🇦🇺ویزای توریستی استرالیا🇦🇺

فرم مشاوره ویزای توریستی استرالیا :

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

سفر به استرالیا می‌تواند یکی از لذت‌بخش ترین سفر‌‌ها برای هر شخص باشد؛ چرا که کشور استرالیا با برخورداری از طبیعت زیبا تجربه زندگی و سفر به یک کشور خوب را برای شما به ارمغان می‌آورد.

ما در این مقاله انواع مختلف ویزای مسافرتی و توریستی استرالیا را برای شما به صورت کامل شرح خواهیم داد.

برای سفر به استرالیا نیاز به ویزا خواهید داشت به همین منظور انواع ویزاهای مسافرتی برای سفر به استرالیا در سایت رسمی دولت استرالیا توضیح داده شده است.

استرالیا کشوری پهناور با مساحتی در حدود 7.7 میلیون متر مربع، جمعیتی در حدود ۲۶ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. استرالیا با برخورداری از طبیعت زیبا و سواحل چشم نواز، بسیاری از افراد را بر آن داشته است که سفر توریستی به استرالیا داشته باشند.

استان های استرلیا :

ملبورن، بریزبن و سیدنی از استان‌های مشهور این کشور هستند. هر سه شهر به دلیل تنوع و کیفیت هنر‌های جهانی، کارهای فرهنگی و غذاهای موجود در رستوران‌های متنوع خود به نام هستند. سیدنی قطب اصلی هنر، فرهنگ و تاریخ است. ملبورن نیز به عنوان مهد هنر، فعالیت‌های فرهنگی و تجاری شناخته می‌شود و شهر به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی و چشم اندازهای منحصر به فرد معروف است.

همچنین شهر آدلاید، به عنوان مرکز جشنواره‌ها و تاثیرات فرهنگی شناخته می‌شود. پرت نیز یکی دیگر از شهرهای استرالیا است که به دلیل فرهنگ غذایی، مرواریدها، سنگ‌های زینتی و قیمتی، فلزات پرارزش و همینطور جشنواره بین‌المللی هنر شناخته می‌شود.

اگرچه ویزای توریستی را به عنوان یک ویزای مسافرتی و با هدف تفریح شناخته می‌شود، اما افراد با هدف کار و تحصیل نیز می‌توانند از این ویزاها استفاده کنند. به این صورت می‌توانیم دلایلی همچون گردشگری، دیدار خانواده، اقوام و دوستان، شرکت در فعالیت‌های هنری یا فرهنگی یا اشتغال به کار‌های فصلی را برای اقدام جهت اخذ ویزای کوتاه مدت استرالیا نام ببریم.

مدت اقامت در استرالیا از این طریق بسته به نوع ویزا متفاوت و بین 3 تا 12 ماه خواهد بود. برخی از این ویزاها نیاز به دعوت‌نامه دارند و برخی دیگر خیر. اغلب ویزا‌هایی که زمان اعتبار آن‌ها کمتر از یک سال قابلیت تمدید نداشته و شخص تنها در مدت تعیین شده می‌تواند در استرالیا بماند.

ویزای توریستی و سفر استرالیاویزاهای توریستی کشور استرالیا به سه دسته تقسیم می شوند.

      1- ویزای توریستی گردشگری

اگر قصد سفر به استرالیا به عنوان توریست را دارید، و یا اگر پدر و مادر یا فرزندان شما در استرالیا هستند و می خواهید به ملاقات آنها بروید این نوع ویزا بهترین انتخاب برای شما می باشد.

      2- ویزای توریستی با تضمین مالی اسپانسر

اگر خانواده، اقوام یا از دوستان شما در استرالیا هستند و شما قصد دیدار آن‌ها را با دعوت‌نامه دارید باید از این طریق اقدام نمایید.

این مسیر برای دریافت ویزای توریستی استرالیا از همه بهتر است. در این روش معمولا شخصی که در استرالیا است و دعوت‌نامه ارسال می‌کند  باید بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار استرالیا به عنوان امانت نزد دولت استرالیا ‌بگذارد و بعد از اینکه شما به کشور خود بازگشتید مبلغ خود را از دولت پس می‌گیرد.

    3- ویزای توریستی برای بیزینس

اگر قصد سفر به استرالیا برای شرکت در کنفرانس، مصاحبه شغلی، قرارداد کاری و در کل با هدف تجاری را دارید، باید از شاخه‌ی ویزای توریستی بیزینسی استرالیا اقدام نمایید.

    4-ویزای توریستی خانوادگی استرالیا

ویزای توریستی خانواده افراد درجه اول خانواده شامل می شود و فرد متقاضی باید از خانواده خود بخواهد دعوت نامه برای شما درخواست کند
در این ویزا باید مکان شما مشخص و قید شود دعوت کننده شما را حمایت مالی میکند

اگر برای مهاجرت به استرالیا و گرفتن اقامت این کشور علاقمند شدید، موسسه مهاجرتی باراد تا آخرین مرحله در کنار شما است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید، با ما تماس بگیرید.

و یا با پر کردن فرم های مشاوره مهاجرت از ما به رایگان مشاوره هدیه بگیرید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا

تمامی مدارکی که شما برای اداره مهاجرت  ارسال می‌نمایید، باید به صورت ترجمه شده و اسکن شده ارسال شوند. برای ترجمه مدارک صرفا ترجمه ناتی آن کافی است.

*اصطلاح ناتی از عبارت The National Accreditation Authority for Translators and Interpreters Ltd ، یا به اختصار NAATI است که در زبان فارسی هم با نام ناتی شناخته می‌شود.

مدارک لازم عبارتند از:

 1. پاسپورت فرد متقاضی وهمراهانش که بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد
 2. یک قطعه عکس ۳.۵ × ۴.۵ برای هر نفر
 3. شناسنامه و کارت ملی فرد و همراهان
 4. ارائه اصل و ترجمه سند ازدواج
 5. تکمیل فرم‌های لازم جهت دریافت ویزای توریستی این کشور
 6. ارائه نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی.

در این نامه بهتر است حداقل حدود ۱۰ هزار دلار استرالیا داشته باشید.

پرینت حساب یا همان گردش ۳ ماهه‌ی آخر حساب نیز می‌تواند کمکی برای فرد باشد

 • گواهی اشتغال به کار که فعالیت فعلی شما را نشان می‌دهد.
 • ارائه دعوتنامه. در صورتی‌که فرد متقاضی از طرف خانواده، اقوام یا دوستان دعوت نامه‌ای داشته باشد
 • اگر از مدل اسپانسر برای اخذ ویزای توریستی خود استفاده می‌کنید، اطلاعات بانکی مثل تمکن مالی و فیش حقوقی اسپانسر را نیز باید داخل مدارک قرار دهید.
 • ارائه بلیط رفت و برگشت
 • بایومتریک یا همان انگشت نگاری. بعد از اینکه ویزای خود را لادج کردید و نامه انگشت نگاری را دریافت کردید ۱۴ روز زمان دارید تا برای انگشت نگاری اقدام کنید. بر خلاف ویزای توریستی کانادا که برای انگشت نگاری باید به خارج از کشور سفر کنید؛ برای ویزای توریستی استرالیا انگشت نگاری در ایران انجام می‌شود. هزینه جمع آوری اطلاعات بیومتریک به صورت نقدی به یورو در سنتر بایومتریک پرداخت می‌شود.

توجه داشته باشید که امکان دارد افسر نیاز به مدارک دیگری از شما داشته باشد تا مطمئن شود شما قصد بازگشت به کشور خود را خواهید داشت. مدارک دیگری مانند سند ملک و اموالی که در کشور خود دارید، نامه از شرکتی که در آن شاغل هستید و نشان می‌دهد که شما پس از تمام شدن مرخصی خود باید به سر‌کار خود برگردید.

هزینه ویزای توریستی استرالیا

هزینه ویزای توریستی استرالیا 154 دلار استرالیا است. این ویزا می‌تواند 3ماهه، 6ماهه و 12 ماهه صادر شود. ویزای بازدید کننده با هدف تجاری با اعتبار 3 ماهه صادر می‌شود و افرادی که دعوت‌نامه از طرف اعضای خانواده و اقوام خود دریافت می‌کنند، ویزای 12 ماهه را دریافت می‌کنند.

نحوه اقدام برای ویزای توریستی استرالیا

ابتدا تمامی مدارک و فرم‌هایی که در برگه مدارک لازم برای ویزای توریستی که در بالا برای شما گفته شد را آماده می‌کنید و به اداره مهاجرت ارسال می‌کنید و بعد از گذشت یک هفته تا حداکثر چهار هفته نتیجه ویزای توریستی برای شما ایمیل می شود.

بعد از اینکه ویزا برای شما ایمیل شد، آن را پرینت کنید و برای تهیه بلیط اقدام کنید. نیازی نیست که به سفارت رفته و لیبل ویزا را روی پاسپورت بزنید، همان ویزای ایمیل شده به شما کافی است و اعتبار دارد.

مدت زمان اخذ ویزای توریستی استرالیا

پروسه دریافت ویزای توریستی استرالیا ممکن است بین 3 تا 6 ماه زمان ببرد. به همین علت بسیار بهتر است حداقل 3 ماه قبل از زمان مد نظر خود درخواست خود را به سفارت ارائه نمایید.

 

مراحل درخواست ویزا  سفارت استرالیا

1- ایجاد حساب عضویت در سفارت استرالیا
2- کامل کردن مشخصات در سایت
3- ارسال مدارک لازم در سایت
4- پرداخت هزینه بررسی مدارک
5- منتظر دو هفته تا یک ماه تا به نتیجه رسیدن ویزا

مدت زمان صدور ویزای توریستی استرالیا

مدت زمان هر ویزا بسته به نوع ویزا متفاوت است

 • مدت زمان برای ویزای توریستی گردشگری  بین 17 تا 31 روز متغیر می باشد
 • مدت زمان برای ویزای توریستی خانوادگی  بین 30 تا 49 روز متغیر می باشد
 • مدت زمان برای ویزای توریستی کاری  بین 10 تا 19 روز متغیر می باشد

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به استرالیا توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 • *مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments