web analytics
ویزای تحصیلی مدارس

تحصیل در مدارس کانادایی

سن تحصیل فرزندان در مدارس کانادا از ۵ سالگی شروع می‌شود و ۱۲ سال به طول می‌انجامد. مدارس کانادا  دو سطح ابتدایی (Elementary)  تا مقطع ششم و بعدی دبیرستان (High School)  از مقطع هفتم تا دوازدهم را شامل می شوند.

  •  دولتی
  •  خصوصی
  • شبانه روزی

در همه این مدارس، ثبت نام برای دانش‌آموزان بین‌المللی امکان‌پذیر می‌باشد. سال تحصیلی در کانادا دو نیمسال پاییزه (سپتامبر- شهریور) و زمستانه (فوریه- بهمن) می‌باشد. جهت ثبت نام حداقل ۶ ماه قبل از شروع هر ترم باید اقدام نمود.   اخذ ویزای تحصیلی کانادا بین ۱۲ تا ۱۶ هفته زمان می‌برد.

شرایط لازم جهت ثبت نام در مدارس کانادایی

  • معدل و نمرات با سطح خوب یا ۱۵ به بالا
  • – فرزندانی که زیر ۱۸ سال سن دارند می‌توانند به همراه یکی از والدین (Guardian) وارد خاک کانادا شوند.
  • – ارائه توانایی مالی والدین جهت تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی فرزند در کانادا
  • – مدرک زبان نیازی نیست.

لازم به ذکر است که فقط یکی از والدین به عنوان سرپرست (guardian)  میتواند همراه فرزند خود با ویزای توریستی وارد کانادا شود که این ویزا به او اجازه کار نخواهد داد.

داشتن کفیل جهت پذیرش برای دانش‌آموزان الزامی نیست ولی به پرونده شما کمک بسزایی می‌کند. کفیل وظیفه‌اش ایجاد ارتباط بین مدرسه و والدین دانش‌آموز می‌باشد که این فرد باید شهروند و مقیم دائم کانادا  باشد. در مقطع ابتدایی با توجه به آدرس سکونت کفیل، مدرسه فرزند شما مشخص می‌گردد ولی در مقطع دبیرستان  مدرسه را خانواده‌ها به طور مستقیم می‌توانند انتخاب کنند .

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
shiva
shiva
1 ماه قبل

ایا پایه مدرک تحصیلی در ایران و کانادا برابر است؟ یا امکان دارد فرزندمان به پایه های کمتر برود؟

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
1 ماه قبل
پاسخ به  shiva

در ایران بعد دوره دبستان به دوره متوسط اول وارد می‌شوند که3 سال است. متوسطه دوم که همان دبیرستان است نیز از پایه دهم شروع و تا پایه دوازدهم ادامه دارد.