ویزای تحصیل در کالج و دانشگاه

فرم مشاوره تحصیل در کالج‌ها و کانادا :

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

معرفی برنامه کالج‌ها کانادا :

 

تحصیل در کالج‌های کانادا (ویزای تحصیلی):

وقتی صحبت از زندگی، تحصیل و کار در خارج از کشور باشد، بیشتر افراد هنگام بررسی روش‌های مهاجرت اول از همه به کانادا فکر می‌کنند. دریافت اقامت کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا، دارای مزایای بسیار زیادی است که متقاضی می‌تواند بهترین بهره‌ی ممکن را از آن‌ها ببرد.

کانادا تبدیل به یکی از محبوب‌ترین کشورهایی شده است که سالانه افراد زیادی برای اخذ اقامت تحصیلی (ویزا موقت) دراین کشور اقدام ‌میکنند. کالج‌ها و دانشگاهای معتبر و باکیفیت بالای بسیار زیادی در کشور کانادا وجود دارد.

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم یا یا اقامت موقت، بیش از ۵۰ روش وجود دارد. شما می‌توانید با مطالعه در رابطه با روش‌های مختلف مهاجرت و بررسی آن‌ها بهترین روش را برای خود انتخاب کنید. ما در این مقاله به یکی از روش‌های مهاجرتی موقت کانادا می‌پردازیم،

پس اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کالج‌ها آن را دارید در این مقاله با ما همراه باشید .اگر نیاز به مشاور یا وکیل دارید، با ما تماس حاصل نمایید؛ مشاورین رسمی و مورد تایید اداره مهاجرت کانادا در شرکت مهاجرتی باراد شما را راهنمائی خواهند کرد.

تحصیل در کالج:

کالج‌ها از مراکز آموزش عالی کانادا یا همان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در کانادا هستند. دوره‌های کالج‌ها در کانادا، دوره‌هایی هستند که متقاضیان برای آمادگی بیشتر ورود به بازار کار کانادا در آن شرکت می‌کنند . مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روشهای مهاجرت میباشد. چرا که در این دوره‌ها بیشتر تمرکز بر روی دوره‌های عملی بیشتر از تئوری است و در نتیجه جنبه کاربردی آن برای بازار کار بیشتر از دانشگاه می‌باشد.

وارد شدن به دوره‌های کالج در کانادا و گذراندن و اخذ مدرک آن‌ها، نسبت به دانشگاه‌ها ساده‌تر است و همچنین با توجه به کوتاه بودن دوره‌های کالج‌ها، این امکان برای متقاضیان بوجود می‌آید که سریع‌تر شغل مورد نظر را پیدا کرده و راحت‌تر به بازار کار کانادا وارد شوند.

کالج‌ها در کانادا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند که منظور از کالج‌های دولتی، کالج‌هایی هستند که توسط استان‌ها پشتیبانی مالی می‌شوند و به اصطلاح community college نامیده می‌شوند.

مزایای تحصیل در کالج‌ها :

این است که  هیچ قانونی در کانادا مبنی بر شرط سنی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی وجود ندارد. ولی شما باید آفیسرهای اداره مهاجرت و شهروندی کانادا قانع کنید که چرا قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید.

طول دوره‌های تحصیل در کالج‌ها :

بین ۳ ماه تا ۳ سال می‌باشد.

رشته‌های تحصیلی کالج‌ها  :

در ایالات و شهرهای مختلف این کشور متنوع و متفاوت از هم هستند. دوره‌های یکساله در کانادا و همچنین دوره‌های کوتاه مدت کانادا نیز اغلب در کالج‌های این کشور برگزار میگردد.

فارغ‌التحصیلان کالج‌ها به راحتی آماده‌ی ادامه تحصیل در دانشگاههای معتبر این کشور یا شروع کار در بازار کار تخصصی می‌گردند. اعتبار و امتیاز کالج‌های کانادا در سطح بین‌المللی نیز بستگی به نام و اعتبار کالج دارد و  اعتبار این کالج‌ها در سطح کشوری بسته به سابقه کالج و تعداد دانش آموزان و دانشجویانی که پس از فارغ‌التحصیلی به بالاترین مدارج علمی و سوابق شغلی رسیده‌اند متفاوت است.

اما در هر حال به دلیل نظام آموزشی پیشرفته این کشور فارغ‌التحصیلان از کالج‌ها و مراکز آموزشی کانادا در بسیاری از کشور‌های جهان بسیار سرشناسند و حتی در سال گذشته با نظرسنجی از دانشجویان از کشور آمریکا نیز پیشی گرفته است.

شروع سال تحصیلی در کالج‌های کانادا بسته به ایالتی که آن کالج در آن واقع شده است، می‌تواند متفاوت باشد. ولی بصورت کلی از ماه سپتامبر شروع می‌شود و تا ژوئن ادامه می‌یابد و در برخی موارد، کالج‌ها در ماه ژانویه نیز پذیرش دارند. دانش آموزان در کانادا پس از تحصیل فارغ‌التحصیلی می‌توانند به کالج یا دانشگاه راه پیدا کنند.

به غیر از دانشگاه و کالج نوع دیگری از موسسات آموزشی در کانادا کالج آموزش عمومی و حرفه‌ای  (Cégep) است که شامل 2 سال آموزش عمومی یا 3 سال آموزش فنی پیش از دانشگاه است. این سیستم در استان کبک اجرا می‌شود.

دوره‌های‌کالج :

  • DEC ، پیش نیاز: دیپلم (در استان کبک برگزار می‌شود)
  • Diploma ، پیش نیاز: دیپلم و پیش دانشگاهی
  • Advanced Diploma ، پیش نیاز: دیپلم و پیش دانشگاهی
  • Post Bachelor پیش نیاز: لیسانس
  • Bachelor پیش نیاز: دیپلم و پیش دانشگاهی

 

زبان انگلیسی برای دوران کالج:

برای تحصیل در کالج‌های کانادا ، کالج‌هایی که در استان‌های فدرال هستند، عمدتا دوره خود را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند و شما باید آیلتس ( IELTS ) حداقل با نمره‌ی 6 را دارا باشید.

*در استان کبک زبان فرانسه، زبان دوم این کشور است.

شهریه تحصیل در کالج‌های کانادا :

شهریه کالج‌های کانادا میانگین بین 8 تا 18 هزار دلار در سال می‌باشد که این هزینه بستگی به مقطع، رشته تحصیلی و مدت دوره دارد.

همچنین دانشجویان اجازه کار 20 ساعت در هفته را خواهند داشت و  می‌توانند در زمان تعطیلات نیز به صورت تمام وقت کار کنند.

شرایط اخذ ویزای همراه:

هنگام تحصیل در کالج‌‌های کانادا شخص دانش آموز ممکن است بخواهد اعضای خانواده را نیز به عنوان همراه در کنار خود داشته باشد. بسیاری از دبیرستان‌ها یا کالج‌های معتبر نیز حضور یکی از والدین را به عنوان الزام هنگام ثبت نام دانش آموز می‌خواهند.

دانش آموزان زیر 17 سال در کانادا، می‌توانند والدین‌شان را به همراه داشته باشند، اما والدین اجازه کار یا تحصیل در کانادا ندارند.

*حضور پدر و مادر همزمان برای دانش آموزان بالای 16 سال، ممکن است مورد پذیرش ویزا نباشد و از طرف اداره مهاجرت کانادا رد شود.

در صورتی که فرد متقاضی ویزای تحصیلی کانادا، متاهل باشد، همسر وی می‌تواند ویزای کار نامحدود ( Open Work Permit ) به عنوان همسر دانشجو در کانادا دریافت کند و همراه وی به کانادا سفر کند. در این صورت همسر متقاضی اجازه کار تمام وقت خواهد داشت و برای دریافت ویزا نیاز به مدرک زبان ندارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کالج‌های کانادا:

پیش از گرفتن ویزای تحصیلی کانادا، در ابتدا باید مراحل ثبت نام و سپس پذیرش تحصیلی از کالج مربوطه در کانادا طی گردد. پس از واریز هزینه ثبت نام و گرفتن نامه‌ی پذیرش (acceptance letter) شما باید با داشتن دیگر مدارک مورد نیاز، آماده‌ی اخذ ویزای تحصیلی از سفارت کانادا شوید.

بعد از اخذ پذیرش از کالج، نوبت به آماده سازی مدارک برای سفارت است:

  • ارائه رسید حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی
  • پاسپورت معتبر
  • مدارک تحصیلی دو یا سه سال اخیر
  • مدرک زبان انگلیسی ( یا فرانسه برای مناطق فرانسوی زبان مانند استان کبک)

ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا:

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) برای حضور دانشجویان بین‌المللی در کانادا در عرصه کار و اقتصادی، یک برنامه مجوز کار پس از تحصیل دارد. این ویزا، ویزای کار پس از فارغ التحصیلی یا ویزای کار پس از پایان تحصیل “Post-Graduation Work Permit Program” (PGWPP) نام دارد. این ویزا برای متقاضیانی صادر می‌شود که مقطع بالای دیپلم را در کانادا تحصیل کرده و به اتمام رسانده باشند.

اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی در کانادا:

حدود 60 درصد دانشجویان بین‌المللی در سال 2020 به سازمان تحقیقات آموزش بین‌المللی کانادا گزارش داده‌اند که علاقه‌مند به دریافت اقامت دائم پس از تحصیل هستند.

کانادا به دانشجویان بین‌المللی این امکان را می‌دهد تا در هنگام تحصیل مشغول به کار شوند، سپس مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را برای به دست آوردن تجربه کار در کانادا دریافت کنند. همچنین برنامه‌های مهاجرتی متنوعی را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد، تا برای دریافت اقامت دائم کانادا ویزای متناسب با خود را انتخاب کنند

ما در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا در رابطه با موضوع تحصیل کالج و زیرشاخه‌های مهم و ضروری آن به شما اطلاعات کافی بدهیم.

با تحصیل در مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا، افراد تجربه‌ کامل را پیدا کرده و آماده ورود به دانشگاه یا بازار کار حرفه در این کشور یا کشور مبدا خود می‌شوند. تجربه تحصیل در کالج های کانادا بدلیل کیفیت بالای آن، برای زندگی در کشورهای دیگر نیز مفید است.

با این حال، پیش از ورود و شروع دوره های تحصیلی در کالج های کانادا باید تمامی مزایا و معایب این اقدام را مطابق با شرایط خود بسنجید. در صورتی‌که سوالات بیشتری درباره دیگر دوره‌های کالج کانادا، بهترین کالج‌های این کشور، هزینه‌های آن و شرایط ورود به آن‌ها را داشتید، می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی باراد تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید.

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به کانادا  توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments