چه زمانی بهترین زمان برای مهاجرت به استرالیا است؟⭐️

چه زمانی بهترین زمان برای مهاجرت به استرالیا است؟

خوب ، شما نیازی به فالگیر با یک توپ کریستال جادویی ندارید تا به شما بگوید چه زمان مناسبی برای مهاجرت به استرالیا است. هر زمان، زمانی خوب است که شما عمیقا متعهد به موفقیت باشید. با این حال، موارد کمی وجود دارد که باید اندکی تأمل کنید تا انتقال شما را راحت تر و سریع تر کند. بیایید به تعدادی از آن‌ها نگاهی بیندازیم و ببینیم چرا مهم هستند.

جستجوی کار در استرالیا

تقریبا 99٪ افرادی که به استرالیا نقل مکان می کنند ، برای هر یک از بازه های زمانی – ژانویه – مارس یا ژوئیه – سپتامبر برنامه ریزی خود را انجام می دهند. چرا این کار را می‌کنند؟ این یک عقیده رایج است که این دو دوره زمانی بهترین زمان برای جستجوی شغل است (همانطور که در نظرسنجی زیر نشان داده شده است!)

در بین ژانویه تا مارس ، تعطیلات کریسمس به پایان رسیده است و بیشتر مردم تا پایان ژانویه به کار خود برگشته‌اند. همچنین، بسیاری از شرکت هایی که مطابق با تقویم کار می کنند ، تمایل بیشتری دارند که در ابتدای سال جدید موقعیت های کاری آزاد مورد نیاز خود را پر کنند. در نتیجه، جذب نیروی بیشتری در این مدت ذکر شده است. بنابراین در این دوره شانس بیشتری برای مهاجران جدید برای تأمین شغل وجود دارد.

به همین ترتیب ، ژوئیه تا سپتامبر را آغاز سال مالی جدید در استرالیا می دانند. در نتیجه ، بودجه ها یا پروژه های تیم جدید در این دوره نهایی می شوند ، که به نوبه خود موقعیت های بازتری را برای جویندگان کار ایجاد می کند. ما همچنین از اوایل سپتامبر تا اواخر نوامبر افزایش لیست های شغلی مورد نیاز را مشاهده کرده ایم. معتقدیم این دوره زمانی به این دلیل است که شرکت ها می خواهند قبل از شروع تعطیلات کریسمس موقعیت های خود را پر کنند.

با گفتن این موارد ، دریافت پیشنهاد کار در طول سال کاملا امکان پذیر است. در واقع ، با اجتناب از آن ماه های محبوب ، ممکن است تا حدی از رقابت مهاجران هم جلوگیری کنند.

 

ثبت نام در مدرسه یا دانشگاه

اگر فرزندان مدرسه ای دارید ، ممکن است تمایل داشته باشید قبل از شروع سال تحصیلی حرکتی انجام دهید.

مدارس در استرالیا معمولا اواخر ژانویه یا اوایل فوریه باز می شوند. اگر بچه های مدرسه ای دارید ، بهتر است حداقل 2 الی 3 ماه قبل به همراه آن‌ها به استرالیا سفر کنید تا به آنها کمک کند در سبک زندگی جدید مستقر شوند و با محیط آشنا شوند و شما تشریفات ثبت نام آن‌ها را به پایان برسانید. لطفا به یاد داشته باشید که قبل از ثبت نام در مدرسه، باید جزئیات ایمن سازی آن‌ها را در پرونده های استرالیا به روز کنید. با در نظر گرفتن این ذهنیت و اینکه ممکن است برای یافتن خانه ای در یک منطقه خوب با مدرسه به مدتی زمان نیاز داشته باشید، بهتر است زمانی را به عنوان ذخیره یا به اصطلاح بافر ( buffer) نگه دارید

در صورتی‌که سوالات بیشتری درباره مهاجرت به استرالیا، بهترین راه‌های مهاجرت، هزینه‌های آن و شرایط ورود به آن‌ها را داشتید، می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی باراد تماس گرفته و سوالات خود را از ما بپرسید.

همچنین می‌توانید فرم‌های مشاوره مهاجرت موجود در سایت را پر نموده تا مشاورین ما بتوانند در اسرع وقت با شما تماس حاصل ‌نمایند و به صورت رایگان مشاوره حضوری و تلفنی بگیرید

حکم اخذ ویزای استرالیا

نامه اعطای اداره مهاجرت استرالیای شما حاوی تاریخی به نام “باید اولین ورود به استرالیا قبل از آن انجام شود” یا “تاریخ ورود اولیه” باشد. همانطور که از نام آن مشخص است ، شما باید قبل از این تاریخ اولین ورود خود را به استرالیا انجام دهید. تاریخ معمولا کمتر از یک سال از تاریخ اعطای واقعی است ، بسته به اینکه شما در چه سالی پزشکی یا PCC خود را انجام داده اید.

در هر صورت ، این مهلت سختی است که باید برای معتبر نگه داشتن ویزای خود برای 5 سال آینده رعایت کنید. اگر در مورد انتقال به استرالیا مطمئن نیستید یا وقت کافی برای آماده سازی ندارید ، یک سفر کوتاه اعتبار سنجی ویزا انجام دهید و بعدا در مورد انتقال دائمی تصمیم بگیرید.

