web analytics

لیست ویزاهای موقت و دائم استرالیا

اقامت موقت استرالیا

روش اخذ اقامت موقت استرالیا شماره ویزا مدت اقامت
اقامت از طریق سرمایه گذاری ویزای ۱۸۸ استرالیا ۴ سال
اقامت از طریق کار ویزای ۴۰۰ استرالیا ۳ ماه
ویزای ۴۷۶ استرالیا ۱۸ ماه
ویزای ۴۸۵ استرالیا ۱۸ ماه تا ۴ سال
ویزای ۴۹۱ استرالیا ۵ سال
اقامت از طریق دیدار و گردشگری ویزای ۶۰۰ استرالیا حداکثر یک سال
اقامت از طریق ازدواج ویزای ۸۲۰ استرالیا ۲ سال
ویزای ۳۰۹ استرالیا ۲ سال
اقامت از طریق نامزدی ویزای ۳۰۰ استرالیا ۹ ماه
اقامت از طریق فرزندان مقیم استرالیا ویزای ۱۷۳ استرالیا ۲ سال
اقامت از طریق والدین ویزای ۴۴۵ استرالیا تاپایان مهلت اعتبار ویزای والدین
اقامت از طریق تحصیل ویزای ۵۰۰ استرالیا حداکثر ۵ سال

 اقامت از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد اقامت در استرالیا از طریق سرمایه گذاری را دارید، می‌توانید با ویزای ۱۸۸ برای اخذ اقامت موقت چهارساله اقدام کنید و سپس در مرحله بعد از طریق ویزای ۸۸۸ برای اقامت دائم درخواست دهید. دریافت این ویزا از سه مسیر زیر امکان‌پذیر است:

  • ویزای کارآفرینی
  • ویزای سرمایه گذاری معمولی
  • ویزای سرمایه گذاری ویژه

جزئیات و شرایط اخذ هر یک این روش‌ها از جمله سن، سرمایه، میزان گردش مالی، نحوه‌ی امتیازبندی هر یک از این سه روش متفاوت است که در ویزای سرمایه گذاری استرالیا به صورت کامل شرح داده شده است.

  

اقامت از طریق کار

اگر نتوانسته‌اید ویزاهای اقامت دائم کاری را دریافت کنید ، این ویزا مخصوص شماست. ویزای ۴۹۱ به همین منظور در نظر گرفته شده است. ویزای ۴۹۱ استرالیا به شما اجازه می‌دهد تا ۴ سال در مناطق کم‌جمعیت این کشور زندگی و کار کنید و پس از ۲ سال برای برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.

اقامت از طریق ازدواج

اگر همسر یا نامزد شما به صورت دائمی در استرالیا اقامت دارد یا به تازگی اقامت دائم را اخذ کرده شما نیز می‌توانید از طریق ویزاهای ۸۲۰ و ۳۰۹ ( ویزای ازدواج استرالیا ) به عنوان همسر و از طریق ویزای ۳۰۰ به عنوان نامزد وی به صورت موقت در کنار ایشان زندگی کنید و در ادامه قبل از اتمام مهلت زمان ویزا برای اقامت دائم استرالیا (ویزای ۸۰۱ و ۱۰۰) اقدام کنید.

اقامت از طریق والدین

اگر برای اخذ اقامت دائم استرالیا مجبور شده‌اید، ابتدا یکی از ویزاهای موقت را اخذ کنید می‌توانید از طریق ویزای ۴۴۵ استرالیا ( ویزای فرزند استرالیا )، فرزند خود را نیز همراه خود به این کشور ببرید. این ویزا به فرزند شما اجازه می‌دهد تا زمانی که نتیجه اقامت دائم شما به عنوان والدین مشخص شود بتواند در کنار شما در استرالیا زندگی کند.

اقامت از طریق فرزندان

اگر فرزند یا فرزندان شما در استرالیا به صورت دائمی اقامت دارند شما نیز می‌توانید از طریق ویزای ۱۷۳ که یکی از انواع ویزای والدین استرالیا است تا دو سال در کنار فرزندان خود در استرالیا اقامت کنید و در طول این مدت یا پس از آن برای ویزای اقامت دائم والدین (ویزا ۱۴۳ استرالیا) اقدام کنید.

اخذ اقامت استرالیا

اگر قصد اخذ اقامت استرالیا (به صورت اقامت دائم یا موقت) را دارید می‌توانید از مشاورین و وکلای متخصص ما در امور مهاجرت استرالیا در ایران کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره رایگان از مشاورین موسسه مهاجرتی باراد، با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید اطلاعات خود را در فرم زیر ثبت کنید تا کارشناسان ما سریعا با شما تماس بگیرند و بهترین راه اخذ اقامت استرالیا را متناسب با شرایط شما پیشنهاد دهند.

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
حجت ملکزاده
حجت ملکزاده
23 روز قبل

ایا این واقعیت دارد که راحت‌ترین و سریع‌ترین راه برای اخذ اقامت دائم استرالیا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است؟

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
23 روز قبل
پاسخ به  حجت ملکزاده

بله این روش یکی از مطمعن ترین روش های مهاجرت است که با خیال راحت میتوانید از این طریق ویزا بگیرید منتهی هزینه ویزا از ویزاهای دیگر گرانتر است