⭐️آیا امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری و تحصیلی وجود دارد؟⭐️

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری و تحصیلی

خیلی اوقات حتی وقتیکه برای سفر به کانادا می رویم، وقتی امکانات و رفاه این کشور را می بینم دیگر دلمان نمی خواهد برگردیم و می خواهیم همانجا بمانیم و حتما به فکر مهاجرت به کانادا در ذهن ما خطور میکند. اگر شما چنین حسی دارید یا به هر دلیلی قصد تبدیل ویزای توریستی را به ویزای کاری و تحصیلی دارید، این مطلب برای شماست. تا انتها با ما باشید.

برای شروع، اگر نمی دانید چگونه ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید، با کلیک  بر روی ” ویزای توریستی کانادا ” به صفحه مربوط به آن هدایت می شوید و اطلاعات مورد نیاز را کسب می کنید. در اینجا به صورت خلاصه آن را توضیح می دهیم.

چگونه ویزای توریستی کانادا دریافت کنیم؟

ویزای توریستی ویزایی است که دارنده آن می‎تواند به‎صورت موقت وارد خاک کشور مورد نظر خود شود. دارندگان ویزای توریستی اجازه کار (حتی از نوع داوطلبانه) و تحصیل ندارند. بطور پیش فرض کسانی که دارای ویزای توریستی کانادا هستند؛ می‎توانند 6 ماه در این کشور بمانند اما بسته به نظر افسر اداره مهاجرت این زمان می‎تواند به کمتر از شش ماه نیز تغییر کند. برای دریافت ویزای توریستی باید اصل و ترجمه مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا به همراه فرم پر شده سفارت و دعوت‌نامه یا رزرو بلیط خود را به سفارت کانادا ارائه دهید.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا چگونه است؟

معمولا امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی وجود دارد. این امر در دو حالت ممکن است.

حالت اول این است که متقاضی زیر 18سال سن داشته باشد و بخواهد در یکی از مقاطع ابتدایی تا دبیرستان تحصیل کند. در این صورت می‎تواند ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کند.

راه دوم این است که از یکی از مراکز آموزش عالی کانادا پذیرش بگیرد. در این‎صورت متقاضی باید یک درس پیش نیاز را داخل خاک کانادا بگذراند.

اگر قصد ثبت‌نام در یک دوره آموزشی طولانی‌مدت در کانادا برای بیش از 6ماه را دارید و یا زمان مجاز اقامت شما از دوره یک موسسه آموزشی DLI فراتر خواهد رفت، شما باید از خارج از کانادا برای ویزای تحصیلی و مجوز تحصیل یا همان study permit درخواست دهید.

بنابر اطلاعات وب‌سایت canadaopen، در صورتی که از یک دانشگاه و یا کالج دارای پذیرش مشروط باشید (در صورت قبولی در آزمون زبان)، واجد شرایط برای درخواست مجوز تحصیل از داخل کانادا محسوب می‌شوید، البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که مدارک شما باید جهت ارزیابی به یک کنسولگری در خارج از کانادا، نظیر آمریکا و یا کشور زادگاه شما ارسال شود.

در یک صورت دیگر نیز می‎توان ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد. زمانی که همسر، والدین یا فرزند فرد شامل یکی از موارد زیر باشد شخص می‎تواند به تحصیل در کانادا بپردازد:

 • مجوز کار
 • تحصیل معتبر در کانادا
 • یک ورزشکار در تیمی کانادایی
 • عضو رسانه
 • یک کشیش در کانادا
 • سرباز وظیفه کانادایی
 • نماینده معتبر خارجی

شما می‌توانید فرم‌های موجود در صفحه  فرم مهاجرت به کانادا را پر نموده و مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما مشاوره می‌دهند.

چگونه به عنوان دارنده ویزای توریستی کانادا برای ویزا و مجوز تحصیل این کشور درخواست دهیم؟

به طور معمول برای درخواست ویزا و مجوز تحصیل در کانادا شما نیازمند موارد زیر هستید:

 • نامه ثبت‌نام و پذیرش یک موسسه آموزشی DLI در کانادا
 • اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های شهریه، زندگی و برگشت به کشور مبدا (داشتن حداقل 14 هزار دلار کانادا برای شهریه یک سال تحصیلی و 10 هزار دلار برای هزینه‌های زندگی و مسکن)
 • نداشتن سوءسابقه
 • داشتن آزمایش مدیکال برای اثبات برخورداری از سلامت بدنی
 • داشتن پیوند خانوادگی قوی در کشور مبدا
 • داشتن مدرک زبان معتبر تافل و آیلتس
 • توانایی اثبات ترک کانادا پس از تکمیل دوره آموزشی و تحصیلی

زمانی که شما درخواست خود را برای تغییر ویزای توریستی به تحصیلی ارسال می‌کنید، باید منتظر تصمیم‌گیری و جواب کنسولگری کانادا باشید.

در صورت تائید با درخواست شما، یک معرفی‌نامه و یک ویزای تحصیلی برای شما صادر می‌شود که باید در بخش کنترل مرزی کانادا به همراه پاسپورت به آفیسر مربوطه نشان داده شود.

زمانی که اجازه ورود به کانادا با این مدارک به شما داده شود، مجوز تحصیل study permit برای شما صادر خواهد شد و شما قادر خواهید بود تا اتمام مدت زمان دوره تحصیلی و آموزشی خود به علاوه 90 روز اضافه در کانادا بمانید.

شما می‌توانید فرم‌های موجود در صفحه  فرم مهاجرت به کانادا را پر نموده و مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما مشاوره می‌دهند.

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کانادا، از تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی سخت‎تر است. در واقع به جز در چند مورد خاص که در ادامه به آن‌ها اشاره می‎کنیم؛ متاسفانه نمی‎توان ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کرد.

اولین مورد درصورتی است که متقاضی توانسته باشد درخواست اقامت دائم دهد و منتظر جواب این درخواست باشد. تا زمانی که تصمیم نهایی درباره درخواست او گرفته نشده است؛ او می‎تواند در کانادا کار کند.

حالت دوم نیز مخصوص زمانی است که همسر فرد مشغول کار یا تحصیل در کانادا باشد.

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان سراغ کارهای غیر قانونی نروید چرا که می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای شما شود. کانادا کشوری قانونمند است و همین سخت گیری ها درباره قوانین باعث پیشرفت و رشد این کشور شده است.

همانطور که مشاهده می کنید این کار بسیار پیچیده است و تنها باید در مشاوره با یک فرد حرفه ای و دارای مجوز در این خصوص تصمیم گیری بشود که مشکل قانونی پیش نیاید. اگر قصد مشاوره و راهنمایی دارید، با پر کردن فرم های موجود در سایت به ما اطلاع دهید، مشاورین ما با شما تماس گرفته و به صورت رایگان شما را راهنمایی می کنند.

شما می‌توانید فرم‌های موجود در صفحه  فرم مهاجرت به کانادا را پر نموده و مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما مشاوره می‌دهند.

چگونه ویزای تحصیلی کانادا را به اقامت دائم تبدیل کنیم؟

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد؛ برای اخذ اقامت دائم کانادا باید پله پله پیش رفت. پس از اینکه توانستید ویزای توریستی‎تان را به ویزای تحصیلی تبدیل کنید؛ به سراغ تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم بروید.

برای کسانی که در مقاطع ابتدایی تا دبیرستان در تحصیل کرده‏‎‎اند گرفتن اقامت دائم کار آسان‎تری است. آن‌ها بدون هیچ مشکلی می‎توانند پس از اتمام تحصیل‎شان در خاک کانادا بمانند. اما کسانی که برای تحصیلات دانشگاهی راهی کانادا شده‎اند و می‎خواهند پس از آن نیز در این کشور بمانند کار کمی متفاوت‌تر است. این افراد باید تنها پس از ۹۰ روز بعد از فارغ‌التحصیلی خود یک شغل تمام‌ وقت پیدا کنند. بسته به مدت تحصیل و مقطعی که متقاضی گذرانده است، تعداد ساعت کاری که منجر به کسب اقامت خواهد شد متفاوت است. زمان رسیدن به اقامت دائم  به طور میانگین حدود ۱ تا ۲ سال خواهد بود.
از طرف دیگر، متقاضی اقامت کانادا پس از پایان تحصیل در کانادا می‌تواند برای برنامه‌های مهاجرتی نیروی متخصص که با نام Express Entry شناخته می‌شوند نیز اقدام کند. این برنامه‌ها هم شامل برنامه فدرال بوده و هم برنامه‌های استانی را شامل می‌شود. بدیهی است که شرایط مورد نیاز برای برنامه‌های استانی با یکدیگر متفاوت خواهد بود. در صورت پذیرش در یکی از این برنامه‌ها می‌توان به صورت مستقیم اقامت دائم کانادا را اخذ نمود.

با انتخاب یکی از دو گزینه فوق می‌توان ویزای تحصیلی کانادا را به اقامت دائم این کشور تبدیل کرد. شانس موفقیت فردی که در کانادا مدرک دانشگاهی خود را اخذ نموده نسبت به افرادی که با مدرک دانشگاهی کشور خود برای برنامه‌های اقامتی اقدام می‌کنند، بسیار بالاتر است.

چگونه ویزای کار کانادا را به اقامت دائم تبدیل کنیم؟

در تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم، سابقه کاری دارای اهمیت زیادی است. متقاضی باید برای این درخواست حداقل 2سال سابقه کار در یک شغل تمام وقت را داشته باشد. نکته حائز اهمیت دیگر داشتن استطاعت مالی است؛ داشتن استطاعت مالی از متخصص بودن و حرفه‎ای بودن اهمیت بیشتری دارد. اگر درخواست تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم کانادا را دارید انتظار هزینه‎ای هزار تا 2هزار دلاری برای هر فرد مجرد را داشته باشید و همچنین سعی کنید از مشاوره یک متخصص یا وکیل مجرب نیز استفاده کنید.

برای اخذ یک پیشنهاد کاری معتبر از کانادا،  کارفرما باید شغل درخواستی را در کشور کانادا ۲ بار آگهی کند. در صورتی که یک فرد کانادایی یا مقیم این کشور برای استخدام در این موقعیت شغلی درخواست نداد، متقاضی می‌تواند فرآیند اخذ ویزای کاری خود را آغاز نماید.

باید توجه داشت که در صورت پیدا شدن فرد مورد نظر در خاک کانادا، کارفرما موظف است که این فرد را استخدام کرده و بیمه وی را به دولت بپردازد. همچنین، برای اخذ این ویزا متقاضی باید شرایطی را نیز دارا باشد تا بتواند اجازه کار در کانادا را بگیرد.

به طور کلی این که:

هدف اصلی بسیاری از متقاضیان ویزای توریستی کانادا از اخذ این ویزا این است که بتوانند از این طریق اجازه اقامت دائم این کشور را بگیرند. پیشنهاد ما به شما این است که برای مهاجرت عجله نکنید؛ صبور باشید برای اخذ اقامت دائم باید پله پله پیش رفت. تنها در این صورت است که شما می‎توانید بیشترین تضمین را برای اخذ ویزای کانادا داشته باشید. در واقع ویزای فوری کانادا و راهکارهای عجیب و غیرقانونی در راه اخذ اقامت دائم به کار شما نخواهد آمد. سوال‎هایی از این قبیل که آیا می‎توان ویزای کار، ویزای تحصیلی و ویزای مولتی را به اقامت دائم تبدیل کرد؟ یکی از رایج‎ترین سوال‌‎های متقاضیان اخذ ویزای کانادا است که ما در این مطلب برای شما به صورت کامل و جامع شرح دادیم.

قبل از اینکه بخواهید برای هر کدام از ویزاهای کانادا اقدام کنید بهتر است یک بار با اخذ ویزای توریستی به این کشور سفر کنید. داشتن ویزای توریستی به شما کمک می‎کند تا بتوانید انواع ویزای کانادا را راحت‎تر بگیرید. درواقع هرچقدر سفرهای شما بیشتر باشد در وقت سفارت کانادا شانس بیشتری برای ویزا شدن دارید. به این فاکتور اصطلاحا سابقه سفر می گویند.

عوامل دیگری هم در دریافت ویزای کانادا موثر هستند که می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی باراد تماس بگیرید و با راهنمایی آن‌ها به بهترین نحو ممکن برای دریافت ویزای مورد نظر خود و مهاجرت به یک کشور دیگر آماده شوید.

و یا می توانید با پر کردن فرم های مشاوره مهاجرت موجود در سایت، شماره تماس خود را برای ما ارسال کنید و مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و شما را راهنمایی خواهند کرد.

 

 

 

بلاگمهاجرت به کانادا

برنامه‌ اقامتیتحصیل در کاناداسفر به کانادامهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریمهاجرت کانادا 2020

5 5 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سپیده
سپیده
1 ماه قبل

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی ایا بسیار سخت است؟ زیرا ویزای تحصیلی ویزای موقت است؟

ستاره (مشاور باراد)
ستاره (مشاور باراد)
1 ماه قبل
پاسخ به  سپیده

سپاس از همراهی شما.سپیده جان گرفتن ویزای تحصیلی نیاز به مدارک وشرایط خاصی دارد که با ویزای توریستی کمی متفاوت است چنانچه فرد بخواهد برای ویزای تحصیلی اقدام کند باید در ماه ژوئن ویا دسامیر ثبت نام کند بنابراین بهتر است برای بررسی وثبت نام زمانی ویزای توریستی بگیرد که قبل از این ماه ها باشد و در عین حال مدارک لازم برای ویزای تحصیلی را هم داشته باشد.

مهدی ایرانی
مهدی ایرانی
1 ماه قبل

تعداد سابققه سفرها چند تا باشد امتیاز خوبی خواهیم گرفت ایا این سابقه سفرها توریستی باید باشد یا کاری؟