مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی کانادا

فرم مشاوره برنامه استانی کانادا :

توجه: مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا  (PNP) :

یکی از روش‌های سریع و مهم برای اخذ اقامت دائم کانادا هستند. برنامه های استانی(PNP)  این امکان را برای استان‌ها و مناطق مختلف کانادا فراهم می‌کنند تا افرادی را که قصد مهاجرت به کانادا دارند و علاقمند به سکونت و زندگی در استان خاصی هستند، انتخاب کنند

در برنامه مهاجرت استانی کانادا ، هر استان شرایط خاصی دارد که طبق توافقات خود با اداره مهاجرت کانادا ، می تواند افرادی که امتیاز و شرایط لازم برای اقامت در استان خود را کسب کرده اند ، انتخاب نماید به آن ها اقامت دائم اعطا نماید.

تفاوت ویزای اقامت استانی و اکسپرس اینتری:

به جز دو استان نوناووت (Nunavut) و کبک (Quebec) که فقط از طریق ویزای تخصص کاری (اکسپرس اینتری) اقدام به پذیرش مهاجر می‌نمایند. سایر استان‌ها علاوه بر اکسپرس اینتری ، از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا نیز اقدام به جذب مهاجر می‌نمایند. افرادی که از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا به صورت سیستم کاغذی اقدام می‌کنند شانس و امتیاز بیشتری نسبت به روش اکسپری اینتری دارند. درواقع در روش استانی، متقاضی برای استان مورد نظر خود درخواست می‌دهد ولی در اکسپرس اینتری هر استان خود از طریق بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری داوطبین را مشاهده و انتخاب می‌نماید. برنامه استانی به صورت سیستم کاغذی انجام می‌شود ولی برنامه اکسپرس اینتری به صورت آنلاین می‌باشد و حدودا 6 ماه زمان خواهد برد. هر یک از استان‌های کانادا فقط یک بار در سال از طریق اکسپرس اینتری اقدام به جذب مهاجر می‌نماید .

همینطور افرادی که توسط هر یک از استان‌ها برای برنامه مهاجرت استانی کانادا انتخاب می‌شوند به طور کلی 600 امتیاز بیشتر نسبت به روش اکسپرس اینتری دارند و همین امر باعث افزایش شانس آن‌ها می‌شود. از میان استان‌های کانادا، برنامه‌های استانی انتاریو و ساسکاچوان از محبوبیت بیشتری برخوردارند و در سال‌های اخیر نیز این دو استان مهاجران زیادی را به خود جذب کرده‌اند. برای انتخاب هر یک از استان‌های ذکر شده ، ابتدا باید شرایط آن‌ها را مطالعه کرده و سپس با شرایط خود بررسی کنید و ببینید به شغل متناسب با شرایط شما در آن استان نیاز دارند یا خیر.

در صورتی‌که هنوز سوالی دارید می‌توانید همه روزه بجز روز‌های تعطیل، از ساعت 9 الی 18 با موسسه حقوقی باراد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت به کانادا بهره‌مند شوید.

(می‌توانید با پر کردن فرم‌های ما بصورت رایگان ارزیابی شوید.)

مراحل برنامه مهاجرت استانی کانادا:

افرادی که متقاضی این نوع ویزا هستند در ابتدا باید قبل از ارسال درخواست خود، اقدام به دریافت گواهی انتخاب استانی از استان مربوطه نمایند. برای این امر باید درخواست خود را ارسال کنید و یک کار فرما که مقیم آن استان است شما را به عنوان کارمند خود معرفی نماید. سپس درخواست شما توسط اداره مهاجرت در آن استان بر اساس نیاز‌های مهاجرتی بررسی و تایید می‌شود . در نهایت بعد از تهیه گواهی باید یک درخواست اقامت برای اداره مهاجرت کانادا ارسال نماید.

بعد از ارسال پرونده به اداره مهاجرت کانادا ، پرونده شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت اطمینان از صحت اطلاعات ارسال شده، پرداخت هزینه مدارک و سایر شرایط اعلام شده، پرونده شما تایید می‌گردد. در این نوع ویزا پس از تایید نهایی، اداره مهاجرتی استان مربوطه با شما تماس می‌گیرد یا از طریق ایمیل ادامه‌ی مراحل را برای شما ارسال می‌کند. مراحل بعدی شامل آزمایشات پزشکی، گواهی سوء پیشینه، گواهی مالی و … می‌باشد. بعد از گذراندن تمامی مراحل با توجه به تابعیت شما، برای ورود به کانادا ویزا صادر خواهد شد. در همین راستا ممکن است از شما درخواست ارسال پاسپورت نمایند.

آینده برنامه مهاجرت استانی کانادا

با توجه به برنامه‌های اعلام شده اداره مهاجرت کانادا تمام استان‌های کانادا در سال‌های آتی از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا برای رشد و گسترش استان خود در زمینه اقتصادی و کارآفرینی ، اقدام به جذب مهاجر خواهند کرد. هر استان با توجه به نیاز‌های خود، در آینده می‌تواند نیروی لازم خود را جذب نماید و افراد می‌توانند در استان مورد نظر خود سکونت نمایند. در همین راستا هر استان علاوه بر برنامه اکسپرس اینتری که خود انتخاب به گزینش می‌نماید ، همواره برنامه‌های استانی خود را به مهاجرین عرضه می‌نماید.

ما در این مقاله سعی کردیم راهنمای کامل برنامه‌های مهاجرت استانی کشور کانادا را خدمت شما ارائه نماییم تا افرادی که تمایل به مهاجرت به کانادا را دارند با مطالعه‌ی این مقاله اطلاعاتی را در این زمینه کسب کنند.

با برنامه همه استانهای کانادا اشنا شوید :

  1. برنامه مهاجرت از طریق مهارت شغلی به استان انتاریو
  2. برنامه مهاجرت از طریق مهارت شغلی به استان بریتیش ساسکاچوان
  3. برنامه مهاجرت از طریق مهارت شغلی به استان بریتیش کلمبیا
  4. برنامه مهاجرت از طریق مهارت شغلی به استان کبک

نحوه اعلام علاقه‌مندی:

پس از پر کردن فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت به کانادا  توسط شما تیم مشاوران ارشد مهاجرت ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس گرفته و جزییات بیشتری از برنامه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments