⭐️مهاجرت پرستاران به دانمارک⭐️

فرم مشاوره ویزای اقامت دائم پرستاران دانمارک :

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

مهاجرت پرستاران به دانمارک :

راحت‌ترین و بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران کشور دانمارک است.

پایین بودن هزینه‌های اخذ ویزای کار پرستاری، عدم نیاز به پیشنهاد شغلی از کشور دانمارک، بالا بودن حقوق پرستاران و زندگی در یکی از ثروتمندترین و برترین کشور‌های اروپایی از جمله دلایل مهم در مهاجرت پرستاران به کشور دانمارک می‌باشد. علاوه بر این‌ها امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان و امکان اخذ اقامت دائم، تابعیت و شهروندی دانمارک را نیز می‌توان از مهم‌ترین مزیت‌های مهاجرت به این کشور نام برد. از مهم‌ترین دلایل مهاجرت پرستاران و کادر پزشکی به این کشور می‌توان بالا بودن کیفیت زندگی، رفاه اجتماعی و امنیت و سطح بالای استاندارد‌های زندگی نام برد.

این روز‌ها پرستاری یکی از مشاغل پر‌تقاضا جهت کار و اقامت در کشور‌های اروپایی و حتی کشورهایی مانند کانادا و استرالیا هم می‌باشد.

افرادی که قصد اقدام برای اخذ ویزای کاری دانمارک را دارند، باید دارای حداقل مدرک کارشناسی باشند.

دراین نوع مهاجرت داشتن مدرک زبان دانمارکی الزامی نیست و شما می‌توانید پس از مهاجرت و اخذ اقامت خود برای یادگیری زبان دانمارکی اقدام نمایید.

اگر شما هم پرستار هستید می‌توانید برای آگاهی با شرایط کار و زندگی و نحوه اخذ اقامت پرستاران در دانمارک با ما تماس بگیرید.

مشاورین ما درتماس تلفنی رایگان شرایط کار پرستاران در راحت ترین کشور برای مهاجرت پرستاران، برای شما عزیزان شرح خواهند داد؛ تا شما عزیزان با راهنمایی درست بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

پرستاری یکی از شاخه‌های علوم پزشکی است که وظیفه‌ی مراقبت از بیماران را به عهده دارد. در تقسیم بندی‌ها آکادمیک ارزش یک پرستار هم‌تراز ارزش یک پزشک بیان شده است زیرا بیمار بیشترین ارتباط را در بیمارستان با پرستار دارد و رضایت بیمار از پرستار به معنای رضایت او از بیمارستان است.

یکی از مشاغل مورد نیاز دانمارک با میانگین درآمدی بالاتر از میانگین ملی، شغل پرستاری در دانمارک است. قبل از هر چیزی، شما باید بدانید که هم تحصیل و هم شغل پرستاری در کشور دانمارک نیازمند مهارت زبان دانمارکی است و مدرک زبان جزء ضروریات محسوب می‌شود. اما شما می‌توانید بعد از گرفتن ویزای خود در همین کشور در دوره‌های زبان دانمارکی شرکت کنید.

علاوه بر مدرک زبان، شما باید مدرک لیسانس و سوابق حرفه‌ای خود را نیز ارائه دهید. اگر شما هم مایل به ارزیابی شرایط مهاجرتی خود به کشور دانمارک هستید،  می‌توانید با با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و با کمک مشاورین متخصص از شرایط خود در خصوص مهاجرت آگاه شوید.

تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره رایگان و محاسبه امتیاز خود در دانمارک فرم مقابل را پر کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار دانمارک برای پرستاران

 • مدارک اولیه شامل، تاریخ تولد و ملیت (کپی برابر اصل صفحه اول پاسپورت)
 • گواهی ازدواج در صورت وجود
 • مدرک دیپلم
 • جزئیات برنامه تحصیلی از دانشگاه شامل اطلاعاتی از قبیل: ریز نمرات، شرایط پذیرش، کل دوره تحصیل
 • اگر 6 سال از فارغ التحصیلی شما می‌گذرد، می بایست مدارک مربوط به حداقل 12 ماه سابقه کاری مرتبط و تمام وقت را نشان دهید
 • رزومه؛ شامل مهارت‌ها و سوابق شغلی به ترتیب زمان انجام آن‌ها
 • فرم تکمیل شده یا گواهی تحصیل که باید از طرف خود دانشگاه به اداره بهداشت و سلامت دانمارک ارسال شود
 • فرم تکمیل شده یا گواهی از مراجع دارای صلاحیت بهداشتی کشور محل کار و اقامت متقاضی که نشان می‌دهد شما هیچ ممنوعیت قانونی و جسمی برای فعالیت در این حیطه نداشته و هیچ شرایط و احتیاطی جهت ثبت نام شما وجود ندارد. این مدرک نیز باید توسط خود آن مرجع به اداره بهداشت و سلامت دانمارک ارسال گردد.
 • هرگونه اطلاعات اضافی و مدارک تکمیلی که به ارزیابی مهارت‌های رسمی شما کمک نماید
 • وکالت نامه در صورتی که شخص یا موسسه‌ای درخواست شما را پیگیری می‌نماید.

واحد پول این کشور کرون دانمارک یا به اختصار DKK می‌باشد.

حقوق پرستاران به طور میانگین 115 هزار کرون در ماه است. حقوق این گروه از مشاغل از 84.000 کرون آغاز شده تا 163.000  کرون در ماه نیز می‌رسد. اطلاع بیشتر درباره مدارک ویزای پرستاری دانمارک را بخوانید.

هزینه‌ی زندگی در دانمارک :مهاجرت-پرستاران-به-دانمارک

 •  852، 36 کرون برای خود شخص به تنهایی
 • 704،37 کرون به ازای شخص اصلی و همسر
 • 428،88 کرون به ازای شخص اصلی، همسر و یک یا چند فرزند
 • 698،73 الی 428،88 کرون به ازای شخص اصلی و یک یا چند فرزند بدون همسر

*شخص متقاضی این ویزا باید اثبات کند که توانایی تأمین مالی خود و همراهانش را به ازای نصف سال اول اقامتش در دانمارک را دارد برای اطلاع از هزینه های مهاجرت به صفحه هزینه مهاجرت در دانمارک مراجعه کنید.

اخذ شهروندی دانمارک از طریق ویزای پرستاری :

بر اساس قوانین اتحادیه اروپا شما بعد از 5 سال زندگی در هر یک از کشور‌های عضو این اتحادیه اقامت دائم اروپا را دریافت خواهید نمود. برای کشور دانمارک علاوه بر این قانون، در حالت کلی اعطای اقامت دائم بعد از 8 سال کار و زندگی در این کشور به افراد اعطا می‌گردد، که در برخی موارد این مدت به 4 سال هم کاهش می‌یابد. بعد از 9 سال زندگی در این کشور شخص می‌تواند برای شهروندی و تابعیت این کشور اقدام کند. خوب است بدانید کشور دانمارک تابعیت مضاعف را پذیرفته و نیازی به لغو تابعیت قبلی خود نخواهید داشت. با دریافت شهروندی این کشور، شما پاسپورت دانمارک را نیز دریافت می‌کنید. پاسپورتی که بر اساس آخرین رتبه‌بندی جهانی در کنار کشور‌هایی همچون آمریکا، سوئیس، اتریش، پرتغال، هلند، ایرلند و کره جنوبی در جایگاه سوم قرار گرفته و امکان سفر بدون ویزا به 127 کشور را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

آزمون زبان جهت شغل پرستاری در دانمارک:

همانطور که در آغاز مقاله گفتیم، این کشور آزمونی را جهت سنجیدن مهارت زبان دانمارکی متقاضیان انجام کار پرستاری در دانمارک برگزار می‌کند. این آزمون شامل 3 بخش نوشتاری، گفتاری و درک مطلب است که متقاضیان باید حداقل 7 امتیاز را از 10 امتیاز در هر بخش کسب نمایند. این آزمون هر ساله در مراکز زبان مختلف در دانمارک در ماه‌های ژوئن، نوامبر و دسامبر برگزار می‌گردد. به این ترتیب شما 3 سال زمان دارید تا نمره قابل خود را از این زبان دریافت کنید.

بررسی بیشتر شغل پرستاری در دانمارک

شرایط انجام شغل پرستاری بسیار مطلوب است. پرستارانی که تجربه کاری بیشتری در این زمینه دارند، امکان اخذ مجوزهای بیشتری را خواهند داشت. پرستاران با عضویت در این سازمان ماهانه بصورت خودکار حقوقی را دریافت خواهند نمود. علاوه بر این با توجه به شرایط زندگی پرستاران به آن‌ها اجازه انجام خرید خانه، یادگیری زبان و شرکت در دیگر آموزش‌های حرفه‌ای داده خواهد شد.

پرستاران به تمامی آموزش‌‍‌ها دسترسی داشته و به راحتی از دیگر موقعیت‌های کاری و پیشنهادات حقوقی مطلع خواهند شد. از دیگر مزایای عضویت در سازمان حمایت از پرستاران دانمارک این است که پرستاران با برخورداری از تخفیف می­توانند تحت پوشش بیمه درمانی در دانمارک قرار بگیرند. بخش‌های روانپزشکی، اورژانس، مراقبت‌های شدید، کنترل عفونت، تومور شناسی، سلامت عمومی و بیهوشی از جمله حوزه هایی هستند که پرستاران در دانمارک می‌­توانند به انجام فعالیت بپردازند.

ویزای کار پرستاری و گرفتن اقامت دائم و شهروندی در دانمارک

بیشتر افرادی که قصد دریافت ویزای کار پرستاری در دانمارک را دارند، می‌خواهند شرایط اقامت دائم و در نهایت دریافت پاسپورت این کشور را نیز بدانند. و برای این مرحله نیز اقدام کنند. بر اساس قوانین اتحادیه اروپا شما بعد از 5 سال زندگی در هر یک از کشورهای عضو این اتحادیه اقامت دائم اروپا را دریافت خواهید نمود. برای کشور دانمارک علاوه بر این قانون، در حالت کلی اعطای اقامت دائم بعد از 8 سال کار و زندگی در این کشور به افراد اهدا می‌شود که در برخی موارد این مدت به 4 سال کاهش می‌یابد. فرد پس از 9 سال زندگی پیوسته می‌تواند برای شهروندی و تابعیت این کشور اقدام کند. لازم است بدانید که کشور دانمارک تابعیت مضاعف را پذیرفته و نیازی به لغو تابعیت قبلی خود نخواهید داشت. با دریافت شهروندی این کشور، پاسپورت دانمارک را نیز دریافت می‌کنید. پاسپورتی که بر اساس آخرین رتبه بندی جهانی در کنار کشورهایی همچون آمریکا، سوئیس، اتریش، پرتغال، هلند، ایرلند و کره جنوبی در جایگاه سوم قرار گرفته و امکان سفر بدون ویزا به 127 کشور را فراهم خواهد نمود.

حقوق پرستاران در دانمارک

قبل از شروع هر چیزی برای بررسی شرایط کار و زندگی باید اول نرخ بیکاری را در این کشور بررسی کنیم. دانمارک جزء کشورهایی است که در حوزه اسکاندیناوی از اقتصاد بسیار خوب و رو به رشدی برخوردار است و یکی از کشورهای مهاجرپذیر اروپا به شمار می‌آید. نرخ بیکاری در دانمارک در سال 2020 به 5.4 رسیده است. این نشان دهنده این است که از هر 100 نفر 95 نفر وارد بازار کار شده‌اند. رشته پرستاری هم جزء مواردی است که جزء مشاغل مورد نیاز این کشور است و هر ساله از کشورهای مختلف نیروی متخصص جذب می‌کند.

حقوق و درآمد پرستاران در دانمارک و هزینه‌های زندگی در این کشور

قبل از مراحل معادل‌سازی برای شروع کار پرستاران در دانمارک، میزان درآمد ماهیانه و دستمزد در کشور مقصد از نکات ‌قابل توجه و بسیار مهم برای متقاضیان است. طبق بررسی شرایط کار و زندگی پرستاران در دانمارک، درآمد ماهیانه در شهر های مختلف دانمارک در بیمارستان یا کلینیک‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

دانمارک کشوری ثروتمند بوده و با داشتن حقوق و دستمزد بالاتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی از رفاه اجتماعی کاملی برخوردارهستند.

پرداخت مالیات برای شهروندان این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است ولی این موضوع نسبت به سایر خدماتی که دولت این کشور ارائه می‌دهد، کاملا منطقی است.

به طور میانگین، حقوق پرستاران در دانمارک از 8،000 تا 20،000 یورو متفاوت است و به علت وجود نیاز این کشور به پرستار، درآمد ماهیانه پرستاران در این کشور در 4 سال اخیر رشد چشم‌گیری داشته است.

لازم به ذکر است بدانید هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی گران می باشد. افرادی که برای ویزای کار پرستاران دانمارک اقدام می کنند باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند. هزینه زندگی برای خانواده 3 نفره تقریبا 88.428 کرون است.

شما برای آگاهی بیشتر از هزینه‌های زندگی در این کشور می‌توانید بر روی صفحه هزینه مهاجرت به دانمارککلیک نموده و آن را مطالعه نمایید.

در صورتی‌که در این رابطه سوالات بیشتری درباره مهاجرت به دانمارک،

حقوق پرستاران در دانمارک، هزینه‌های آن و شرایط ورود به این کشور را داشتید،

می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی باراد تماس گرفته و سوالات خود را از ما بپرسید.

مهاجرت با سرمایه گذاری کم

لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

مدارک لازم جهت معادل سازی مدرک :

پرستاران برای مهاجرت به کشور دانمارک و کار و اشتغال در این کشور باید مراحل معادل سازی مدارک تحصیلی خود را انجام دهند. موارد زیر از جمله مدارک مورد نیاز برای معادل‌سازی است:

 1. مدرک تحصیلی کارشناسی پرستاری از دانشگاه
 2. گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک
 3. مدارک لازم مبنی بر تمام شدن دوره طرح پرستاری
 4. سند ازدواج و شناسنامه فرزندان در صورت تاهل
 5. مدرک مهارت زبان انگلیسی.

* دارا بودن این مدرک فقط به عنوان یک امتیاز برای شما در نظر گرفته می‌شود وگرنه الزامی بر داشتن آن برای اخذ مدرک نمی‌باشد.

مهاجرت پرستاران به دانمارک، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار دانمارک برای پرستاران،حقوق پرستاران در دانمارک و هزینه زندگی در این کشور، اخذ شهروندی دانمارک از طریق ویزای پرستاری، شرایط کار و زندگی پرستاران در دانمارک و مدارک لازم جهت معادل سازی مدرک در این مقاله برای شما شرح داده شد. ابتدا شما اقامت 3 ساله دریافت می‌کنید و بایستی در این مدت زبان دانمارکی یاد بگیرید و پس از آن در آزمون‌های زبان شرکت کنید. دانمارک جزء راحت‌ترین کشورها برای مهاجرت پرستاران می‌باشد.

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به دانمارک توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما به صورت رایگان با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 • *مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.
5 5 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
شمسایی
شمسایی
24 روز قبل

آیا به محض ورود به دانمارک میتوان مشغول کار پرستاری شد تا پول کمتری به انجا برد

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
24 روز قبل
پاسخ به  شمسایی

دوست عزیز زمانی که با ویزای کار به دانمارک مهاجرت میکنید تا زمانی که دوره زبان و کارآموزی را نگذرانده باشید
میتوانید به مشاغل دیگری بپردازید و بعد از گذراندن دوره به عنوان پرستار مشغول به کارشوبد

مهسا ضیایی
مهسا ضیایی
17 روز قبل

مالیاتی که یک پرستار در دانمارک پرداخت میکند چه مقدار است گویا این مقدار زیادتر از کشورهای اروپایی دیگر است

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
17 روز قبل
پاسخ به  مهسا ضیایی

سوال جالبی پرسیدید. الیته سه کشور اورپائی آلمان ، فرانسه ودانمارک مالیات بیشتری را دریافت میکنند که پرستاران نیز در رده کارمندان هستند و مالیات بر در آمد از آنها کسر می شود ولی دوست عزیز بعضی از خدمات مهم برای شهروندان این کشورها بطور رایگان است که جیران آن مالیات را میکند.