ ماه آینده تمام می‌شود و مدرک دکترا می‌گیرند؛ دارای اولویت بالا در سیستم مهاجرتی استرالیا هستند.

ویزای استعداد درخشان گلوبال تلنت استرالیانحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به استرالیا توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 • *مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.
5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
زهرا سادات
زهرا سادات
2 روز قبل

استرالیا چه امتیازاتی به فرد نخبه ای که مهاجرت به استرالیا کرده می دهد

ناهید ( مشاور باراد)
ناهید ( مشاور باراد)
2 روز قبل
پاسخ به  زهرا سادات

خدمتتان عرض میکنم که استرالیا امتیاز خاصی به فرد نخبه اختصاص می دهد ، فرد الزام به داشتن مدرک زبان ندارد ، می تواند با آیلتس کمتر از 5 درخواست دهد و برای افراد خانواده نیز درخواست ویزا دهد.