لیست ویزاهای موقت و دائم استرالیا

فرم مشاوره ویزای استرالیا:

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

برچسبها

COVID-19 آسان ترین روش مهاجرت اداره مهاجرت اداره مهاجرت استرالیا افزایش مهاجرت به کانادا افزایش مهاجرت پذیری اقامت استرالیا اقامت در استرالیا امتیازبندی مهاجرت امتیاز بندی مهاجرت امتیازبندی مهاجرت به استرالیا امتیازبندی ویزای کار بررسی روش های مهاجرت به استرالیا تفاوت‌ ویزاها تمکن مالی حمایت ایالتی حمایت مالی موقت زندگی در استرالیا زندگی در کانادا سفارت استرالیا سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری شرایط ویزای پارتنر استرالیا شهروندی استرالیا مدارک لازم برای ویزا مدارک مورد نیاز مهاجرت مزایای ویزا مشاغل استرالیا مشاوره مهاجرت کانادا در اصفهان⭐️ مناطق رجینال ( Reginal ) استرالیا مناطق کم جمعیت مهاجرت از طریق تخصص مهاجرت بدون مدرک زبان مهاجرت کادر درمان مهاجرت کاری مهاجرت کانادا 2020 هزینه زندگی در استرالیا ویزا کار ویزای تحصیلی ویزای توریستی ویزای خانواده ویزای نامزدی ویزای نامزدی استرالیا ویزای کار ویزای کار استرالیا کووید-۱۹

لیست-ویزاهای-موقت-و-دائم-استرالیااگر به‌دنبال کشوری مدرن، آرام و پیشرفته برای زندگی هستید، استرالیا قطعا یک مقصد عالی برای شما محسوب می‌شود. ثبات اقتصادی، فرصت‌های شغلی بی‌شمار، امکانات رفاهی و تحصیلی و کیفیت بالای زندگی، استرالیا را به بهترین انتخاب برای مهاجران ایرانی تبدیل کرده است.

اگر قصد اخذ اقامت استرالیا را دارید بهتر است قبل از هر اقدامی با روش‌های اخذ اقامت موقت و اقامت دائم استرالیا آشنا شوید.

به همین دلیل ما در این مطلب لیست ویزاهای موقت ودائم استرالیا را برای اخذ اقامت این کشور برای شما تهیه نموده‌ایم.

انواع اقامت استرالیا

انواع اقامت استرالیا را می‌توان در دو گروه زیر طبقه‌بندی کرد؛ البته بعضی ویزاهای موقت این امکان را به شما می‌دهند تا در طول اقامت موقت برای اقامت دائم استرالیا هم اقدام کنید. در ادامه هر یک از انواع اقامت و شرایط آن‌ها را بیشتر برایتان توضیح می دهیم:

  1. اقامت دائم استرالیا
  2. اقامت موقت استرالیا

1. اقامت دائم استرالیا

همه افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، باید از ابتدا برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند. البته بعضی از ویزاهای موقت استرالیا این امکان را به شما می‌دهند که برای مدتی به صورت موقت در استرالیا اقامت کنید. پس از آن برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. به عنوان مثال ویزای اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری ( ویزای 888 ) بعد از اقامت موقت از طریق ویزای سرمایه‌گذاری( ویزای 188 )انجام می گیرد.

در جدول زیر همه روش‌های اخذ اقامت دائم به همراه شماره‌ی آن ارائه می شود که در ادامه، بیشتر به آن‌ها می‌پردازیم.

 

روش اخذ اقامت دائم استرالیا شماره‌ ویزا
اقامت از طریق سرمایه‌گذاری ویزای ۱۳۲ استرالیا
ویزای ۸۸۸ استرالیا
ویزای ۸۹۰ استرالیا
ویزای ۸۹۲ استرالیا
اقامت از طریق کار ویزای ۱۸۶ استرالیا
ویزای ۱۸۷ استرالیا
ویزای ۱۸۹ استرالیا
ویزای ۱۹۰ استرالیا
اقامت از طریق ازدواج ویزای ۸۰۱ استرالیا
ویزای ۱۰۰ استرالیا
اقامت از طریق فرزندان مقیم استرالیا ویزای ۱۰۳ استرالیا
ویزای ۱۴۳ استرالیا
اقامت از طریق والدین ویزای ۱۰۱ استرالیا
ویزای ۱۰۲ استرالیا
ویزای ۱۱۷ استرالیا

 

اقامت از طریق سرمایه‌ گذاری

راحت‌ترین و سریع‌ترین راه برای اخذ اقامت دائم استرالیا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه‌گذاری از طریق اخذ یکی از چهار ویزای ساب کلاس ۱۳۲، ۸۸۸، ۸۹۰ و ۸۹۲ صورت می‌گیرد.

ویزای ۸۸۸ در واقع مرحله دوم ویزای سرمایه‌گذاری موقت ( ویزای ۱۸۸ استرالیا ) است. اگر شما اقامت موقت چهارساله دریافت کرده‌اید یا قصد اقدام برای آن را دارید؛ پس از مهاجرت به استرالیا و در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانید برای ویزای اقامت دائم یعنی ویزای ۸۸۸ اقدام کنید. اگر توانایی سرمایه‌گذاری بیشتری دارید از همان اول می‌توانید مستقیما از طریق ویزای ۱۳۲ برای اقامت دائم اقدام کنید.

افرادی که از قبل، از طریق ویزاهای ۱۶۰، ۱۶۱، ۱۶۲، ۱۶۳، ۱۶۴، یا ۱۶۵ به صورت موقت در این کشور اقامت داشته‌اند هم می‌توانند از طریق ویزای ۸۹۰ ( به صورت مستقل ) و ویزای ۸۹۲ (با اسپانسر ایالتی) برای اقامت دائم اقدام کنند.

فراموش نکنید برای اخذ هر ویزای سرمایه گذاری استرالیا یا ثبت شرکت در استرالیا، در موارد مشخصی از جمله سن، سرمایه، میزان گردش مالی، نحوه‌ی امتیازبندی، میزان فعالیت و درصد مالکیت شما از کسب‌وکار، باید دارای شرایط لازم باشید.

اقامت از طریق کار

در استرالیا فرصت‌های شغلی فراوانی وجود دارد. هر ساله تعداد بسیاری از افراد از طریق مهاجرت کاری اقدام به اخذ اقامت استرالیا می‌کنند. در صورتی که در یکی از موارد اعلام شده در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا تخصص و مهارت دارید، می‌توانید از طریق یکی از ویزاهای ۱۸۹ یا ۱۹۰ اقدام به گرفتن اقامت کنید.

اگر توانسته‌اید امتیازهای لازم را کسب کنید و نیازی به اسپانسر ندارید، ویزای ۱۸۹ استرالیا بهترین انتخاب برای شماست. در صورتی هم که در کسب امتیاز دچار مشکل شده‌اید با اخذ حمایت یکی از ایالت‌های استرالیا می‌توانید ۵امتیاز دیگر به دست آورید و از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

البته قبل از هر اقدامی بهتر است از مشاوره تلفنی رایگان ما در این خصوص استفاده کنید تا این مسیر را با اطمینان بیشتر و بدون خطا طی کنید.

برای دریافت ویزای کار استرالیا بهتر است تمامی شرایط مورد نیاز از جمله سن، امتیاز مورد نیاز و نحوه‌ی امتیاز‌بندی، هزینه‌ و مراحل اخذ هر یک از ویزاها را بشناسید تا بهترین ویزا را انتخاب و برای اخذ آن برنامه‌ریزی کنید.

اقامت از طریق ازدواج

اگر همسر شما مقیم استرالیا است یا به‌تازگی موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شده است، می‌توانید از طریق ویزاهای ۸۰۱ و ۱۰۰ برای اقامت دائم اقدام کنید. با گرفتن ویزای ازدواج استرالیا  شما هم مثل همسرتان از همه امکانات اقامت دائم استرالیا  بهره‌مند می‌شوید. در هر دو ویزا (۱۰۰ و ۸۰۱) شما می‌توانید از طریق ویزاهای اقامت موقت وارد خاک این کشور شوید و تا زمان اعلام نتیجه‌ی ویزای اقامت دائم در این کشور زندگی کنید.

اقامت از طریق والدین

اگر از طریق روش‌‌های مختلف اقدام به اخذ اقامت دائم استرالیا کرده‌اید می‌توانید فرزندان‌تان را هم به کمک ویزای فرزند استرالیا همراه خود به استرالیا ببرید. فرزندان‌تان هم مثل شما می‌توانند در استرالیا مشغول به کار یا تحصیل شوند و از خدمات درمانی این کشور استفاده کنند.

در صورتی که فرد مورد نظر فرزند واقعی شماست می‌توانید از طریق ویزای ۱۰۱ استرالیا  در این خصوص اقدام کنید؛ اما اگر فردی را به فرزندخواندگی پذیرفته‌اید باید از طریق ویزای ۱۰۲ استرالیا اقامت دائم او را دریافت کنید.

دولت استرالیا همچنین برای کودکان خویشاوند شما هم شرایطی در نظر گرفته است. برای کودکان یتیم یا کودکانی که والدین آنها مفقود شده‌اند یا قادر به مراقبت از آن‌ها نیستند و شما یکی از بستگان نزدیک‌ آن‌ها هستید؛ می‌توانید از طریق ویزای ۱۱۷ برای اقامت دائم آن‌ها اقدام نمایید تا در کنار شما زندگی آسوده‌ای را تجربه کنند.

اقامت از طریق فرزندان

اگر فرزندان شما شهروند استرالیا هستند یا اقامت دائم این کشور را دارند، شما هم می‌توانید از طریق ویزای والدین استرالیا به آنها بپیوندید و در کنار فرزندان خود در استرالیا زندگی کنید. در همین راستا دو ویزای ۱۰۳ و ۱۴۳ برای اقامت دائم والدین در نظر گرفته شده است که اصلی‌ترین تفاوت آنها در میزان هزینه‌ی ویزاست. برای اطلاع از جزئیات این دو ویزا لینک پایین را کلیک کنید.

2.اقامت موقت استرالیا

روش اخذ اقامت موقت استرالیا شماره ویزا مدت اقامت
اقامت از طریق سرمایه گذاری ویزای ۱۸۸ استرالیا ۴ سال
اقامت از طریق کار ویزای ۴۰۰ استرالیا ۳ ماه
ویزای ۴۷۶ استرالیا ۱۸ ماه
ویزای ۴۸۵ استرالیا ۱۸ ماه تا ۴ سال
ویزای ۴۹۱ استرالیا ۵ سال
اقامت از طریق دیدار و گردشگری ویزای ۶۰۰ استرالیا حداکثر یک سال
اقامت از طریق ازدواج ویزای ۸۲۰ استرالیا ۲ سال
ویزای ۳۰۹ استرالیا ۲ سال
اقامت از طریق نامزدی ویزای ۳۰۰ استرالیا ۹ ماه
اقامت از طریق فرزندان مقیم استرالیا ویزای ۱۷۳ استرالیا ۲ سال
اقامت از طریق والدین ویزای ۴۴۵ استرالیا تاپایان مهلت اعتبار ویزای والدین
اقامت از طریق تحصیل ویزای ۵۰۰ استرالیا حداکثر ۵ سال

 اقامت از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد اقامت در استرالیا از طریق سرمایه گذاری را دارید، می‌توانید با ویزای ۱۸۸ برای اخذ اقامت موقت چهارساله اقدام کنید و سپس در مرحله بعد از طریق ویزای ۸۸۸ برای اقامت دائم درخواست دهید. دریافت این ویزا از سه مسیر زیر امکان‌پذیر است:

  • ویزای کارآفرینی
  • ویزای سرمایه گذاری معمولی
  • ویزای سرمایه گذاری ویژه

جزئیات و شرایط اخذ هر یک این روش‌ها از جمله سن، سرمایه، میزان گردش مالی، نحوه‌ی امتیازبندی هر یک از این سه روش متفاوت است که در ویزای سرمایه گذاری استرالیا به صورت کامل شرح داده شده است.

  

اقامت از طریق کار

اگر نتوانسته‌اید ویزاهای اقامت دائم کاری را دریافت کنید ، این ویزا مخصوص شماست. ویزای ۴۹۱ به همین منظور در نظر گرفته شده است. ویزای ۴۹۱ استرالیا به شما اجازه می‌دهد تا ۴ سال در مناطق کم‌جمعیت این کشور زندگی و کار کنید و پس از ۲ سال برای برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.

اقامت از طریق ازدواج

اگر همسر یا نامزد شما به صورت دائمی در استرالیا اقامت دارد یا به تازگی اقامت دائم را اخذ کرده شما نیز می‌توانید از طریق ویزاهای ۸۲۰ و ۳۰۹ ( ویزای ازدواج استرالیا ) به عنوان همسر و از طریق ویزای ۳۰۰ به عنوان نامزد وی به صورت موقت در کنار ایشان زندگی کنید و در ادامه قبل از اتمام مهلت زمان ویزا برای اقامت دائم استرالیا (ویزای ۸۰۱ و ۱۰۰) اقدام کنید.

اقامت از طریق والدین

اگر برای اخذ اقامت دائم استرالیا مجبور شده‌اید، ابتدا یکی از ویزاهای موقت را اخذ کنید می‌توانید از طریق ویزای ۴۴۵ استرالیا ( ویزای فرزند استرالیا )، فرزند خود را نیز همراه خود به این کشور ببرید. این ویزا به فرزند شما اجازه می‌دهد تا زمانی که نتیجه اقامت دائم شما به عنوان والدین مشخص شود بتواند در کنار شما در استرالیا زندگی کند.

اقامت از طریق فرزندان

اگر فرزند یا فرزندان شما در استرالیا به صورت دائمی اقامت دارند شما نیز می‌توانید از طریق ویزای ۱۷۳ که یکی از انواع ویزای والدین استرالیا است تا دو سال در کنار فرزندان خود در استرالیا اقامت کنید و در طول این مدت یا پس از آن برای ویزای اقامت دائم والدین (ویزا ۱۴۳ استرالیا) اقدام کنید.

اخذ اقامت استرالیا

اگر قصد اخذ اقامت استرالیا (به صورت اقامت دائم یا موقت) را دارید می‌توانید از مشاورین و وکلای متخصص ما در امور مهاجرت استرالیا در ایران کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره رایگان از مشاورین موسسه مهاجرتی باراد، با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید اطلاعات خود را در فرم روبرو ثبت کنید تا کارشناسان ما سریعا با شما تماس بگیرند و بهترین راه اخذ اقامت استرالیا را متناسب با شرایط شما پیشنهاد دهند.

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی فـــــــــــــــوق توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

  • *مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments