web analytics
مهارت-شغلی

ویزای مهارت شغلی استرالیا :

این ویزا یکی از پرطرفدار‌ترین راه‌های اخذ اقامت دائم یا موقت استرالیا می‌باشد، افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار مرتبط در زمینه شغل‌های تعیین شده در لیست MLTSSL و STSOL توسط دولت استرالیا هستند و مجموع امتیاز آن‌ها حداقل به 65 امتیاز برسد، می‌توانند از این طریق جهت مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند. این روش یکی از متداول‌ترین، آسان‌ترین، سریع‌ترین و کم هزینه‌ترین راه‌های مهاجرت به استرالیا می‌باشد .
هر ساله کشور استرالیا با معرفی لیست مشاغلی که در آن با کمبود نیروی کار مواجه هستند، بر اساس امتیاز بندی، مهاجر می‌پذیرد. متقاضیان می‌توانند از طریق مهاجرت کاری به استرالیا اقامت دائم این کشور را به دست آورند و از مزایای بسیاری در این کشور بهره‌مند شوند.

میزان حقوق در استرالیا

یکی از وب سایت های معتبر در اواخر سال 2019 میزان دستمزد‌ها و درآمد‌های کشور‌های مختلف جهان را مورد ارزیابی و بررسی قرار داده است. در اینجا به موضوع جالبی برمی خوریم و آن هم قرار گرفتن استرالیا در رتبه اول حداقل دستمزدهای در جهان است؛ این نکته می‌تواند بسیار هیجان انگیز و وسوسه کننده برای هر فردی در جهان باشد تا برای ادامه فعالیت‌های کاری خود به استرالیا مهاجرت کند.

شرایط فرد متقاضی ویزای مهارت شغلی استرالیا:

برای دریافت این نوع ویزا شما باید شرایط زیر را داشته باشید:
• تحصیلات و سابقه کار مرتبط با لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا
• مدرک آیلتس 6 و یا بالاتر در هر چهار مهارت
• سن فرد متقاضی کمتر از 45 سال باشد.
• حداقل مجموع امتیاز 65 طبق سیستم امتیازی اداره مهاجرت استرالیا را کسب کند.
• لازم به ذکر است که متقاضیان برای مهاجرت کاری به استرالیا می‌توانند به جای آیلتس (IELET ) دیگر مدارک زبان انگلیسی را ارائه دهند.

مدارک متقاضی ویزای مهارت شغلی استرالیا

o آزمون تافل ( toefl )
o آزمون پی تی ای (PTE)
o آزمون OET
o آزمون C1

در ضمن برای اطلاع بیشتر از نحوه زبان اموزی  مقاله ”  مهاجرت کاری استرالیا بدون مدرک زبان” را بخوانید

 ویزا مهارت شغلی استرالیا از سه طریق امکان‌پذیر است:

• اقامت دائم استرالیا ساب کلاس 189:

در این نوع ویزا شما بهترین امتیاز ممکن را دارید و می‌توانید ایالت مورد نظر خود را برای اقامت و سکونت انتخاب کنید. متقاضیان برای دریافت این ویزا نیاز به حامی (منتخب شدن از سمت کارفرما) نمی‌باشند.

• اقامت دائم ساب کلاس 190 ( برای افراد ماهر و متخصص ):

با این نوع ویزا متقاضیان می‌توانند جهت کار و زندگی اقامت دائم خود را در استرالیا به دست آورند.
متقاضی تنها در صورت داشتن دعوت نامه می‌تواند برای این ویزا اقدام کند. بنابراین افرادی که از سمت یک کارفرما در ایالت و یا یکی از قلمرو‌های استرالیا نامزد یا دعوت شده باشند، قادر خواهند بود برای این ویزا درخواست دهند.

• اقامت دائم استرالیا ساب کلاس 491:

در ویزای ۴۹۱ استرالیا، از طریق اسپانسر ایالتی برای اخذ اقامت استرالیا، دولت استرالیا یک ویزای موقت ۵ ساله به متقاضی اعطا می‌کند که برای تبدیل آن به اقامت دائم فرد باید طبق تعهدش، در این مدت در استان کم جمعیت مشخص شده زندگی کند و به صورت تمام وقت در آنجا کار کند.

 

اما مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کاری به استرالیا عبارتند از:

• گذرنامه‌ای با حداقل به مدت 6 ماه اعتبار
• عکس 3 ×4
• ارائه نامه کاری
• * در ویزای ساب کلاس 189 این نامه مورد نیاز نمی‌باشد
• اثبات حضور وابستگان در استرالیا
در صورت نیاز
• ارائه بیمه‌ی درمانی و مسافرتی
• ارائه فرم 80 به عنوان ارزیابی شخصیت و مستندات رفتاری فرد
• ارائه مدارک تحصیلی
• ارائه فرم‌های ارزیابی مدارک تحصیلی برای رشته‌های اعلام شده
• ارائه مدرک زبان

با جزییات ساب کلاس ها اشنا شوید :

  1. اقامت دائم استرالیا ساب کلاس 189
  2. اقامت دائم ساب کلاس 190
  3. اقامت دائم استرالیا ساب کلاس 491

شرایط ویزای همراه فرد متقاضی:

به همراه داشتن اعضای خانواده بسته به نوع و شرایط ویزا می‌تواند متفاوت باشد.
در برخی از ویزاها اعضای خانوده که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌باشند، می‌توانند به صورت همزمان و در برخی دیگر از ویزا‌ها با یک فاصله زمانی اعضای خانواده می‌توانند همراه متقاضی اصلی به استرالیا سفر کنند. به طور کلی در یکی از بهترین نوع ویزا‌های کار استرالیا ( ساب کلاس 189 ) متقاضیان می‌توانند به واسطه‌ی این ویزا به صورت همزمان با اعضای خانواده خود مهاجرت کنند و از همان ابتدا اقامت دائم خود را به دست آورند. همراهان می‌توانند از تمام شرایط مطلوب جهت زندگی و کلیه‌ی امتیازات شهروندان استرالیایی بهره‌مند شوند. و در تمام مناطق استرالیا از شرایط کار و تحصیل استفاده نمایند.
مدارک مورد نیاز ویزای کار استرالیا
متقاضیان در راستای درخواست ویزای کار در استرالیا در ابتدا باید تعیین کنند که برای کدام یک از ویزاهای کاری اعلام شده قصد اقدام دارند. در صورتی که متقاضیان برای ویزا‌های کاری که بر اساس امتیاز بندی در نظر گرفته شده است قصد اقدام دارند باید ارزیابی مبتنی بر امتیازات اعلام شده را مشخص و برآورد نمایند. همین‌طور کارفرمایان باید قبل از درخواست متقاضیان برای ویزا‌های کار در استرالیا حمایت مالی خود را به صورت آنلاین تکمیل کنند و در نهایت فرد متقاضی باید فرم مورد نظر برای ویزای اعلام شده را پر کند و تمام مدارک و مستندات و اسناد خواسته شده را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز ارسال نماید.

5 5 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
شادی اعلایی
شادی اعلایی
4 ماه قبل

ایا با ویزا شغلی می توان همه خانواده خود را هم همراه کرد ؟ مادر خواهر همسر برادر

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
4 ماه قبل
پاسخ به  شادی اعلایی

شادی عزیز با ویزای مهارت کاری تنها افرادی که درجه اول هستند را میتوان همراه برد مثل همسر وفرزند. برای اعضای خانواده مثل خواهر، برادر می توان ویزای توریستی وبرای مادر ویزای والدین درخواست کرد.

حامدی
حامدی
4 ماه قبل

نامه کاری که جزء مدارک مهاجرتی است و در مطلب گفته شده است به چه معناست ؟

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
4 ماه قبل
پاسخ به  حامدی

ابن سوال خیلی از عزیزان است .نامه کاری یا LMIA نامه ای است که کارفرما برای یه کارگرفتن نیروی کاری ارائه می دهد، در واقع نامه بر این مبنی است که در آن فیلد کاری فردی با آن تخصص در آن ناحیه نبوده و کارفرما نیاز به آن فرد را اعلام می کند

همدانی
همدانی
4 ماه قبل

ایا مدارکی مانند تولیمو هم قابل قبول برای مهارت شغلی در استرالیا برای افیسر می باشد؟

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
4 ماه قبل
پاسخ به  همدانی

دوست عزیز در حال حاضر امتیاز زبان برای مهارت شغلی در استرالیا تنها برای آزمون آیلتس ، پی تی ائی، تافل ، او ای تی و سی وان سنجیده و ارزیابی می شود.