تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان⭐️

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان

تحصیل در استرالیا رویای اغلب دانش آموزان و دانشجویان در سراسر جهان است و یکی از روش های مهاجرت به استرالیا است؛ دلیل آن چیست؟ دلیل آن می‌تواند یکی از این‌ها باشد: نظام آموزشی بسیار قوی استرالیا ، نرخ پایین بیکاری و همچنین کیفیت بالای زندگی و رفاه اجتماعی استرالیا. استرالیا تمام این دلائل را دارد. با مطالعه این مطلب شما  می توانبد بفهمید که آیا تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان یا مهم ترین بخش مهاجرت یعنی دریافت ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ باید در پاسخ کلی به این سوال چنین گفت که شما باید مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا با توجه به مقطع تحصیلی برای اخذ پذیرش از دانشگاههای مطرح این کشور ارائه نمایید.

 تحصیل در استرالیا به زبان انگلیسی است و به صورت کلی کشور استرالیا از جمله کشورهای انگلیسی زبان محسوب می‌گردد که در بحث تکنولوژی، علمی و اقتصادی در رقابت تنگاتنگی با ایالات متحده آمریکا است. استرالیا با مساحتی در حدود 8 میلیون کیلومتر مربع از جمله پهناورترین کشور‌های جهان محسوب می‌شود و با حدود 26 میلیون نفر جمعیت جزء رتبه‌های اول کشورهای پرجمعیت جهان محسوب می‌شود. از نقاط قوت کشور استرالیا که آن را به یکی از قطب‌های مهم مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی تبدیل نموده وجود 8 دانشگاه از 100 دانشگاه برتر جهان در این کشور است.

لازم به ذکر است که 5 شهر با کیفیت و پرطرفدار جهان در استرالیا قرار دارد و از دیگر نقاط قوت این کشور به لحاظ جذب مهاجر محسوب می‌شد. کشور استرالیا توجه ویژه‌ای به سن متقاضیانی دارد که برای تحصیل در مقاطع مختلف وارد این کشور می‌شوند و توجه ویژه‌ای به میزان فاصله تحصیلی متقاضیان میان مقطع قبلی و مقطعی که تمایل به ادامه تحصیل دارند خواهد نمود.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان

تنوع رشته‌های دانشگاه‌های استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد بسیار وسیع است و دانشجویان با توجه به رشته خود در مقطع کارشناسی می‌توانند به تحصیل در رشته‌های مورد علاقه خود در دانشگاههای معتبر استرالیا بپردازند.

اما چیزی که همین ابتدای این مطلب باید بدانید این است که  تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان در این مقطع امکان پذیر نخواهد بود و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا در این مقطع نمره زبان آیلتس حداقل 6.5 است تا متقاضیان موفق به اخذ پذیرش و در نهایت ویزای تحصیلی استرالیا گردند. در کنار مدرک زبان باید به ارائه مدارک کامل تحصیل در مقاطع قبلی و همچنین ریز نمرات مورد نیاز اشاره نمود. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معمولا نزدیک به 2 سال زمان خواهد برد که به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل میزان مدت زمان تحصیل ارتباط مستقیم دارد. از جمله مواردی که باید برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد اهمیت داد عبارتند از:

  • داشتن معدل بالای 15 در مقطع کارشناسی
  • سن متقاضیان
  • مدرک زبان با حداقل نمره 6.5 در هر 4 مهارت در آیلتس یا نمره‌های معادل آن

دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را اخذ نموده‌اند و تمایل به تجربه تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد دارند حداکثر تا سن 27 سالگی می‌توانند برای این ویزا اقدام نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بستری جهت کار در این کشور یا اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در این کشور است.

تحصیل در مقطع دکترا بدون مدرک زبان

نمره آیلتس برای همه دانشگاه‌های استرالیا در مقطع دکترا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و متقاضیان در کنار ارائه مدارکی نظیر رزومه تحصیلی قوی، مدرک فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های معتبر با نمره معدل بالا و همچنین داشتن حداقل 2 الی 3 مقاله معتبر و مورد تایید درInternational Scientific Indexing  یا به اختصار  ISIبه مدرک زبان با نمره آیلتس 7 نیاز خواهد داشت. همان‌طور که ذکر کردیم تحصیل در بهترین دانشگاه‌های استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان نیست و ارائه مدرک زبان از جمله الزامات اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در مقطع دکتری است.

داشتن رزومه قوی نیز تاثیر ویژه‌ای در اخذ پذیرش خواهد داشت. دانشجویانی که در دانشگاه‌های استرالیا به تحصیل می‌پردازند از این امکان برخوردار هستند که در پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی که تحت پوشش دولت و دانشگاه‌ها به منظور ارتقاء و رشد علم و توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر کشور استرالیا است مشغول به کار شوند. در کنار مدارکی که ذکر شده لازم است بدانید برخورداری از یک استاد راهنما که تمایل به استفاده از متقاضی در پروژه‌ها و تحقیقاتش داشته باشد از جمله مواردی است که حتما باید لحاظ گردد. تحصیل در مقطع دکترا معمولا 4 تا 5 سال زمان خواهد برد و بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متغیر است.

پس با ما باشید. در صورتی‌که سوالات بیشتری درباره تحصیل در استرالیا و مهاجرت به استرالیا، بهترین دبیرستان‌های این کشور، هزینه‌های آن و شرایط ورود به آن‌ها را داشتید، می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی باراد تماس گرفته و سوالات خود را به صورت رایگان از مشاوران از ما بپرسید.

تحصیل در مدارس و کالج ها بدون مدرک زبان

تحصیل در استرالیا بدون آیلتس یا مدرک زبان در مدارس و کالج‌ها امکان پذیر است. کشور استرالیا مکانی مناسب جهت تحصیل دانش آموزان در سنین مختلف است، چرا که با فراهم نمودن امکانات کامل و همچنین ارائه بالاترین سطح علمی، زمینه ساز پیشرفت علمی دانش آموزان خود از سراسر جهان می‌شوند. در استرالیا سن تحصیل از 7 سالگی شروع می‌شود و تا 12 سالگی در مقطع ابتدایی به پایان می‌رسد. بعد از قبولی در آزمون‌های پایان سال دانش آموزان خود را برای تحصیل در مقطع دبیرستان آماده می‌کنند که این مقطع تا سنین 17 الی 18 سالگی ادامه خواهد داشت. دانش آموزان در این بین می‌توانند از سن 15 سالگی تحصیل در کالج‌ها را انتخاب کنند و تا 18 سالگی به تحصیل در کالج بپردازند بعد از آن وارد دانشگاه شوند.

* دانش آموزانی که تمایل دارند تحصیل در کالج را تجربه کنند، سن آن‌ها باید بین 16 الی 18 سال باشد.

همچنین مدرک زبان برای تحصیل در کالج‌های استرالیا نیاز است و باید مدرک زبانی معادل 4.5 آیلتس ارائه نمایند. کالج‌ها با ارائه دوره فاندیشن برای دانش آموزان با ارتقاء سطح زبان و همچنین ارائه دوره‌های تحصیلی، آن‌ها را برای ورود به دانشگاه‌ها آماده می‌کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی تنها در صورتی امکان پذیر است که دانشجو تحصیلات خود را حداقل برای دوره فاندیشن در استرالیا گذرانده باشد. به عبارتی دیگر تحصیل در بهترین دانشگاههای استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان زمانی امکان پذیر است که متقاضی یک دوره تحصیلی قبل از دانشگاه در استرالیا گذرانده باشد، در غیر این‌صورت متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌ها باید مدرک زبانی معادل نمره 6 آیلتس ارائه نماید. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور که از جمله بهترین دانشگاههای جهان محسوب می‌گردند نیاز به ارائه مدارکی از جمله مدرک دیپلم  12 ساله با حداقل معدل 15 است.

معدل متقاضی برای اخذ پذیرش از برخی دانشگاه‌های این کشور از اهمیت ویژه‌ای نیز برخوردار است. اگر شما که علاقه به تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی دارید دارای معدلی پایین‌تر از 15 هستید، شما هم با روش خاص خود می‌توانید وارد این کشور شوید. شما می‌توانید از طریق تحصیل در کالج‌ها و گذراندن دوره فاندیشن اقامت تحصیلی در این کشور را اخذ نمایید. از نقاط قوت دوره‌های فاندیشن عدم نیاز به داشتن مدرک زبان برای استرالیا با نمره بالا است. دانشگاه‌های استرالیا همه‌ی رشته‌های تحصیلی را تحت پوشش دارند از جمله: رشته‌های فنی مهندسی، رشته های پزشکی گرفته، رشته‌های علوم اجتماعی، رشته‌های مدیریتی و رشته‌های دیگر؛ که هر کدام نیز دارای بازار کار مناسبی هستند و به دلیل اعتبار بالای دانشگاه‌های این کشور در جهان امکان کار و ادامه تحصیل نه تنها در استرالیا بلکه در دیگر کشورهای پیشرفته نیز وجود دارد.

نکته مهمی که باید در اینجا ارائه نمود مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی است که معمولا به رشته تحصیلی بستگی دارد و در کل بین 3 تا 4 سال زمان خواهد برد. بهترین سن برای اقدام به دریافت ویزای تحصیلی در استرالیا در مقطع کارشناسی از 18 تا حداکثر 21 سالگی است. چرا که اگر بیش از این سن داشته باشید با ریسک ویزا مواجه می گردید.

پس با ما باشید. در صورتی‌که سوالات بیشتری درباره تحصیل در استرالیا و مهاجرت به استرالیا، بهترین دبیرستان‌های این کشور، هزینه‌های آن و شرایط ورود به آن‌ها را داشتید، می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی باراد تماس گرفته و سوالات خود را به صورت رایگان از مشاوران از ما بپرسید.

 

بلاگمهاجرت به استرالیا

مدرک زبان برای مهاجرتمهاجرت بدون مدرک زبان

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
کاظمی
کاظمی
1 ماه قبل

آیا میان تحصیل در استرالیا و تحصیل در خارج از استرالیا تفاوتی وجود دارد؟

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
1 ماه قبل
پاسخ به  کاظمی

بله دانشجویانی که در استرالیا تحصیل کرده اند علاوه بر امتیاز مدرک تحصیلی 5 امتیاز نیز به خاطر تحصیل در استرالیا بدست می آورند. به عنوان مثال شخصی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از استرالیا دریافت کرده است، 15 یا 20 امتیاز برای مدرک ارشد و 5 امتیاز برای تحصیل در استرالیا کسب می کند.