وقتی کارت PR در خارج از کانادا منقضی می شود چه باید کرد؟⭐️

درخواست کارت PR از خارج کانادا

کارت های PR را نمی توان در خارج از کانادا دوباره صادر کرد ، اما کارت مسافرتی اقامت دائم (PRTD) رامی توان صادر کرد.

فردی که اقامت دائم (PR) کانادا  دارد ممکن است مدتی کانادا را ترک کند. اگر آن شخص می خواهد برگردد ، باید کارت PR خود را ارائه دهد که وضعیت PR وی را تأیید می کند.

بیشتر کارت های  PRبه مدت پنج سال دوام می آورند، اگرچه برخی از آنها کمتر عمر می کنند. اگر کارت PR  منقضی شود، این بدان معنا نیست که شخص وضعیت PR را از دست داده است. با این حال، این بدان معناست که آنها نمی توانند از کارت خود برای ورود مجدد به کانادا استفاده کنند. تنها استثنا این است که آنها با ماشین شخصی سفر می کنند.

درخواست کارت PR از خارج کانادا

یک شخص فقط می تواند برای کارت PR از داخل کانادا درخواست دهد. این بدان معناست که اگر شخصی در پایان کارت PR خود خارج از کانادا باشد ، نمی تواند برای کارت جدید درخواست دهد. در عوض ، آنها  می توانند درخواست کارت مسافرتی اقامت دائم (PRTD) داشته باشند. در صورت تأیید PRTD ، PR می تواند از PRTD برای ورود مجدد به کانادا استفاده کند  PRTD معمولاً شش ماه پس از صدور اعتبار دارد  و فقط یکبار قابل استفاده است. به محض بازگشت یک فرد به داخل کانادا ، باید برای کارت PR اقدام کند.

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

برای درخواست PRTD ، شخص باید دارای وضعیت PR کانادا باشد. آنها همچنین باید در حال حاضر خارج از کانادا باشند. هزینه درخواست 50 دلار کانادا است.

به طور معمول ، شخص از طریق پست از طریق نزدیکترین مرکز درخواست ویزای کانادا (VAC) برای  PRTD  درخواست می کند. وب سایت دولت لیستی از VAC (مراکز اپلای برای ویزا ) و سایر منابع را برای اقامت دائم خارج از کشور که قابل جستجو است ، ارائه می دهد.

به دلیل  اپیدمی   COVID-19 ، برخی از VAC ها برنامه های PRTD را نمی پذیرند. برخی از VAC ها حتی ممکن است به طور کامل بسته شوند. دولت لیستی از VAC ها و خدمات ارائه شده را ارائه می دهد.

اگر فردی نتواند درخواست خود را به VAC ارسال کند، می تواند به صورت آنلاین درخواست دهد.

در هر دو مورد ، شخص باید اصل گذرنامه خود را به عنوان بخشی از درخواست خود ارسال کند. ممکن است از آنها برای مصاحبه حضوری یا مجازی دعوت شود ، اگرچه این بعید است. در صورت موفقیت آمیز بودن برنامه، آنها PRTD را دریافت می کنند ، که بصورت یک برچسب در گذرنامه است.

با توجه به اپیدمی کووید 19 این مسئله برای هر مورد متفاوت است، راهی برای پیش بینی مدت زمان پردازش PRTD وجود ندارد.

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

بلاگمهاجرت به کانادا

زندگی در کاناداسفر به کاناداکووید-۱۹

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments