ویزای همراه کاری کانادا

فرم مشاوره ویزاهای سرمایه‌گذاری ساب کلاس ۱۸۸ استرالیا:

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

سرمایه گذاری در استرالیا:

براساس اطلاعات منتشر شده توسط مراکز آماری معتبر، اقتصاد قوی و متنوع استرالیا یکی از ۵ اقتصاد رو به رشد و منعطف دنیا است. رشد اقتصاد استرالیا با داشتن ارتباط تنگاتنگ با اروپا و امریکا، تضمین شده‌است. همچنین استرالیا جزء سومین اقتصاد بزرگ دنیا در زمینه صادرات انرژی می‌باشد.

بیشتر اقتصاد استرالیا وابسته به خدمات است و بقیه‌ی آن وابسته به منابع طبیعی و غیره می‌باشد. استرالیا در سال‌های اخیر دارای رشد اقتصاد بی وقفه و غیر قابل مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته داشته‌است.

از لحاظ قوانین و مقررات، کشور استرالیا یکی از بهترین مقاصد سرمایه‌گذاری است. پس از رکود اقتصادی اخیر مقاصد سرمایه‌گذاران تغییر یافته است و آن‌ها به دنبال سرمایه‌گذاری با ریسک کمتر و سود‌‌دهی طولانی‌مدت در یک اقتصاد پایدار هستند. وجود بیش از ۱۸ هزار شرکت خارجی در استرالیا اثبات‌کننده این ادعا است.

از لحاظ قوانین و مقررات، استرالیا بهترین کشور با بالاترین رتبه قرار گرفته است. براساس آمار منتشر شده توسط بانک جهانی، استرالیا یکی از آسان‌ترین کشورها برای راه‌اندازی یک کسب و کار اعلام شده است که این یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به استرالیا می باشد..

مجموعه ویزاهای سرمایه‌گذاری ساب کلاس ۱۸۸ استرالیا:

مجموعه ویزا‌های سرمایه‌گذاری و نوآوری استرالیا یا همان مجموعه ویزا‌های ۱۸۸ استرالیا، مناسب افرادیست که قصد سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در این کشور را داشته باشند. این ویزا‌ها ۴ ساله و موقت هستند که در صورت انجام تمامی تعهدات، هریک به ویزای‌ دائم منجر خواهند شد.

برای اقدام جهت دریافت این ویزاها متقاضی باید ابتدا از طریق یکی از استان‌های استرالیا اقدام نماید و سپس تاییدیه‌ی استرالیا را دریافت نماید.

این نوع ویزا‌ها به شما اجازه می‌دهند تا همسر و فرزندان خود را نیز در پرونده با خود همراه کنید. گرچه این ویزاها ۴ ساله است اما در صورت عدم توانایی در اجرای تعهدات و نیاز برای داشتن وقت بیشتر، برای ۲ سال دیگر نیز قابل تمدید هستند

(می‌توانید با پر کردن فرم‌های مهاجرت به استرالیا ما بصورت رایگان ارزیابی شوید.)

۱- ویزای ۱۸۸ نوآوری استرالیا:

این شاخه مناسب متقاضیانی است که قصد ایجاد کسب و کار و یا مدیریت و توسعه یک کسب و کار در استرالیا را دارند و اعتبار این ویزا ۴ سال و ۳ ماه و قابل تمدید تا ۶ سال می‌باشد.

شرایط ویزای نوآوری استرالیا

 1. فرد متقاضی در این روش باید حداقل ۶۵ امتیاز را داشته باشد.
 2. فرد ابتدا بایستی دعوتنامه‌ای از یک ایالت دریافت کرده و سپس برای دریافت ویزا اقدام نماید.
 3. فرد متقاضی نباید بالای ۵۵ سال سن داشته باشد ولی برخی ایالت‌ها به افراد بالای ۵۵ سال نیز دعوتنامه می‌دهند.
 4. در این روش داشتن نمره‌ی زبان اجباری نیست؛ اگر نمره‌ی زبان متقاضی کمتر از نمره‌ی مجاز یا کمتر از  نمره‌ی 4.5 آیلتس یا معادل آن باشد می‌بایست مبلغ ۴۹۸۰ دلار را برای آموزش زبان در هنگام پروسه مهاجرت خود پرداخت نماید

 

***این در حالی است که با توجه به جدول امتیاز بندی، نمره زبان متوسط  یا نمره‌ی پنج و شش آیلتس، ( Vocational یا IELTS 5 )  پنج امتیازوعالی یا آیلتس بالای نمره‌ی 7، ( Proficient یا IELTS 7 ) ده امتیاز به متقاضی کمک می‌کند.

متقاضی باید ثابت کند که میزان دارایی او حداقل ۸۰۰ هزار دلار است و پس از ورود به استرالیا طی ۲ سال می‌تواند آن را انتقال دهد.
همچنین باید ثابت کند که در ۲ سال آخر  از ۴ سال مالی‌ای که منتهی به درخواست خود است، باید مبلغ ۵۰۰ هزار دلار استرالیا میزان گردش مالی او قبل از گرفتن دعوتنامه باشد.

که می‌تواند در ۱ یا ۲ شرکت  بصورت زیر داشته باشد:
۱- در صورتی‌که گردش مالی کمتر از ۴۰۰ هزار دلار سالانه باشد، بایستی مالکیت بیش از ۵۱ درصد از شرکت را داشته باشد.
۲- در صورتی‌که گردش مالی بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار سالانه باشد،  بایستی مالکیت بیش از ۳۰ درصد از شرکت را داشته باشد.
۳- ده درصد از دارایی شرکت سهامی عام

***هزینه اقدام برای این ویزا ۴۰۴۵ دلار استرالیا و هزینه به ازای هر  همراه بالای ۱۸ سال ۲۰۲۵ و کمتر از ۱۸ سال ۱۰۱۰ دلار اضافه می‌شود.

۲- ویزای ۱۸۸ سرمایه‌گذاری استرالیا:

این روش از ویزای سرمایه‌گذاری که به نام ویزای سرمایه‌گذاری معمولی معروف است، مناسب افرادی است که حداقل دارای ۲.۲۵ میلیون دلار در ۲ سال منتهی به درخواست این ساب کلاس باشند که بتوانند طی ۲ سال پس از دریافت ویزا به استرالیا انتقال دهند و بخواهند مبلغ حداقل ۱.۵ میلیون دلار را طی ۴ سال پس از دریافت ویزا در یکی از ایالت‌های استرالیا سرمایه‌گذاری کنند.

شرایط ویزای سرمایه‌گذاری معمولی استرالیا

– فرد متقاضی بایستی کمتر از ۵۵ سال سن داشته باشد ولی در شرایطی برخی از ایالت‌ها برای افراد بالای این سن نیز دعوتنامه می‌دهند.
– مجموع امتیازات فرد حداقل به میزان ۶۵ امتیاز باشد.
– در ۱ یا ۵ سال مالی، مدیریت مستقیم یکی از دو مورد زیر را داشته باشد :

۱- کسب و کار واجد شرایطی که در آن شما، شریکتان و یا هر دوی شما با یکدیگر، ۱۰٪ از سود مالکیت را داشته باشید.

۲- سرمایه‌گذاری واجد شرایط حداقل به مبلغ ۱.۵ میلیون دلار که شما، شریکتان و یا هر دوی شما با یکدیگر، مالک آن باشید.
– در ۲ سال از ۴ سال منتهی به درخواست این ویزا باید مجموع دارایی فرد حداقل ۲.۲۵ میلیون دلار استرالیا باشد که بخواهد و بتواند طی ۲ سال بعد از دریافت ویزا به استرالیا انتقال دهد.

– از یکی از ایالت‌های استرالیا دعوتنامه داشته باشد

– زبان انگلیسی به طور رسمی نیازی نیست ولی اگر در پروسه صدور ویزا فرد حداقل نمره‌ی زبان (آیلتس ۵) را نداشته باشد باید مبلغ ۴۹۸۰ دلار اضافه بپردازد.

– طی ۴ سال پس از صدور ویزا مبلغ ۱.۵ میلیون دلار در ایالت پس از دریافت اسپانسری ایالت سرمایه‌گذاری داشته باشد.- حداقل ۳ سال سابقه مدیریت یک کسب و کار رسمی و معتبر و یا سرمایه‌گذاری قانونی و واجد شرایط داشته باشد.

– اثبات سابقه مدیریتی موفق در حوزه کسب و کار یا سرمایه‌گذاری داشته باشد.

سرمایه گذاری استرالیا و مزایای آن

 1. دریافت پاسپورت استرالیایی
 2. تحصیل رایگان فرزندان در مدارس استرالیا
 3. گستردگی انتخاب نوع بیزینس
 4. داشتن پاسپورت استرالیا
 5. درخواست اقامت دائم بعد دو سال
 6. نیازی به داشتن مدرک زبان وجود ندارد
 7. زندگی در یک کشور مدرن
 8. زبان اول استرالیا زبان انگلیسی و بین المملی است

سرمایه گذاری در استرالیا و معایب آن

 1. از دست دادن جایگاه قبلی در کشور خود
 2. مسلط شدن به زبان محاوره ای و اشنایی با فرهنگ جدید و قوانین جدید
 3. دلتنگی برای اقوام و شهر و کشور خود
 4. فاصله زیاد استرالیا به این تفاوت زمانی چشمگیر
 5. راه اندازی کسب و کار جدید که سلایق متفاوت با ایران دارند

***هزینه این روش ۵۳۷۵ دلار استرالیا است و افراد همراه به ازای فرد بالای ۱۸ سال ۲۶۸۵ دلار و کمتر از ۱۸ سال ۱۳۴۵ دلار به مبلغ ذکر شده اضافه می‌گردد.

 

۳- ویزای ۱۸۸ سرمایه‌گذاری قابل توجه استرالیا:

این روش از ویزای سرمایه‌گذاری که به نام ویزای Significant Investor هم معروف است، مناسب افرادی است که بخواهند مبلغ حداقل ۵ میلیون دلار در طول پروسه و یا پس از اخذ ویزا در استرالیا سرمایه‌گذاری کنند که حداقل ۴ سال این مبلغ را در استرالیا حفظ کنند.

شرایط ویزای سرمایه گذاری قابل توجه استرالیا

– فرد متقاضی باید مبلغ حداقل ۵ میلیون دلار به اشکال زیر در استرالیا سرمایه‌گذاری کند و حداقل ۴ سال این سرمایه باید در استرالیا بماند:
۱- حداقل ۵۰۰ هزار دلار در صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی برای رشد شرکت‌های استارت آپ و کسب و کار های کوچک
۲- حداقل ۱.۵ میلیون دلار در لیست صندوق‌های مدیریتی، برای شرکت‌های نوظهور که در بورس اوراق بهادار استرالیا حضور دارند.
۳- حداقل ۳ میلیون دلار در بحث صندوق‌های مدیریت شده دولت استرالیا برای شرکت‌هایی که در بورس اوراق بهادار حضور دارند، بورس اوراق بهادار شرکت‌ها و مستغلات تجاری سرمایه‌گذاری کنند.

نکته مهم:

***توجه داشته باشید سرمایه‌گذاری مستقیم بر روی املاک مسکونی مورد قبول نیست و به‌طور غیر مستقیم از طریق صندوق‌های مدیریت شده نیز محدودیت‌های شدیدی دارد که منطقی نمی‌باشد. همچنین از این مبلغ نمی‌توان به عنوان وثیقه برای دریافت وام استفاده کرد.
– زبان انگلیسی به طور رسمی نیازی نیست ولی اگر در پروسه صدور ویزا فرد حداقل زبان Vocational (آیلتس ۵) را نداشته باشد باید مبلغ ۴۹۸۰ دلار اضافه بپردازد.

***هزینه این روش ویزای سرمایه‌گذاری ۷۷۸۰ دلار استرالیا است و افراد همراه به ازاء فرد بالای ۱۸ سال ۳۹۴۰ دلار و کمتر از ۱۸ سال ۱۹۷۵ دلار به مبلغ ذکر شده اضافه می‌گردد.

 

۴- ویزای ۱۸۸ سرمایه‌گذاری ویژه استرالیا:

این روش از ویزای سرمایه‌گذاری که به نام ویزای Premium Investor هم معروف است، مناسب متقاضیانی است که دارایی حداقل ۱۵ میلیون دلار داشته باشند و بخواهند مبلغ ۱۵ میلیون دلار را در هر یک از بخش‌های معرفی شده سرمایه‌گذاری کنند.

شرایط ویزای سرمایه‌گذاری ویژه استرالیا

 • فرد متقاضی باید دعوتنامه‌ای از Austrade (سایتی که برای موارد سرمایه‌گذاری باید به آن درخواست داد) دریافت نماید.
 •  فرد متقاضی باید پس از لاج کردن ( lodge ) پرونده حداقل ۱۵ میلیون دلار استرالیا در هر یک از بخش‌های زیر سرمایه‌گذاری نماید:

۱- دارایی‌های لیست شده در بورس اوراق بهادار استرالیا
۲- اوراق قرضه یا بهادار دولتی و یا نیمه دولتی استرالیا
۳- اوراق قرضه یا بهادار شرکتی لیست شده در بورس اوراق بهادار استرالیا
۴- املاک و مستغلات استرالیا به استثنای املاک مسکونی

نکته مهم :

***برای ایجاد یک صندوق واجدالشرایط نباید بیشتر از ۲۰ درصد دارایی خالص به صورت نقد باشد.
– متقاضی بایستی دارایی خالص حداقل ۱۵ میلیون دلار داشته باشد.
– زبان انگلیسی به طور رسمی نیازی نیست ولی اگر در پروسه صدور ویزا فرد حداقل زبان Vocational (آیلتس ۵) را نداشته باشد باید مبلغ ۴۹۸۰ دلار اضافه بپردازد.

***هزینه این روش ۹۴۵۵ دلار استرالیا است و افراد همراه به ازای هر فرد بالای ۱۸ سال ۴۷۲۵ دلار و کمتر از ۱۸ سال ۲۳۶۵ دلار به مبلغ ذکر شده اضافه می‌گردد.

هزینه مهاجرت به کانادا

۵- ویزای ۱۸۸ کارآفرینی استرالیا:

این ویزا مناسب متقاضیانی است که قصد راه‌اندازی کسب و کار در کشور استرالیا را داشته باشند. برای دریافت این ویزا باید یک ایالت، یک شرکت و … مبلغ حداقل ۲۰۰ هزار دلار بر روی فرد سرمایه‌گذاری کرده باشد. همچنین باید طرح اقتصادی قابل توجیهی نیز برای فعالیت کارآفرینی در استرالیا وجود داشته باشد.

 • در ابتدا فرد باید فرم آنلاین ابراز علاقه‌مندی (EOI) را تکمیل نماید و در صورتیکه طرح فرد توسط ایالت یا ارگان دیگری مورد تایید قرار گرفته باشد می‌تواند برای دریافت ویزا اقدام نماید.

شرایط ویزای سرمایه گذاری قابل توجه استرالیا

 • فرد متقاضی نباید بالای ۵۵ سال سن داشته باشد ولی برخی ایالت‌ها به افراد بالای ۵۵ سال نیز دعوتنامه می‌دهند.
 • دانش زبان متقاضی در این شاخه باید Competent باشد یعنی باید برای آیلتس ( IELTS ) نمره‌ی 6 برای هر مهارت و یا معادل آن را داشته باشد.

شروع سرمایه گذاری در استرالیا- راه‌اندازی و یا خرید ؟

این سوالی است که ذهن همه را به خود مشغول می سازد
و جواب ما مسلما این است که اگر توانایی هایی در زمینه راه اندازی دارید حتما انتخاب اول برای شما بهترین انتخاب است
مهمترین دلیل ما این است که شما هزینه ای برای خرید بیزینسی که نمیدانید نمی پردازید ولی برعکس اگر بیزینس متعادلی باشدشما را به مشتری زودتر میرساند

مراحل قبل از اقدام بخ خرید بیزینس

 1. تعیین امتیاز شما در مهاجرت
 2. مد نظر گرفتن هزینه ها
 3. تحقیق جامع و کامل در مسیر مهاجرت و بیزینس
 4. انتخاب خرید بیزینس یا راه اندازی
 5. انتخاب شهر مناسب
 6. تحقیق طریقه باز کردن حساب بانکی
 7. تحقیق انتقال پول و سرمایه به بانک مورد نظر
 8. یادگیری یک تخصص قبل مهاجرت

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به استرالیا توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments