فرم مشاوره تحصیل در دانشگاه‌ها کانادا :

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

معرفی برنامه دانشگاه‌ها کانادا :

تحصیل در دانشگاه های کانادا (ویزای تحصیلی):

کانادا به دلیل بستر مناسب فرهنگی، رفاهی، بهداشتی و آموزشی مورد توجه اغلب مهاجران برای تحصیل، کار و زندگی می‌باشد. کانادا به دلیل مجاورت و همسایگی با کشور آمریکا می‌تواند به عنوان یک سکوی پرتاب برای علاقمندان ورود به آمریکا نیز باشد. کانادا یکی از کشورهایی است که به دلیل بالا بودن سطح آموزش میزبان بیش از 190.000 دانشجوی بین‌المللی می‌باشد.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های کانادا با تحصیل در محیطی با حداقل 100 ملیت مختلف، فرصت بسیار ارزشمندی برای کسب تجربه، آموزش و تحصیل در یک فضای بین المللی را خواهند داشت. تحصیل در کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است و از مزیت‌های تحصیل در این کشور فرصتی است که پس از پایان تحصیل به شخص داده می‌شود تا بتواند در آن کشور به جستجوی شغل بپردازد. در واقع هر فرد به تعداد روزهایی که در کانادا تحصیل داشته است می‌تواند در این کشور بماند و پس از جستجوی کار و شاغل شدن، اقامت خود را دائمی کند.

مدارک مورد نیاز:

 • پذیرش از یکی از موسسات آموزش عالی کشور کانادا (مورد تایید اداره مهاجرت)
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • نمره زبان بالا
 • توانایی پوشش مخارج دست کم یک سال تمام زندگی وتحصیل در کانادا) شهریه به همراه هزینه زندگی) و اثبات تمکن مالی
 • هر نوع سندی که درآمد شما را نشان دهد.
 • اسناد ملکی که به نام شما یا همسر شما است.
 • صورت حساب بانکی ۴ ماه اخیر
 • مدرکی که ثابت کند شهریه و هزینه‌های مسکن را پرداخته‌اید
 • مدرک فاندینگ و تامین هزینه هایتان از طریق بورسیه
 • حساب بانکی به نام خودتان در کانادا (در صورتی که به کانادا پول منتقل کرده باشید)
 • عدم سوء پیشینه
 • داشتن معدل خوب
 • معرفی نامه

هزینه‌ها :

هزینه های زندگی بسته به این که در چه شهری در حال تحصیل باشید متفاوت است.

هزینه‌های زندگی خارج از کبک ( برای یک سال )

هزینه های زندگی برای دانشجو بین 00035, تا 00040, دلار کانادا بسته به رشته تخصصی وی می‌باشد.

ما در این مقاله تمامی تلاش خود را می‌کنیم تا تمام موارد مربوط به اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا (ویزا موقت) را برای شما توضیح دهیم. در صورتی‌که تمایل به اخذ مشاوره، هزینه‌های دقیق آن و شرایط ورود به آن‌ها را داشتید، می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی باراد تماس گرفته و سوالات خود را از ما بپرسید.

این موسسه، امکان مهاجرت به کانادا را در اصفهان یا در هر شهر دیگری برای شما با توجه به امتیازات شما عزیزان فراهم کرده است.

داشتن همراه در این نوع ویزا :

از جمله دلایل محبوبیت تحصیل در کانادا اجازه‌ی داشتن همراه ( همسر و فرزندان زیر 18 سال) می باشد و حتی همراه به صورت تمام وقت اجازه کار خواهد داشت.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی :

تحصیل در این مقطع بدین صورت است که بعد از گذراندن دوره‌ی 12 ساله مدارس و گرفتن مدرک دیپلم و داشتن آیلتس۶ می‌توان وارد مقطع لیسانس شد. مقطع لیسانس در کشور کانادا ۴ ساله است، اما در استان کبک دانشجویان می‌توانند پس از گذراندن ۱۱ سطح در دوره مدرسه وارد کالج شوند و یا پس از گذراندن ۲ سال دوره پیش دانشگاهی، بعد از ۳ سال مقطع لیسانس خود را به پایان برساند. دانشجو پس از اتمام این دوره تحصیلی مدرکی با عنوان bachelor یا کارشناسی دریافت خواهد نمود. دانشجویان مقطع کارشناسی در کانادا امکان کار پاره وقت دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته را خواهند داشت. یکی از شرایط ویزای تحصیلی کانادا داشتن سن مناسب تحصیل است. حداکثر سنی که برای پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی امکان پذیر است معمولاً تا سن 23 سالگی می باشد. هر چه سن متقاضی بیشتر باشد ریسک دریافت ویزا بالاتر می رود و متقاضی باید دلیل محکمی برای توجیه این فاصله تحصیلی یا گپ تحصیلی ارائه دهد.

مدارک اصلی برای پذیرش در مقطع کارشناسی:

 • دیپلم 12 ساله
 • ریز نمرات چند سال آخر تحصیل
 • مدرک زبان

*برخی از دانشگاه‌ها بدون مدرک زبان نیز به شما پذیرش می‌دهند.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع فوق لیسانس :

یکی از مهم‌ترین شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای ورود به مقطع ارشد یا همان فوق لیسانس، داشتن معدل بالای ۱۳ در دوره‌ی کارشناسی و با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر خود در کانادا داشتن آیلتس (IELTS  ) ۶  یا ۶٫۵ است. این مقطع با توجه به تعداد واحد‌هایی که در هر رشته باید گذرانده شود متفاوت است ( یک ساله یا دوساله ). دانشجویان این مقطع را، یا به صورت پژوهش با همراهی استاد راهنما یا نشستن در سر کلاس و گذراندن واحد‌های درسی یا به صورت ترکیبی از هر دوی این موارد می‌گذرانند. دانشجو پس از اتمام این دوره تحصیلی مدرکی با عنوان Masters Degree یا کارشناسی ارشد دریافت خواهد نمود. برای دانشجو به مدت هفته ای 20 ساعت امکان کار پاره وقت وجود دارد. به طور معمول بهترین سن برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا تا سن 32 سال می‌باشد.

برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس شما باید مدارک تحصیلی قبلی خود شامل:

 • مدرک دیپلم
 • مدرک لیسانس
 • ریزنمرات
 • مدرک زبان

را ارائه دهید.

*با شرط گذران دوره زبان انگلیسی در کانادا می‌توانید با نمره زبان پایین نیز پذیرش بگیرید.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری :

تحصیل در مقطع دکتری برای مهاجرت تحصیلی کانادا این امکان را فراهم می کند تا با حضور در کنار اساتید برجسته و استفاده از امکانات فوق العاده به تحقیق در حوزه رشته خود بپردازید.

برای پذیرش در دوره دکترا در دانشگاه‌های کانادا، شما باید معدل بالای ۱۳ در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته باشید. همچنین داشتن مدرک آیلتس 7 با توجه به رشته و دانشگاه مورد نیاز می باشد. این دوره ۳ تا ۵ سال طول می کشد و شخص هم دوره‌های کورس یا آموزش و هم پژوهش یا پروژه را برعهده دارد. این پروژه‌ها معمولا توسط شرکت‌ها حمایت می‌شوند، لذا به دانشجوی این مقطع در اکثر موارد کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه اعطا خواهد شد. این بورسیه گاهی فقط هزینه‌ی شهریه را پوشش می دهد که بورس‌های تحصیلی معمولی هستند و در برخی مواقع هزینه‌های زندگی را نیز در بر می‌گیرد که به آن فول فاند گفته می‌شود.

*بورس‌های تحصیلی معمولی و فول فاند فقط مختص مقطع دکتری نیستند و مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را نیز شامل می‌شوند.

دانشجو  پس از اتمام این دوره تحصیلی مدرکی با عنوان Ph.D. یا دکترا دریافت خواهد نمود. دانشجویان مقطع دکتری در کانادا امکان کار دانشجویی نیز دارند. اما دانشجویانی که برای تحصیل در این مقطع از بورسیه تحصیلی استفاده کرده باشند با توجه به نوع بورسیه ممکن است اجازه کار پاره وقت دانشجویی را نداشته باشند.

اخذ پذیرش در این مقطع با مقاطع پیشین متفاوت است. شما برای تحصیل دکترا در کانادا و اخذ پذیرش باید با استادی در حوزه تحصیلی خود مکاتبه کنید و با ارائه رزومه ای قوی یکی از اساتید را قانع کنید که شما را به عنوان دانشجو بپذیرد و به عنوان استاد راهنمای شما در زمان تحصیل در دانشگاه عمل کند. مواردی که می تواند رزومه شما را قوی کند:

 • به معدل بالا
 • مدرک زبان با نمره بالا
 • مقالات ISI
 • ارائه پروپوزال قوی

 

 

شرایط کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا:

از دیگر موارد بسیار مهم برای متقاضیان تحصیل در کانادا موقعیت پیدا کردن کار پس از تحصیل و اقامت بصورت دائم در این کشور است. کشور کانادا بستر مناسبی را در خصوص شرایط کار پس از اتمام تحصیل دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام دوران تحصیل خود در کانادا یک گزینه‌ی بسیار خوب برای ورود به بازار کار  و دریافت شغل در این کشور می‌باشند؛ به همین دلیل به خوبی از نیروی کاری که در خود این کشور تحصیل و خدمات آموزشی دریافت کرده است برای استفاده در موقعیت‌های شغلی استقبال می‌کنند. کشور کانادا با وضع قانون مجوز کار فارغ‌التحصیلان (post-graduation work permit  ) این فرصت را در اختیار فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های کشور خود قرار داده است تا به مدت 36 ماه پس از پایان تحصیلات اقامت داشته و به جستجوی شغل در این کشور بپردازد.

*در برخی ایالات کانادا شما بلافاصله پس از فارغ التحصیلی می توانید اقامت دائم را اخذ نمایید.

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به کانادا  توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments