درخواست مجوز کار در مسیر TR to PR⭐️(اقامت موقت به اقامت دائم )

درخواست مجوز کار در مسیر TR to PR (اقامت موقت به اقامت دائم )

اقامت موقت به اقامت دائم

کسانی که از مسیرهای جدید TR to PR استفاده کردند می توانند با درخواست مجوز کار تمام وقت جدید اقامت خود را در کانادا تمدید کنند.کانادا راهنمای نحوه استفاده از کارگران و دانشجویان بین المللی برای مجوز کار آزاد یا تمام وقت را منتشر کرده است.

دستورالعمل های جدید مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای کسانی است که برای تغییر اقامت موقت به مسیرهای اقامت دائم (TR to PR) مراجعه کرده اند. این بخش دستورالعمل های رسمی را به صورت آنلاین منتشر کرده است.

شش برنامه جدید TR to PR در 2021 راه اندازی شد، این برنامه ها برای ارائه مسیرهای مهاجرت برای فارغ التحصیلان بین المللی، کارگران ضروری و فرانسوی زبانان در کانادا ایجاد شد.

کسانی که مجاز به درخواست برای برنامه های جدید بودند قبلاً مدارک اقامت موقت در کانادا مانند مجوز کار یا تحصیل را داشتند. مجوز کار جدید برای کسانی است که برای این برنامه ها درخواست کرده اند و اعتبار کمی روی اسناد فعلی آنها باقی مانده است. این مجوز کار مانند یک پل عمل می کند و به متقاضیان اجازه می دهد تا در زمان تصمیم گیری IRCC در مورد درخواست خود در کانادا بمانند.

قبل از هر اقدامی فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و سوال های خود را از مشاورین موسسه مهاجرتی ما به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

این مجوزهای کار تا 31 دسامبر 2022 معتبر خواهد بود. اگر همسر متقاضی، شریک عادی یا فرزند وابسته بالای 18 سال در کانادا باشد ، آنها نیز می توانند برای مجوز اقدام کنند.

این مجوزها برای کدام برنامه ها کاربرد دارد؟

مجوز کار جدید برای مسیرهای TR to PR اعمال می شود. شش مورد از آنها وجود دارد، سه مورد برای انگلیسی زبانان باز است،  همچنین سه مورد فقط برای فرانسوی زبانان اعمال می شود و هیچ محدودیتی در برنامه های کاربردی ندارند.

برنامه ها به همراه سهمیه بندی آنها به شرح زیر فهرست شده است:

  • کارگران در کانادا – برنامه A برای کارکنان مراقبت های بهداشتی
  • کارگران در کانادا- برنامه B برای کارگران ضروری مراقبت های غیر بهداشتی
  • فارغ التحصیلان بین المللی
  • کارگران در کانادا- برنامه A برای کارکنان مراقبت های بهداشتی فرانسوی زبان
  • کارگران در کانادا- برنامه B برای کارکنان مراقبت های بهداشتی ضروری غیرفرانسوی زبان
  • فارغ التحصیلان بین المللی فرانسوی زبان

برنامه های جدید قرار است در 5 نوامبر یا تا زمانی که IRCC حداکثر تعداد برنامه های کاربردی برای هر برنامه را دریافت نکند، بسته شوند. تا کنون ، تنها برنامه فارغ التحصیلان بین المللی و مسیر کارگران ضروری در مشاغل غیر بهداشتی پر شده است

چه زمانی متقاضیان TR to PR می توانند درخواست دهند؟

IRCC اعلام کرد  می توانید  تا چهار ماه قبل از پایان وضعیت موقت فعلی خود درخواست دهید. اعضای خانواده می توانند در هر زمان درخواست دهند. همچنین اگر در وضعیت حفظ شده هستید یا واجد شرایط برای بازگرداندن وضعیت خود هستید ، می توانید در هر زمان درخواست دهید.

قبل از هر اقدامی فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و سوال های خود را از مشاورین موسسه مهاجرتی ما به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

 

 

 

بلاگمهاجرت به دانمارک

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments