چگونه با ویزای کار استرالیا ویزای همراه دریافت کنیم؟⭐️

گونه با ویزای کار استرالیا ویزای همراه دریافت کنیم؟

مهاجرت به استرالیا به دلایل مختلف مورد توجه بسیاری از متقاضیان در سراسر جهان است. سطح بالای کیفیت زندگی، سیستم مطلوب آموزشی و خدمات بهداشتی و درمانی مناسب از جمله دلایل محبوبیت این کشور بین مهاجران است.

درآمد مناسب، نرخ پایین بیکاری و تورم و آب ‌و هوای مطلوب نیز از جمله این موارد به شمار می‌روند. به موارد مذکور می‌توان دانشگاه‌های برجسته در سطح جهانی و تنوع فوق‌العاده رشته‌های تحصیلی را نیز اضافه کرد.

یکی دیگر از مزایای مهاجرت، قوانین وضع شده در رابطه با همراه داشتن اعضای خانواده طی اقامت در این کشور است. در واقع اداره مهاجرت شرایطی را فراهم ساخته تا اعضای خانواده بتوانند در کنار متقاضی به این کشور سفر کنند.

این فرایند نیازمند اخذ ویزای همراه استرالیا برای اعضای خانواده (والدین یا همسر و فرزندان) است. متقاضیان در صورت مهاجرت کاری، سرمایه گذاری و تحصیلی به استرالیا می‌توانند از این شرایط بهره‌مند شوند.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای همراه

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت بر حسب روش مورد استفاده (تحصیل، کار و سرمایه گذاری) متفاوت است. در صورت تمایل متقاضی به همراه داشتن والدین یا همسر و فرزندان در سفر، ارائه مدارک بیشتر ضرورت پیدا می‌کند.

ابتدا فرد متقاضی موظف به تکمیل فرم درخواست ۹۱۹ است. در ادامه فرم مربوطه به همراه مدارک موردنظر به اداره مهاجرت استرالیا تحویل داده می‌شود. مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه استرالیا عبارتند از:

گواهی مبتنی بر اثبات رابطه همراه با متقاضی (گواهی تولد، سند ازدواج و …)

  • گواهی اشتغال به تحصیل برای افراد زیر ۱۸ سال
  • گواهی سلامت برای متقاضیان
  • مدارک شناسایی و هویتی
  • گواهی عدم سوء سابقه
  • گذرنامه معتبر
  • عکس 4*3

هزینه مورد نیاز برای ویزای همراه

صرف نظر از روش انتخابی برای مهاجرت به استرالیا، ارائه گواهی تمکن مالی توسط متقاضیان ضرورت دارد. این گواهی نشان دهنده توانایی فرد برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کشور استرالیا طی مدت زمان مشخص است. در صورت تمایل متقاضی به اخذ ویزای همراه برای همسر یا فرزندان، گواهی تمکن مالی باید به لحاظ مبلغ متناسب با درخواست باشد.

در واقع متقاضی باید پرداخت هزینه‌های زندگی همراهان طی زندگی در استرالیا را برعهده گیرد. هزینه دریافتی برای ویزای همراه استرالیا به نوع ویزای متقاضی بستگی دارد. اما به طور کل هزینه پرداختی برای ویزای همسر، فرزندان یا والدین نصف هزینه متقاضی اصلی است.

البته نرخ هزینه‌ها ثابت نبوده و هرساله دستخوش تغییر می‌شود. هزینه برای درخواست ویزای همراه با توجه به سن و نزدیکی فرد با فرد متقاضی اصلی متفاوت است و این هزینه ها از این قرارند:

  • هزینه دریافتی برای متقاضی اصلی (بر حسب دلار استرالیا): 4045
  • هزینه دریافتی برای افراد بالای ۱۸ سال (بر حسب دلار استرالیا):2020
  • هزینه دریافتی برای افراد زیر ۱۸ سال (بر حسب دلاراسترالیا): 1015

مهاجرت کاری و اخذ ویزای همراه

دولت استرالیا هر ساله لیستی از مشاغل دارای کمبود نیروی کار را توسط اداره مهاجرت این کشور منتشر می‌کند. مشاغل مورد نیاز این کشور در قالب سه لیست کوتاه مدت، بلند مدت و بلند مدت شهرهای کم جمعیت ارائه می‌شوند.

متقاضیان می‌توانند شغل موردنظر خود را از بین لیست‌های سه‌گانه انتخاب و برای اخذ ویزا اقدام کنند. در نتیجه انواع مختلفی از ویزاهای کاری در دسترس متقاضیان قرار دارد. بعضی از ویزاهای ارائه شده در این روش موقت و بعضی دیگر دائم هستند.

ارزیابی صلاحیت متقاضیان برای اعطای ویزای کاری با استفاده از سیستم امتیاز بندی انجام می‌شود. حداقل امتیاز تعیین شده برای اعطای ویزای کاری ۶۵ است. پارامترهایی چون سن، تحصیلات، سابقه کاری، مدرک زبان و … برای امتیازدهی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فرد در صورت موفقیت در اخذ ویزا می‌تواند برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست ویزای همراه دهد. همراهان می‌توانند بر حسب نوع اقامت متقاضی به تحصیل و کار بپردازند. تحصیل و خدمات بهداشتی درمانی برای همراهان دارندگان اقامت دائم، رایگان است. همچنین این افراد می‌توانند به کار تمام وقت در کشور استرالیا بپردازند.

قوانین اجازه کار دانشجو و همراه

دانشجویان بین المللی حین تحصیل در استرالیا 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند و همسر دانشجو که با ویزای همراه استرالیا دارد به مدت 20 ساعت در هفته اجازه کار دارد اما در صورتی که ویزای تحصیلی متقاضی به ویزای کار تغییر کند همراه او هم به صورت تمام وقت اجازه کار خواهد داشت.

در ایام تعطیلات دانشجویان به صورت تمام وقت اجازه کار دارند و با درآمد کار دانشجویی می توانند بخشی از هزینه های زندگی را تأمین کنند اما در صورتی که دانشجو و همراه دانشجو به طور همزمان کار نیمه وقت داشته باشند می توانند به طور کامل هزینه های زندگی را تأمین کنند.

در نظر داشته باشید که دانشجویان بین المللی می توانند در کتابخانه، آزمایشگاه، فروشگاه ها یا محیط های دانشجویی مشغول به کار شوند و البته همراه دانشجو در صورتی که شرایط لازم را داشته باشد می تواند اجازه کار تمام وقت بگیرد.

درآمد کار دانشجویی

درآمد کار نیمه وقت برای دانشجو و همراهش در استرالیا به طور متوسط 18 تا 20 دلار است و کارفرما مستقیمأ مالیات PAYG یا مالیات Pay As You Go به اداره مالیات واریز می کند که ثبت اظهارنامه مالیاتی برای هر دانشجو با شغل نیمه وقت الزامی است.

در صورتی که کل مبلغ دریافتی در سال کمتر از 18200 دلار باشد دانشجو مشمول تخفیف کامل مالیات می شود. مشاغل محبوب دانشجویان در استرالیا فروشندگی، مهمان‌داری، خدمات، صنعت (کار نیمه وقت مربوط به رشته تحصیلی) هستند و بیشترین موقعیت شغلی در شهرهای سیدنی، ملبورن، پرت، برزبین  و کمبرا وجود دارد.

در صورتی که شما کار دانشجویی نیمه وقت انجام می دهید باید در دوره آموزشی خود حضور قابل قبولی داشته باشید و پیشرفت علمی مطلوبی در هر ترم تحصیلی کسب کنید که شغل شما لطمه ای به تحصیل و نمرات شما وارد نکند.

قبل از هر اقدامی فرمهای مشاور مهاجرت موجود پر کرده و سوال های خود را از مشاورین موسسه مهاجرتی ما به صورت رایگان بپرسید و مشاوره حضوری و تلفنی رایگان بگیرید.

 

بلاگمهاجرت به استرالیا

اخرین اپدیت قوانین کاری استرالیاشرایط ویزای پارتنر استرالیاویزا استرالیاویزا کارویزای کار استرالیا

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
شمیم
شمیم
1 ماه قبل

آیا در ارتباط با جذب نیروهای متخصص کار، مدرک تحصیلی نیاز است؟

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
1 ماه قبل
پاسخ به  شمیم

بستگی دارد. بعضی از مشاغل فنی و تجربی (مانند کابینت کار، آشپز، جوشکار و …) نیازی به مدرک مرتبط ندارند و صرفا داشتن اشتغال به کار مرتبط و قبولی در آزمونی که توسط یک سازمان ارزیابی کننده برگزار میشود برای آنها کفایت میکنند.
بعضی رشته های دیگر مانند مهندسی کامپیوتر، مربی ورزش، نقشه کش عمران و … الزاما نیازی به داشتن مدرک تحصیلی مرتبط ندارند و داشتن سابقه کار مرتبط میتواند جایگزین مدرک تحصیلی شود.
بعضی مشاغل دیگر مانند مهندس عمران و … نیاز به داشتن مدرک تحصیلی کاملا مرتبط دارند.

کاظمی
کاظمی
1 ماه قبل

آیا متاهل بودن یا داشتن فرزند برای مهاجرت به استرالیا یک مزیت محسوب می‌شود؟

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
1 ماه قبل
پاسخ به  کاظمی

در حالت کلی تاثیری ندارد (نه مثبت و نه منفی) چنانچه همسر شما :
·       شهروند استرالیایی نباشد؛
·       شغل او در میان مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد (مشابه رشته شما) و تائیدیه مدرک خود را اخذ کرده باشد؛
·       مدرک آیلتس 6 در هر چهار مهارت را داشته باشد؛
·       در شغل مربوطه خود یک سال از 2 سال گذشته را کار کرده باشد
می‌تواند 5 امتیاز به شما اضافه کند.