مهاجرت کاری با همسر

مهاجرت کاری با همسر


اگر شما قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشید، برای ویزای مورد نظر خود باید حداقل امتیازی را کسب کنید که  یکی از انها امتیاز همسر در مهاجرت که اتفاقا میتواند در بالا بردن امتیاز شما نقش مهمی داشته باشد.

اگر شما متاهل باشید، مهارت‌های همسر یک مزیت در تقویت امتیاز کلی شما در مهاجرت به استرالیا است. در مقاله‌ی ” سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا ” تاثیر امتیاز همسر برای مهاجرت به استرالیا به طور کلی توضیح داده شده است.

این مقاله را برای امتیاز همسر برای مهاجرت به استرالیا اختصاص داده‌ایم؛ همان‌طور که می‌دانید برای دریافت ویزای استرالیا شما نیاز دارید تا امتیازات کافی را در ویزای  مورد نظر خود کسب کنید و این امتیازات می‌تواند از طریق سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، سطح زبان، حقوق شما، مبلغ سرمایه‌گذاری و موارد دیگری باشد.

افراد مجردی که می‌خواهند برای ویزای کاری استرالیا اقدام کنند به راحتی و بدون مشکل 10 امتیاز را کسب می‌کنند و این امتیاز بالایی به شمار می‌رود چرا که این موضوع به ضرر تمامی افراد متاهل می‌باشد.

افراد متاهل می‌توانند این امتیاز عقب افتاده از مجرد‌ها را از طریق شرایط همسر خود جبران نمایند.

در صورتی‌که همسر شما بتواند معیار‌های اولیه مانند سن، مدرک تحصیلی، نمره‌ی زبان انگلیسی و  سابقه‌ی کاری، می‌توانید از گزینه “مهارت های همسر” برای کسب 10 امتیاز خود استفاده کنید.

اگر همسر شما شرایط ویزای مهارت را برآورده کند، می‌توانید 5 یا 10 امتیاز اضافی کسب کنید. در ادامه بررسی می‌کنیم که چگونه این امتیاز با توجه به سن، مهارت انگلیسی، تجربه و مدارک تحصیلی فرد داده می‌شود.

 با پر کردن فرم‌های رایگان مشاوره مهاجرت موجود در صفحه از مشاوره تلفنی رایگان موسسه مهاجرتی باراد استفاده نمایید.

شرایط اولیه همسر برای کسب امتیازامتیاز همسر در کسب امتیاز مهاجرت

برای استفاده از امتیاز همسر، شریک زندگی شما باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • سن زیر 45 سال
 • انتخاب شغل خود از لیست مشاغل استرالیا
 • اسسمنت مثبت
 • درخواست ویزا باید مشابه متقاضی اصلی باشد
 • نباید شهروند استرالیا یا دارنده اقامت دائم باشد
 • با شما به استرالیا می‌آید
 • مهارت در انگلیسی

*باید به این نکته توجه کنید که  قبل از برگزاری آزمون ارزیابی مهارت در استرالیا، مدارک را برای شرایط ذکر شده آماده نمایید.

نکته : در صورتی که شریک زندگی‌تان در برنامه ویزای شما قرار نگیرد، یا شهروند استرالیا یا اقامت دائم استرالیا باشد، نمی‌توانید این امتیاز را دریافت کنید.

اگر همسر شما تمامی امتیازات زیر را داشته باشد، شما تمام 10 امتیاز را دریافت می‌نمایید. در غیر این‌صورت اگر فرد تنها از امتیاز زبان برخوردار باشد، فقط 5 امتیاز دریافت می‌نمایید.

 • کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشد.
 • حداقل نمره زبان انگلیسی (نمره ۶ برای هر مهارت) را داشته باشد
 • وجود رشته همسر متقاضی در لیست مشاغل استرالیا
 • حداقل ۱ سال سابقه کاری مرتبط داشته باشد.

لیست مشاغل

متقاضی باید شغل خود را از لیست مشاغل استرالیا انتخاب کند.

 • مشاغل بلند مد و میان مدت (MLTSSL)
 • مشاغل کوتاه مدت (STSOL)
 • مشاغل منطقه ای (ROL)

نمره زبان انگلیسی همسر برای مهاجرت به استرالیاامتیاز همسر در مهاجرت به استرالیا

نمره زبان همسر (IELTS  یا PTE) نمره‌ای است که همراهان بالای هجده سال الزام به ارائه آن دارند. در صورت ناتوانی در گرفتن نمره، جهت شرکت در کلاس‌های زبان در استرالیا می توانید 4885 دلار پرداخت کنید.

متقاضی باید در هر یک از چهار مؤلفه آزمون (گفتگو، خواندن، شنیداری و نوشتن) در آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی آیلتس، حداقل نمره 6 را کسب کرده باشید.

یا

در هر یک از چهار مؤلفه آزمون (گفتگو، خواندن، شنیداری و نوشتن) در آزمون علمی Occupational English Test) OET) که مختص پزشکان و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی است، حداقل نمره B را کسب کرده باشید.

یا

در هر یک از چهار مؤلفه آزمون (گفتگو، خواندن، شنیداری و نوشتن) در یک آزمون علمی پیرسون انگلیسی (PTE) که انجام شده است، حداقل نمره 50 را کسب کرده باشید.

توجه: مدرک زبان همسر بدون اسسمنت شدن مدرک تحصیلی 5 امتیاز دارد.

برای اطلاع از امتیاز بندی فرد متقاضی بصورت کامل می‌توانید به ” سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا ” مراجعه نموده و آن را مطالعه نمایید.

می‌دانیم که امکان دارد روند مهاجرت و حساب این امتیازات می‌تواند چقدر برای شما پیچیده باشد. شما در صورت تمایل می‌توانید با پر کردن فرم‌های موجود در سایت شماره تماس خود را بری ما ارسال نموده یا با شماره تماس‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

مشاورین ما در موسسه مهاجرتی باراد واقع در استان اصفهان بصورت کاملا رایگان شما را راهنمایی می‌نمایند.

 • *مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

استرالیابلاگمهاجرت به استرالیا

اقامت استرالیاامتیاز بندی مهاجرتامتیاز مهاجرتامتیازبندی مهاجرتامتیازبندی ویزای کارشهروندی استرالیامهاجرت کاریویزا کارویزای کار استرالیا

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
کلاهدوز
کلاهدوز
1 ماه قبل

بهطور کل دولت کانادا ترجیح میدهد مجرد مهاجرت کنیم یا با پارتنر؟ مجرد یا با خانواده؟

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
1 ماه قبل
پاسخ به  کلاهدوز

سوال جالبی پرسیدید دولت کانادا برای مجرد بودن امتیازی قرار داده و برای فرد متاهلی که همسرش تحصیل کرده و زبان نیز بلد است امتیازی قرار داده است لذا نمی توان گفت کدام برتر است یا ترجیح داده می شود. فردیکه خانواده دارد به همراه خانواده درخواست ویزا می دهد. هردو انتخاب برای فرد وجود دارد.

کاشانی
کاشانی
1 ماه قبل

اگر مدرک زبان اسمنت شود چند امتیاز دارد

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
1 ماه قبل
پاسخ به  کاشانی

اگر مدارک تحصیلی و شغلی همسر جواب مثبت اسسمنت داشته باشد، داشتن مدرک زبان با چهار مهارت 6 در آزمون آیلتس، 5 امتیاز خواهد داشت

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
1 ماه قبل

……

آخرین ویرایش1 ماه قبل توسط ستاره (مشاور باراد)