web analytics
ویزای توریستی

معرفی برنامه ویزای توریستی کانادا:

کانادا کشوری با جاذبه های توریستی بی نظیر و طبیعت زیبا است که گردشگران از سرتاسر جهان برای مشاهده آن به این کشور می‌آیند. سالیانه میلیون‌ها توریست با هدف گردش و تفریح یا دیدار با افراد خانواده و دوستان و آشنایان، با دریافت ویزای توریستی کانادا بصورت کاملا قانونی به این کشور سفر می‌کنند. به همین منظور اگر قصد سفر به کانادا را دارید لازم است تا از مجوز ورود به این کشور و ویزای کانادا برخوردار باشید.

ویزای توریستی، که یکی از انواع روش‌های اخذ ویزای ویزای موقت کانادا نیز نامیده می شود، سندی رسمی است که توسط اداره مهاجرت کانادابه گذرنامه شما الصاق می‌شود. این سند نشان می‌دهد که شما اجازه ورود به کانادا را دارید.

بیشتر مسافران برای سفر به کانادا به ویزای توریستی احتیاج دارند. شما می‌توانید بصورت آنلاین یا درخواست کتبی و کاغذی برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

با توجه به اینکه کشور کانادا از دسته کشور هایی می باشد که در خاک ایران دارای کنسولگری نیست، باید با دقت زیادی مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا را آماده کنید. و از طریق یکی از نزدیک‌ترین کنسولگری‌های کانادا به خاک ایران برای این امر اقدام فرمایید.

اگر در این رابطه سوال و نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مشاوره‌های تلفنی رایگان مشاورین متخصص ما استفاده نمایید تا اطلاعات تکمیلی در باب ویزا توریستی کانادا را به صورت رایگان بدست آورید.

ویزای توریستی کانادا و تمدید این نوع ویزا برای متقاضیان و دارندگان این ویزا ارزش فراوانی دارد.

ویزا‌های توریستی کانادا به دو نوع:

 • ویزای توریستی سینگل ( اجازه یکبار ورود به این کشور را دارند) و ویزای مولتی ( فرد می‌تواند درطول 5 سال به این کشور وارد و خارج شوند )
 • و ویزا های بلند مدت تقسیم می شود.

متقاضیان که درخواست ویزای مولتیپل را می‌دهند، ویزای اقامتی به مدت اعتبار پاسپورت برایشان صادر می‌شود. ولی با این وجود باید توجه داشت این اجازه ورود محدودیت‌هایی نیز دارد و شما سالی 6 ماه اجازه حضور در خاک این کشور را دارید. مدت این نوع ویزاها 5 ساله می‌باشد.

افرادی که ویزا‌های سینگل دارند باید برای تمدید آن، مراحل را از ابتدا طی نمایند و درخواست خود را برای بار دوم ثبت نمایند. اصولا افرادی که چندین بار درخواست ویزا‌های سینگل می‌دهند می‌توانند درخواست ویزای بلند مدت داشته باشند.

افرادی که ویزا‌های مولتیپل کانادا را دارند برای تمدید باید درخواست وقت سفارت نمایند پاسپورت خود و مدارک مالی خود را به سفارت این کشور ارائه دهند.

در هر بار ورود به این کشور شما می‌توانید تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشید.

به علاوه :

البته امکان تمدید این ۶ ماه از داخل خاک کانادا با داشتن دلائل قانع کننده وجود خواهد داشت. در صورتی‌که دلیل شما از نظر افسر مهاجرتی قانع‌کننده نباشد شما ملزم به ترک خاک کانادا هستید ولی میتوانید بلافاصله پس از ترک خاک مجددا وارد کانادا شده و ۶ ماه دیگر در این کشور اقامت داشته باشید.

پس در هر ورود فرد متقاضی مجاز به ماندن حداکثر ۶ ماه میباشد.

در مرز ورودی کشور کانادا، افسر خدمات مرزی ممکن است به شما اجازه دهد کمتر یا بیشتر از 6 ماه اقامت داشته باشید. در این صورت ، آ‌نها تاریخی را که باید این کشور را ترک کنید در گذرنامه خود قرار می‌دهند. آن‌ها همچنین ممکن است سندی در پاسپورت شما وارد شود، که تاریخ لازم برای ترک این کشور را نشان می‌دهد.

اگر مهر پاسپورت خود را دریافت نکرده باشید ، شما می‌توانید از روزی که وارد کانادا شدید یا تا پایان اعتبار گذرنامه خود، 6 ماه در آنجا بمانید

شرایط اخذ ویزای توریستی:

مدارک مورد نیاز:

 1. پاسپورت معتبر و عکس پاسپورتی
 2. مدارک اثبات کننده تمکن مالی در طول سفر
 3. پر کردن فرم‌هایویزا
 4. پرداخت هزینه‌های قانونی مربوط به اخذ ویزای توریستی کشور کانادا
 5. انجام انگشت نگاری سفارت کانادا
 6. متقاعد کردن آفیسر که بعد از مدت قانونی به کشور خود باز می‌گردید
 7. ارائه کامل سوابق شغلی اعم از نامه‌های اشتغال به کار، فیش حقوقی و مرخصی از محل کار برای این سفر
 8. ارائه کامل اسناد مربوط به دارایی‌های شما
 9. رکورد ویزا‌های شما به کشورهای قبلی که سفر کرده‌اید.
 10. در صورت نیاز، دعوت‌نامه از فرد یا سازمانی در کانادا یا ارائه برنامه دقیق بازدید از کانادا داشته باشید.

شایستگی  :

برای دریافت ویزای توریستی باید برخی از شرایط اساسی را داشته باشید. شما باید:

 • پاسپورت معتبر داشته باشید
 • سلامت باشید
 • هیچ محکومیت کیفری یا مهاجرتی نداشته باشند
 • یک افسر مهاجرت را متقاعد کنید در کشور خود وابستگی‌هایی مانند شغل، خانه، دارایی مالی یا خانواده‌ای دارید که بخاطر آن‌ها قطعا به کشور خود بازخواهید گشت.
 • یک افسر مهاجرت را متقاعد کنید که در پایان بازدید از کانادا، آن را ترک خواهید کرد.
 • پول کافی برای پرداخت هزینه اقامت خود داشته باشید

*میزان هزینه مورد نیاز شما به مدت زمان اقامت، اقامت در هتل یا اقامت درکنار دوستان و اقوام بستگی دارد.

 • همچنین ممکن است به معاینات پزشکی و دعوت نامه شخصی که در کانادا زندگی می‌کند نیاز داشته باشید.

مراحل اخذ ویزا:

 1. ارائه درخواست ویزای توریستی به دو صورتی کاغذی یا آنلاین
 2. ارائه بصورت آنلاین: برای ارائه درخواست دریافت ویزای توریستی کانادا آنلاین به کارت اعتباری واسکنر یا دوربین برای ایجاد کپی‌های الکترونیکی از اسناد مورد نیاز خواهید داشت و مدارک خود را به صورت آنلاین برای سفارت کانادا ارسال می‌کنید.
 3. ارائه بصورت کاغذی: شما باید مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا را، به همراه مبلغ آن به یکی از دفاتر و یا در یکی از کشورهای همسایه‌ی دارای کنسولگری کانادا ارائه کنید.

*در ارائه درخواست کاغذی، همزمان با تحویل مدارک، امور انگشت نگاری و عکس برداری خود را نیز انجام می‌دهید.

 • ساخت حساب کاربری و آپلود مدارک ویزای توریستی کانادا
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به بررسی مدارک و همچنین انگشت نگاری
 • پس از پرداخت هزینه انگشت نگاری و عکس برداری، شما تا 30 روز وقت دارید که به یکی از کنسولگری‌های مشخص شده مراجعه نمایید.
 • در صورت قبول شدن شما از طرف کانادا، باید پاسپورت خود را پیکاپ کنید.
5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments