web analytics

شرایط مهاجرت پزشکان به دانمارک

پزشکان می‌توانند با دریافت ویزا از دانمارک از طریق رشته تحصیلی خود در این کشور اقامت داشته باشند  و در طول اقامت خود، بتوانند دوره‌های معادل سازی را بگذرانند و زبان کشور دانمارک را بیاموزند تا در این کشور به عنوان پزشک مشغول به کارشوند. افرادی که به عنوان پزشک در کشوری غیر از دانمارک تحصیلات و سابقه کار داشته‌اند می‌توانند برای این نوع اقامت درخواست دهند و این اقامت به آن‌ها اجازه می‌دهد تا زبان دانمارکی را یاد بگیرند و در آزمون‌های تخصصی پزشکی شرکت کنند.

این نوع اقامت به افراد اجازه اقامت می‌دهد ولی اجازه کار نمی‌دهد.

اگر افراد در حال حاضر به هر طریقی اقامت کشور دانمارک را دارند، (برای مثال همسر فردی اقامت تحصیلی دانمارک را دارد) فرد نیازی به دریافت این ویزا برای گذراندن دوره های تخصصی و شرکت در آزمون ندارد.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت پزشکان به دانمارک

افراد متقاضی مهاجرت پزشکان به دانمارک باید دارای شرایطی باشند تا بتوانند تحت عنوان پزشک و یا دندان‌پزشک، اقامت این کشور را دریافت نمایند. بطور مثال در ابتدا باید مدارک تحصیلات پزشکی متقاضی مهاجرت پزشکان به دانمارک توسط سازمان بهداشت دانمارک (Danish Patients) بررسی و مورد تأیید قرار گیرد و سپس برای ارائه درخواست کپی این تأییدیه، همراه با مدارک دیگر ارائه شود. افراد متقاضی مهاجرت پزشکان به دانمارک باید دارای پشتوانه مالی مناسب باشند تا بتوانند در طی مدت اقامت در این کشور، هزینه زندگی خود و خانواده را پرداخت نمایند.

همچنین این افراد باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • تائیدیه از سازمان بهداشت و درمان دانمارک: این سازمان باید مدارک و تحصیلات پزشکی فرد متقاضی را مورد تائید قرار دهد و فرد برای درخواست بایدکپی این تائیدیه را به همراه مدارک ارائه کند.
  • نامه تمکن مالی:

فرد باید مدارکی ارائه دهد که نشان دهد توانایی پرداخت هزینه زندگی و تحصیل خود و همراهان خود را در این کشور دارد.

*مدرک اثبات کننده پشتوانه مالی پرینت حساب بانکی است که نباید بیش از 3 ماه از آن گذشته باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه دانمارک

خیلی ازافراد متقاضی مهاجرت پزشکان به دانمارک تمایل دارند که خانوده خود شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال را نیز همزمان با اقامت خود به همراه داشته باشند. در این ویزا این امر کاملا امکان‌پذیر است.  به همین دلیل  ضروری است که شما با قوانین مربوط به ویزای همراه پزشکان کشور دانمارک آشنا باشید. یا از وکیل مهاجرتی کاملا معتبر و متبحر در این زمینه کمک بگیرید.

امکان مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل به همراه خانواده دانشجو وجود دارد. همسر شرعی و قانونی فرد دانشجو و فرزندان زیر 18 سال وی، زیر مجموعه شخص دانشجو با ویزای تحصیلی قرار می‌گیرند. همسر شخص دانشجو مجوز کار کردن در مدت زمان اقامت در کشور دانمارک را به تبع ویزای دانشجویی همسر خود خواهد داشت. در صورتی‌که فرد اقامت کشور دانمارک را از طریق کار پزشکی در کشور دانمارک کسب کند، به فرزندان زیر 18 سال و همسر وی اقامت این کشور نیز اهدا می‌شود. همینطور همراه فرد، اجازه کار تمام وقت در دانمارک یا راه اندازی کسب و کار را از این روش خواهد داشت و نیاز به اخذ مجوز کار جداگانه ای ندارد.

نکات مهم در زمینه مهاجرت پزشکان به دانمارک

*برای معادل سازی مدرک خود باید آزمون های مربوطه را پشت سر بگذارید.

*معادل سازی مدارک شما برای استفاده از شرایط مهاجرت پزشکان به دانمارک، بین 12 تا 18 ماه زمان می‌برد که امکان کار کردن در این فاصله زمانی برای شخص متقاضی وجود دارد.

*برای مهاجرت پزشکان به دانمارک برای اثبات تمکن مالی گزارش صورت حساب سه ماهه اخیر شخص متقاضی مورد نیاز است.

* دراین نوع ویزا امکان به همراه بردن اعضای درجه یک خانواده به طریق مهاجرت پزشکان به دانمارک وجود دارد.