Working holiday

ویزای ورکینگ هالیدی Working holiday

ویزای ورکینگ هالیدی یا برنامه سابقه کار بین المللی (IEC) به شما امکان کار در کانادا در هر شغل و حرفه ای را می دهد. اگر شما بین ۱۸ تا ۳۵ سال باشید، آن امکان مهاجرت به کانادا را برای شما فراهم  می نماید. شما می توانید از طریق ویزای کار آزاد وارد کانادا شوید، این بدان معناست که شما نیازی به پیشنهاد کار کانادا ندارید.

اداره مهاجرت و تابعیت کانادا CIC به جوانان از سرتاسر جهان فرصت کار در کانادا را تا حداکثر ۲ سال با هزینه درخواست C$150 را در هر استانی و برای هر کارفرمای کانادایی می دهد.

کانادا به برخی از دارندگان ویزای ورکینگ هالیدی اجازه می دهد ویزای خود را تمدید کنند.

ویزای ورکینگ هالیدی ممکن است دارای شرایط تمدید 12 ماهه باشد.دارندگان ویزای ورکینگ هالیدی که سفر آنها به دلیل شیوع بیماری همه گیر قطع شد ، آخرین شانس را دارند که به کانادا بیایند.

به طور معمول ویزای ورکینگ هالیدی یک قرارداد یک طرفه است. با این حال، به دلیل همه گیری؛ سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) استثنا قائل شده است.

دارندگان ویزای ورکینگ هالیدی که نامه معرفی آنها (LOI) در حال اتمام است و قادر به سفر نیستند ممکن است بتوانند نامه خود را تمدید کنند. طبق وب سایت سازمان مهاجرت، این سیاست جدید برای سایر شرکت کنندگان در International Experience Canada (IEC)  اعمال نمی شود.

همچنین، ویزای ورکینگ هالیدی تنها در صورتی واجد شرایط است که LOI اولیه بین 1 ژانویه 2019 تا 30 آوریل 2020 صادر شده باشد. مهم نیست که قبلاً تمدید شده است ، اما LOI فعلی شما باید تاریخ انقضا قبل از 21 دسامبر 2021 داشته باشد. اگر LOI شما قبلاً منقضی شده است ، هنوز واجد شرایط درخواست هستید.

این برنامه بطور موقت از 30 ژوئیه بازشده است. برای استفاده از تمدید، دارندگان ویزای کار باید قبل از 31 دسامبر 2021 با استفاده از فرم وب IRCC درخواست تمدید کنند.

 معاینات پزشکی

در صورتی که در کشورهای مشخص شده زندگی می کنید ، معاینات پزشکی باید دوباره انجام شود. کسانی که نیاز به یک معاینه پزشکی مجدد دارند، مأمور مهاجرت  با آنها تماس می گیرد و می پرسد آیا با یک معاینه پزشکی جدید موافقت می کنند یا خیر. در صورتی که تأیید کنید که تحت معاینه پزشکی جدیدی قرار گرفته اید، ممکن است پرونده شما به منظور ارسال درخواست جدید معاینه پزشکی مجدداً باز شود. پس از تأیید دریافت پزشکی ، ممکن است به شما تمدید LOI داده شود.

از طرف دیگر، ممکن است هیچ معاینه پزشکی جدیدی مورد نیاز نباشد و تمدید شود اگر:

  • نامه برای پیشنهاد کار در مشاغل تعیین شده ای که هنوز معتبر است ، داشته باشید.
  • 5سال قبل از درخواست تمدید LOI در یکی از کشورهای تعیین شده زندگی نکرده باشید. یا
  • مایل نیستید، به دلخواه ، معاینه پزشکی خود را تمدید کنید.
  • یا تصمیم  به شرکت دربرنامه های  LOI دارید

تمدید LOI به صورت موردی با تشخیص افسر مهاجرت اعطا می شود. در صورت تأیید، تمدید LOI به مدت 12 ماه از تاریخ پردازش برنامه یا تاریخ انقضای LOI فعلی خواهد بود.

 

 

مهاجرت به کانادا

مهاجرت کاریویزای کار

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ترنم
ترنم
7 روز قبل

شرایط تقاضا برای ورکینگ هالیدی چیست

ناهید ( مشاور باراد)
ناهید ( مشاور باراد)
7 روز قبل
پاسخ به  ترنم

 سپاس از توجه شما دوست گرامی. شرایط ویزای ورکینگ هالیدی عبدرتنداز:

·  ویزای ورکینگ هالیدی برای بعضی از کشوره از 18 تا 30 سالگی میتوانند درخواست بدهند و در برخی از کشورها ، محدودیت سنی تا 29 یا 35 سال است.

·   همچنین باید شهروند کشوری باشید که با کانادا قرارداد امضا کرده است ،

·   داشتن گذرنامه از یک کشور واجد شرایط که برای مدت اقامت معتبر است ،

·   قبلاً در بخش International Experience Canada (IEC) ورکینگ هالیدی شرکت نکرده باشد ،

·   معادل 2500 کاناداداشته باشد،

·   دارای بیمه WHV (پوشش درمانی و بازگشت به کشور) برای مدت اقامت باشد. قبل از گرفتن بیمه صبر کنید تا درخواست شما تایید شود ،

·   داشتن بلیط رفت و برگشت یا بودجه کافی برای خرید آن.

ویزای ورکینگ هالیدی کانادا حداکثر تا 12 ماه اعتبار دارد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.