ویزای همراه کانادا

فرم مشاوره ویزای همراه کانادا:

محاسبه امتیاز شما در مهاجرت با پر کردن فرم

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

ویزای همراه انواع مختلفی دارد. خیلی اوقات برای یک نوع ویزا، ویزای همراه برای دو فرد مختلف دو مدل متفاوت صادر می‌شود، برای مثال:

  • در ویزای تحصیلی هنگامی‌که یک فرد به کانادا مهاجرت می‌کند، اگر زیر سن قانونی باشد ویزای همراه برای یکی از والدین او صادر می‌شود. و اگر متاهل باشد، برای همسر او صادر می‌شود.
  • به غیر از تحصیل ویزای همراه برای افرادی که برای کار به این کشور مهاجرت می‌کنند، نیز صادر می‌شود. مهاجرت همراه به کانادا می تواند به صورت ویزای توریستی انجام گیرد و یا به صورت ویزای کاری باز (Open Work Permit)  اقدام شود. در صورت تبدیل اقامت موقت فرد اصلی به اقامت دائم، مهاجرت همراه به کانادا نیز تبدیل به اقامت دائم این کشور می‌شود.

شرایط ویزای همراه کانادا

  • تمکن مالی برای تامین هزینه‌های زندگی در کانادا برای خودتان و همراهانتان
  • همراه باید بتواند به اداره مهاجرت کانادا اثبات کند که پس از اتمام تحصیل یا کار فرد متقاضی اصلی  او هم از کانادا خارج می‌شود.

مدارک مورد نیاز

جهت مهاجرت همراه به کانادا، حداقل نیازمندی‌هایی به صورت مشخص تعریف نشده است. افراد می‌توانند بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی یا مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی، اقدام به اخذ ویزای همراه جهت مهاجرت به کانادا نمایند. همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، در صورتی‌که همراه بتواند مدارک مناسبی ارائه نماید که وابستگی وی به وطن خود را نشان داده مانند تحصیلات و سابقه کاری وی در کشور مبدأ، می‌توان از ریسک رد ویزا جلوگیری کرد. بنابراین ارائه مدارک زیر توسط همراه، به منظور تسهیل و تضمین پروسه مهاجرت همراه به کانادا و اخذ ویزا توصیه می شود:

  • ارائه مدارک کافی مبنی بر وابستگی فرد از نظر عاطفی، کاری، مالی و … به کشور خود
  • ارائه مدرک تحصیلی
  • ارائه مدرک زبان)حتی در پایین ترین سطح)
  • ارائه سوابق کاری
  • اخذ پاسپورت کانادا برای دارنده ویزای همراه

فرد همراه باید پس از پایان اقامت موقت فرد اصلی به دلیل اینکه ویزای دریافت شده او نیز، به صورت موقت است، به همراه وی به کشور خود برگردد. اما بسیاری از افراد که به تحصیل در کانادا یا کار در این کشور می‌پردازند، قصد ماندن در کانادا و اخذ اقامت دائم آن را دارند. بنابراین اغلب پس از ورود به این کشور، در جستجوی راهی برای تبدیل اقامت موقت خود به دائم هستند. در صورتی‌که در تصمیم خود موفق بوده و بتوانند اقامت موقت خود را تمدید کرده و یا به اقامت دائم تبدیل نمایند، مهاجرت همراه به کانادا و ویزای وی نیز به اقامت کانادا به صورت دائم تبدیل می‌شود.

نحوه درخواست ویزای همراه کانادا

یکی از راه‌هایی که همراه می‌تواند به کانادا رفته و در کنار پارتنر خود باشد، ویزای توریستی کانادا است که با زیرمجموعه ویزاهای TRV Temporary Resident Visa) ) یا همان ویزای اقامت موقت معرفی می‌شود. به وسیله ویزای توریستی شخص همراه حداکثر تا شش ماه اجازه حضور در کانادا را خواهد داشت.

مراحل اقدام برای ویزای همراه

به این نوع ویزا ویزای TRV نیز گفته می‌شود. در واقع همراهان دانشجویانی که تا حداکثر شش ماه می‌توانند در کانادا بمانند و امکان درخواست همزمان با متقاضی را دارند، باید در ابتدا اقدام به دریافت ویزای توریستی کنند. هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا ۱۰۰ دلار و همچنین هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا ۸۵ دلار است. اگر ویزای کانادا از نوع توریستی را دارید و قصد افزایش زمان آن را دارید، باید ۱۰۰ دلار دیگر پرداخت کنید.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای دارنده ویزای همراه

یکی از روش‌هایی که می‌توان با آن ویزای همراه کانادا را دریافت کرد، مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی است. افرادی‌که به عنوان همراه، اقدام به مهاجرت به کانادا می‌نمایند، از تسهیلات و  امکاناتی در این کشور برخوردار هستند. از جمله این امکانات می‌توان به اجازه تحصیل در کانادا اشاره کرد. در صورت تکمیل مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاهی یا مقطع تحصیلی مورد نظر، همسر فرد اصلی می‌تواند به تحصیل در این کشور بپردازد. مهاجرت همراه به کانادا و برخورداری از حق تحصیل، برای فرزندان متقاضی اصلی نیز امکان پذیر است. بر اساس قوانین کانادا، فرزندان افرادی که اقامت موقت این کشور را دریافت می‌کنند، از حق تحصیل در مدارس کانادا برخوردارند.

*تحصیل همسر در کانادا، در افزایش شانس فرد متقاضی برای دریافت پیشنهاد کاری و اخذ اقامت از این طریق بسیار مؤثر است.

اخذ ویزای کار کانادا برای دارنده ویزای همراه

مهاجرت همراه به کانادا دارای فرصت‌ها و نقاط مثبتی نیز هست که از آن جمله می‌توان به صدور ویزای کاری باز یا بدون محدودیت برای همراهان اشاره کرد. همسر متقاضی اصلی با در اختیار داشتن این ویزا می‌تواند در شهرها و ایالت‌های مختلف کانادا (به جز ایالت کبک) و برای کارفرمایان گوناگون مشغول به کار گردد.

*شما با استفاده از این ویزا نمی‌توانید در ایالت کبک کانادا مشغول به کار شوید. چرا که قوانین این ایالت متفاوت از قوانین سایر ایالات و شهرهای کانادا در این زمینه است. گفتنی است در صورتی‌که همسر فرد اصلی بتواند پیشنهاد کاری دریافت کرده و یا از امتیاز لازم برخوردار باشد، می‌تواند از طریق اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker) اقدام نموده و در صورت کسب امتیاز و خروج از برنامه اکسپرس انتری (Express Entry)، اقامت دائم کانادا را دریافت کند. به این ترتیب مهاجرت همراه به کانادا از نوع توریستی و اقامت همراه به اقامت کاری یا اقامت دائم (PR) تبدیل می‌شود.

اخذ پاسپورت کانادا برای دارنده ویزای همراه

همانگونه که بارها به این موضوع اشاره کردیم، مهاجرت همراه به کانادا و ویزای دریافت شده توسط وی، به صورت موقت است و فرد همراه باید پس از پایان اقامت موقت فرد اصلی، به همراه وی به کشور خود برگردد. اما بسیاری از افراد که به تحصیل در کانادا یا کار در این کشور می‌پردازند، قصد ماندن در کانادا و اخذ اقامت دائم آن را دارند. بنابراین اکثر اوقات افراد پس از ورود به این کشور، در جستجوی راهی برای تبدیل اقامت موقت خود به دائم هستند. در صورتی‌که فرد در تصمیم خود موفق بوده و بتوانند اقامت موقت خود را تمدید کرده یا به اقامت دائم تبدیل نمایند، مهاجرت همراه به کانادا و ویزای وی نیز به اقامت کانادا به صورت دائم تبدیل می‌شود.

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به کانادا توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments