شرکت مهاجرت به کانادا

فرم مشاوره ویزای تحصیلی استرالیا:

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

تحصیل در استرالیا:

با داشتن بیش از ۲۲۰۰۰ رشته و ۱۱۰۰ کالج و دانشگاه یکی از مهمترین مقاصد تحصیلی محسوب می‌شود. جالب است بدانید که استرالیا دارای سومین جایگاه از لحاظ بیشترین تعداد دانشجوی خارجی پس از انگلیس و امریکا می‌باشد و این در حالی است که استرالیا تنها ۲۵ میلیون نفر جمعیت دارد!!!

در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا ۷ دانشگاه در دانشگاه‌های استرالیا به چشم می‌خورد. استرالیا ۵ شهر از ۳۰ شهر برتر دنیا برای تحصیل و مناسب دانشجویان را داراست. عواملی که باعث می‌شود این کشور برای تحصیل مناسب باشد شامل مقرون به صرفه بودن، کیفیت بالای زندگی و فرصت‌های شغلی می‌باشد. اخذ ویزای تحصیلی استرالیا فرصت خوبی برای تجربه زندگی در این کشور بی‌نظیر است.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی کانادا , استرالیا

چرا دانشگاه های استرالیا:

استرالیا، سومین کشور مورد علاقه دانشجویان برای ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور است. پس از انگلستان و آمریکا، استرالیا بیشترین پذیرش دانشجوی بین‌المللی را دارد.

از میان لیست ۱۰۰ آیتمی دانشگاه‌های برتر دنیا، بی شک استرالیا با داشتن ۷ دانشگاه در این لیست، یکی از مطمئن‌ترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل و مهاجرت به استرالیا می‌باشد. همچنین با جمعیت ۲۳ میلیونی و داشتن حدود ۲۲۰۰۰ رشته‌ی دانشگاهی در ۱۱۰۰ کالج و دانشگاه، گزینه‌های متعددی را پیش روی علاقه‌مندان می‌گذارد. این کشور توانسته است در سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌های ملی جهان در ۲۰۱۲، بالاتر از آلمان هلند و ژاپن، در رتبه‌ی ۸ قرار گیرد.

 و همچنین :

۵ شهر در استرالیا در لیست ۳۰ شهر برتر برای دانشجویان از نظر هزینه، کیفیت زندگی و استخدام دانشجویی قرار دارند. تاکنون استرالیا توانسته با جذب و تعلیم حدود دو و نیم میلیون نفر از سراسر جهان، استعدادها و قابلیت‌های بی‌نظیری برای کل جهان پرورش دهد. ۱۵ جایزه نوبل و اختراعات بی‌نظیر جهان در زمینه‌های مختلف همانند پنیسیلین، سونوگرافی، سمعک، اینترنت وایرلس، جعبه سیاه هواپیما و بسیاری از اکتشافات تکرار نشدنی جهان، مرهون دانشجویان دانشگاه‌های استرالیاست.

آنچه که استرالیا را از سایر کشورها برای ادامه تحصیل متمایز می‌کند، هزینه‌های زندگی در قیاس با بسیاری از کشورهای دانشجو پذیر جهان (مثلا انگلستان) است. بسیاری از دانشگاه‌های برتر استرالیا در مناطقی واقع است که هزینه‌های زندگی در آنها پایین است. گرچه زندگی در شهرهای بزرگ مانند سیدنی و ملبورن، همانند سایر شهرهای مطرح جهان، بیشتر هزینه بر است.

مزیت دیگر پذیرش دانشجویی در استرالیا:

امکان اشتغال به کار به مدت بیست ساعت در هفته از همان آغاز تحصیل است. همچنین دانشجو می‌توانند در تعطیلات، به طور نامحدود کار کند. به عبارت دیگر فرد قادر است با ویزای دانشجویی و اشتغال به تحصیل، کسب درآمد داشته باشد که این گزینه از جمله بارزترین خصوصیات تحصیل در استرالیا است. همچنین متقاضی ویزای دانشجویی می‌تواند همسر و فرزندان مجرد وابسته به خود را به عنوان همراه با خود ببرد. همسر وی نیز اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارد اما مجاز به بیشتر آن، حتی در تعطیلات نیست.

سالانه ۲۰۰ میلیون دلار بورسیه دولتی به دانشجویان اعطا می‌شود. اگر چه شرایط، مقدار و رشته‌ها در این رابطه در دانشگاه‌ها متفاوت است اما امکانی است که برای بسیاری از دانشجویان خارجی فراهم است.

در ضمن برای اطلاع بیشتر از نحوه زبان اموزی مقاله ”  تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان” را بخوانید

از مشاوره ان ما کمک بگیرید :

شما می‌توانید برای اطلاع به روز از بورسیه‌های موجود، با ما در تماس باشید.

شماره‌های تماس

‎+98 21 2203

یا در فرم مقابل شماره تماس خود را وارد نمایید و ما با شما تماس می‌گیریم.

بدون شک علاوه بر موارد فوق، زندگی در استرالیا امکان برخورداری از بهترین آب و هوا، زندگی در محیطی سرشار از امنیت، آرامش و اطمینان را فراهم می‌‌کند که شاید برای هر شخصی، تصویری است ایده آل برای آینده ای روشن و موفق.

گرچه پرونده هر متقاضی به طور مجزا و با شرایط منحصر به فرد خودش سنجیده می‌شود، اما حساس‌ترین بخش در اخذ ویزای دانشجویی، ارزیابی وضعیت متقاضی طبق جدول ریسک مهاجرت دولت استرالیا می‌باشد.

به علت امکان دریافت اقامت پس از فارغ التحصیلی، در این جدول اتباع ایران از بالاترین ریسک (درجه ۳) برای بررسی وضعیت برخوردار هستند و این به این معناست که درخواست ویزای دانشجویی آنان به علت ریسک مهاجرت، با حساسیت بیشتری بررسی می‌شود. لذا متقاضی باید با ارایه اسناد و مدارک مالی، تمکن خود را برای زندگی در دوران تحصیل و هزینه‌ی بازگشت به کشورش ثابت کند.

سیستم آموزشی در استرالیا در ایالت‌های مختلف متفاوت می‌باشد. اما به‌طور کلی می‌توان سیستم آموزشی استرالیا را اینگونه تقسیم‌بندی کرد:

۱- پیش دبستان
۲- مدرسه: که شامل مدرسه ابتدایی و دبیرستان می‌باشد.
***پیش دبستانی در استرالیا اجباری نمی‌باشد. اما دبستان اجباری‌ است اما سن شروع آن در ایالت‌های مختلف متفاوت می‌باشد. مدرسه ابتدایی ۷ و دبیرستان ۵ سال به طول می‌انجامد.
۳- کالج
۴- دانشگاه

برای تحصیل در استرالیا سیستمی وجود دارد که بر‌اساس آن افراد با تابعیت‌های مختلف در گروه‌های مختلف قرار می‌گیرند که بر همان اساس نیز پرونده‌ها بررسی می‌شود. برای مثال افراد با تابعیت ایرانی در گروه ارزیابی ۳ قرار می‌گیرند که بررسی این گروه سخت‌تر و با حساسیت بیشر انجام می‌گیرد. با این ویزا شما می‌توانید در هر ۲ هفته تا سقف ۴۰ ساعت کار کنید و اگر همسرتان نیز همراه شما می‌باشد تا ۳ ماه اجازه کار دارد.

متقاضیان این نوع ویزا می‌توانند در یکی از سطوح زیر در استرالیا به تحصیل بپردازند:

• Bachelor degree
• associate degree
• graduate certificate
• graduate diploma
• Masters by coursework
• Higher Education diploma
• Higher Education advanced diploma

شرایط گرفتن این نوع ویزا:

– گرفتن پذیرش از یکی از مراکز آموزشی ثبت شده در استرالیا و در یک دوره تحصیلی تمام وقت
– ثابت کردن این مسئله که در دوران تحصیل خود توانایی مالی برای دادن هزینه‌های زندگی، دانشگاه و پرواز از استرالیا به کشور خود را دارید. برای این کار نیازمند نشان دادن پرینت بانکی می‌باشید.
***حداقل موجودی صورتحساب ۳ ماه گذشته برای محاسبه توانایی مالی استفاده می‌شود.

جزییات مخارج:

مخارج تحصیل برای مدت دو سال که بستگی به هزینه دانشگاه دارد:
– ۲۵۰۰ دلار استرالیا برای هر بلیط رفت و برگشت
– ۱۸۶۵۰ دلار استرالیا در سال برای مخارج زندگی
– انجام آزمایشات پزشکی
– ارائه مدرک زبانی معتبر با توجه به نمره‌ی مورد نظر هر دانشگاه
– هم‌خوانی سن و مقطع تحصیلی مورد نظر
– پرداخت هزینه بیمه تحصیلی. در استرالیا این بیمه اجباریست و قبل از صدور ویزا باید این مبلغ پرداخت شود. بیمه دانشجویی توسط دانشگاه شما صادر می‌شود و شما تنها باید هزینه آن را پرداخت کنید. این هزینه برای افراد مختلف متفاوت است. برای مثال ۴۳۷ دلار برای افراد مجرد برای یک سال و ۱۲۲۲ برای افراد متاهل بدون فرزند برای یک سال نیاز است.

به‌طور کلی برای یک‌سال اقامت و تحصیل در استرالیا هزینه یک فرد مجرد ۱۸۶۱۰، فرد متاهل ۲۵۱۲۵ و فرد متاهل به همراه یک فرزند ۲۸۸۴۵ دلار می‌باشد. این هزینه‌ها شامل هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی می‌باشد که بصورت کامل در زیر توضیح داده می‌شود:

هزینه دانشگاه (کل دوره و به دلار):

 • مدرسه 7800 تا 30000
 • دوره های زبان 300 دلار در هفته
 • فوق دیپلم 4000 تا 22000
 • لیسانس 15000 تا 33000
 • فوق لیسانس 20000 تا 37000
 • دکترا 14000 تا 37000

هزینه های اقامتی (هفتگی و به دلار):

 • خوابگاه 80 تا 250
 • خانه اجاره‌ای 100 تا 400
 • خانه اجاره ای مشترک 70 تا 250

دیگر هزینه‌ها (هفتگی و به دلار):

 • غذا و خوراک 80 تا 200
 • برق و گاز 60 تا 100
 • تلفن و اینترنت 20 تا 50
 • حمل و نقل عمومی 10 تا 50
 • تفریحات 50 تا 100

ارائه بورسیه تحصیلی و حمایت‌های مالی به دانشجویان در شرایطی خاص و به اشکال مختلف انجام می‌شود و توسط دولت، موسسات آموزشی و سازمان‌های خصوصی به دانشجویان ارائه می‌شود.

برنامه‌های بورسیه تحصیلی و حمایت‌های مالی به روش‌های زیر ارائه می‌شود:

۱- پاداش اعطایی استرالیا: این سیستم با هدف ارتقای سطح دانش و ارتباطات آموزشی با دیگر کشور‌ها شکل گرفته است. این برنامه توسط دپارتمان امور خارجه استرالیا (DFAT)، آموزش و پرورش و مرکز تحقیقات بین‌المللی کشاورزی استرالیا (ACIAR) اجرا می‌شود.

۲- برنامه مقصد استرالیا: این برنامه که به صورت مختصر DAP ذکر می‌گردد برای دانشجویان محلی و خارج از استرالیا برای تحصیل در کشور استرالیا تعیین شده است. این برنامه برای مقطع Certificate IV یا کاردانی به بالا برای دانشجویان در نظر گرفته شده است و بیش از ۱۰۰۰ بورسیه در سال را به هر دانشجو تا سقف ۱۵ هزار دلار در سال اعطا می‌کند.

۳- برنامه آموزش تحقیقات استرالیا: این برنامه یا به طور مختصر RTP از تاریخ 1 ژانویه 2017 جایگزین برنامه بورسیه بین المللی دانشجویی تحصیلات تکمیلی (IPRS) شده است و درخواست از این طریق به صورت جامع در سایت مرجع است و به صورت مستقیم برای دانشگاه‌های مورد نظر ارسال می‌گردد.

۴- برنامه کمک هزینه تحصیلی زنان در پژوهش‌های علمی استرالیا (APEC): این برنامه جهت جذب بانوان موفق و مبتکر در زمینه‌های مختلف برای تحقیق و پژوهش ایجاد شده است. هدف این برنامه توانمند‌سازی اقتصادی زنان و بالا بردن وجهه ایشان در حوزه های مختلف علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات می‌باشد.

۵- سازمان‌های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی: این سازمان‌ها به صورت خصوصی و دولتی به طور مکرر به دانشجویان براساس شایستگی‌شان کمک هزینه‌های تحصیلی اعطا می‌کنند.

چه افرادی می توانند مشمول دریافت بورسیه تحصیلی شوند؟
بورسیه‌های تحصیلی توسط سازمان‌های مختلف بر‌اساس نیازمندی‌شان به دانشجویان در سراسر دنیا اعطا می‌شود. شرایط اعطای بورسیه برای هر دانشگاه منحصر به خود آن دانشگاه می‌باشد ولی به طور کلی مواردی چون سن، ملیت، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و معدل از موارد مشترک در بین شرایط می‌باشد.
میزان تامین مالی دانشجویان نیز متفاوت است و ممکن است از درصدی از شهریه تا تمام شهریه متغیر باشد.

***برخی از دانشگاه‌ها تاریخ‌های مشخصی برای بررسی درخواست‌های دانشجویان اعلام می‌کنند و خارج از آن هیچ پرونده‌ای بررسی نمی‌شود.

مهاجرت به کانادا با همسر

مـــــدارک مورد نیاز:

– اصل پاسپورت متقاضی و همراهان
– اصل شناسنامه متقاضی و همراهان
– اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت تاهل)
– اصل و ترجمه رسمی مدرک تحصیلی و ریز نمرات متقاضی و همراهان
– نامه سوابق شغلی و تحصیلی (رزومه) متقاضی و همراهان
– اصل آیلتس ( (IELTS یا سایر آزمون‌های معتبر برای تمامی مقاطع تحصیلی غیر از دبیرستان و دوره‌های زبان.

در مقطع ارشد تحقیقاتی و دکتری داشتن مدرک آیلتس (IELTS)  اجباری است.

مدارک مالی مورد نیاز جهت ضمانت:

– ترجمه رسمی شناسنامه و کپی برابر اصل پاسپورت
– ترجمه رسمی ضمانت محضری
– پرینت حساب ۳ ماه گذشته (این حساب باید در یکی از بانک‌های مورد تایید بانک مرکزی باشد).
– مدارک دال بر محل کسب درآمد
– عکس پاسپورتی متقاضی و همراهان (۴ عدد)
– واریز مبلغ 535 دلار استرالیا به عنوان هزینه قانونی برای صدور این نوع ویزا

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به استرالیا توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments