web analytics
ویزای دائم برنامه اسپانسرشیپ خانواده

معرفی برنامه اسپانسرشیپ خانواده کانادا اقامت دائم :

چگونه می توان از طریق حمایت مالی از خانواده به کانادا مهاجرت کرد؟

شرایط استفاده از این ویزا:

اگر فردی مقیم یا شهروند کانادا بوده و بالای ۱۸ سال داشته باشد می‌تواند افراد خاصی را تحت کلاس خانوادگی به کانادا بیاورد و آن‌ها هم اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. در زمینه‌های زیر می‌توان از این ویزا استفاده کرد:

هرکدام از این افراد می‌توانند در کانادا کار، زندگی و تحصیل کنند. اما ابتدا فرد اسپانسر کننده باید قراردادی (undertaking) را امضا کند و متعهد شود که هزینه‌های فرد اسپانسر شونده اعم از خوراک و پوشاک و … به عهده‌ی وی است و فرد اسپانسر شونده هیچگونه حقی ندارد که از دولت کانادا درخواست کمک هزینه زندگی کند. در استان کبک این قرارداد با اداره مهاجرت استان کبک و در دیگر استان‌ها قرارداد با اداره مهاجرت کانادا بسته می‌شود.

 

الزامات برنامه اسپانسرشیپ خانواده:

 • در شرایط زیر ممکن است شرایط اسپانسر کردن نداشته باشید:
 • اگر قبلا تعهدی داده‌اید و آن را انجام نداده باشید قادر به اسپانسر کردن فرد جدید نخواهید بود.
 • اگر دادگاه رای داده باشد که شما نفقه یا کمک خرجی فرزند یا فرزندان را نداده باشید ممکن است قادر به اسپانسر کردن فرد جدیدی نباشید.
 • مرتکب جرمی شده باشید که مرتبط به اقوام و یا مرتبط با امور ج-ن-س-ی باشد و  بسته به نوع جرم می‌تواند منجر شود شما نتوانید فرد دیگری را اسپانسر نمایید.
 • اگر شما به دلایلی به غیراز از کار‌افتادگی درخواست کمک هزینه از دولت کرده باشید. ( دریافت وام و بورس‌های دولتی مشکلی نخواهند داشت.)
 • همچنین اگر قبلا فردی را اسپانسر کرده‌اید و او پس از ورود به کانادا از دولت درخواست کمک مالی کرده باشد، ممکن است شما امکان اسپانسر کردن فرد دیگری را نداشته باشید. همچنین در این حالت دولت تمام کمک هزینه‌های داده شده به فرد اسپانسر شده را از فرد اسپانسر کننده ( متعهد) طلب خواهد کرد.

نکاتی درباره ویزای همسر

همسر یا شریک عادی شما ممکن است بدون توجه به مدت زمانی که ازدواج کرده اید ، یکی از امضا کنندگان درخواست حمایت مالی باشد. درآمد ناخالص ترکیبی شما ممکن است به شما در برآوردن نیازهای درآمد کمک کند. شما و امضاکننده هر یک باید مدرکی از درآمد آژانس درآمد کانادا (CRA) برای 3 سال مالیاتی متوالی بلافاصله قبل از تاریخ درخواست حمایتی ارائه دهید.

اگر در کبک زندگی می کنید، ببینید آیا شرایط درآمدی آنها را برآورده می کنید، زیرا وزارت مهاجرت کبک درآمد شما را ارزیابی می کند.

همسر یا شریک زندگی شما به عنوان امضاکننده ی دیگر، باید؛

 • شرایط مشابه واجد شرایط بودن حامی را داشته باشد
 • با امضای تعهد موافقت کند
 • موافقت می کند که مسئول الزامات اساسی متقاضی اصلی اسپانسری و اعضای خانواده آنها برای مدت اعتبار تعهد باشد که می خواهند از او حمایت کنند

در صورت عدم انجام تعهدات ، امضاء کننده مشترک به همان اندازه مسئول خواهد بود.

شرایط لازم برای حامی اسپانسر شیپ خانواده، باید به شرح زیر باشد:

 1. 18 سال یا بیشتر داشته باشد
 2. شهروند کانادا، ثبت نام شده هند یا مقیم دائم باشد
 3. از یکی از اعضای خانواده حمایت کنید ( در تعریف اعضای خانواده قرار بگیرد )
 4. در کانادا زندگی کند
 5. امضای تعهدی که قول می دهد نیازهای اساسی شخص مورد حمایت را تأمین کند
 6. با شخصی که از او حمایت می کنید قراردادی امضا کنید که تأیید می کند هر یک از شما تعهدات و مسئولیت های متقابل خود را درک می کنید
 7. ثابت کنید که درآمد کافی برای تامین الزامات اساسی برای اعضای خانواده خود در کانادا را درکنار افرادی که تحت پوشش حمایت مالی شما هستند، دارید.
 8. همچنین ممکن است یک امضا کننده مشترک داشته باشید(همسر قانونی یا شریک زندگی تان). درآمد ناخالص ترکیبی شما می تواند به شما در برآوردن نیازهای درآمد کمک کند.

 

ممکن است دلایل دیگری وجود داشته باشد که شما را برای حمایت از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود واجد شرایط نمی کند. اگر آفیسر تشخیص دهد که واجد شرایط حمایت مالی نیستید، دلیل آن را به شما می گوید.

تغییر شرایط شما که باز هم ملزم به حمایت خانواده و افراد مورد حمایت هستید

 1. فروپاشی زندگی مشترک، جدایی یا طلاق
 2. شکاف های خانوادگی
 3. بیکاری
 4. تغییر شرایط مالی
 5. فوت متقاضی اصلی که حمایت شونده

که به موجب آن از شما سلب مسئولیت می شود همچنان دیگر اعضای خانواده اش را باید حمایت کنید

خویشاوندان و افرادی که می توان برای ویزای حمایتی به آنها مراجعه کرد:

 •  همسر/شریک فعلی یا سابق شما و فرزندان آنها
 •  فرزندان شما
 •  پدر و مادر/پدربزرگ و مادربزرگ، فرزند/نوه، خواهر و برادر، خواهرزاده/خواهرزاده، عمه/عمو یا پسر عمو ( و همسر/شریک فعلی یا سابق/فرزندان هریک از این موارد)
 •  والدین/پدربزرگ و مادربزرگ، فرزند/نوه، خواهر و برادر، خواهرزاده/خواهرزاده، عمه/عمو یا پسر عموی همسر/شریک یا فرزندان فعلی یا سابق شما ( همسر/شریک فعلی یا سابق/فرزندان هر یک از این موارد )
 • همسر، شریک زندگی و یا فرزندانِ فررزندانِ شما
 • والدین/پدربزرگ و مادربزرگ، فرزند/نوه، خواهر یا برادر، خواهرزاده/خواهرزاده، عمه/عمو یا پسر عمو ی همسر سابق یا شریک زندگی سابق شما (همسر/شریک فعلی یا سابق (و فرزندان آنها) هر یک از این موارد)

و برخی افراد دیگر که با شرایط بررسی شما توسط مشاورین ما، امکان اقدام برای این ویزا برای پرونده ی شما بررسی خواهد شد

شما شرایط اقدام برای این ویزای اسپانسری را ندارید، اگر…

 1. وام مهاجرتی خود را پرداخت نکرده باشید
 2. اوراق قرضه یا ضمانت نامه ی بانکی خود را پرداخت نکرده باشید (بدهکار باشید)
 3. و یا دادگاه شما را به پرداخت هایی نظیر هزینه های حمایتی خانواده مانند نفقه یا حمایت از فرزندان ملزم کرده باشد
 4. در گذشته، زمانی که تعهد نامه حمایتی از فرد دیگری را امضا کرده بودید، هزینه ها و حمایت های مالی آن را پرداخت نکرده باشید
 5. اعلام ورشکستگی کرده باشید و پرونده تان مرخص نشده است
 6. به دلایلی غیر از معلولیت از مزایای کمک اجتماعی برخوردار می شوند
 7. تحت دستور حذف هستید
 8. در تعزیرات، زندان، اصلاحات یا زندان نگهداری می شوید
 9. متهم به جنایتی از نوع جنایت جنسی، جنایت خشونت آمیز، جرمی علیه خویشاوندی که منجر به صدمه بدنی یا تلاش یا تهدید برای ارتکاب چنین جنایاتی شده است- بسته به شرایطی مانند ماهیت جرم، چند وقت پیش رخ داد و آیا عفو برای شما صادر شده است یا نه.

مطلب تبدیل ویزای والدین به سوپر ویزا کانادا اقامت موقت به دائم هم بخوانید

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments