web analytics
مهاجرت-به-ترکیه

آشنایی با کشور ترکیه برای مهاجرت :

   جغرافیایی ترکیه :

اگر بخواهیم ترکیه را از نظر جغرافیایی بشناسیم اول اینکه در اسیا قراردارد و با کشورهای ایران، نخجوان، ارمنستان و گرجستان از سمت جنوب شرقی با عراق و سوریه و از شمال غربی با بلغارستان و یونان هم مرز می باشد و از نظر دریایی از شمال با دریای سیاه از غرب با دو دریای مرمره و اژه و از جنوب غرب با دریای مدیترانه به اقیانوس ها و دریاها متصل است و دو تنگه بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است .

از نظر پهناوری کشور 37 ام در بین کشورهای دنیاست و 783.356 کیلومتر مربع مساحت دارد کشوری بارانی و کوهستانی است و چون در منطقه حساس قرار دارد و گذر گاه خوبی برای اتصال اروپا به اسیاست به خاطر اب و هوای بارانی جلگه های زیادی را در خود جای دارد به خاطر همین کشور توریستی خوبی به شمار میرود

آنکارا پایتخت ترکیه است و بزرگترین شهر و بندر آن استانبول است.بزگترین شهرهای ترکیه  استامبول انکارا ازمیر است و شهرهای کوچکتر بورسا ادانا و غازی عینتاب انتالیا  قونیه و قیصریه در این کشور می باشد.

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

   جمعیت ترکیه :

جمعیت 84 میلیون تن است و 85 درصد سنی و 25  درصد علوی هستند حکومت ترکیه لاِییک است و 75 درصد ترک و 18 درصد کرد هستند. حکومت این کشور سکولار ( جدایی دین از سیاست ) است .

زبان رسمی ترکیه ترکی استامبلی است و با خط عربی عثمانی نوشته می شود و بعد از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی و تشکیل جمهوری ترکیه توسط اتاتورک با خط لاتین نوشته می شود.

   اقتصاد ترکیه :

اقتصاد در این کشور با اب و هوای عالی صنعت گردشگری خوبی دارد صنعت لباس مد بسیار فعالی دارد 14 امین کشور از نظر تولید خودرو می باشد و کشتی سازی پیشرفته ای دارد و در کل از نظر تولید ناخالص داخلی در رتبه 13 ام جهان قرار دارد.

این خلاصه ای از معرفی کشور ترکیه برای اشنایی شما کاربران محترم تهیه شده که قبل از مهاجرت به این کشور اطلاعات لازم و ضروری این کشور راداشته باشید.

این کشور به دلیل نزدیک بودن به کشور ما و راحتی رفت و امد بدون ویزا یکی از مقصد های خوبی برای ایرانیان جهت مهاجرت می باشد. پس برای مهاجرت به ترکیه بهتر است، تمام راههای مهاجرت را بدانید، تا پروسه مهاجرت برای شما هموارتر و زمان کمتر انجام گردد.

انواع مهاجرت به ترکیه ( 4 روش مهاجرت  )

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments