web analytics

حقوق پزشکان در دانمارک

افراد همیشه بدنبال پیشرفت کردن، زندگی راحت و استفاده از امکانات خوب هستند؛ حتی اگر به بهای مهاجرت از وطن خود و دوری از عزیزان‌شان باشد. کسانی‌که در رشته‌های مختلف به تحصیل می‌پردازند، همیشه به شغل آینده‌ی خود فکر می‌کنند یا وقتی‌که در جایگاهی مشغول به کار شدند، همیشه به دنبال امنیت شغلی، ترفیع شغل خود و به طبع آن افزایش درآمد هستند.

بررسی مزایای مهاجرت پزشکان به دانمارک

کشور دانمارک همیشه به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرت پزشکان در دنیا شناخته می‌شد. اما این روز‌ها و با شروع پاندمی کرونا، رقابت بر سر جذب افراد کادر درمان اعم از پزشکان، پرستاران و دندانپزشکان شدت گرفته است.

دانمارک هم با داشتن مزایایی که از قبل داشت همانند سطح رضایت و رفاه بالای مردم این کشور  و همچنین افزودن مزایای فوق‌العاده‌ی دیگری نیز برای جذب پزشکان به کشور خود همچنان در لیست کشورهای محبوب افراد متقاضی مهاجرت است.

دانمارک تنها با کشور آلمان دارای مرز مشترک است و از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم در رتبه اول قرار دارد . در بررسی‌های سالانه عموما مردم دانمارک به عنوان راضی‌ترین مردم دنیا شناخته می‌شوند. همچنین در این کشور فساد اقتصادی در کمترین  حد ممکن خود است .

میزان حقوق و درآمد پزشکان در دانمارک

متقاضیان مهاجرت پزشکان به دانمارک باید به بیمارستان‌‌های موجود در دانمارک درخواست کار دهند. این درخواست توسط آژانس کاریابی و انجمن بین‌المللی دانمارک ( SIRI ) بررسی می‌شود.

امکان اشتغال به هرکاری با اخذ مجوز کار و یا بستن قرارداد با حقوق تعیین شده بر اساس قوانین کار کشور دانمارک برای افراد وجود دارد. در صورت دریافت مجوز، تا زمانی که فرد دارای مجوز اقامت معتبر است، این مجوز کاری نیز دارای اعتبار است تا فرد به اصطلاح بتواند از پس هزینه‌های زندگی برآید. در میان کشورهای اروپای شمالی از جمله دانمارک، مشاغلی مانند پزشکی بالاترین میزان درآمد را دارند. طبق بررسی‌های انجام شده، کشور دانمارک در بین کشورهای اروپایی در مقام دوم پرداخت دستمزد به پزشکان است. بر اساس آخرین آمار، پایه درآمد پزشکان در این کشور حدود 334588.149 کرون دانمارک معادل 45 هزار یورو است که با توجه به نوع تخصص و سابقه کار تا 673,59 یورو معادل 500,833 افزایش می‌یابد.

قوانین پزشک بودن در دانمارک

ساعت کاری پزشکان عمومی در دانمارک، حداقل ۳۷ ساعت در هفته است که این زمان را می‌توانند در مطب خود یا بیمارستان‌ها به کار مشغول باشند. این ساعت کاری تعادل بسیار خوبی در زندگی و کار فرد ایجاد می‌کند و همچنین باعث می‌شود در زمان کاری سرحال‌تر بوده و بهتر به بیماران خود رسیدگی کنند . پزشکان عمومی مسئولیت معاینه کلی بیمار و معرفی به متخصص در صورت لزوم را دارند .

تمامی پزشکان عمومی و خصوصی بابت ویزیت و ارائه خدمات پزشکی مبلغی را از بیمار دریافت می‌کنند. معمولا بیماران چندین سال برای درمان خود به سراغ پزشک مشخصی جهت درمان می‌روند . پزشکان عمومی در دانمارک مهم‌ترین بخش ورود بیمار به جامعه درمان محسوب می‌شوند؛ از این رو که تشخیص و هدایت درست مهم‌ترین وظیفه‌شان است.