آیا با ویزای توریستی می توان در استرالیا کار کرد یا به ادامه تحصیل پرداخت؟

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی

از آنجایی که تحصیل و کار با ویزای توریستی کرد دارای دو بخش مهم است، پس ما باید آن را به دو قسمت تبدیل کنیم و به آن پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید تا با هم از این دو سوال آگاه شویم. این راه میتواند مقدمه ای برای مهاجرت به استرالیا باشد.

ویزای توریستی کاری – بیزینس

ویزای توریستی کاری – بیزینس استرالیا ( Business visitor stream ) برای اهداف کاری نظیر حضور در کنفرانس علمی، شرکت در مصاحبه کاری، انعقاد قرارداد تجاری و مواردی از این قبیل صادر می‌شود.

مدت اعتبار این نوع از ویزا بنا بر پرونده و درخواست شما و هم‌چنین صلاحدید آفیسر پرونده بین 1 تا 12 ماه خواهد بود. چنان‌چه ویزای توریستی بیزینس متقاضی به صورت مولتی صادر شود، فرد مجاز به اقامت تا حداکثر  3ماه در هربار ورود به استرالیا خواهد بود.

شما با در دست داشتن این نوع از ویزای استرالیا امکان انجام کار، فروش محصول و یا خدمات و یا ارائه خدمات به سازمان و یا شرکتی را در استرالیا نخواهید داشت. هم‌چنین در صورت شرکت در کنفرانس، سمینار و یا نمایشگاه، امکان دریافت هیچ‌گونه مبلغی را در قبال آن ندارید. هزینه درخواست این نوع از ویزا 145 دلار بوده و پیگیری امور آن از خارج از خاک استرالیا انجام‌پذیر است.

پس در واقع شما نمی توانید با هدف کار کردن و کسب درآمد از طریق ویزای توریستی اقدام کنید، اما اگر قصد حضور در جلسه یا بازدید از نمایشگاهی را دارید، می توانید با این روش به استرالیا مهاجرت کنید.

ویزای کار یا تحصیل در زمان تعطیلات

این نوع از ویزای استرالیا یکی از محبوب‌ترین ویزاهای این کشور در سراسر دنیاست، این بدین خاطر است که با در دست داشتن ویزای کار یا تحصیل درزمان تعطیلات، شما مجاز به انجام کار و تحصیل برای مدت یکسال در استرالیا خواهید بود.

برای برخورداری از این ویزا شما نیازمند شرایط زیر هستید:

 • میانگین سنی 18 تا 30 سال ( برای برخی از کشورها تا 35 سال)
 • اثبات تمکن مالی و رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • نداشتن همراه (همسر و فرزند)
 • داشتن مدرک و مهارت مناسب زبان انگلیسی

البته باید به این نکته توجه کنید که تنها شهروندان کشورهای اسپانیا، پرتغال، جمهوری چک، اتریش، اسلوونی، مجارستان، لوکزامبورگ، لهستان، اسلوواکی، سن‌مارینو، ترکیه، آرژانتین، شیلی، پرو، اروگوئه، آمریکا، آلمان، بلژیک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، ایتالیا، هلند، بریتانیا، قبرس، ایرلند، سوئد و کانادا امکان دریافت این نوع از ویزای استرالیا را خواهند داشت.

متاسفانه ایرانیان با پاسپورت ایرانی امکان دریافت ویزای کار یا تحصیل درزمان تعطیلات را ندارند. تنها آن‌دسته از ایرانیانی که به نوعی دارای تابعیت و پاسپورت کشورهای دیگر نظیر ترکیه هستند، می‌توانند برای این نوع از ویزا اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

مدارک موردنیاز برای درخواست آنلاین ویزای کار یا تحصیل در زمان تعطیلات شامل موارد زیر می‌شود:

 1. اصل و کپی تائید‌شده پاسپورت
 2. 2 عکس پاسپورتی
 3. کپی مدرک زبان انگلیسی
 4. کپی آخرین مدرک تحصیلی
 5. نامه حمایت و تائید از دولت استرالیا
 6. فرم تکمیل‌شده 1028
 7. کپی حساب بانکی با حداقل موجودی معادل 5000 دلار استرالیا
 8. کپی و اصل بلیط رفت و برگشت هواپیما
 9. رسید پرداخت هزینه 485 دلاری ویزا

شما می‌توانید با در دست داشتن این نوع از ویزا برای 1 سال در استرالیا هرگونه شغلی داشته باشید و در صورتی که برای بیش از 3 ماه در محدوده شمال استرالیا در یکی از انواع مشاغل مربوط به توریسم، مهمان‌داری، کشاورزی، جنگل‌داری یا ماهیگیری مشغول به کار باشید، می‌توانید اعتبار ویزای خود را به 2 سال افزایش دهید؛ هم‌چنین ویزای کار یا تحصیل درزمان تعطیلات امکان تحصیل تا مدت زمان 4 ماه را برای شما فراهم خواهد کرد.

قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه مهاجرتی ما فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و سوال های خود را از آن ها به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

بلاگمهاجرت به استرالیا

مهاجرت با سرمایه گذاریمهاجرت تحصیلیمهاجرت کاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *