⭐ویزای گلوبال تلنت کانادا ⭐| استعدادهای درخشان⭐

فرم مشاوره استعداد درخشان کانادا :

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

کشور کانادا برنامه های مختلفی برای جذب نیروی های کار ماهر و با تخصص بالا دارد. یکی از برنامه هایی که فرد می تواند با اثبات استعداد و توانمندی خود دریافت نماید و در نهایت به اقامت دائم کانادا ختم می‌شود، ویزای گلوبال تلنت کانادا (  Global Talent Stream) یا به اختصار GTS  است.

ویزای گلوبال تلنت چیست؟

برنامه استعدادهای درخشان کانادا ( Global Talent Stream )  ابتکار دولت کانادا برای به کار گیری نخبگان خارجی وکمک به کارفرمایان کانادایی است و این برنامه به کارفرمایان کانادایی اجازه می‌دهد که این افراد نخبه را برای تکمیل نمودن جایگاه مشاغلی خاص، که افراد متخصص کانادایی برای آن مشاغل وجود ندارند، در سریع ترین زمان ممکن استخدام نمایند و همچین به نخبگان خارجی این امکان را می دهد که اجازه اقامت کانادا را در مدت زمانی بسیار کوتاهی دریافت نمایند. این استراتژی کانادا برای جذب نخبگان جهان از سال 2017 آغاز شده است و بر حسب اطلاعات منتشر شده تا سال 2019 در واقع در طی 2 سال حدود چهل هزار نفر از طریق این برنامه زندگی خود را در کانادا آغاز نمودند که از این تعدادحدود 60 درصد مربوط به نخبه گان بسیار ماهر مشاغلی مانند برنامه نویسی کامپیوتر، تجزیه و تحلیل سیستم های اطلاعاتی و مهندسی نرم افزار بوده اند.

کانادایی‌ها اهمیت مهاجرت را برای اقتصاد خود، به خوبی درک می‌کنند و با توجه به بالاترین نرخ کمبود نیروی کار در دهه‌های گذشته، مهاجرت یکی از مهم‌ترین روش های است که کانادا مطمئن می شود نیروی کار کافی برای پر کردن موقعیت های شغلی متعدد خود را دارد. برنامه GTS  یکی از چندین روشی است که کانادا برای کمک به اقتصاد خود انجام می‌دهد و از نخبگان خارجی استقبال می‌نماید.

ویزای استعدادهای درخشان کانادا به این کشور کمک می‌کند که در بازار جهانی خصوصا در مورد همسایه جنوبی خود ( ایالات متحده آمریکا) همچنان در حال رقابت باقی بماند.

شرایط ویزای گلوبال تلنت

برنامه‌ی استعدادهای درخشان (GTS)، مسیر سریعی از برنامه‌ی نیروی خارجی موقت (TFWP) است که از 12 ژوئن راه اندازی شده است و یک زمان استاندارد دو هفته‌ای، برای پردازش درخواست‌های مجوز کار مشاغل بسیار تخصصی دارد. دو گروه از برنامه‌ی  GTS، شرکت‌هایی با رشد بالا، و نیروی کار در مشاغل مورد تقاضای مشخص شده هستند.

به عنوان بخشی از استراتژی استعدادهای درخشان کانادا، برنامه جهانی استعدادهای درخشان کانادا باعث می‌شود که برخی از درخواست‌های مجوز کار در مشاغل پرتقاضا که نیازمند استعداد  نیروی کار جهانی هستند، در اولویت قرار گیرند. دولت کانادا مشخص می کند که برای ارتقای رشد در صنایع سریع همانند بخش فناوری اغلب این نیاز وجود دارد که کارفرمایان سریعا، جایگاه‌های شغلی تخصصی را پر کنند و نمی‌توانند برای یافتن یک نیروی کار کانادایی منتظر بمانند.

در چنین مواردی، GTS  یک استاندارد زمانی معادل با 10 روز کاری را برای صادر شدن گزارش فرصت شغلی  (LMIA) و اخذ درخواست مجوز کار از کارکنانی است که کارفرماشان استخدام آنها را  از طریق GTS تایید کرده اند. اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC)، دپارتمانی که مسئول مدیریت این برنامه است، اظهار داشته است که این برنامه‌ی آزمایشی برای یک دوره‌ی اولیه به مدت زمان 24 ماه اجرا خواهد شد.

LMIA سندی است که ثابت می‌کند کارفرما نمی‌تواند یک شهروند کانادایی یا ساکن دائم آنجا را بیابد که آماده‌ی این شغل باشد؛ قادر به انجامش باشد و همچنین تمایل به انجام این شغل را داشته باشد. هنگامی که کارفرما گزارش LIMA را بدست بیاورد، نیروی کار می تواند برای اخذ مجوز کار درخواست دهد.

مدارک مورد نیاز ویزای GTS

کارفرمایانی که قصد به کارگیری نخبگان جهانی را دارند باید بر اساس دو روش عمل نمایند.

روش اول:

شرکت هایی با رشد بالا که برای پیشرفت خود نیاز به استعدادهای مورد تقاضا از ملل خارجی دارند. یعنی برای داشتن این شرایط، از طریق این روش باید کارفرمایان کانادایی از طرف یکی از سازمان های شریک GTS معرفی شوند و در پی استخدام افرادی نخبه و منحصر به فرد مرتبط به صنعت خود باشند.

کارفرمایی که تحت ویزای تلنت کانادا تصمیم به استخدام فرد منحصر به فرد و نخبه گرفته است باید:

 • باید حقوقی بالاتر از 80،000 دلار کانادا در سال به وی پرداخت نماید.
 • فرد نخبه‌ای را که استخدام می‌کند باید دارای مدرک تخصصی و پیشرفته در موقعیت شغلی مورد نیاز کارفرما باشد.
 • فرد منحصر به فردی را که استخدام می‌کند باید دارای حداقل 5 سال سابقه کار در زمینه تخصص خود باشد.

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان ( با محاسبه امتیاز شما در مهاجرت و پیشنهاد بهترین مسیر مهاجرت برای شما ) بگیرید.

لیست شرکای GTS

 • آژانس فرصت‌های آتلانتیک کانادا
 • انجمن فناوری بریتیش کلمبیا
 • بانک توسعه‌ی کسب و کار کانادا
 • شرکت های فناوری ارتباطات
 • انجمن مخترعان کانادا
 • آژانس فدرال توسعه ی اقتصادی در انتاریوی جنوبی
 • امور جهانی خدمات کمیسیون تجارت کانادا
 •  ICT مانیتوبا (ICTAM)
 • توسعه‌ی علمی و اقتصادی کانادا – سرویس رشد تسریع یافته
 • منطقه‌ی بازیابی MaRS
 • شورای تحقیق ملی- برنامه‌ی صنعتی دستیار تحقیقاتی
 • وزارت شهروندی و مهاجرت انتاریو
 • وزارت رشد و توسعه اقتصادی انتاریو
 • نوآوری VENN

روش دوم:

شرکت‌هایی که برای مشاغل مورد نیاز در لیست کمبود مهارت‌ها، نیازمند نیروهای کار خارجی با استعداد هستند. یعنی کارفرمای کانادایی باید برای پر کردن جایگاه شغلی خود از لیست مشاغل نخبگان جهانی ( لیست مشاغل با مهارت بالا و پرتقاضا) در پی استخدام نیروی کار ماهر خارجی باشد.

شرکت‌هایی که می‌توانند نیاز خود به تکمیل مشاغل بسیار تخصصی ذکر شده در لیست مشاغل استعدادهای درخشان را نمایش دهند و تمایل دارند دستمزد معمول و یا بالاتری را پرداخت نمایند، در گروه B قرار می گیرند.

مشاغل زیر پرتقاضاترین مشاغلی هستند که به عنوان حوزه‌هایی که کانادا در آن‌ها با کمبود نیرو مواجه است، شناسایی شده‌اند. این لیست با مشاوره با متخصصان بازار کار ایجاد شده و اداره ی ESDC بیان کرده است که این لیست ممکن است به طور دوره‌ای بروزرسانی شود.

 

کد لیست مشاغل ملی کانادا

(NOC)

شغل
0213 مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
2147 مهندسان کامپیوتر (به جز مهندسان و طراحان نرم افزار)
2171 تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی
2172 تحلیلگران پایگاه داده و مدیر داده
2173 مهندسان و طراحان نرم افزار
2174 برنامه نویسان کامپیوتری و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی
2175 طراحان و توسعه دهندگان وب
2241 تکنولوژیست‌ها و تکنسین های مهندسی الکتریک و الکترونیک
2283 تکنسین‌های تست سیستم های اطلاعاتی
5241  (زیرمجموعه) رسانه دیجیتال و طراحی ( این جایگاه های شغلی نیازمند حداقل 5 سال سابقه ی کار و مهارت های خاص است.)

جایگاه‌های شغلی در مشاغل 2241، 2283 و 5241 پایینترین شرایط دستمزد را دارند.

برای این ویزا کارفرمایان باید تحت یکی از روش‌های  1 و 2 برای استخدام نیروی کار خارجی اقدام نمایند. کارفرمایانی که برای اولین  بار برای GTS اقدام می‌نمایند باید مدرک مربوط به( LMBP Labour Market Benefits Plan)  که نشان دهنده تاثیر استخدام نیروی کار خارجی بر بازار کار کانادا هست، را ارائه نمایند. برای اثبات این موضوع در روش اول کارفرمایان به ایجاد شغل برای افرادی که در کانادا شهروند یا مقیم دائم هستند، ملزمند و در روش دوم کارفرما باید اثبات نماید که متعهد به افزایش مهارت و سرمایه گذاری در آموزش برای شهروندان یا مقیمان کانادا است.

همچنین کارفرمایان باید نشان دهند که چگونه از لیست زیر به دو مزیت مکمل دست خواهند یافت:

 1. ایجاد شغل
 2. سرمایه گذاری در مهارت و آموزش ها
 3. افزایش تنوع در محل کار
 4. انتقال دانش
 5. عملکرد پیشرفته شرکت
 6. بهترین شیوه ها یا سیاست های شرکت

سرانجام کارفرمایان با پرداخت 1000 دلار برای بررسی اپلیکیشن هر فرد خارجی که تصمیم به استخدام آن دارند اقدام می‌کنند. شایان ذکر است مدت زمان بررسی اپلیکیشن گلوبال تلنت کانادا  برای متقاضیان 10 روز کاری زمان می‌برد و پس از آن کارفرمایان با دریافت گزارش مثبت از LMIA قادر به استخدام نیروی کار خارجی خواهند بود. پاسخ درخواست مجوز کاری تحت ویزای استعدادهای درخشان کانادا پس از 2 هفته صادر می‌گردد.

در ویزای استعداد درخشان کانادا نیروی کار خارجی به صورت مستقیم نمی‌تواند برای این برنامه اقدام نماید. فقط کارفرمایان کانادایی می‌توانند برای GTS اقدام نمایند و کارگران خارجی که تمایل به استخدام شدن دارند در این برنامه ذکر شده‌اند. بنابراین متقاضیانی که تصمیم به دریافت ویزای GTS کانادا را دارند باید از طرف کارفرمایانی که برای این برنامه واجد شرایط هستند پیشنهاد شغلی دریافت نمایند.

بنابراین افرادی که امیدوار به دریافت پیشنهاد شغلی تحت برنامه ویزای تلنت کانادا هستند باید:

 • یا دارای استعداد منحصر به فرد باشند
 • یا رشته آن‌ها جزلیست مشاغل نخبگان جهانی باشد.

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان ( با محاسبه امتیاز شما در مهاجرت و پیشنهاد بهترین مسیر مهاجرت برای شما ) بگیرید .

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به کانادا  توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 • *مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.
5 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
جولایی
جولایی
25 روز قبل

دولت کانادا برای مهاجرت استعداد درخشان چه مدارکی از فرد گرفته میشود تا مشخص شود که یک استعداد درخشان است

ناهید ( مشاور باراد)
ناهید ( مشاور باراد)
24 روز قبل
پاسخ به  جولایی

خدمتتان عرض میکنم که ویزای گلوبال تلنت و یا استعداد درخشان ویزایی است که مدارکی زیادی برای نشان دادن تلنت و نخبه بودن لازم دارد مثلا فرد در زمینه رشته اش چند مقاله ISI داشته باشد و حداقل یکی از آنها در مجله های بین المللی چاپ شده باشد. اختراع و ثبت اختراع داشته باشد و مدارکش را ارائه دهد

هاشمی
هاشمی
18 روز قبل

برای ویزای نخبگان کدام کشور بهتر است

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
18 روز قبل
پاسخ به  هاشمی

همراه عزیز خدمتتان عرض کنم که ویزای نخبگان از جمله ویزاهائی است که بسختی گرفته می شود. در کل کشورکانادا در همه نوع ویزاها راحتر عمل میکند تا کشور استرالیا ولی این به نظر فرد بستگی دارد.