راهنمای گام به گام نحوه تحصیل و اقامت در کانادا⭐️

راهنمای گام به گام تحصیل در کانادا

نحوه اخذ اقامت کانادا بعنوان یک دانشجوی بین المللی

در اینجا راهنمای گام به گام نحوه تحصیل و اقامت موقت در کانادا آمده است.

آیا به مهاجرت به کانادا برای تحصیل فکر می کنید؟

در این صورت ، قبل از ادامه تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، به مجوز تحصیل نیاز خواهید داشت. مجوز تحصیل سندی است که توسط دولت کانادا برای اتباع خارجی صادر شده و به آنها اجازه می دهد در موسسات آموزشی تعیین شده تحصیل کنند.

در اینجا لیستی از مراحل لازم برای اخذ مجوز تحصیل و آماده شدن برای مهاجرت به کانادا وجود دارد.

  • مرحله اول : انتخاب و ثبت نام در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI)

قبل از اینکه بتوانید برای مجوز تحصیل اقدام کنید ، باید تصمیم بگیرید که کجا می خواهید به مدرسه بروید. استانها و مناطق مختلف مدارس مختلفی را برای ثبت نام دانشجویان بین المللی تعیین می کنند. این مدارس با عنوان موسسات آموزشی تعیین شده (DLI) شناخته می شوند. همه مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا DLI هستند.

هنگامی که یک برنامه و مدرسه مورد علاقه خود را انتخاب کردید ، باید درخواست دهید. درخواست شما باید دارای نامه پذیرش از DLI باشد

  • مرحله دوم: باید اطمینان حاصل کنید که شرایط لازم را دارید

علاوه بر نامه پذیرش از DLI ، چندین الزام دیگر برای واجد شرایط بودن وجود دارد که باید برای درخواست مجوز تحصیل رعایت کنید. که شامل:

اثبات هویت: پاسپورت و مدارک ترجمه شده و دیگر مدارک لازم است.

اثبات تمکن مالی : باید مدرکی را ارائه دهید که  نشان دهد پول کافی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی (برای شما و سایر اعضای خانواده) ، و همچنین هزینه های بازگشت برای خود و سایر اعضای خانواده را دارید.

فاقد سابقه کیفری:  شما باید ثابت کنید که سابقه کیفری ندارید. ممکن است از شما درخواست دریافت گواهی پلیس شود.

گواهی تایید سلامت:  ممکن است از شما خواسته شود که یک معاینه پزشکی بگیرید تا ثابت کنید که در سلامت کامل هستید.

مدارکی برای اثبات باز گشت  :Tie  مدرکی که  نشان دهد پس از اتمام مجوز آنجا را ترک می کنید. در نهایت ، شما باید به یک افسر ثابت کنید که پس از اتمام مجوز تحصیل خود را ترک خواهید کرد.

  • مرحله سوم: مدارک خود را مرتب کنید

برای درخواست مجوز تحصیل ، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

اثبات پذیرش: این نامه پذیرش مدرسه شما است. می توانید اصل نامه پذیرش یا یک نسخه الکترونیکی را ارائه دهید.

اثبات هویت: شما و هر یک از اعضای خانواده که به کانادا سفر می کنید باید پاسپورت یا سند مسافرتی معتبر و دو عکس اخیر به اندازه گذرنامه ارائه دهید.

اثبات حمایت مالی می توانید از اسناد زیر برای ارائه اثبات وجوه استفاده کنید:

انتقال پول به کانادا : اسکوتیا بانک یک پشتیبانی بانکی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد و آنها میتوانند یک حساب بانکی باز کنند. بنابراین میتوانید برای تنظیم حساب دانشجویی با اسکوتیا بانک قرار ملاقات بگذارید.

گواهی سرمایه گذاری تضمین شده  : (GIC)  یک موسسه مالی کانادایی به همراه اسکات بانک ، یک برنامه GIC  دانشجویی ارائه  می دهد که می تواند برای نشان دادن اثبات وجوه ، مورد استفاده قرار گیرد و به دانشجویان در موارد زیر کمک کند.

  • وام دانشجویی یا تحصیلی از بانک.
  • صورتهای بانکی در چهار ماه گذشته.
  • پیش نویس بانک که می تواند به دلار کانادا تبدیل شود.
  • اثبات پرداخت شهریه و هزینه مسکن.
  • نامه شخص یا مدرسه که به شما پول می دهد.
  • در صورت داشتن بورسیه تحصیلی یا در برنامه آموزشی با بودجه کانادا ، بودجه از داخل کانادا پرداخت می شود.

همچنین ممکن است ملزم به ارائه موارد زیر باشید:

نامه توضیح  یا استادی پلن :

توضیح می دهد که چرا می خواهید در کانادا تحصیل کنید و مسئولیت های خود را به عنوان یک دانشجو درک می کنید.

اظهارنامه متولی: (افراد زیر سن قانونی). خردسالانی که به سرپرست نیاز دارند باید فرم اظهارنامه حضانت را با درخواست خود درج کنند.

اسناد دیگر: سایر شرایط ممکن است بر اساس کشور یا منطقه شما اعمال شود.

  • مرحله چهارم: درخواست مجوز تحصیل کنید

می توانید درخواست مجوز تحصیل خود را بصورت آنلاین یا با استفاده از یک نسخه کاغذی تکمیل کنید. بسته به محل درخواست (خارج از کانادا ، داخل کانادا یا بندر ورودی) ، دستورالعمل های متفاوتی در مورد نحوه اقدام وجود دارد. دستورالعمل ها در وب سایت دولت کانادا در اینجا آمده است.

برای تکمیل فرایند درخواست ، برنامه آنلاین یا کاغذی را پر کنید ، کلیه اسناد را ارائه دهید و هزینه های خود را پرداخت کنید. هزینه ها شامل هزینه های پردازش برنامه و هزینه بیومتریک است. بیومتریک شامل اثر انگشت و یک عکس دیجیتالی است. هزینه های دیگر ممکن است برای گواهی پلیس یا معاینه پزشکی بر اساس درخواست خاص شما اعمال شود.

پس از تأیید درخواست ، مجوز تحصیل خود را دریافت خواهید کرد

برنامه مستقیم دانشجویی (SDS)

بسته به محل زندگی شما ، ممکن است واجد شرایط برنامه مستقیم دانشجویی (SDS) باشید. این برنامه به شما امکان می دهد تا روند مجوز تحصیل را تسریع کنید. هدف این است که برنامه های SDS را ظرف 20 روز تقویمی پردازش کنیم. برای پردازش سریعتر ، باید بیومتریک خود را در اسرع وقت ارائه دهید و سایر شرایط مورد نیاز را برآورده کنید. برنامه SDS فقط بصورت آنلاین در دسترس است

با مراجعه به سایت میتوانید متوجه شوید آیا واجد شرایط برنامه SDS هستید یا خیر.

توجه: مجوز تحصیل ویزا نیست. همچنین ممکن است قبل از سفر یا ورود به کانادا به ویزای بازدید کننده یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) نیاز داشته باشید. اگر به یکی از این مدارک نیاز دارید ، آن را با مجوز تحصیل دریافت خواهید کرد.

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما تماس گرفته و یا فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

بلاگمهاجرت به کانادا

تحصیل در کانادا

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments