مهاجرت پرستاران به دانمارک

دانمارک کشوری است در شمال اروپا که پایتخت آن کپنهاگ است. جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۹ حدود ۵٫۸ میلیون نفر برآورد شده‌است. زبان رسمی آن دانمارکی (Danish) و پول رایج آن کرون دانمارک (DKK)  است.

از سال 2020 و پس از شیوع ویروس کرونا این کشور مسیر مهاجرتی بسیار راحتی را برای پرستاران،پزشکان و دندانپزشکان بازکرده است و به یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای این گروه و به خصوص مهاجرت پرستاران به دانمارک تبدیل شده است.

این ویزا:

به پرستاران، پزشکان و دندانپزشکان یک ویزای 3 ساله کاری موقت می دهد تا در این مدت مراحل دریافت مجوز فعالیت پرستاری، پزشکی یا دندانپزشکی را پشت سر بگذارند. این بدین معناست که این افراد در بدو ورود اجازه فعالیت در زمینه تخصصی خود ندارند و باید برای دریافت این مجوز مراحلی را طی کنند که جلوتر به آن می پردازیم. اما برای اینکه در طول این 3 سال افراد بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند همزمان با ویزای 3 ساله آن ها که درواقع اجازه ماندن برای مجوز (Stay for Authorization) است برای یک ویزای کار نیز اقدام می شود که به فرد اجازه می دهد تا درزمینه های دیگر مشغول به کار شود. این ویزای کار بخشی از پروسه است و به صورت جداگانه انجام نمی شود.

پرستاری ازجمله مشاغل بسیار موردنیاز دانمارک می باشد و پرستاران از دستمزد بسیار خوبی برخوردارندبه همین دلیل مهاجرت پرستاران به دانمارک پیشنهاد می شود.

شرایط لازم برای مهاجرت پرستاران به دانمارک

  • حداقل مدرک کارشناسی پرستاری
  • حداقل 1 سال سابقه کاری مرتبط
  • تمکن مالی لازم جهت اسکان خود و همراهان برای نیمی از یک سال

هزینه های ویزای کادر درمان دانمارک

  • هزینه های ترجمه مدارک تحصیلی، شغلی و هویتی (متغیر)
  • هزینه ی پست مدارک
  • هزینه ارزیابی مدارک
  • هزینه دولتی درخواست ویزا

مراحل دریافت ویزا

شرایط لازم برای پرستاران

1. ارزیابی مدارک

در مرحله اول ابتدا باید مدارک تحصیلی و شغلی شما برای اداره بهداشت و درمان دانمارک Danish Patient Safety Authority  به صورتی پستی ارسال شود تا توسط این اداره بررسی ،تایید و معادل سازی گردد. این مرحله حدود 6 تا 10 ماه زمان می برد.

2. درخواست ویزا

پس از دریافت ارزیابی مثبت مدارک خود بلافاصله درخواست خود را برای ویزا ثبت می نمایید. این مرحله شامل پرداخت هزینه دولتی، ارسال تمام مدارک و پرکردن فرم های مربوطه می باشد که لازم است بسیار با دقت و توسط فرد متخصص انجام شود.

 

3. دعوت به انگشت نگاری و ویزا

پس از ثبت درخواست ویزای خود باید منتظر بمانید تا اداره مهاجرت دانمارک شما و همراهانتان را دعوت به انگشت نگاری کند. پس از انجام مرحله انگشت نگاری ویزای شنگن 3 ساله شما صادر می شود.این مرحله بین 1 تا 2 ماه به طول می انجامد.

مراحل دریافت مجوز پرستاران به دانمارک

مراحل دریافت مجوز پرستاری برای مهاجرت پرستاران به دانمارک

شما سه سال زمان دارید تا مراحل زیر را طی کنید وبه عنوان یک پرستار مشغول به کار شوید.

1. یادگیری زبان دانمارکی

درست است که برای دریافت ویزا نیازی به ارائه هیچ گونه مدرک زبان چه دانمارکی و چه انگلیسی نیست اما باید بدانید که پرستاری شغلی بسیار مهم است که با سلامتی و جان مردم در ارتباط می باشد پس دانستن زبان دانمارکی از الزامات دریافت مجوز فعالیت شماست. بنابراین، پس از ورود به دانمارک اولین مرحله یادگیری زبان دانمارکی است. شهرداری محل سکونت شما وظیفه برگزاری کلاس های زبان دانمارکی رایگان و یا معرفی شما به یک آموزشگاه زبان دانمارکی را دارد. اگر پس ازگذشت یک ماه از ورودتان از شهرداری با شما تماسی گرفته نشد باید به صورت حضوری مراجعه و اعلام کنید. همچنین می توانید یادگیری زبان دانمارکی را از قبل از ورود و همزمان با ثبت درخواست خود در ایران  آغاز کنید.

2. آزمون زبان دانمارکی (DANISH 3)

پس از یادگیری زبان دانمارکی باید در آزمون DANISH 3  شرکت کرده و در بخش نوشتاری نمره 7، در بخش خواندن نمره 7 و در بخش گفتاری نمره 10 را کسب کنید.

3. دوره ی کارآموزی تطبیقی(Employment for adaptation and training)

برای شرکت در این دوره لازم است که قبلا مدرک زبان دانمارکی خود را با نمرات ذکر شده دریافت کرده باشید. این دوره ی تطبیقی یک دوره ی ارزیابی عملی  حداقل 6 ماهه می باشد. این استخدام به منظور ارزیابی مهارت های بالینی و مهارت های ارتباطی شما است. جهت ادامه فرآیند دریافت مجوز لازم است که در پایان این دوره از کارفرمای خود ارزیابی مثبت دریافت کنید.لازم به ذکر است که پیدا کردن محل گذراندن این دوره به عهده خود شما می باشد.

آزمون زبان دانمارکی (DANISH3)  چیست؟

این آزمون شامل بخش کتبی و شفاهی درک مطلب، ارتباط نوشتاری و ارتباط شفاهی است. شما باید در آزمون ارتباط شفاهی حداقل نمره 10 ، در آزمون های درک مطلب و ارتباط نوشتاری باید در هر آزمون حداقل نمره 7 را کسب کنید. حداقل نمرات سه بخش باید  به طور همزمان و در یک آزمون به دست آید. ین آزمون دو بار در سال در ماه می یا جون و نوامبریا دسامبر برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مکان هایی که می توانید در کلاس های دانمارکی شرکت کنید، با شهرداری  محل سکونت خود در دانمارک تماس بگیرید. همچنین می توانید قبل از ارسال درخواست و مدارک صلاحیت های رسمی، مدرک زبان دانمارکی خود را ردیافت کرده باشید. با این حال، شما باید کمتر از 12 ماه قبل از درخواست مجوز، امتحان را پشت سر گذاشته باشید، مگر اینکه بتوانید ثابت کنید که در دوره پس از قبولی در آزمون زبان به طور مداوم در دانمارک اقامت داشته اید.

درآمد پرستاران در دانمارک

همانطور که قبلا نیز گفته شد، پرستاری جز مشاغل مورد نیاز دانمارک می باشد و پرستاران از حقوق و دستمزد بالا و کافی برخوردارند. بازه ی حقوقی پرستاران در دانمارک بین 16200 تا 44000 کرون دانمارک است و یک پرستار می تواند به طور میانگین 31800 کرون در ماه دریافت کند که این رقم انگیزه خوبی برای مهاجرت پرستاران به دانمارک است.

مخارج زندگی در دانمارک

هزینه های زندگی هرفرد با توجه به نیازها، مدیریت مالی شخصی و سبک زندگی او می تواند متفاوت باشد اما با استناد به سایت  Nambeo هزینه اجاره مسکن در دانمارک در مرکز شهر برای یک آپارتمان یک خوابه میانگین 6785 کرون و در خارج از شهر حدود 4931 کرون می باشد. همینطور هزینه آب،برق،گرمایش و سرمایش به طور میانگین برای یک آپارتمان 85 متری حدود 1224 کرون در ماه است.

 

روش های مهاجرت

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید

phone ۰۳۱-۳۲۲۰۲۹۳۸۰۲۱-۲۲۰۳۰۲۵۰

و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده تا مشاورین ما با شما در اولین فرصت تماس بگیرند و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

 

بیش از 6000 پرونده موفق!