ویزای اقامت موقت ساب کلاس 491 استرالیا

فرم مشاوره ویزای اقامت موقت ساب‌کلاس ۴۹۱ استرالیا :

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

معرفی برنامه ویزای کلاس ۴۹۱ استرالیا :

اقامت استرالیا از طریق ویزای ۴۹۱، برای متقاضیانی است که نتوانستند از طریق ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا یا ویزای ساب کلاس ۱۹۰ استرالیا امتیاز لازم را به دست آورند.

در ویزای ۴۹۱ استرالیا، از طریق اسپانسر ایالتی برای اخذ اقامت استرالیا، دولت استرالیا یک ویزای موقت ۵ ساله به متقاضی اعطا می‌کند که برای تبدیل آن به اقامت دائم، فرد باید طبق تعهدش در این مدت در استان کم جمعیت مشخص شده، زندگی کند و به صورت تمام وقت در آنجا کار کند.

متقاضیانی که بر مبنای جدول امتیازبندی مهاجرت به استرالیا، بتوانند حداقل ۶۵ امتیاز کسب نمایند، واجد شرایط برای اخذ این ویزا خواهند بود. در این ویزا یکی از ایالت‌های استرالیا به عنوان ایالت حمایت کننده یا همان اسپانسر ایالتی، ۱۵ امتیاز به متقاضی اعطا می‌کند و متقاضی باید حداقل ۵۰ امتیاز شخصا به دست آورد تا به مجموع ۶۵ امتیاز برسد. در ویزای ۴۹۱ (اسپانسر ایالت خاص یا اسپانسر خانوادگی)، اگر فرد متقاضی اقوامی در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا داشته باشد و یا از لیست نیروی کار مناطق کم جمعیت واجد شرایط باشد، می‌تواند از ۱۵ امتیاز استفاده کند. بنابراین متقاضی با ۵۰ امتیاز شخصی، می تواند واجد شرایط اقدام شناخته شود (اگر یکی از بستگان شما اسپانسر شما است، احتیاجی به اسپانسرشیپ دیگری ندارید).

 

شرایط ویزای ساب کلاس ۴۹۱ استرالیا:

برای اقدام جهت اخذ ویزای ساب کلاس ۴۹۱ استرالیا، متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:

– از سوی دولت استرالیا برای اقدام، دعوتنامه گرفته باشد.
– سن او زیر ۴۵ سال باشد.
– در زمینه زبان در سه سال گذشته، یکی از شروط زیر را داشته باشد:
۱- در چهار مهارت آیلتس، حداقل نمره ۶ را کسب کرده باشد (متقاضی می‌تواند معادل این آزمون را در سایر آزمون‌های معتبر در سیستم اداره مهاجرت استرالیا ارائه کند).
۲- در مهارت‌های تافل برای شنیداری ۱۲ امتیاز، برای خواندن ۱۳ امتیاز، برای نوشتن ۲۱ امتیاز و برای صحبت کردن ۱۸ امتیاز کسب کرده باشد.
۳- در امتحان CAE شرکت کرده و در مجموع امتیاز ۱۶۹ به دست آورده باشد.
۴- در امتحان PTE در هر چهار مهارت زبان حداقل نمره ۵۰ امتیاز کسب کرده باشد.
– در یکی از شغل‌های مورد نیاز دولت استرالیا، درخواست خود را ارائه دهد و یک اسپانسر ایالتی داشته باشد.
– شرایط سلامت خود و اعضای خانواده خود را برای دولت استرالیا برآورده کند.
– ارزیابی مدارک: با ارائه مدارک تحصیلی و شغلی به یکی از مراکز ارزیابی شغلی تعیین شده، تاییدیه لازم را تهیه نماید. این مرحله بین یک هفته تا ۴ ماه بسته به سازمان موردنظر زمان نیاز دارد. برای انجام ارزیابی مدارک، اغلب اوقات احتیاج به مدرک زبان دارید.
– طبق جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشد.
– متقاضی پیش از این، در صورت حضور در استرالیا، هیچ ویزای کنسلی یا رد شده نداشته باشد.

شرایط لازم اسپانسر فامیلی ۴۹۱ 

خویشاوند و بستگان متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد (این فرد می‌تواند از اقوام سببی متقاضی باشد):
– حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
– در مناطق حاشیه‌ای زندگی کرده باشد.
– شهروند یا مقیم دائم استرالیا باشد.

 

مراحل دریافت ویزای کلاس ۴۹۱ استرالیا:

۱- ارزیابی: قبل از اقدام، فرد متقاضی واجد شرایط بالا، سوابق تحصیلی و شغلی خود را به وسیله نهاد مشخص شده برای هر شغل، ارزیابی می‌کند (ارزیابی مدارک). این ارزیابی بنا به هر مهارت، بین ۱ تا ۴ ماه زمان می‌برد و هزینه آن در سازمان‌های مختلف متفاوت است.همچنین اگر ۶۵ امتیاز داشته باشید، واجد شرایط خواهید بود.

مهاجرت کانادا

مهاجرت با سرمایه گذاری

۲- شخص اقدام به تکمیل فرم EOI در سیستم SkillSelect می‌نماید و نام ایالت منتخب خود را به عنوان اسپانسر کننده، اعلام می‌نماید. با تکمیل این فرم، پس از بررسی، دعوتنامه‌ای از طرف دولت استرالیا برای فرد ارسال می‌شود. در مرحله EOI شما می‌توانید با زدن علامت هر ایالت اعلام کنید که برای آن ایالت مشتاق هستید که شما را اسپانسر کند.

۳- انتظار: متقاضی منتظر دریافت دعوتنامه برای درخواست ویزا می‌شود. اگر قبل از ثبت EOI ، از ایالت اسپانسرشیپ گرفته‌اید و سپس اقدام برای ثبت EOI کرده‌اید در این مرحله دعوتنامه از طریق همان ایالت بلافاصله برایتان ارسال می‌شود چرا که از قبل اسپانسرشیپ را گرفته‌اید. اما گاهی ابتدا EOI را ثبت می‌کنید و سپس ایالت شما را اسپانسر می‌کند که در این مرحله هم دعوتنامه بین ۱ روز تا ۶ ماه به شما ایمیل می‌شود.

۴- جمع‌آوری مدارک: پس از دریافت دعوتنامه، متقاضی تمام مدارک مورد نیاز (که در ادامه به آن اشاره کرده‌ایم) را جمع آوری می‌کند.

۵- ثبت درخواست ویزا: با آماده بودن دعوتنامه، متقاضی فرصت دارد تا ظرف ۶۰ روز از تاریخ دعوتنامه، درخواست ویزای خود را در سایت اداره مهاجرت استرالیا ثبت نماید.

۶- ویزا (مرحله پایانی): نتیجه درخواست متقاضی (در حال حاضر پس از ۱۲ ماه)، به صورت ایمیل به وی ابلاغ می‌شود و در صورت اخذ ویزا، شرایط و مقررات آن برای فرد، تشریح می‌شود.

 

شرایط پس‌ از اخذ ویزا:

بعد از دریافت ویزای ۴۹۱ که اقامت موقت استرالیا است، شما باید قبل از موعد مقرری که افسر پرونده برایتان مشخص می‌کند به استرالیا سفر کنید تا ویزای شما باطل نشود. بعد از اولین سفر شما می‌توانید تا ۵ سال به استرالیا رفت و آمد کنید. پس از اقامت ۵ ساله متقاضی از طریق ویزای ساب کلاس ۱۹۱ استرالیا اقدام به اخذ اقامت دائم استرالیا می‌کند. شما باید ۲ سال اول زندگی خود را در همان ایالتی باشید که تعهد داده اید. بعد از مدت مقرر می‌توانید در هر ایالتی که تمایل دارید زندگی کنید.

افرادی که از طریق ویزای ۴۹۱ به استرالیا مهاجرت می‌کنند،  Permanent Resident یا همان مقیم دائم نامیده می‌شوند. این افراد می‌توانند:

– به مدت ۵ سال در استرالیا اقامت داشته باشند.
– در مناطق بخصوصی از استرالیا (مطابق با شرایط ویزا)، زندگی، کار و تحصیل کنند.
– به صورت نامحدود و تا زمان اعتبار ویزا، از استرالیا خارج و مجدد به آن سفر کنند.
– از طریق ویزای ۱۹۱ اقدام به اخذ اقامت دائم استرالیا نمایند.

 

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به استرالیا  توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
آراسته
آراسته
1 ماه قبل

افسر پرونده چه زمانی مشخص می‌کند تا به استرالیا سفر کنید تا ویزای ما باطل نشود

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
1 ماه قبل
پاسخ به  آراسته

دوست عزیز زمانیکه پروسه در خواست ویزای شما تکمیل شود اداره مهاجرت استرالیا یک محدوده زمانی را برای ورود به کشور مشخص می کند که در آن محدوده زمانی می توانید وارد کشور استرالیا شوید بدون آنکه نگران ایطال ویزا باشید

تارا احمدی
تارا احمدی
1 ماه قبل

ایا در همه ویزا ها مانند ویزای 491 میتوان از وقت وارد شدن به استرالیا تا گرفتن شهروندی به کشور خود سفر کرد

ناهید ( مشاور باراد)
ناهید ( مشاور باراد)
1 ماه قبل
پاسخ به  تارا احمدی

همراه عزیز از زمانی که فرد اقامت استرالیا را دریافت کند و وارد آن کشور بشود تا زمان شهروندی می تواند به کشور خودش سفر کند ولی طول مدت سفر به کشورش محدود است و نیابد بیش از زمان مشخص شده آنجا بماند.

سولماز
سولماز
1 ماه قبل

سابقه کار چگونه باید ارِِِاعه شود فقط با سابقه بیمه یا راه دیگری هم وجود دارد

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
30 روز قبل
پاسخ به  سولماز

دوست عزیز چنانچه فرد سابقه کار با بیمه دارد آن را ارائه می دهد و آن افرادی که سابقه کار بدون بیمه دارند باید نامه از کارفرما با سربرگ شرکت و امضای مدیر عامل داشته باشند به علاوه یک سری مدارک که مورد تایید قرار گیرد