تحصیل در کانادا (ویزای تحصیلی کانادا)

فرم مشاوره تحصیل در کانادا :

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

تحصیل در کانادا :

در کشور کانادا دانشگاه‌های بسیار عالی وجود دارد که توجه دانشجویان بین‌المللی زیادی را به خود جلب کرده است.هاجرت تحصیلی به کانادا، دارای مزایای زیادی است
بر اساس چندین بررسی و مطالعه انجام شده توسط سایت educations.com جهت دریافت بهتر نظرات دانشجویان در تحصیلات بین المللی اعلام شد که کانادا از آمریکا پیشی گرفت و در رتبه‌ی نخست محبوبیت بین دانشجویان قرار گرفته است. در ژانویه 2018، آمریکا محبوب‌ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی برای این ویزای موقت بود. اما آمریکا در اکتبر 2020 به رتبه‌ی سومین کشور محبوب نزول کرد.

تحصیل در مدارس کانادا :

دانش‌آموزانی که زیر سن قانونی هستند، الزامات خاصی برای تحصیل در کانادا نیاز دارند. در برخی از استان‌های کانادا 18 سالگی و در برخی 19 سالگی سن قانونی می‌باشد. برای اینکه دانش‎آموزان بتوانند به تحصیل در این کشور بپردازند، والدین یا سرپرستان قانونی باید ثابت کنند که فرزند آن‌ها مراقبت و پشتیبانی لازم را در طول اقامت خود در کانادا دارد.

دانش آموزان باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

• یا با والدین یا سرپرست قانونی خود به کانادا بیایند.
• یا یک سرپرست در کانادا داشته باشند.
سرپرست، یک شخص بزرگسال است که باید شهروند کانادایی باشد یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد و مسئولیت دانش آموز را برعهده گیرد. داشتن سرپرست برای افراد زیر 17 سال و بالاتر، اختیاری است، اما افسر پرونده می‌تواند بسته به پرونده شخص این مورد را الزامی سازد. دانش آموزان باید پیش از ورود به کانادا برای ویزای تحصیلی درخواست دهند.
نکته بسیار مثبت در خصوص تحصیل در مدارس این است که یکی از والدین دانش آموز نیز می‌تواند به عنوان همراه، ویزای کانادا را دریافت کند و فرزند خود را در زمان تحصیل در کانادا همراهی نماید.

البته لازم به ذکر است که همراه دانش آموز اجازه کار در کانادا را ندارد و ویزای همراه برای وی آثار اقامتی در پی ندارد. توضیحات کامل‌تر در بخش مربوط به خود ( قسمت مدارس همین مجموعه ) شرح داده شده است.

شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌ها و کالج‌ها:

• شهریه یک سال تحصیل در کانادا را داشته باشید.
• تمکن مالی خود برای پرداخت هزینه یک سال زندگی در کانادا را به سفارت ثابت کنید.
• نمره زبان مورد نظر دانشگاه را بگیرید یا در دوره زبان دانشگاه شرکت کنید.
• معدل شما برای کالج باید ۱۲ و برای دانشگاه ۱۳ به بالا باشد.

صرف نظر از اینکه در چه مقطعی قصد تحصیل دارید، ابتدا باید اپلای کنید. چه در مدارس، چه در کالج‌ها و چه در دانشگاه‌ها، پیش نیاز‌های اپلای وجود دارد. این پیش نیاز‌ها معمولا شرایط معدل، شرایط درسی و شرط زبان هستند.
در بیشتر مراکز آموزشی کانادا در صورت نداشتن شرایط کامل، امکان اپلای کاندیشنال (اپلای مشروط) را به شما می دهند. یعنی برای شما نامه‌ی پذیرش مشروط صادر می‌کنند و از شما می‌خواهند که پیش نیازهای تعیین شده را تا زمان خاصی ارائه نمایید.
مدارس کانادا بر اساس سن رده بندی می‌شوند. معمولا مدارس جدولی دارند که با مقایسه سن شما در آن جدول مشخص می‌کنند در کدام پایه تحصیل کنید.
اگر شما از لحاظ سطح زبانی آماده نیستید جای هیچ نگرانی نیست، تمامی مدارس دوره تقویت زبان دارند که گاهی رایگان و گاهی با شهریه مجزا قابل استفاده هستند.

در ضمن برای اطلاع بیشتر از نحوه زبان اموزی و مقاله ”  تحصیلدر کانادا بدون مدرک زبان” را بخوانید

سیستم فارغ التحصیلی از مدارس کانادا هم سیستم متفاوتی با ایران بوده و براساس واحد‌های درسی گذرانده شده در پایه دهم، یازدهم و دوازدهم دبیرستان خواهد بود. همچنین نسبت به رشته‌ی مورد نظر در دانشگاه باید واحدهای کافی مربوطه را در مدرسه بگذرانید.

شرایط تحصیل در کالج‌های :

کالج‌ها مراکزی هستند که در آن‌ها سیستم آموزشی بیشتر بصورت عملی بوده و کمتر تئوری آموزش می‌دهند. دوره‌های موجود در کالج‌های کانادا یک تا دو ساله هستند و برای ورود نیاز به دیپلم دبیرستان ایران یا کانادا خواهد بود. سطح زبان مورد نیاز بیشتر کالج‌های کانادا، آیلتس ۵.۵ تا ۶.۵ است و در صورت ضعیف‌تر بودن زبان امکان گذراندن دوره‌های تقویتی پیش از دوره اصلی وجود دارد.
ورود به کالج‌های کانادا محدودیت سنی ندارد و شما با هر سنی می‌توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کالج اقدام کنید. زیرا کالج‌ها بیشتر روی آماده سازی شما برای شغل مد نظر شما تمرکز دارند و ورود به آن سن و سال نمی‌شناسد.
کالج‌ها گاهی هم نقش پل ارتباطی بین دبیرستان و دانشگاه‌ها را بازی می‌کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه ها:

در کانادا دانشگاه‌های خصوصی و دانشگاه‌های دولتی هر دو دانشجویان بین‌المللی را جذب می‌کنند. طبیعتاً نسبت به امتیاز و رقابت، هر دانشگاه شرایط متفاوتی برای ورود دانشجویان مشخص کرده است.
با توجه به تنوع دانشگاه‌ها و همین طور با توجه به سطح درسی و میزان علاقه مندی و هدف گذاری شما، می‌توان مورد خوبی برای هر شخصی انتخاب کرد. کافیست نگاهی واقعی به شرایط تحصیلی، نمره زبان و بودجه و هدف آینده‌ی خود بیندازید. این موارد به خودی خود دانشگاه شما را انتخاب خواهند کرد.

مزایای ویزای تحصیلی کانادا

شما می‌توانید با پذیرش در یکی از برنامه‌های درسی ارائه شده در کالج و دانشگاه‌های کانادا برای مهاجرت به این کشور فوق العاده اقدام کنید. پذیرش در کالج و دانشگاه‌های کانادا مزایای زیر را برای شما به ارمغان می آورد :
• ویزای کانادا
• اقامت موقت تحصیلی
• ویزای کانادا برای والدین فرزند وابسته
• ویزای کانادا برای همراه فرد مستقل
• ویزای کار موقت کانادا
• اجازه کار تمام وقت برای همراه دانشجو

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

هزینه تحصیل به رشته و کالج محل پذیرش و همچنین نوع اقامت و تابعیت، هزینه کالج ها می‌تواند متغیر باشد.
هزینه کالج برای کسانی که تابعیت کانادایی دارند، متولد کانادا هستند و همچنین بیش از ۵ سال اقامت دائم دارند، ( مانند دانش‌آموزانی که از مقطع دبستان در کانادا درس خوانده‌اند) کمتر از دانشجویان خارجی و تقریبا نصف آن‌ها می باشد.
• هزینه کالج برای یک تابعه کانادایی: ۶۴۰۰ الی ۹۰۰۰ دلار کانادا
• هزینه کالج برای دانشجوی خارجی : ۱۶۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار کانادا + حدود ۸۰۰۰ دلار تمکن مالی لازم برای زندگی در کانادا برای هر سال.

برای اطلاع بیشتر از انواع تحصیل در کانادا مطالب زیر را بخوانید :

  1. معرفی برنامه کالج‌ها و دانشگاه‌ها 
  2. معرفی برنامه ی مهاجرتی مدارس 

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به کانادا  توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments