هزینه مهاجرت به کانادا

فرم مشاوره ویزای اقامت دائم ساب‌کلاس ۱۹۰ (اسپانسر ایالتی) استرالیا :

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

معرفی برنامه ویزای 190 استرالیا :

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۱۹۰ به افرادی تعلق می‌گیرد که مایلند از طریق نیروی کار و به همراه خانواده به استرالیا مهاجرت کرده و با اخذ اقامت دائم استرالیا از بدو ورود، در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند. با دریافت این ویزا، شخص همانند ساب‌کلاس ۱۸۹ از مزایای خدمات پزشکی استرالیا (طرح درمان ملی) بهره‌مند می‌شوند. همچنین می‌توانند با کسب شرایط لازم، درخواست شهروندی استرالیا بدهند. برای ویزای ۱۹۰ استرالیا احتیاجی به کارفرما ندارید و از داخل یا خارج استرالیا می‌توانید اقدام کنید.

متقاضیان این ویزا مایلند، با استفاده از اسپانسر ایالتی به استرالیا مهاجرت کنند. درخواست این ویزا بر مبنای امتیاز فرد متقاضی، بررسی می‌شود. متقاضیانی که بر مبنای سیستم امتیاز‌بندی مهاجرت به استرالیا، بتوانند حداقل ۶۵ امتیاز کسب نمایند، واجد اخذ این ویزا خواهند بود. در این ویزا یکی از ایالت‌های استرالیا به عنوان ایالت اسپانسر، ۵ امتیاز به متقاضی اعطا می‌کند و متقاضی باید حداقل ۶۰ امتیاز شخصا به دست آورد تا به مجموع ۶۵ امتیاز برسد. دارندگان ویزای ۱۹۰ استرالیا، ملزم هستند طبق قانون هر ایالت، برای مدت مشخصی (معمولا حداقل ۲ سال) در ایالت اسپانسر کننده، کار و زندگی نمایند.

به طور معمول، پروسه دریافت این ویزا طبق اعلام سایت امور مهاجرت استرالیا، بین ۷ تا ۹ ماه می‌باشد که ممکن است در شرایطی تغییر کند.

 

شرایط ویزای ساب کلاس ۱۹۰ استرالیا:

برای اقدام جهت اخذ ویزای ساب کلاس ۱۹۰ استرالیا، متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:

– از سوی دولت استرالیا برای اقدام، دعوتنامه گرفته باشد.
– سن او زیر ۴۵ سال باشد.
– در زمینه زبان در سه سال گذشته، یکی از شروط زیر را داشته باشد:
۱- در چهار مهارت آیلتس، حداقل نمره ۶ را کسب کرده باشد (متقاضی می‌تواند معادل این آزمون را در سایر آزمون‌های معتبر در سیستم        اداره مهاجرت استرالیا ارائه کند).
۲- در مهارت‌های تافل برای شنیداری ۱۲ امتیاز، برای خواندن ۱۳ امتیاز، برای نوشتن ۲۱ امتیاز و برای صحبت کردن ۱۸ امتیاز کسب کرده باشد.
۳- در امتحان CAE شرکت کرده و در مجموع امتیاز ۱۶۹ به دست آورده باشد.
۴- در امتحان PTE در هر چهار مهارت زبان حداقل نمره ۵۰ امتیاز کسب کرده باشد.
  – در یکی از شغل های مورد نیاز دولت استرالیا، درخواست خود را ارائه دهد و یک اسپانسر ایالتی داشته باشد.
– شرایط سلامت خود و اعضای خانواده خود را برای دولت استرالیا برآورده کند.
– ارزیابی مدارک: با ارائه مدارک تحصیلی و شغلی به یکی از مراکز ارزیابی شغلی تعیین شده، تاییدیه لازم را تهیه نماید. این مرحله بین یک هفته تا ۴ ماه بسته به سازمان موردنظر زمان نیاز دارد. برای انجام ارزیابی مدارک، اغلب اوقات احتیاج به مدرک زبان دارید.
– طبق جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشد.
– متقاضی پیش از این، در صورت حضور در استرالیا، هیچ ویزای کنسلی یا رد شده نداشته باشد.

شما می‌توانید فرم‌های موجود در صفحه  فرم مهاجرت به استرالیا را پر نموده و مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما مشاوره می‌دهند.

3- مراحل دریافت ویزای کلاس ۱۹۰ استرالیا:

۱- ارزیابی: قبل از اقدام، فرد متقاضی واجد شرایط بالا، سوابق تحصیلی و شغلی خود را به وسیله نهاد مشخص شده برای هر شغل، ارزیابی می‌کند (ارزیابی مدارک). این ارزیابی بنا به هر مهارت، بین ۱ تا ۴ ماه زمان می‌برد و هزینه آن در سازمان‌های مختلف متفاوت است. همچنین اگر ۶۵ امتیاز داشته باشید، واجد شرایط خواهید بود.

۲- شخص اقدام به تکمیل فرم EOI در سیستم SkillSelect می‌نماید و نام ایالت منتخب خود را به عنوان اسپانسر کننده، اعلام می‌نماید. با  تکمیل این فرم، پس از بررسی، دعوتنامه‌ای از طرف دولت استرالیا برای فرد ارسال می‌شود. در مرحله EOI شما می‌توانید با زدن علامت هر ایالت اعلام کنید که برای آن ایالت مشتاق هستید که شما را اسپانسر کند.

۳- انتظار: متقاضی منتظر دریافت دعوتنامه برای درخواست ویزا می‌شود.  اگر قبل از ثبت EOI از ایالت اسپانسرشیپ گرفته‌اید و سپس اقدام برای ثبت EOI کرده‌اید، در این مرحله دعوتنامه از طریق همان ایالت بلافاصله برایتان ارسال می‌شود چرا که از قبل، اسپانسرشیپ را گرفته‌اید. اما گاهی ابتدا EOI را ثبت می‌کنید و سپس ایالت، شما را اسپانسر می‌کند که در این مرحله هم دعوتنامه بین ۱ روز تا ۶ ماه به شما ایمیل می‌شود.

۴- جمع‌آوری مدارک: پس از دریافت دعوتنامه، متقاضی تمام مدارک مورد نیاز (که در ادامه به آن اشاره کرده‌ایم) را جمع آوری می‌کند.

۵- ثبت درخواست ویزا: با آماده بودن دعوتنامه، متقاضی فرصت دارد تا ظرف ۶۰ روز از تاریخ دعوتنامه، درخواست ویزای خود را در سایت اداره مهاجرت مهاجرت استرالیا ثبت نماید.

۶- ویزا (مرحله پایانی): نتیجه درخواست متقاضی (در حال حاضر پس از ۱۲ ماه)، به صورت ایمیل به وی ابلاغ می‌شود و در صورت اخذ ویزا، شرایط و مقررات آن برای فرد، تشریح می‌شود.

خدمات مهاجرت به کانادا

کم هزینه ترین راه مهاجرت

***همانطور که در بالا گفتیم ویزای ۱۹۰ استرالیا اقامت دائم از طریق ایالت است؛ بنابراین متقاضی می‌بایست در یکی از ایالت‌های استرالیا که رشته‌ی متقاضی در آن است، به دنبال درخواست دعوتنامه یا اسپانسر ایالتی باشد تا بتواند ۵ امتیاز کمکی را از آن دریافت کند. البته در بعضی ایالت‌ها احتیاج به پیدا کردن اسپانسرشیپ نیست و خود ایالت از سیستم EOI برای افرادی که ایالت را انتخاب کرده‌اند دعوتنامه ارسال می‌کند، به شرطی که شما علامت ایالت موردنظر را در هنگام ثبت EOI زده باشید.

 

شرایط پس‌ از اخذ ویزا:

بعد از دریافت ویزای ۱۹۰ که اقامت دائم استرالیا است، شما باید قبل از موعد مقرری که افسر پرونده برایتان مشخص می‌کند به استرالیا سفر کنید تا ویزای شما باطل نشود. بعد از اولین سفر شما محدودیتی برای رفت و آمد ندارید و می‌توانید تا ۵ سال به استرالیا رفت و آمد کنید تا شهروندی استرالیا را بدست آورید اما در نظر داشته باشید که شما باید ۲ سال اول زندگی خود را در همان ایالتی باشید که تعهد داده‌اید؛  بعد از مدت مقرر می‌توانید در هر ایالتی که تمایل دارید زندگی کنید.

 

افرادی که از طریق ویزای 190 به استرالیا مهاجرت می‌کنند، Permanent Resident یا همان مقیم دائم نامیده می‌شوند. این افراد می‌توانند:

– در استرالیا قانونی مشغول به کار شوند.
– در سیستم پزشکی رایگان استرالیا ثبت نام کنند.
– اگر فرزندی در استرالیا به دنیا بیاورند، آن فرزند نیز شرایط گرفتن پاسپورت استرالیا را دارد.
– با گذراندن شرایط تعریف شده و لازم، شهروندی استرالیا را بدست آورند.

-از وام خرید خانه در استرالیا استفاده کنند.
– خانواده خود را با دریافت اقامت به استرالیا بیاورند. (همسر و فرزندان)
– برای تحصیلات خود و خانواده خود وام های بلند مدت دریافت کنند.
– فرزندان خود را به مدرسه‌های رایگان بفرستند.

مراحل اقدام و دریافت ویزای 190

متقاضیانی که حداقل امتیازات مورد نیاز برای اخذ ویزای 190 را کسب نمایند و علاوه بر امتیازات، کارفرما یا اسپانسری هم در استرالیا داشته باشند می توانند برای این نوع ویزا اقدام کنند. مراحل اخذ ویزای 190 کشور استرالیا به این ترتیب است که شخص ابتدا امتیازات مربوطه را محاسبه می کند، سپس درخواست می دهد. پس از بررسی درخواست وی برای ایشان ویزا صادر می گردد. ویزای سابکلاس 190 به شخص متقاضی این اجازه را می دهد تا توسط ایالتی در استرالیا دعوت شود و اقامت دائم استرالیا را از همان ابتدا دریافت نماید. شرایط اخذ ویزای کلاس 190 در زیر به صورت زیر است:

 • برخورداری از مهارت کافی در شغل انتخابی
 • کسب امتیاز حداقل ۶۰ از ۱۰۰ امتیاز
 • دعوت نامه ازیک ایالت یا نامه اسپانسرشیپ
 • برخورداری از مهارت بالا در زبان انگلیسی

در اینجا باید به این نکته اشاره داشته باشیم که اشخاص متقاضی باید سنی زیر 45 سال داشته باشند و علاوه بر آن از تحصیلات متوسط رو به بالا، سابقه کاری مناسب و مدرک زبان خوبی برخوردار باشند.

حال به بررسی امتیازات این ویزای اقامت دائم می‌پردازیم.

امتیازاتی که جهت اخذ ویزای کلاس 190 مورد نیاز است، به صورت زیر است:

 1. سن

همانطور که گفتیم، برای اقدام به اخذ ویزا باید زیر 45 سال سن داشته باشید. امتیازات سنی در رده های سنی مختلف به صورت زیر است:

سن امتیاز
18 تا 24 سال سن 25
25 تا 32 سال 30
33 تا 39 سال 25
40 تا 44 سال 15
 1. تحصیلات

تحصیلات امتیاز
مدارک پایان دوره ارزیابی شده مرتبط با تخصص 10
کاردانی 10
کارشناسی 15
دکترا 20
 1. تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا امتیاز
تحصیل در مناطق با جمعیت پایین 5
تحصیل در یک مقطع تحصیلی در موسسات استرالیا 5
 1. تسلط به زبان های خاص

تسلط به زبان های دیگر امتیاز
ارائه مدارک زبان های روز دنیا 5
 1. مدرک زبان انگلیسی

مدرک زبان انگلیسی امتیاز
خوب 10
عالی 20
 1. اسپانسر

اسپانسر ایالتی امتیاز
اسپانسر ایالتی  یا فامیلی بسته به نوع وابستگی 5 الی 10
 1. سابقه کاری مرتبط در استرالیا در 10 سال گذشته

سابقه کاری مرتبط در خود استرالیا امتیاز
کمتر از 3 سال 0
3 تا 4 سال 5
5 تا 7 سال 10
8 تا 10 سال 15
 1. سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا در ۱۰ سال گذشته

سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا امتیاز
کمتر از 3 سال سن 0
3 تا 4 سال 5
5 تا 7 سال 10
                        8 تا 10 سال 15
 1. همسر

در صورتی که فرد متقاضی ازدواج کرده باشد و متاهل باشد توسط همسر می‌توانید 5 امتیاز دریافت کنید.

همسر امتیاز
امتیاز همسر 5

همان طور که گفتیم مدرک زبان انگلیسی از 10 تا 20 امتیاز در پرونده شما تاثیر دارد.

برای دریافت این امتیاز، شما باید مدرک آیلتس یا معادل آن را داشته باشید. این نمرات به صورت زیر است:

آزمون قابل قبول خوب عالی
IELTS حداقل نمره آیلتس 6 در هر چهار مهارت حداقل نمره آیلتس در هر چهار مهارت حداقل نمره آیلتس 8 در هر چهار مهارت
PTE حداقل نمره 50 حداقل نمره 65 در هر چهار مهارت آزمون حداقل نمره 79 در هر چهار مهارت آزمون

هزینه ویزای 190 استرالیا

با توجه به این نکته که درخواست برای هر نوع ویزایی هزینه های خاص خود را دارد برآن شدیم تا با توجه به اطلاعات مندرج شده در وب سایت های رسمی استرالیا قیمت گذاری هزینه ویزای 190 استرالیا را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

هزینه ویزای 190 کشور استرالیا که یک ویزای کاری محسوب می گردد به شرح ذیل است:

 • هزینه ویزای ساب کلاس 190 برای متقاضی اصلی: 4،045 دلار استرالیا
 • هزینه ویزای 190 استرالیا برای همسر شخص اصلی یا همراه بالای 18 سال: 2020 دلار استرالیا
 • هزینه ویزای 190 استرالیا برای فرزند یا عضو اصلی خانواده زیر 18 سال: 1015دلار استرالیا
 • مبلغ اسپانسرشیپ ایالتی: بین 0 تا 300 دلار استرالیا بسته به ایالت

بسته به سازمان ارزیابی کننده مدارک برای اکثر رشته ها بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار استرالیا نیز مبلغ ارزیابی مدارک متقاضی خواهد بود که مربوط به نفر اصلی است. (اگر نفر همراه احتیاج به ارزیابی مدارک داشت این مبلغ برای ایشان نیز مجزا می بایست پرداخت گردد).

تمکن مالی ویزای ۱۹۰ استرالیا

برای دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا شما نیاز به ارائه تمکن مالی خاصی ندارید. کافی است بتوانید از عهده هزینه های دریافت ویزا که در پاراگراف بالا توضیح داده شد برآیید. البته بهتر است این آمادگی را داشته باشید پس از دریافت ویزا برای هزینه های چند ماه اول زندگی در استرالیا مانند اجاره خانه، تهیه ماشین و … مقداری پس انداز داشته باشید.

مدارک مورد نیاز جهات اخذ ویزا

در این بخش به معرفی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه استرالیا پرداخته ایم:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه تا ۱ سال اعتبار باقی مانده بفر اصلی و همراهان
 • کارت ملی نفر اصلی و همراهان
 • شناسنامه نفر اصلی و همراهان
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان
 • کارت پایان خدمت (آقایان)
 • مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات همه مقاطع مورد نیاز
 • رزومه (فرمت رزومه برایتان ارسال می شود)
 • مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای ۱۸ سال
 • مدارک سابقه کاری شامل بیمه و فیش حقوقی و گواهی کار و … ( دقت داشته باشید که تهیه سابقه کار بسیار حساس و با اهمیت می باشد و ممکن است به دلیل نا آگاهی از قوانین جدید با کوچکترین اشتباهی پرونده را در معرض ریجکت شدن قرار دهید)

ویزای ۱۹۰ استرالیا؛ پیگیری از لاج پرونده تا صدور ویزا

بعد از اینکه دعوتنامه شما آمد و پرونده شما در اداره‌ی مهاجرت استرالیا لاج شد، آفیسری برای رسیدگی به پرونده مشخص می شود. فرد متقاضی می تواند از طریق آن آفیسر پرونده‌ی مهاجرتی خود را پیگیر شود. ممکن است مدارک شما ناقص باشد، یا آفیسر برای بررسی پرونده شما نیاز به مدارک تکمیلی داشته باشد که از شما خواهد خواست. پس از آنکه تمامی مدارک مدنظر آفیسر فراهم شد و با پشت سر گذاشتن مدت زمان مشخص صدور ویزا، ویزای شما صادر می شود.

مدت زمان اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

مدت زمان پردازش ویزاهای استرالیا به صورت مداوم و متناسب با شرایط به روز می شوند. در شرایط عادی در وبسایت اداره مهاجرت مدت زمان انتظار برای نهایی شدن پروسه صدور ویزا برای ۷۵ و ۹۰ درصد کیس ها اعلام می شود.
تا پیش از شیوع ویروس کرونا و تاثیرات منفی آن بر پروسه مهاجرتی به استرالیا:

 • ۶ ماه زمان برای پردازش ۷۵ درصد درخواست‌ها اعلام شده بود.
 • ۷ ماه زمان برای پردازش ۹۰ درصد درخواست‌ها اعلام شده بود.

با این وجود تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا در سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ شرایط متفاوت شده و به دنبال کاهش ظرفیت ویزاهای مهارتی مدت زمان پردازش ویزاهای مهارتی از جمله ویزای ۱۹۰ افزایش یافته است. بدین ترتیب زمان تخمینی کنونی در زمان به روز رسانی این مقاله از مدت زمان های اعلام شده قبلی عبور کرده و طولانی تر شده است.

با این حال نباید فراموش کرد نقصی مدارک متقاضیان، عدم ارسال صحیح مدارک و یا درخواست آفیسر برای مدارک بیشتر منجر به افزایش مدت زمان پردازش و صدور ویزا می شود.

مزایای ویزای ۱۹۰ استرالیا

افرادی که از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا مهاجرت می کنند Permanent Resident یا به اختصار پی آر نامیده می شوند. این افراد می توانند:

 • در استرالیا کار کنند.
 • در سیستم پزشکی رایگان استرالیا ثبت نام کنند.
 • اگر فرزندی در استرالیا بدنیا بیاورید آن فرزند پاسپورت استرالیا را دریافت خواهد کرد.
 • با گذراندن دوره لازم (۳سال از ۴ سال) شهروندی استرالیا را بدست آورند.
 • از وام خرید خانه در استرالیا استفاده کنند.
 • به مدت ۵ سال به داخل و خارج استرالیا سفرکنند و از ویزای اقامت ۱۹۰ خود استفاده کنند.
 • خانواده خود را با دریافت اقامت به استرالیا بیاورید (همسر و فرزندان).
 • برای تحصیلات خود و خانواده خود وام های بلند مدت دریافت کنید.
 • فرزندان خود را به مدرسه های رایگان بفرستند.

شهروندی با ویزای ۱۹۰ استرالیا

برخی افراد توجهی به محدودیت ۲ ساله این ویزا ندارند و هر ایالتی که علاقه داشته باشند را برای زندگی انتخاب می کنند، البته بهتر است که این کار با اطلاع به ایالت  انجام شود.

ویزای ۱۹۰ استرالیا ویزای دائم می باشد اما شما برای مدت ۵ سال اجازه پرواز دارید، شما می توانید در طول این ۵ سال که اجازه رفت و آمد دارید می توانید شرایط شهروندی استرالیا را بدست آورید. به این صورت که از روز اول که به استرالیا مهاجرت می کنید، ۳ سال از ۴ سال را در استرالیا باشید. با این شرط که سال آخر، فقط ۳ ماه خارج از استرالیا باشید.

در ضمن شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزاها تفاوت ویزای 190 و ویزای 189 را بخوانید.

مراحل اقدام و دریافت ویزای 190

متقاضیانی که حداقل امتیازات مورد نیاز برای اخذ ویزای 190 را کسب نمایند و علاوه بر امتیازات، کارفرما یا اسپانسری هم در استرالیا داشته باشند می توانند برای این نوع ویزا اقدام کنند. مراحل اخذ ویزای 190 کشور استرالیا به این ترتیب است که شخص ابتدا امتیازات مربوطه را محاسبه می کند، سپس درخواست می دهد. پس از بررسی درخواست وی برای ایشان ویزا صادر می گردد. ویزای سابکلاس 190 به شخص متقاضی این اجازه را می دهد تا توسط ایالتی در استرالیا دعوت شود و اقامت دائم استرالیا را از همان ابتدا دریافت نماید. شرایط اخذ ویزای کلاس 190 در زیر به صورت زیر است:

 • برخورداری از مهارت کافی در شغل انتخابی
 • کسب امتیاز حداقل ۶۰ از ۱۰۰ امتیاز
 • دعوت نامه ازیک ایالت یا نامه اسپانسرشیپ
 • برخورداری از مهارت بالا در زبان انگلیسی

در اینجا باید به این نکته اشاره داشته باشیم که اشخاص متقاضی باید سنی زیر 45 سال داشته باشند و علاوه بر آن از تحصیلات متوسط رو به بالا، سابقه کاری مناسب و مدرک زبان خوبی برخوردار باشند.

حال به بررسی امتیازات این ویزای اقامت دائم می‌پردازیم.

امتیازاتی که جهت اخذ ویزای کلاس 190 مورد نیاز است، به صورت زیر است.

 1. سن

همانطور که گفتیم، برای اقدام به اخذ ویزا باید زیر 45 سال سن داشته باشید. امتیازات سنی در رده های سنی مختلف به صورت زیر است:

سن امتیاز
18 تا 24 سال سن 25
25 تا 32 سال 30
33 تا 39 سال 25
40 تا 44 سال 15
 1. تحصیلات

تحصیلات امتیاز
مدارک پایان دوره ارزیابی شده مرتبط با تخصص 10
کاردانی 10
کارشناسی 15
دکترا 20
 1. تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا امتیاز
تحصیل در مناطق با جمعیت پایین 5
تحصیل در یک مقطع تحصیلی در موسسات استرالیا 5
 1. تسلط به زبان های خاص

تسلط به زبان های دیگر امتیاز
ارائه مدارک زبان های روز دنیا 5
 1. مدرک زبان انگلیسی

مدرک زبان انگلیسی امتیاز
خوب 10
عالی 20
 1. اسپانسر

اسپانسر ایالتی امتیاز
اسپانسر ایالتی  یا فامیلی بسته به نوع وابستگی 5 الی 10
 1. سابقه کاری مرتبط در استرالیا در 10 سال گذشته

سابقه کاری مرتبط در خود استرالیا امتیاز
کمتر از 3 سال 0
3 تا 4 سال 5
5 تا 7 سال 10
8 تا 10 سال 15
 1. سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا در ۱۰ سال گذشته

سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا امتیاز
کمتر از 3 سال سن 0
3 تا 4 سال 5
5 تا 7 سال 10
                     8 تا 10 سال 15
 1. همسر

در صورتی که فرد متقاضی ازدواج کرده باشد و متاهل باشد توسط همسر می‌توانید 5 امتیاز دریافت کنید.

همسر امتیاز
امتیاز همسر 5

همان طور که گفتیم مدرک زبان انگلیسی از 10 تا 20 امتیاز در پرونده شما تاثیر دارد.

برای دریافت این امتیاز، شما باید مدرک آیلتس یا معادل آن را داشته باشید. این نمرات به صورت زیر است:

آزمون قابل قبول خوب عالی
IELTS حداقل نمره آیلتس 6 در هر چهار مهارت حداقل نمره آیلتس در هر چهار مهارت حداقل نمره آیلتس 8 در هر چهار مهارت
PTE حداقل نمره 50 حداقل نمره 65 در هر چهار مهارت آزمون حداقل نمره 79 در هر چهار مهارت آزمون

هزینه ویزای 190 استرالیا

با توجه به این نکته که درخواست برای هر نوع ویزایی هزینه های خاص خود را دارد برآن شدیم تا با توجه به اطلاعات مندرج شده در وب سایت های رسمی استرالیا قیمت گذاری هزینه ویزای 190 استرالیا را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

هزینه ویزای 190 کشور استرالیا که یک ویزای کاری محسوب می گردد به شرح ذیل است:

 • هزینه ویزای ساب کلاس 190 برای متقاضی اصلی: 4،045 دلار استرالیا
 • هزینه ویزای 190 استرالیا برای همسر شخص اصلی یا همراه بالای 18 سال: 2020 دلار استرالیا
 • هزینه ویزای 190 استرالیا برای فرزند یا عضو اصلی خانواده زیر 18 سال: 1015دلار استرالیا
 • مبلغ اسپانسرشیپ ایالتی: بین 0 تا 300 دلار استرالیا بسته به ایالت

بسته به سازمان ارزیابی کننده مدارک برای اکثر رشته ها بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار استرالیا نیز مبلغ ارزیابی مدارک متقاضی خواهد بود که مربوط به نفر اصلی است. (اگر نفر همراه احتیاج به ارزیابی مدارک داشت این مبلغ برای ایشان نیز مجزا می بایست پرداخت گردد).

شما می‌توانید فرم‌های موجود در صفحه  فرم مهاجرت به استرالیا را پر نموده و مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما مشاوره می‌دهند.

تمکن مالی ویزای ۱۹۰ استرالیا

برای دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا شما نیاز به ارائه تمکن مالی خاصی ندارید. کافی است بتوانید از عهده هزینه های دریافت ویزا که در پاراگراف بالا توضیح داده شد برآیید. البته بهتر است این آمادگی را داشته باشید پس از دریافت ویزا برای هزینه های چند ماه اول زندگی در استرالیا مانند اجاره خانه، تهیه ماشین و … مقداری پس انداز داشته باشید.

مدارک مورد نیاز جهات اخذ ویزا

در این بخش به معرفی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه استرالیا پرداخته ایم:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه تا ۱ سال اعتبار باقی مانده برای فرد اصلی و همراهان
 • کارت ملی نفر اصلی و همراهان
 • شناسنامه نفر اصلی و همراهان
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان
 • کارت پایان خدمت (آقایان)
 • مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات همه مقاطع مورد نیاز
 • رزومه (فرمت رزومه برایتان ارسال می شود)
 • مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای ۱۸ سال
 • مدارک سابقه کاری شامل بیمه و فیش حقوقی و گواهی کار و … ( دقت داشته باشید که تهیه سابقه کار بسیار حساس و با اهمیت می باشد و ممکن است به دلیل نا آگاهی از قوانین جدید با کوچکترین اشتباهی پرونده را در معرض ریجکت شدن قرار دهید)

ویزای ۱۹۰ استرالیا؛ پیگیری از لاج پرونده تا صدور ویزا

بعد از اینکه دعوتنامه شما آمد و پرونده شما در اداره‌ی مهاجرت استرالیا لاج شد، آفیسری برای رسیدگی به پرونده مشخص می شود. فرد متقاضی می تواند از طریق آن آفیسر پرونده‌ی مهاجرتی خود را پیگیر شود. ممکن است مدارک شما ناقص باشد، یا آفیسر برای بررسی پرونده شما نیاز به مدارک تکمیلی داشته باشد که از شما خواهد خواست. پس از آنکه تمامی مدارک مدنظر آفیسر فراهم شد و با پشت سر گذاشتن مدت زمان مشخص صدور ویزا، ویزای شما صادر می شود.

مدت زمان اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

مدت زمان پردازش ویزاهای استرالیا به صورت مداوم و متناسب با شرایط به روز می شوند. در شرایط عادی در وبسایت اداره مهاجرت مدت زمان انتظار برای نهایی شدن پروسه صدور ویزا برای ۷۵ و ۹۰ درصد کیس ها اعلام می شود.
تا پیش از شیوع ویروس کرونا و تاثیرات منفی آن بر پروسه مهاجرتی به استرالیا:

 • ۶ ماه زمان برای پردازش ۷۵ درصد درخواست‌ها اعلام شده بود.
 • ۷ ماه زمان برای پردازش ۹۰ درصد درخواست‌ها اعلام شده بود.

با تاثیر شیوع ویروس کرونا در سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ شرایط متفاوت شده و به دنبال کاهش ظرفیت ویزاهای مهارتی مدت زمان پردازش ویزاهای مهارتی از جمله ویزای ۱۹۰ افزایش یافته است. بدین ترتیب زمان تخمینی کنونی در زمان به روز رسانی این مقاله از مدت زمان های اعلام شده قبلی عبور کرده و طولانی تر شده است.

با این حال نباید فراموش کرد نقص مدارک متقاضیان، عدم ارسال صحیح مدارک و یا درخواست آفیسر برای مدارک بیشتر منجر به افزایش مدت زمان پردازش و صدور ویزا می شود.

مزایای ویزای ۱۹۰ استرالیا

افرادی که از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا مهاجرت می کنند Permanent Resident یا به اختصار پی آر نامیده می شوند. این افراد می توانند:

 • در استرالیا کار کنند.
 • در سیستم پزشکی رایگان استرالیا ثبت نام کنند.
 • اگر فرزندی در استرالیا بدنیا بیاورید آن فرزند پاسپورت استرالیا را دریافت خواهد کرد.
 • با گذراندن دوره لازم (۳سال از ۴ سال) شهروندی استرالیا را بدست آورند.
 • از وام خرید خانه در استرالیا استفاده کنند.
 • به مدت ۵ سال به داخل و خارج استرالیا سفرکنند و از ویزای اقامت ۱۹۰ خود استفاده کنند.
 • خانواده خود را با دریافت اقامت به استرالیا بیاورید (همسر و فرزندان).
 • برای تحصیلات خود و خانواده خود وام های بلند مدت دریافت کنند.
 • فرزندان خود را به مدرسه های رایگان بفرستند.

شهروندی با ویزای ۱۹۰ استرالیا

برخی افراد توجهی به محدودیت ۲ ساله این ویزا ندارند و هر ایالتی که علاقه داشته باشند را برای زندگی انتخاب می کنند، البته بهتر است که این کار با اطلاع به ایالت  انجام شود.

ویزای ۱۹۰ استرالیا ویزای دائم می باشد اما شما برای مدت ۵ سال اجازه پرواز دارید، شما می توانید در طول این ۵ سال که اجازه رفت و آمد دارید می توانید شرایط شهروندی استرالیا را بدست آورید. به این صورت که از روز اول که به استرالیا مهاجرت می کنید، ۳ سال از ۴ سال را در استرالیا باشید. با این شرط که سال آخر، فقط ۳ ماه خارج از استرالیا باشید.

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به استرالیا  توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

5 5 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علی شمسایی
علی شمسایی
24 روز قبل

کارشناسی ارشد برای ویزای 190 و مهاجرت به استرالیا چند امتیاز دارد؟

ناهید ( مشاور باراد)
ناهید ( مشاور باراد)
24 روز قبل
پاسخ به  علی شمسایی

با تشکر از همراهیتان .
دوست عزیز در تمام ویزاهایی که برای مهارت کاری درخواست می شود کارشناسی ارشد 15 امتیاز دارد.بنابراین در ویزای 190 استرالیا و491 کارشناسی ارشد 15 امتیاز به امتیاز فرد اضافه می کند.

سارا محمودی
سارا محمودی
17 روز قبل

ایا بعد از این که دعوت نامه صادر شد امکان رد ویزا وجود دارد؟

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
17 روز قبل
پاسخ به  سارا محمودی

ساراجان در هر مقطعی که شما پروسه مهاجرت را متوقف کنید به منظور رد یا انصراف محسوب میشود و پروسه متوقف می شود.