web analytics
Denmark-flag

ویژگی های دیگر دانمارک :

اگرچه دانمارک از اعضای اتحادیه اروپا است، ولی همچنان در معاملات از ارز ملی دانمارک یعنی کرون با علامت اختصاری kr و کد ایزوی ( DKK ) استفاده می‌کند.

در حالی که دانمارکی زبان رسمی کشور دانمارک است، ولی برای سفر به آنجا نیازی به یادگیری زبان دانمارکی ندارید. مردم این کشور زبان انگلیسی را بسیار خوب و روان صحبت می کنند. بنابراین جای نگرانی نیست و در صورتی که تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید می توانید به راحتی در این کشور زندگی کنید.

دانمارک از استانداردهای بالایی برای کار و زندگی برخوردار است. توازن بسیاری خوبی که بین کار و زندگی در این کشور برقرار است، باعث می شود که برنامه‌ریزی بین تفریح و سپری کردن اوقات  فراغت و کار کردن به‌راحتی امکان‌پذیر باشد. به همین دلیل و توجه ویژه به کیفیت زندگی و رفاه شهروندان است که دانمارک به کشوری بسیار ایده‌آل برای زندگی تبدیل شده است.

بر اساس نتایج پژوهش های بین المللی، دانمارکی ها از خوشبخت ترین و خوشحال ترین مردمان روی کره زمین هستند. این رضایت از زندگی معمولا با توجه به شاخصه های مختلف فرهنگی، امنیت، رفاه، محیط کاری و توزیع عادلانه منابع و بسیار موارد دیگر سنجیده می شود.

در سرتاسر این کشور، مدارس و دانشگاه های بین المللی متعددی وجود دارد که از سطح آموزش بسیار بالایی مطابق با استاندارد های جهانی برخوردارند. دانش‌آموزان می توانند در مدارس دانمارک طبق انتخاب خودشان دروس خود را به زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی را فراگیرند

در دانمارک تمامی شهروندان به خدمات آموزشی، درمانی، وسایل حمل و نقل عمومی و فعالیت های فرهنگی به صورت رایگان یا با هزینه های بسیار پایین دسترسی دارند.

درمان در دانمارک:

دانمارک دارای یک برنامه‌ی سلامتی بسیار گستره است؛ که شامل خدمات رایگان مشاوره پزشکی و درمانی در بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی دولتی می‌شود. اگر شما در دانمارک شاغل باشید تحت پوشش این بیمه قرار خواهید گرفت. اغلب معاینات و درمان‌ها در این بیمه رایگان هستند و برای گرفتن این خدمات شما فقط باید کارت بیمه درمانی را دریافت کنید. در این طرح فرزندان زیر ۱۵ سال فرد شاغل نیز تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت. بعد از این سن نیز آن‌ها مستقلا می‌توانند برای دریافت کارت بیمه اقدام کنند و تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

همچنین کارفرماها در دانمارک موظف هستند که تمامی کارکنان خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند. بنابراین شما در رابطه با خطرات شغلی تحت پوشش این بیمه قرار خواهید گرفت. البته باید توجه داشته باشید که این بیمه شامل اوقات فراغت شما نخواهد بود.

بیمه بیکاری بر خلاف بسیاری از کشورها در این کشور اختیاری است و افراد در صورت تمایل می‌توانند برای آن ثبت نام کنند.

تعادل بین زندگی و کار پایه و اساس فرهنگ کاری در دانمارک است و همین نیز باعث شده تا این کشور به یکی از بهترین و آرام ترین کشور های دنیا تبدیل شود. طبق قوانین کشور دانمارک، همه‌ی کارمندان هر ساله ۵ هفته مرخصی دارند.

ویزای دانمارک :

دانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و از اعضای کنوانسیون شینگن است. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌توانند بدون ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کنند.

*ما برای ورود به این کشور به ویزا نیاز داریم

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی دانمارک

 1. پاسپوت (دارای حداقل ۱ سال اعتبار)
 2. شناسنامه
 3. ۲ قطعه عکس رنگی با ۳.۵ × ۴.۵ ( پس‌زمینه‌ی عکس باید سفید باشد.)
 4. اصل و کپی ترجمه‌شده سند ملک
 5. گواهی تمکن مالی از بانک و گردش حساب حداقل ۳ ماه آخر
 6. بیمه‌نامه تا سقف پوشش ۳۰ هزار یورو

برای اشنایی بیشتر و کسب اطلاعات درباره همه مدارک مورد نیاز مهاجرت به دانمارک به این صفحه مراجعه کنید.

*تمامی اسناد و مدارک باید به زبان دانمارکی و انگلیسی بوده و حتما توسط مترجمان رسمی و معتبر ترجمه شده باشند.

درخواست ویزای توریستی دانمارک باید ۳ ماه قبل از تاریخ ورود متقاضی به این کشور ارائه شود. این درخواست باید از کشور محل سکونت فرد متقاضی ارسال شود. متقاضی ملزم است که تمام اطلاعات را به صورت کامل پر کرده و امضا کند.

ویزای توریستی دانمارک نهایتا ۹۰ روزه و در یک بازه‌ی ۱۸۰ روزه اعتبار دارد. پروسه رسیدگی به درخواست ویزای توریستی دانمارک نیز معمولا بین ۱۰ تا ۱۲ روز طول می‌کشد.

مهاجرت به دانمارک برای پزشکان

بهترین و سریعترین روش برای مهاجرت پزشکان و پیراپزشکان به کشور دانمارک از طریق درخواست تحت برنامه جامع مهاجرت پزشکان به دانمارک با ویزای XG1 جهت اخذ اقامت دائم دانمارک است. این کار نیازمند کسب صلاحیت متقاضیان بر اساس شاخص هایی همانند اثبات مهارت زبانی، تاییدیه کار پزشکی در کشور دانمارک و نیز اخذ اطلاعات بیومتریک در مرکز ویرای دانمارک (VFS) است. پزشکان متقاضی برای دریافت ویزای مذکور بایستی مدارک زیر را به سفارت دانمارک ارائه نمایند:

 • پاسپورت معتبر بین المللی با اعتبار بیش از 6 ماه
 • فرم درخواست تکمیل شده ویزای مذکور
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه مسافرتی با پوشش حداقلی 30000 یورو
 • رسید پرداخت هزینه ویزا

شرایط کار پزشکان در دانمارک به گونه ای است که شهروندان خارجی می توانند به راحتی امکانات مناسب زندگی در این کشور را برای خود و خانواده فراهم آورند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه مهاجرت پزشکان به دانمارک مراجعه نمایید.

هزینه های زندگی در دانمارک

افرادی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند می بایست پیرامون هزینه های زندگی در دانمارک اطلاعات لازم را به دست آورند. به طور معمول، پایتخت هر کشور، گران ترین شهر در کشورهای قاره اروپا است. در کشور دانمارک نیز پایتخت آن، شهر کوپنهاگن، گران ترین شهر این کشور محسوب می شود. معمولا هزینه های زندگی در پایتخت دانمارک برای یک نفر، بین ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو و برای یک زوج تقریبا بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو است.

اخذ اقامت دائم و پاسپورت دانمارک

طرق مختلف مهاجرت به دانمارک در این مطلب برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که در بخش های قبل بررسی شد، روش هایی چون تحصیل و کار، بهترین طرق مهاجرت به دانمارک می باشند؛ چرا که فرد پس از تحصیل، اجازه کار در این کشور را به صورت تمام وقت دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز علمی دانمارک، پس از پایان تحصیلات خود و در صورت دستیابی به شغل مورد نظر می توانند ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر داده و پس از پنج سال کار و پرداخت بیمه و مالیات، اقامت دائم این کشور را به دست آورند. سپس با گذشت دو سال از اقامت دائم خود می توانند درخواست پاسپورت دانمارک را به دولت این کشور اعلام نمایند.

همچنین امکان مهاجرت از طریق ثبت شرکت و اخذ اقامت دانمارک از طریق کارآفرینی در دانمارک وجود دارد. با توجه به اینکه کارآفرینی و یا ثبت شرکت می بایست موجب تأثیر مثبت در اقتصاد کشور دانمارک گردد، اقدام از این طریق با مشکلات و دشواری های خود همراه است. بنابراین این روش به منظور اقدام برای مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت پیشنهاد نمی شود.

هزینه‌ها :

متقاضی باید جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک هزینه‌ای پرداخت نماید.

این هزینه برای درخواست ویزای توریستی دانمارک برای هر فرد در سنین مختلف متفاوت است:

 • بزرگسالان: ۷۰ دلار
 • کودکان ۶ تا ۱۱ ساله: ۴۰ دلار
 • کودکان زیر ۶ سال: رایگان

وضعیت شغل پرستاری در کرونا :

در این روزهای بیماری کرونا تمام کشورها نیاز به پرستار، پزشک و نیروی کادر درمان را بیش از هر دوره‌ای احساس کرده‌اند و به همین دلیل رقابت شدیدی برای جذب کادر درمان بین کشورهای توسعه یافته ایجاد شده است.

هر یک از این کشور‌ها با دادن امتیاز‌های ویژه و راحت کردن کار اخذ اقامت کشورشان سعی می‌کنند، تا در این رقابت پیروز شده و با جذب کادر درمان، بخش بهداشت و درمان خود را تقویت کنند.

از جمله‌ی این کشورها، دانمارک است.

از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت‌های ویزای کادر درمان دانمارک این است که در ابتدای کار و هنگام اقدام برای دریافت ویزا، نیازی به مدرک زبان ندارد و در صورت تمایل دوره‌ی زبان در کشور دانمارک برای افراد متقاضی برگزار می‌شود و افراد می‌توانند بدون داشتن مدرک زبان برای اقامت در دانمارک اقدام کنند.

از دیگر مزیت‌های ویزای کادر درمان دانمارک:

 1. امکان اخذ اقامت بلند مدت برای تمامی اعضای خانواده به همراه فرد
 2. تحصیل رایگان برای فرزندان فرد متقاضی
 3. دریافت پاسپورت سوئیس پس از 5 سال

روش‌های مهاجرت به دانمارک

درشرایط کنونی مهاجرت به دانمارک فقط از طریق کار و تحصیل امکان‌پذیر است و اداره مهاجرت دانمارک برای دیگر روش‌های  مهاجرتی این کشور دعوت‌نامه ارسال نمی‌نماید  ولی به دلیل این‌که احتمال تغییر قوانین مهاجرت همیشه وجود دارد؛ ما روش‌های مختلف مهاجرت دانمارک را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.
دانمارک کشوری مهاجرپذیر است و به همین دلیل ، مهاجرت را آسان نموده است.

در ادامه با ما همراه باشید تا روش‌های مهاجرت به دانمارک را بررسی نماییم.

 1. مهاجرت به دانمارک از طریق کار

برای اقامت دانمارک از طریق کار صرفا داشتن پیشنهاد کاری رسمی از این کشور، کفایت می‌کند.

شما باید برای کار در دانمارک به لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک توجه نمایید.

هم اکنون به دلیل بیماری کرونا، کشور دانمارک برای مهاجرت متقاضیان با رشته‌ی پزشکی، دنداپزشکی، پرستاری و … مزایای ویژه‌ای قرار داده است؛ که این مزایا در کنار ویژگی‌های خود کشور دانمارک این کشور را به مقصدی فوق‌العاده برای پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و دیگر افراد کادر درمان متقاضی مهاجرت تبدیل نموده است.

 1. مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

سیستم آموزش عالی دانمارک دارای چهار نوع سیستم آموزشی است:

 • دانشگاه
 • دانشکده ( کالج )
 • موسسه‌های آموزش عالی هنر
 • دانشگاه علوم و فنون نظامی
  تحصیل در دانمارک نیز شامل سه برنامه پذیرش دانشجو است.

این برنامه‌ها عبارتند از:

 • تحصیلات عالیه (مقاطع بالاتر از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و پست دکترا )
 • برنامه تبادل دانشجو
 • دوره‌های کوتاه مدت تحصیلی

تحصیل در دوره‌ی کارشناسی در دانمارک ۳ ساله، در دوره‌ی کارشناسی ارشد ۲ ساله و در دوره‌ی دکترا ۳ ساله است.
*امکان کار حین تحصیل در دانمارک وجود دارد. همچنین امکان بورسیه شدن در دوره دکتری تحت شرایطی امکان پذیر است.

 1. شرایط مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور مرفه و قدرتمند، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است.

اقامت در دانمارک از طریق سرمایه گذاری از طرق زیر امکان پذیر است:

 • تاسیس شرکت با مسئولیت محدود
 • تاسیس شعبه بین المللی شرکت معتبر در دانمارک(مورد تایید اداره کار دانمارک)
 • تاسیس شرکت سهامی عام

حداقل سرمایه گذاری به میزان 743،496 کرون معادل ۱۰۰ هزار یورو است که این سرمایه‌گذاری را می‌توان در بخش‌ اقتصاد و مشاغل دانمارک شامل تکنولوژی، کشتی سازی، صنایع غذایی، مسکن،انرژی بادی و …انجام داد.
نوع ویزای C|D تجاری بوده و زمان صدور آن حداقل یک ماه است. شما با این ویزا می‌توانید برای اخذ ویزای اقامت دائم و شهروندی دانمارک اقدام نمایید.

دریافت اقامت دائم دانمارک از این روش پس از ۵ سال زندگی در دانمارک و شهروندی دانمارک پس از ۱۰ سال زندگی در دانمارک امکان‌پذیر است.

*امکان اخذ تابعیت دوگانه از این روش نیز وجود دارد.

در اینجا لازم به ذکر است که دریافت  اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی امکان ندارد و این قانون در کشور دانمارک وجود ندارد.

 1. کشور دانمارک برای مهاجرت از طریق تولد

برای گرفتن تابعیت دانمارک برای نوزاد، باید حداقل یکی از والدین نوزاد دارای تابعیت دانمارک باشند.

هر فردی که در قلمرو یا سرزمین یک کشور متولد می‌شود، تابعیت یا شهروندی آن کشور را هم دریافت می‌کند و اصل خون، شیوه‌ای دیگر اعطای تابعیت است که بر اساس آن ملیت هر شخص بر اساس ملیت یک یا هر دو والدین او تعیین می‌شود. طبق قانون دانمارک، تابعیت و اقامت دانمارک از طریق تولد به اشخاص ذیل تعلق می­گیرد.

 • کودکی که از والدینی با تابعیت دانمارکی در خاک یا خارج از خاک دانمارک متولد شود.
 • پدر نوازد دارای تابعیت دانمارک باشد.

*در صورتی‌که پدر شهروند دانمارکی و مادر خارجی، رسما ازدواج نکرده باشند نیز، کودک متولد شده می­تواند تابعیت دانمارک را برگزیند.

 • کودکی که از مادری با تابعیت دانمارکی و پدر خارجی در خاک و یا خارج از خاک دانمارک متولد شود.

*لازم به ذکر است این فرد برای دریافت تابعیت باید درخواست دهد.

 • کودکی‌که از پدر یا مادر مقیم دانمارک متولد شده باشد، پس از ۸ سال زندگی در دانمارک به عنوان شهروند دانمارک محسوب می‌­گردد.
 • طبق قانون تابعیت و اقامت در دانمارک، اشخاصی‌که از پدر و مادر با تابعیت متفاوت متولد شوند، می­توانند تا سن ۲۲ سالگی به صورت ۲ تابعیتی باشند و پس از آن نسبت به دریافت یک تابعیت اقدام نمایند.

*قانون 2 تابعیتی در بعضی از کشورها انجام می‌شود.

 • کودک متولد شده از پدر و مادر نامعلوم یا بدون تابعیت در قلمرو کشور دانمارک
 1. مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج است. طبق قانون کشور دانمارک چنانچه فردی با یک شهروند دانمارکی ازدواج نماید، می­تواند جهت اقامت در دانمارک و پس از آن دریافت شهروندی این کشور اقدام نماید.

شرایط ویزای ازدواج دانمارک به این صورت است:

 • شخص متقاضی نباید در هنگام ازدواج با فرد، دارای همسر باشد. در این راستا نشان دادن مدارک تجرد، طلاق یا فوت همسر قبلی الزامی است.
 • همسر فرد باید نشان دهد که توانایی حمایت مالی افراد تحت پوشش خود از جمله شریک زندگی و فرزندان (در صورت وجود) را دارا است.
 • هر دو طرف در هنگام ازدواج باید سن بالای ۲۴ سال داشته باشند تا بتوانند برای درخواست ویزای ازدواج دانمارک اقدام نمایند.

*لازم به ذکر است، فرد متقاضی که از طریق ازدواج به دانمارک مهاجرت کرده پس از دریافت اقامت کشور دانمارک و برای تمدید آن در سال­های بعد نسبت به یادگیری زبان دانمارکی برای کار و تحصیلات تلاش نماید.

*طبق قوانین دانمارک چنانچه دو نفر به صورت قانونی ازدواج نکرده باشند، اما دارای رابطه پایدار شش ماهه (داشتن یک آدرس مشترک) باشند به عنوان زن و شوهر محسوب می­گردند.

 

5 5 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سپیده
سپیده
4 ماه قبل

ایا کشور دانمارک تمام ادیان و مذاهب را تایید میکند ایا مذهبی هست که دانمارک قبول نداشته باشد

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
4 ماه قبل
پاسخ به  سپیده

به سوال خوبی اشاره کردید . کشور دانمارک تا قبل از سال 2018 قوانین خاصی برای اقلیت ها و فعالیت آنها تعیین کرده بود ولی بعد از سال 2019 این محدودیت ها را کم کرد و درقوانینش اشاره ای به عدم پذیرش مذهب خاصی نکرده است.

حسام
حسام
4 ماه قبل

با گرفتن ویزاا و پاسپورت دانمارک به چه کشورهایی به راحتی می توان سفر کرد

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
4 ماه قبل
پاسخ به  حسام

خدمتتان عرض میکنم که پاسپورت دانمارک در رنک بندی جهانی پاسپورت در رده چهارم قرار دارد و فردی که پاسپورت دانمارک دارد می تواند به 140 کشور به راحتی سفر کند