آب و هوا

اگرچه این یک مسئله بزرگ و آنچنان تاثیرگذاری در مهاجرت شما نیست، اما هوا می تواند بر برنامه های سفر شما تأثیر بگذارد. ایالت های مختلف استرالیا شرایط آب و هوایی متفاوتی دارند.

اگر با یک خانواده به شهری مانند ملبورن سفر می کنید ، ممکن است ژوئن تا سپتامبر بهترین زمان برای نقل مکان نباشد. زمستان را نه تنها با شکوه خود تجربه نخواهید کرد ، بلکه روحیه شما را با هوای تاریک  خود تضعیف خواهد کرد. ثانیا ، بچه ها بدتر تحت تأثیر قرار می گیرند و شما ممکن است مجبور شوید بیشتر از یک گشت و گذار و لذت بردن به پزشک عمومی خود سر بزنید! بنابراین به خوبی از شرایط آب و هوایی شهری که به آن نقل مکان می کنید آگاه باشید و بر اساس آن زمان مناسب را تعیین کنید ، تا با هوای نامناسب روبرو نشوید.

موج مهاجرت

همانطور که قبلا گفتم، ژانویه تا مارس و ژوئن تا آگوست فصل اوج جذب نیروها است. متأسفانه ، این رقابتی ترین دوره برای اکثر مهاجران است. به دلیل افزایش عرضه نسبت به تقاضا، احتمال پیدا کردن شغل به شدت کاهش می یابد.

طبق داده های تحقیقاتی وزارت اشتغال، در زمان فصل اوج درخواست‌های متقاضیان مهاجرت، تقریبا 29 متقاضی برای هر جای خالی مربوط به مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات (فناوری اطلاعات و ارتباطات) در سال 2015 وجود داشت! به یاد داشته باشید که این رقم متوسط ​​تعداد متقاضیان در طول سال است.

بر اساس روندی که مهاجران معمولا ژانویه – فوریه یا  ژوئن- جولای را برای حرکت ترجیح می دهند ، می توان با اطمینان فرض کرد که در آن دوره ها تعداد متقاضیان در هر جای خالی 35 تا 40 نفر باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که این یک میانگین کشوری است ، به این معنی که در شهرهای بسیار رقابتی مانند سیدنی و ملبورن وضعیت حتی بدتر است. اکنون ، این ممکن است برای نقطه شماره 1 در مورد جستجوی کار متناقض به نظر برسد. با این حال ، شما باید هر دو طرف سکه را بشناسید و بتوانید تصمیم آگاهانه بگیرید.

در صورتی‌که سوالات بیشتری درباره مهاجرت به استرالیا، بهترین راه‌های مهاجرت، هزینه‌های آن و شرایط ورود به آن‌ها را داشتید، می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی باراد تماس گرفته و سوالات خود را از ما بپرسید.

هزینه بلیط

بلیط هواپیما عامل دیگری است که نمی توانید نادیده بگیرید. بسته به اینکه چه زمانی قصد پرواز دارید و چه زود بلیط خود را رزرو می کنید، ممکن است هزینه آن بیشتر یا کمتر باشد.

با اطمینان می توانید تعطیلات کریسمس و چند هفته اول ژانویه را بدترین دوره برای پرواز بدانید، به دلایلی واضح. اول، پراوز در این زمان هزینه زیادی برای شما خواهد داشت و دوم ، شما خود را در میان شلوغی تعطیلات دیوانه خواهید یافت.

در عوض، ممکن است موقعیت خوبی در بلیط هواپیما در زمان کم پیدا کنید که می تواند به طور قابل توجهی ارزان تر از سایر بلیط ها باشد. اگر روند پروازهای بلیط هواپیما را مطالعه کنید، ایده خواهید گرفت که کدام زمان برای سفر بهتر است.

زمان آماده شدن

هیچ کاری بدرستی انجام نمیشود، اگر شما زمان خودتان را برای آماده شدن پیش از حرکت برنامه ریزی نکنید..

انتقال به استرالیا یا به هر جهت برای هر کشوری کار بزرگی است و برای موفقیت در انجام آن برنامه ریزی و تلاش زیادی لازم است. در حالت ایده آل ، شما باید حداقل 8 ماه تا 1 سال بین تاریخ اعطای ویزا و تاریخ سفر فاصله داشته باشید. این به شما کمک می کند کارهای طولانی وقت مانند فروش یا اجاره خانه خود را انجام دهید و همچنین امور مالی را برای تأمین هزینه های خانه و استرالیا تنظیم کنید.

همچنین به شما زمان لازم برای مطالعه دقیق بازار کار و سبک زندگی استرالیا را می دهد ، که در نهایت برای ادغام موفقیت آمیز در فرهنگ استرالیا مفید خواهد بود. این بدان معنا نیست که شما باید تمام جلدهای دائره‌المعارف استرالیا را بخوانید ، اما اگر کتاب Down Under (همچنین به نام در یک کشور آفتاب سوخته) توسط بیل بریسون را بخوانید ، می توانید یک یا دو چیز را یاد بگیرید. و سرگرم کننده نیز هست.

همچنین می‌توانید فرم‌های مشاوره مهاجرت موجود در سایت را پر نموده تا مشاورین ما بتوانند در اسرع وقت با شما تماس حاصل ‌نمایند و به صورت رایگان مشاوره حضوری و تلفنی بگیرید

بلاگمهاجرت به استرالیا

افزایش مهاجرتاقامت استرالیاامتیازبندی مهاجرتمهاجرت خانوادگی

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments