مهاجرت به کانادا

فرم مشاوره مهاجرت کانادا:

محاسبه امتیاز شما در مهاجرت با پر کردن فرم

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

مهاجرت به کانادا:

بیایید با این سوال شروع کنیم، چرا کانادا؟!

قطعا شما هم تا بحال به مهاجرت و رفتن از ایران فکر کرده‌اید. کانادا جزء جدانشدنی فکر مهاجرت است.

هر فردی که به مهاجرت فکر می‌کند قطعا کانادا جزء اولین جاهایی است که به ذهن او می‌رسد؛ که البته با توجه به امکانات، امتیازات و روش‌های مهاجرتی متنوعی که این کشور دارد، این فکر پر بی‌راه نیست!

 برنامه های پیشرفت کانادا

برنامه های دولت کانادا  برای بهبود وضعیت بازار کار بسیار قوی تر از وضعیت ابالات متحده  آمریکا است. در واقع ، تا ماه اکتبر 80٪ از 3 میلیون شغل از دست رفته در ماه مارس و آوریل در کانادا جبران شد.

همانند ایالات متحده ، پس از کاهش قرنطینه در اول سال 2020، بازار مصرف و بازار مسکن به سرعت به حالت عادی برگشت. صادارت کالا از جمله انرژی به سرعت بهبود یافت.

با نگاهی به آینده سال 2021 ، کانادا تلاش میکند فضای صادراتی مطلوبی را تجربه کند و بازار مصرف باید توسط یک بازار کار مقاوم و همچنین برنامه های پشتیبانی مداوم خانوار پشتیبانی شود.

نحوه مهاجرت به کانادا 2021

کانادا  از سال 2020 تا 2023 ، بیش از یک میلیون مهاجر جدید می پذیرد. مسیرهای زیادی برای مهاجرت به کانادا و تامین امنیت و اقامت دائم کانادا وجود دارد.اداره مهاجرت به کانادا تلاش میکند راه های مهاجرت به این کشور را آسانتر کند.

بیش از 80 مسیر برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. تلاش می شود راه های مهاجرت به کانادا دسته بندی و معرفی شود. چنانچه در زمینه را ه های مهاجرتی به کانادا سوالی دارید می توانید با مشاورین ما تماس  بگیرید ویا با پرکردن فرم موجود در سایت،  ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

درباره کانادا

کانادا کشور پهناوری است بطوریکه بیشتر قسمتهای آمریکای شمالی را اشغال کرده است . این کشور از شرق به اقیانوس اطلس شمالی ، از غرب به اقیانوس آرام شمالی  و از شمال  به اقیانوس منجمد شمالی محدود می شود. این کشور از غرب با آلاسکا و از جنوب با دوازده ایالت در این قسمت  از ابالات متحده آمریکا هم مرز است. این طولانی ترین مرز بین المللی جهان بین دو کشور است.

کانادا، دهمین کشور برتر اقتصادی دنیا:

بنابر آمار وب‌سایت معتبر  Investopedia، برخلاف این موضوع که این کشور در رتبه ۳۸ دنیا از لحاظ جمعیت قرار گرفته است، با میزان خروجی ۱٫۶ تریلیون دلار و یا به بیانی درآمد سرانه فردی ۴۸٫۱۰۰ ، دهمین اقتصاد بزرگ دنیا نام گرفته است. در سال ۲۰۱۵ کشور کانادا با پیشی گرفتن از روسیه در لیست ۱۰ کشور برتر اقتصادی دنیا قرار گرفت؛ در حالی‌که این کشور از لحاظ منابع طبیعی بسیار غنی و ثروتمند است، قریب به ۷۸٫۹ درصد از شهروندان کانادا در مشاغل مرتبط با خدمات مشغول به کار هستند و در واقع حجم زیادی از اقتصاد این کشور مبتنی بر خدمات و سرویس است. اگرچه بخش تولید کالا در مقایسه با بخش خدمات کوچک به نظر می‌رسد، زمینه تولید و صنایع نفتی کشور کانادا طی چند سال گذشته شاهد رشد تدریجی و مستمری بوده است.

کانادا در میان ثروتمندین ملتهای جهان قرار گرفته است. این کشور عضوی از سازمان همکاری اقتصادی و توسعه  (OECD) و گروه هفت (G7)  است. ستون فقرات اقتصاد کانادا صنعت خدمات است که تقریبا سه چهارم نیروی کار این کشور را به کار گرفته است .سابر بخشهای مهم اقتصادی صنعت چوب وروغن و همچنین صنعت تولید  و صنعت اتومبیل سازی  و هواپیما می باشد.

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

اقتصاد کانادا با وجود محدودیت های اولبه  درسال 2021

اقتصاد کانادا علی رغم شرایط اپیدمی رشد خوبی در سال جاری خواهد داشت، موجودی انبارها و شرابط موجود این را نشان می دهد. بر اساس بر آورد اولیه توسط اداره آمار کانادا که در شهر  اوتاوا منتشر شد، تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم با نرخ سالانه 9.6٪ رشد کرد.این بسیار سریعتر از پیش بینی متوسط 7.3 درصدی در نظر سنجی بلومبرگ است .

این اعداد و ارقام نشان می دهد اقتصاد کشور پس از آخرین موج قرنطینه روند خوبی داشته است .  چنین  جهشی سریع در سال 2021  با وجود  فشار شدیدی که به خاطر رکود در دوران پس از جنگ جهانی دوم به وجود آمد، خارج از انتظار بود.

سیستم آموزشی کانادا در سطح اول جهان

بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشور‌های صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود.  سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. لازم به ذکر است که در برخی از استان‌های کانادا، بخشی از هزینه شهریه دانشجویان کم‌درآمد و یا در برخی موارد به طور کامل پوشش داده می‌شود و انواع کمک‌هزینه تحصیلی و بورسیه به دانشجویان واجد شرایط بین‌المللی در این کشور تعلق خواهد گرفت.

 

خدمات درمانی جامع برای شهروندان کانادایی

هر استان و منطقه در کانادا از یک بسته خدماتی مشخص درمانی بهره می‌برد که به شهروندان آن این امکان را می‌دهد تا بدون پرداخت هزینه برای خدماتی نظیر ویزیت بیمارستان و دسترسی به دکتر، از خدمات درمانی منطقی استفاده کنند.  براساس آمار OECD در سال ۲۰۱۷، دولت کشور کانادا به طور تقریبی ۶٫۳۲۳ دلار برای خدمات درمانی هر فرد خرج کرده است و برخلاف اینکه این مبلغ به طور میانگین تقریبا نصف مبلغ پرداختی آمریکا به نسبت هر فرد است، کیفیت خدمات درمانی کشور کانادا بسیار بالاتر اعلام شده است. به لطف این موضوع، امید به زندگی در کشور کانادا در حدود ۸۲ سال بوده و این مورد موجب شده تا کشور کانادا از لحاظ فاکتور امید به زندگی در رتبه هجدهم دنیا قرار بگیرد.

امنیت بالای کانادا

ایالات متحده آمریکا در میان ۱۶۳ کشور فهرست شاخص صلح جهانی مقام صد و بیست و هشتم را به خود اختصاص داده است. کانادا با 122 پله صعود نسبت به این کشور، مقام چهارم را در این فهرست به خود اختصاص داده است.

کشور پررونق کانادا از فرصت های شغلی بسیار خوب و امکانات درمانی خوبی نیز برخوردار است.

براساس آمار و نظرسنجی‌های مختلف در دنیا این کشور به طور معمول در رده ۱۰ کشور امن دنیا قرار می‌گیرد. همچنین براساس فهرست جهانی صلح در سال ۲۰۱۸، کشور کانادا در رتبه ششم آرام‌ترین کشورهای دنیا قرار گرفته است.

روش‌های مهاجرت به کانادا

اگر بخواهیم از این دست دلائل برای کانادا بیاوریم از یک مقاله و چه بسا ده‌ها مقاله خارج می‌شود!

اگر برای مهاجرت به کانادا نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید؛ یا می‌خواهید از طریق یکی از روش‌های اقدام به اخذ ویزا نمایید، می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی باراد تماس گرفته و مشاورین ما به صورت کاملا رایگان شما را راهنمایی خواهند کرد.

مهاجرت به کانادا راهی برای رسیدن به زندگی بهتر است. و شما برای رسیدن به این زندگی بهتر می‌توانید به دو صورت برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید.

 

اخذ اقامت و ویزای دائم کشور کانادا

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا و دست یابی پاسپورت کانادا روش‌های بسیاری دارد، مانند:

 اکسپرس اینتری کانادا یکی از سیستم‌‌های امتیازی در این کشور است که در صورت داشتن شرایط لازم و کسب امتیازات مورد نظر، در همان بدو ورود منجر به اخذ اقامت دائم می‌گردد و پس از چند سال زندگی و کار در این کشور می‌توان نسبت به دریافت تابعیت کانادا اقدام کرد.  همچنین فرزندان این افراد نیز می‌توانند در مدارس دولتی کانادا به طور رایگان مشغول به تحصیل شوند.

با انواع ویزای تخصص کاری l اکسپرس اینتری آشنا شوید:

 1. ویزای مهارتی کاری فدرال l فدرال اسکیلد ورکر
 2. اسکیلد تریدز | ویزای مهارتی
 3. مهاجرتی در مناطق آتلانتیک
 4. تجربه کاری در کانادا | اکسپرس اینتری

سرمایه‌گذاری در کانادا (Investing in Canada) یک روش مطمئن و امن برای صاحبان سرمایه و مشاغل جهت اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا می‌باشد که به کمک آن شخص متقاضی مهاجرت کانادا به همراه کل خانواده بتوانند اقامت دائم را دریافت نمایند. سرمایه‌گذاران بسیاری روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در این کشور را مورد بررسی قرار می‌دهند و این موضوع باعث شده که با سوالات بسیاری رو‌برو شوند.

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

با انواع ویزا بیزینس و سرمایه گذاری در کانادا آشنا شوید:

 1. برنامه‌های تجاری استانی
 2. برنامه خرید و مدیریت بیزنس
 3. برنامه ویزای اقامت دائم از طریق ویزای کار افرینی | استارت اپ

        برنامه های استانی(PNP)  این امکان را برای استان‌ها و مناطق مختلف کانادا فراهم می‌کنند تا افرادی را که قصد مهاجرت به کانادا دارند و علاقمند به سکونت و زندگی در استان خاصی هستند، انتخاب کنند. در برنامه مهاجرت استانی کانادا ، هر استان شرایط خاصی دارد که طبق توافقات خود با اداره مهاجرت کانادا ، می تواند افرادی که امتیاز و شرایط لازم برای اقامت در استان خود را کسب کرده اند ، انتخاب نماید به آن ها اقامت دائم اعطا نماید.

با برنامه همه استانهای کانادا آشنا شوید :

 1. برنامه مهاجرت از طریق مهارت شغلی به استان انتاریو
 2. برنامه مهاجرت از طریق مهارت شغلی به استان  ساسکاچوان
 3. برنامه مهاجرت از طریق مهارت شغلی به استان بریتیش کلمبیا
 4. برنامه مهاجرت از طریق مهارت شغلی به استانکبک

اگر به ویزای خود اشتغالی کانادا علاقه‌مند هستید،  باید:

 • دارای تجربه مربوط به فعالیت های فرهنگی، ورزشی، هنری و … باشید
 • بتوانید به امور فرهنگی یا ورزشی کانادا کمک کنید.
 • اسپانسر‌شیپ خانواده

اگر فردی مقیم یا شهروند کانادا بوده و بالای ۱۸ سال داشته باشد می‌تواند افراد خاصی را تحت کلاس خانوادگی به کانادا بیاورد و آن‌ها هم اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. در زمینه‌های زیر می‌توان از این ویزا استفاده کرد:

 • اسپانسر همسر
 • اسپانسر پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ
 • اسپانسر فرزندان وابسته (شامل فرزندان به سرپرستی گرفته شده نیز می‌باشد(
 • اسپانسر سایر افراد واجد شرایط

اخذ اقامت و ویزای موقت کشور کانادا :

کانادا یکی از کشور‌هایی است که روش‌های مختلف و بسیار زیادی برای ورود به خاک این کشور وجود دارد. زمانی که شما می‌خواهید وارد خاک این کشور شوید دو مسیر دارید؛ ویزای اقامت دائم کانادا یا ویزای اقامت موقت (TRV) را دریافت کنید.

اگر هدف تفریح، بازدید از خانواده یا دوستان یا سفر‌های تجاری قصد رفتن به کانادا را داشته باشید و عضو یکی از کشور‌های معاف از ویزا نباشید، باید ویزای اقامت موقت دریافت کنید.

ویزای موقت کانادا انواع مختلفی دارد که بصورت کلی به 3 گروه تقسیم می‌شود:

کشور کانادا دانشگاه‌های بسیار عالی وجود دارد که توجه دانشجویان بین‌المللی زیادی را به خود جلب کرده است.
بر اساس چندین بررسی و مطالعه انجام شده توسط سایت educations.com جهت دریافت بهتر نظرات دانشجویان در تحصیلات بین المللی اعلام شد که کانادا از آمریکا پیشی گرفت و در رتبه‌ی نخست محبوبیت بین دانشجویان قرار گرفته است. در ژانویه 2018، آمریکا محبوب‌ترین مقصد برای دانشجویان بین‌المللی برای این ویزای موقت بود. اما آمریکا در اکتبر 2020 به رتبه‌ی سومین کشور محبوب نزول کرد.

برای اخذ اقامت تحصیلی کانادا، افراد زیر سن قانونی از طریق تحصیل در مدارس کانادا می‌توانند اقدام کنند.

شما در هر سنی که باشید می‌توانید برای تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌های آن اقدام نمایید.

یکی از روش‌های گرفتن ویزای موقت، ویزای مسافرتی است؛ که برای دریافت این نوع به سه روش می‌توان اقدام کرد:

 1. ویزای توریستی
 2. سوپر ویزا
 3. ویزای توریستی سرمایه‌گذار

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

و مورد آخر

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین راه‌های مهاجرت کانادا است.

یکی از راه‌های گرفتن این ویزای کاری، ویزای جاب آفر کانادا است. برای گرفتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر از کانادا باید در موسسه های کاریابی جستجو کند و بر اساس لیست مشاغل مورد نیازی که توسط دولت بر روی سایت‌ها اعلام می‌شود،  شغل مورد نظر خود را بیابید.  افرادی که پیشنهاد کار دریافت می‌کنند، اقامت کاری را کسب می‌نمایند و با توجه به تجربه کار کانادایی که کسب می‌کنند، می‌توانند در برنامه امتیازبندی کانادا اقامت دائم این کشور را به دست آوردند.

با توجه به این که کانادا دارای امکانات رفاهی و شرایط زندگی بسیار مناسبی برای مهاجران است، همواره مهاجرت به این کشور در ذهن افرادی بوده که دوست دارند محل زندگی خود را ترک کرده و در جایی بهتر زندگی جدیدی را شروع کنند. اما این افراد همیشه با سوالاتی مواجه می‌شوند که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنند؟ اولویت با کدام مرحله است؟ و هزاران مورد دیگر.

از آنجایی که فرآیند مهاجرت دارای پیچیدگی‌های بسیار زیادی بوده و کسب اطلاعات در مورد مراحل مختلف آن بسیار مهم است، اما شما در پایان این مطلب به تمامی راه‌های مهاجرت به کانادا، مدارک مورد نیاز، اولویت‌های انجام کار و دیگر موارد این راه آگاه خواهید شد.

برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا

برنامه‌ریزی برای مهاجرت به کانادا مهم‌ترین بخش از کارهایی است که باید برای رفتن به کانادا انجام دهید. مراحلی که باید در این برنامه ریزی در نظر بگیرید، عبارتند از:

مرحله 1:

برقراری ارتباط با افرادی که به کانادا مهاجرت کرده‌اند و تجربیات واقعی در زمینه گرفتن اقامت دائم این کشور را دارند

مرحله 2:

انتخاب یکی از روش‌های معمول برای مهاجرت به کانادا (در صورت تمایل برای اطلاع بیشتر شما می‌توانید به صفحه مورد نظر خود مراجعه نمایید.)

مرحله 3:

آماده سازی مدارک و اسناد با توجه به روش انتخاب شده در مرحله 2

مرحله 4:

استفاده از تخصص و تجربه یک وکیل مهاجرتی برای تضمین اخذ ویزا

مرحله 5:

پرداخت هزینه‌ها، که با توجه به روش انتخاب شده می‌تواند متفاوت باشد

مرحله 6:

گرفتن ویزا

مرحله آخر: گرفتن Social Number در کانادا

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما فرم زیر مشاور مهاجرت  پر کرده و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

 • *مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به کانادا توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.