تفاوت ویزای 491 و 190

ویزاهای ساب کلاس 190 و 491 هر دو از ویزاهای کاری کشور استرالیا هستند.

شاید در نگاه اول این دو ویزا را به اشتباه با هم یکی بدانند، ولی این دو ویزا یک تفاوتی با هم دارند که امتیازبندی و مدارک مورد نیاز، آن‌ها را با هم متفاوت می‌کند.

در ویزای 190 شما از همان ابتدا ویزای اقامت دائم خود را دریافت می‌کنید؛ اما در ویزای 491 شما در ابتدا ویزای اقامت موقت خود را دریافت می‌کنید و بعد از حداقل 3 سال سکونت در استرالیا می‌توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید.

در مقابل به این نکته باید توجه کرد که ظرفیت ویزای 190از 491  محدودتر و رقابت بر سر این ویزا به مراتب بیشتر است.

همچنین ایالت‌ها برای متقاضیان امکانات و امتیازات مختلفی را در نظر می‌گیرند تا  توجه متقاضیان را به ایالت خود جلب نمایند.

پس از اگر به دریافت ویزای کاری استرالیا فکر می‌کنید، از بررسی ویزای 491 هم در کنار دیگر ویزاها غافل نشوید؛ چون این ویزا هم در آخر به ویزای اقامت دائم تبدیل می‌شود.

شباهت این دو ویزا :

همینطور ویزای 491 و 190 داری یک شباهت با یکدیگر نیز هستند و آن هم تعهدی 2 ساله شما برای سکونت در ایالت مذکور است. شما بعد از 2 سال می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم مشروط به این که در طول این 2 سال مشکل قانونی نداشته باشید و بیمه و مالیات خود را پرداخت کرده باشید برای گرفتن اقامت دائم و مهاجرت به کشور استرالیا اقدام نمایید.

در صورتی‌که تمایل دارید برای اطلاع کامل از ” ویزای 190 و ” ویزای 491 ” می‌توانید به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید.

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان ( با محاسبه امتیاز شما در مهاجرت و پیشنهاد بهترین مسیر مهاجرت برای شما ) بگیرید.

استرالیابلاگمهاجرت به استرالیا

اقامت استرالیاامتیاز بندی مهاجرتامتیازبندی ویزای کارتفاوت‌ ویزاهامدارک لازم برای ویزاویزای کار

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
لیلا
لیلا
8 روز قبل

ایا تفاوت این دو ویزا فقط دائمی یا موقت بودن آن است

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
8 روز قبل
پاسخ به  لیلا

لیلا جان باید خاطر نشان کنم که ویزای 190 اقامت دائم و اسپانسر ایالتی دارد. و ویزای 491 ویزای موقت و مریوط به مناطق رجینال و کم جمعیت می باشد. در ویزای 190 می توانید 4 سال از پنج سال را در استرالیا باشید ولی در ویزای 491 ،3 سال از پنج سال را باید در رجینال زندگی وکار کنید.

مهیار
مهیار
2 روز قبل

ایا همزمان برای دو ویزا می توان اقدام کرد

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
2 روز قبل
پاسخ به  مهیار

با تشکر از همراهی شما
بله میتوان بطور همزمان برای دو ویزای 190 و491 اقدام کرد